Putin: Ukrajinské speciální služby jsou autory, pachateli a objednavateli bombového útoku na Krymský most

10. 10. – 01:59

Kreml zveřejnil video, v němž Putin jasně říká, že výbuch krymského mostu byl teroristickým činem ukrajinských speciálních služeb a zahraničních kompliců. Šéf Vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin podal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi zprávu o průběhu vyšetřování.

To hlavní ze zprávy:

– Vyšetřování bombového útoku na krymském mostě byl zahájeno podle článku o terorismu;

– Důstojníkům FSB se podařilo identifikovat podezřelé z organizace teroristického útoku na Krymském mostě, uvedl Bastrykin.

– Podařilo se jim identifikovat podezřelé.

– Dopravci, kteří se podíleli na organizaci dopravy, byli identifikováni.

– Byla stanovena trasa kamionu, na které došlo k výbuchu – Bulharsko, Gruzie, Arménie, Severní Osetie a Krasnodarský kraj.

– Při přípravě teroristického činu pomáhali ukrajinským speciálním službám občané Ruska a cizích zemí.

Všichni chápou, že to není jen prohlášení, ale příprava na něco zásadního, co bude následovat, a to bude důležitější. K dispozici jsou například tyto možnosti:

– vyhlášení ultimáta Ukrajině;

– zvýšení tlaku a zahájení plnohodnotných úderů na kritickou ukrajinskou infrastrukturu;

– oznámí cíle pro rozhodovací centra na Ukrajině, která budou postupně zničena. Civilisté budou vyzváni, aby opustili tato zařízení a území v jejich blízkosti.

Všechny tyto možnosti jsou pro ukrajinský lid velmi špatné. Pro úřad prezidenta a “režiséry” teroristického útoku, však děsivé nejsou, protože to je s největší pravděpodobností to, co chtěli.

zdroj: https://politikus.info/v-rossii/147302-avtory-ispolniteli-i-zakazchiki-podryva-krymskogo-mosta-specsluzhby-ukrainy-putin.html

—–

Dnešní zprávy ze stránek aktuální konflikty a dalších:

– V Kyjevě dnes ráno došlo k výbuchům. Systémy protivzdušné obrany neplní svou funkci. Podle různých zpráv bylo zaznamenáno čtyři až šest příchozích útoků. Podle vojenských expertů bylo odpáleno dalších asi 30 střel s plochou dráhou letu. (AK)

– Veliteľ ukrajinskej armády Zalužnyj: “Na Ukrajinu bolo doteraz vypálených 75 rakiet a neznámy počet dronov. Útok nepriateľa pokračuje. Vyzývam všetkých, aby sa ukryli!” povedal Zalužnyj. (AK)

místa dnešních úderů

– Velvyslanectví EU dostala pokyn k urychlené evakuaci z Kyjeva. (AK)

– Ukrzaliznica informuje o poškodení kontaktnej siete na západnej Ukrajine a možnom meškaní vlakov. Inými slovami, zasiahnuté sú elektrické rozvodne. Štátna spoločnosť oznámila, že na trasy sú nasadené dieselové lokomotívy. (AK)

– Hromadné problémy s přístupem k internetu na Ukrajině byly potvrzeny, informoval Netblocks. Problémy byly hlášeny v Chmelnycké, Lvovské, Poltavské, Charkovské a Žytomyrské oblasti. (AK)

– Ukrajinský Generální štáb: Ruská vojska přešla do útoku ve všech směrech (zdroj)

– Pokračující raketové útoky na ukrajinská města ničí zařízení energetické infrastruktury. Velká regionální centra – Lvov, Zhytomyr, Charkov, Sumy – jedno po druhém zůstávají bez elektřiny, komunikací a zásobování vodou. Zásahy do energetických zařízení již potvrdily městské úřady Charkov a Lvov. V Kyjevě jeden z úderů dopadl na tepelnou elektrárnu. Nové výbuchy hlásí také Zakarpatí a Oděsa. “Ukrajinská železnice” varuje před možným zpožděním vlaků na západě země kvůli poškození kontaktní sítě. (zdroj)

– Ukrajina je v plamenech, už dvě hodiny probíhají po celé zemi raketové údery na strategicky důležité objekty. Kyjev zaznamenal již pátou vlnu. “Ukrajinská železnice” hlásí, že ve městě byla poškozena budovu nádraží. V Chmelnickém, ve všech okresech Sumského regionu, stejně jako v řadě dalších regionů, není elektřina a voda a jsou problémy s přístupem k internetu. Charkovské metro oznámilo zastavení provozu „z technických důvodů“.

Média píší o startech Kalibrů z Černého moře a aktivní práci ruských leteckých sil. (zdroj)

– Ruské ministerstvo obrany oficiálne oznámilo, že deaktivovalo zariadenia Starlink, čo “spôsobilo veľký chaos v radoch ukrajinských jednotiek”.
– Dodávka elektřiny z Polska na Ukrajinu přes hranice byla právě přerušena. (zdroj)
– I západ Ukrajiny je v plamenech: útoky na kritickou infrastrukturu byly potvrzeny ve Lvově a Ivano-Frankivské oblasti. Na Lvovskou oblast bylo odpáleno nejméně 15 raket, regionální centrum je bez energie. V osmi regionech a Kyjevě bylo poškozeno 11 důležitých infrastrukturních zařízení. Charkov je po útocích na kritickou infrastrukturu zcela bez energie. Zasažena byla tepelná elektrárna Burštýnska v Ivano-Frankivské oblasti, která dodává elektřinu nejen do západních oblastí Ukrajiny, ale i Maďarsku, Slovensku a Rumunsku. (zdroj)
– V Kyjevě hoří nejdůležitější tepelná elektrárna. Obyvatelé utíkají z města. Na kyjevských čerpacích stanicích jsou obrovské fronty. (zdroj)
– Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že 10. října provedly ruské ozbrojené síly masivní úder přesnými zbraněmi dlouhého doletu na objekty vojenského velení a komunikační a energetické systémy Ukrajiny.
Cíl byl splněn. Všechny určené objekty byly zasaženy. (zdroj)

– V Kyjevě po ranních raketových útocích na zařízení kritické infrastruktury vypukla potravinová a palivová panika. Kyjevané vykupují potraviny v supermarketech, snaží se nakoupit ohřívače, které však již zmizely z prodeje i na internetových obchodech, a staví se do obrovských front před čerpacími stanicemi.

