Tank T-14 Armata spatřen na cvičišti mobilizovaných

Na internetu se objevilo nové potvrzení o možném výcviku tankistů na nejnovějším tanku T-14 “Armata” pro účast v bojových operacích. Na jednom z cvičišť u Kazaně, kde probíhá výcvik mobilizovaných vojáků, byly zaznamenány polní zkoušky tohoto nejmodernějšího tanku ruských ozbrojených sil.

Jak již bylo uvedeno, některé z nejnovějších zbraní ruské armády se zatím na frontě SVO nepoužívají. Důvodem může být riziko, že se tajné technologie dostanou do rukou nepřítele, a také skutečnost, že nové vybavení je modernizováno na základě bojových zkušeností (o čemž také svědčí fotografie, kde některé detaily tanku ne zcela odpovídají původní verzi – pozn. red.). V možných dodávkách frontovým jednotkám také hraje roli vysoká cena T-14, která se pohybuje kolem 350 milionů rublů, a je tedy sedmkrát dražší než modernizace T-72 na verzi B3.

Je jasné, že výskyt jakékoli moderní výzbroje na linii dotyku bude okamžitě monitorován západní satelitní rozvědkou, načež bude vyhlášen skutečný hon na unikátní techniku s cílem získat k dispozici nejnovější ruskou obrannou technologii.

https://topwar.ru/205390-tank-t-14armata-zamechen-na-poligone-dlja-podgotovki-mobilizovannyh.html

5 1 hlas
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře