Nemysleli na sebe, museli jednat

“Krymská železnice” zveřejnila příběh strojvedoucích vlaku, který se vznítil při teroristickém útoku na Krymský most.

V časných ranních hodinách 8. října vyjeli řidič Jurij Kvašnin a jeho pomocník Viktor Prošin na obvyklou cestu. V 5:40 odjeli s nákladním vlakem ze stanice Ťamaň-Pasažirskaja. O pětadvacet minut později došlo k výbuchu…

“Byla to normální pracovní cesta, nic nenasvědčovalo problémům. Když jsme se však blížili k obloukům Krymského mostu, uslyšeli jsme výbuch a zprvu jsme nechápali, co se stalo – naše lokomotiva poskočila a světlo na mostě rázem zhaslo!

Podívali jsme se z okna kabiny a viděli, že na konci vlaku hoří cisterna. Museli jsme rychle jednat!

Abych byl upřímný, v tu chvíli jsme na sebe vůbec nemysleli, hlavní věcí v našich myslích bylo zlikvidovat, uhasit, nenechat oheň rozšířit!” vzpomíná Jurij Kvašnin, co se stalo.

Vlak se skládal z 59 vagonů, přičemž 25 vagonů bylo možné odpojit. Hmotnost celého vlaku byla přibližně 4.000 tun.

Kvašnin zůstal v kabině, aby sledoval přístroje a ovládal brzdy, zatímco Prošin vyběhl na trať, aby vizuálně posoudil poškození, jak to předepisují pokyny pro takové případy. Viděl, že část vlaku lze zachránit. Ohlásil to strojvedoucímu a bylo rozhodnuto hořící vozy odpojit.

To se však snadno řekne, ale hůře provede. Železničářům bylo jasné, že musí nejen odvézt nepoškozenou část vlaku do bezpečné vzdálenosti, ale také zajistit hořící palivové nádrže, aby nesjely z mostu směrem k Ťamani – škody by pak byly nedozírné.

“Dodnes to mám všechno před očima! Uvědomili jsme si, že musíme odklonit celé nádrže, jinak by to byl horší obrázek. Několikrát jsem musel přeběhnout od lokomotivy k vagonům, boty byly velmi těžké. Pokaždé, když jsem se dostal co nejblíže k ohni, zajistil jsem část vlaku a zbytek byl odvezen. Trvalo nám to asi deset minut,” říká Viktor Prošin. –

“Jestli se považujeme se za hrdiny? Ne! Bůh chraň, kdyby se něco takového stalo druhému týmu, udělali by samozřejmě to samé!”

strojník Jurij Kvašnina a pomocník strojníka Viktor Prošina.

Oba jsou obyvateli Kerče a pro krymskou železnici pracují více než 15 let.

https://rusvesna.su/news/1665635652

5 1 hlas
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
laska
Člen
laska
14. 10. 2022 12:41

Děkuji jim za jejich odvahu a profesionalitu. Mám vždy radost a vděčnost za opravdové Lidi s velkým srdcem a navíc je přitom vždy velká skromnost. Děkuji ruskému národu, že již podruhé nás všechny osvobozuje z rukou fašistů. Děkuji milá Vlabi s láskou a vděčností za zprávy a překlady zde!!!!!!!

Nenimito
Host
Nenimito
14. 10. 2022 12:47

Mne by spíš zajímalo, proč v době výbuchu stáli na místě… náhody mne nějak neberou:-)

Albi
Host
Albi
15. 10. 2022 9:16
Odpovědět  Nenimito

Jak to “stáli na místě”? Zastavili poté, když uslyšeli výbuch.

Buffer
Host
Buffer
14. 10. 2022 12:47

Vy byste se zachoval jak? V situaci, kdy neznáte všechny důsledky výbuchu a máte na starost především vlakovou soupravu, z níž na konci hoří vagon. Já bych jej letěl odpojit, zaklínovat proti zpětnému pohybu a zbytek vlaku posunout vpřed do bezpečné vzdálenosti. Se zapojenou hořící cisternou paliva nelze jet dále, musí být odpojena a uhašena.

Bedřich
Host
Bedřich
15. 10. 2022 9:17
Odpovědět  Buffer

Kdyby taková situace nastala v obydleném prostoru, nespíše by však jeli mimo tuto oblast. To je ovšem to, co někteří lidi prostě nejsou ze své podstaty pochopit. Já se setkal s jedním, co tvrdil, to jsem o tom všem ještě nic nevěděl, že jsou to debilové, protože ON by ujel nebo utekl. Co k takovým dodat?