Připomeňme, že minulý víkend, po teroristickém útoku na Krymský most, se v ukrajinském segmentu webu zvedla vlna posměchu: „Ukrajinští bratři“, kteří nenávidí Rusy, čekali na hlad a kolaps paliva na Krymu. (zdroj)

5 1 hlas
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Bedřich
Host
Bedřich
11. 10. 2022 16:08

Po jmenování Surovikina všichni čekali odpověď tak za dva měsíce. Ano, ve válce či bojích je nutné občas přeskupit síly, ale dva měsíce mi připadali dlouho. Podle mne útok na most byl zlomem v současných událostech. Další překročenou červenou linií.
Zřejmě také je to bod, kdy se definitivně změní styl (rozsah, cíle, ohleduplnost, a tak podobně) ruských útoků. Prvotní cíl – za cenu co nejmenší vlastní krve – zůstane zachován, ale na zbytek se přitvrdí.
Vzhledem k tomu se může stát, že bude konec mnohem dříve, než by kdo čekal. A nebo se vytvoří taková situace, které bude vyhovovat Rusku s tím, že “prozatím” nedorazí zbytek Ukrajiny. Jako v Sýrii, kdy si nakonec ty nejdůležitější problémy musely, a stále musí, vyřešit sami Sýrijci, tak je možné, že “zbytek Ukrajiny” si bude muset vyřešit problémy sám, ovšem tak, aby byly naplněny původní cíle SVO.
Ale to jsou všechno úvahy jen jednoho gaučového plukovníka (patent na rozum nemám a tak nemohu být generálem).
Jak již několikráte jsem uváděl, rozhodnou jen ti, co k tomu danému mají přímý vliv a možnosti něco udělat. Strašně rád bych ale věděl konečný cíl, který by “stačil” Putinovi. Možná, že ten cíl je mimo Ukrajinu, a obsahuje např. “vlastní ruskou” “pátou kolonu” … Ano, znám vyhlášené cíle, ale vždy jsou “tajné pružiny” událostí, které musí případnému naplnění odpovídat a vyplývají z toho. A mně z toho vychází i likvidace oné “páté kolony”.

Buffer
Host
Buffer
11. 10. 2022 16:08

Bedřichu, dobrý odhad. Osobně při znalosti globální politiky a situace jej potvrdím tím, že Starlink je v rukou Muska a ten rozhodně deep state USA nejde na ruku, proto nejprve “potíže” s ním a následně jeho odpojení pro Ukrajinu (a později nejen pro ni). Dále, je patrné, že se masivní investice do produkce špičkových vojenských technologií utajená před palácovými generály NATO podařila a nejen Kalibry, ale další, dosud nepoužité zbraňové systémy budou brzkou tečkou za ukrajinským chazaristánem. Jde o frontální útok na celou chazarskou mafii globálně.

Bedřich
Host
Bedřich
11. 10. 2022 16:08

O tom utajení. Na Outsider media vyšel dvoudílný text, kde se o tom uvažuje. Později bylo ještě “upřesnění” prý tajnými službami samotnými.
https://outsidermedia.cz/jak-rusko-oklamalo-zapad-a-zvedlo-se-z-kolen-1-dil/
A mimochodem. Pro “naši civilizaci” je to na Ukrajině jediná šance bojovat s Ruskem, protože celý “západ” nemá ani kapacity, ani suroviny, ani dostatek odborníků pro to, aby se vrhl na výrobu zbraní a armádního vybavení. I když třeba USA to dokázaly za 2.sv války, dnes na to prostě nemají vše uvedené. I proto vlastně odešli z Afghánistánu, potřebovali všechno “jinde”.
Pokud by se “náš západ” vrhl do války, skutečně pak stačí Rusům počkat a postupovat podobně, i když rozsáhleji, jako na Ukrajině, ničit výzbroj a zbraně. A bude tečka. Protože obnovení by bylo na dlouhý běh. Především potřebujete zkušené odborníky, mnohdy i v netušených oblastech. Prostě kompletně to, co si “naše všemi milovaná civilizace” ničí sama.
A jestli něco vím, pak to, že ať v pozadí stojí kdokoliv – zdůrazňuji v pozadí, čili skutečně ti, co řeknou jak to “musí” být – že je to totální imbecil. Chce moc a “slávu” a přitom všechno likviduje. Myslí si snad, že rytíři na koních dobudou třeba Rusko? Už to také kdysi zkoušeli a jak dopadli! Navíc to bylo v dobách, kdy i cep byl skvělou zbraní, stejně jako i obyčejné vidle. Prostě jiné než ono pejorativní slovo nebo jemu podobné necharakterizuje chování těch “nejvyších” elit. Já bych řekl, že to nejsou žádné elity, jsou to jen “nejvyšší zloději a zločinci”.