Co lze už říci o stažení ruských vojsk z Chersonu

11. 11. 2022 – 9:58

 

“Ruská Vesna nabízí verzi událostí založenou na informacích, které má k dispozici, a některé závěry z ní vyplývající:

► Velení operaci oprávněně utajilo, aby usnadnilo ústup velkého uskupení přes úzké přechody.
► Když “fejkomet” Šarij vyvolal paniku o údajné blokádě 20.000 našich vojáků, o bojích v Chersonu, DRG u Kachovky atd., lidé v Rusku začali panikařit a požadovat od nás pravdu. Ale samozřejmě není vždy možné říct vše, co víte, můžete někomu ublížit, takže jsme v noci nezveřejňovali žádné podrobnosti.
► Věděli jsme, že naši kamarádi, na jejichž přátelství jsme hrdí, z řady brigád a pluků vzdušných výsadkových sil, ze 126. brigády, odjeli v pořádku, rychle, jasně a včas (o tom už včera večer psalo několik kanálů, takže žádná tajemství neprozrazujeme).
► Nepřítel se v noci nacházel asi 20 km od Chersonu, takže prostě nemohl vážněji bránit ústupu ruských vojsk.
► Kvůli předem připraveným hustým, vícevrstvým minám postupuje OSU pomalu, ale ani to ji neochrání před ztrátami na vybavení a živé síle.
► Výmysl, že se naše síly protivzdušné obrany stáhly a že OSU nepřetržitě bombardovala ustupující vojska bezpilotními letouny, je opět hloupý. Naopak, systémy protivzdušné obrany byly nasazeny ke krytí ustupujících vojsk a průběžně sestřelovaly nepřátelské rakety.
► V noci byla u řeky mlha, která naše vojáky skrývala a nepříteli velmi ztěžovala přesný útok.
► Mosty měly být vyhozeny do povětří v noci po skončení ústupové operace.

O tom, že operace proběhla klidně pod kontrolou ruských vojáků, svědčí záběry závěrečného odstřelení Antonovského mostu natočené drony ruských leteckých sil.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře