Hlavní cíl USA na Ukrajině je jednoduchý a bezohledný – a není jím Rusko

Proč je skutečným cílem USA na Ukrajině zničení Evropy a jejího ekonomického lídra Německa, vysvětluje populární telegramový kanál “Imperium kuřáků”. Autor píše o ekonomice a výrobních procesech srozumitelným jazykem.

Popišme si tedy situaci ve světě na začátku roku 2022:

Čína – HDP 16,9 bilionu USD. Průmyslový sektor ~30,5 %, tj. 5,1 bilionu USD. Exportní ekonomika – 15,3 % s exportní sofistikovaností 1,35 (snadno nahraditelná, nikoli technologická, ale masová, cenově elastická, vyžadující malé marže výrobců a levnou pracovní sílu a aglomeraci výrobců).

Německo – HDP 4,2 bilionu USD. Průmyslový sektor ~27-30 % nebo 1,1-1,3 bilionu USD. Exportní ekonomika – 35 % s téměř nejvyšší exportní sofistikovaností na planetě 2,07 (pouze Japonsko je strmější – 2,49. To znamená, že vývoz je nenahraditelný, technologicky složitý, a proto velmi okrajový).

EU jako celek – HDP 17 bilionů USD (náhle (!!!) více než Čína, nebo alespoň stejně). Průmyslový sektor ~25 %, tj. 4,1 bilionu USD (náhle o něco méně než Čína). Pouze toto odvětví, jak již bylo napsáno výše, je high-tech, a tudíž marginální, což přináší rychlý pozitivní růst kapitálu.

HDP USA činí 22,9 bilionu USD. Průmyslový sektor však tvoří pouze 18 %, tj. 4,1 bilionu USD (náhle méně než Čína a stejně jako EU)!!! Finanční sektor tvoří více než 20 %, stejně jako celkový sektor služeb, který tvoří 77 % ekonomiky.

Ale i toto proprůmyslové odvětví, které se na vývozu podílí pouze 7,7 %, má index sofistikovanosti vývozu (ECI) pouze 1,57 (stejně jako Čína).

Takže zpět na začátek roku: nahromaděné nerovnováhy v měnové politice zrychlují inflaci a mohly by pohřbít celý dolarový systém.

Zastavení QE (kvantitativní uvolňování, měnová politika, kterou centrální banky používají ke stimulaci národních ekonomik) a zahájení snižování rozvahy Fedu by zaručilo kolaps sektoru služeb, faktickou smrt finančního sektoru a velkou část IT rizikového kapitálu jako zombie společnosti se zápornými maržemi z obratu nebo bez cash-flow.

Aby Státy přežily, musí naléhavě rozvíjet reálnou ekonomiku, tj. průmysl. Protože se však svět globalizoval, žádné nové trhy se nepředpokládají, systém nemůže obsadit Mars Marťany, což znamená, že musí růst na intenzifikaci, což znamená zápornou práci s kapitálem, protože souhrnné investice rizikového kapitálu do intenzifikace se nevyplácí, to je zřejmé od roku 2009. Co tedy dělat?

Zničit konkurenci.

Možnost 1: Čína

Zaprvé je však Čína subjektem, zadruhé jsou čínská a americká ekonomika příliš propojené a zatřetí znamená rozvoj průmyslu podobného čínskému nízké marže, dlouhou dobu návratnosti a pokles osobních příjmů. A pokles osobních příjmů je v USA revolucí. Tato možnost není vhodná.

Možnost 2: EU

Perfektně sedí, žádná subjektivita a okrajový obchod.

Podnikání je však okrajové, protože je velmi technologické, tj. má vysoký a dlouhý práh pro vstup na trh. Vyžaduje to desítky let vývoje, tisíce patentů a růst týmu odborníků. Patenty, odborníci a společnosti však nepatří EU. Musíte tyto společnosti donutit, aby se celé přesunuly do USA, stejně jako se například v 90. letech přesunula výroba s nízkou marží do Číny. K tomu je třeba vytvořit nesnesitelné podmínky pro podnikání: válku, hlad a zimu.

A teď se podívejte na EU!

Zprávy 1:

Průmyslová výroba v Německu se v prvních osmi měsících roku 2022 v důsledku sankcí proti Rusku snížila o 1,8 % a německý chemicko-farmaceutický sektor (vysoce závislý na plynu) zaznamenal pokles o 10,7 %.

Zprávy 2:

Deník Wall Street Journal zveřejnil 21. září článek o tom, že velké německé podniky se hromadně stěhují do Nového světa.

Zprávy 3:

Výbuch na větvích Nord Stream 1 a Nord Stream 2.

Poslední zprávy spojuji do jednoho řetězce událostí.

Kartágo (EU) musí být zničeno.

Za každou cenu.

To je hlavní cíl USA na Ukrajině.

zdroj: https://rusvesna.su/news/1664427166

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Bedřich
Host
Bedřich
3. 10. 2022 17:25

To stěhování. Jednak USA samy mají dost problémů s energetikou, jak vyplývá “zatím” nebyla až tak zisková a tak ji zřejmě čeká “rozvoj”, ale nejdůležitější je, že podniky mají akcionáře a jsem ochoten dát ruku do ohně za to, že právě ti nejsou až tak “docela” němečtí. Systém vlastnictví je občas velmi složitý a nepřehledný.
Pracuji ve “zcela českém” podniku, který má mezinárodní obchod na vysoké úrovni a hlavně akciové vlastníky. Kdysi u nás pracoval jeden Rumun, dobrý pracant, který se ve volné chvíli tady nudil a byl navíc velmi zvědavý. Jednou se rozhodl zjistit, kdo je vlatníkem “našich” akcií. Oficiálně to bylo několik lidí a plus dva ze zahraničí. Šel krok za krokem, nakonec se asi tři měsíce prokousával vším tím bahnem vlastnictví a skončil – po docela dlouhém a šokujícím řetězci – tehdy v offshorové společnosti …
Proč to dělal? Říkal, že mu to připadalo zajímavější než nějaká vymyšlená detektivka v televizi a nejspíš měl pravdu. Když původně myslel, že skončí za pár hodin a když pak narážel na určité nesrovnalosti, chytilo ho to drápkem zvědavosti, co je za vším tím.
Nutno dodat, že vlastnictví akcií se pak asi za dva tři roky oficiálně zcela změnilo. Už se ani nezajímám, jaké je dnes.
Jestli se chce lidstvo dostat někam k lepšímu světu, je naprosto nutné zlikvidovat akcie, jejich deriváty a obdoby, protože to je hlavní nástroj PARAZITŮ.
Ale třeba nám jen ubohou a slabou představivost, podle “pana” nenimito. (Narážka na “přechozí diskusi jindež, pod jinýmž článkem)

Nenimito
Host
Nenimito
3. 10. 2022 17:27
Odpovědět  Bedřich

To není o představivosti, ta určitě nechybí, ale úplně o něčem jiném:-)
Není zvláštní, že nikdo jiný nereaguje, podobně jako na IQ?
Já se jen snažím pomoci tu představivost usměrnit;-)
Chápu, že v tomhle věku to není úplně jednoduché, ale zkuste se zamyslet… to, jak je vidět, určitě na rozdíl od IQ funguje…
třeba nad tímhle… https://youtu.be/DyVykB1VxMw
Je toho poměrně hodně dílů, ale zkuste alespoň prvních 20.:-)
https://www.youtube.com/channel/UCxqyP_9xTgXuAsar7kr3pbw/videos

Bedřich
Host
Bedřich
3. 10. 2022 17:26

Vidíte, člověk skutečně nemá občas dostatečnou představivost o možných následcích nečekaných i očekávaných činech. Prostě i proto, že bereme do úvahy i to, jak se a co se děje v “oněch” souvislostech a co pokládáme za možné a nemožné.
Tady jsem našel článek, ktarý uvádí jeden zajímavý názor:
https://aftershock.news/?q=node/1160229
Zdroj https://riafan.ru/23668142-val_demar_gerdt_predlagaet_rossii_prinyat_nemetskie_predpriyatiya_kotorim_grozit_zakritie
Uvedu jen kousek, přitom “nic” nového, jen ten závěr:
Německý politik a poslanec Spolkového sněmu Waldemar Gerdt se domnívá, že sabotáž plynovodu provedli ti, kteří zabránili spuštění Nord Streamu 2. Podle jeho názoru se tak stalo na popud USA, aby se německá ekonomika zhroutila. V reakci na to politik nabízí Rusku vytvoření podmínek pro přesun podnikání německých společností, které mají zájem o levné energetické zdroje, do Ruska.

To by byla ta správná odpověď USA, ne?
Vždycky jsem osobně tvrdil, že jednak Německo je okupovanou zemí USA a že jeho jediná šance na vůbec přežití je naučit se skutečně spolupracovat a to především s Ruskem.
Ale už slyším ten výbuch řevu v Německu a celé EU! Zrada! Německo vráží nůž do zad “celé” Evropě! Německo je pro tyranii Putina! Žádáme okamžitý Germanxit! Zelenský, zaměřte své zbraně na Německo! USA dovolí Ukrajině a Polsku s Pobaltím zabrat násilím Německo a rozdrobit si ho! Fiala se veřejně zřekne všeho proněmeckého a začne vzývat polské Bohy “Trojmoří” a najust znárodní vše německé v “naší republice” a předá to vše lidu – americkému.
Zmrzneme, ale bude sranda.

Nenimito
Host
Nenimito
3. 10. 2022 17:28
Odpovědět  Bedřich

Přeci jen byste měl v tom matrixu vyhledávat víc, než jen to, co se Vám líbí a naplňuje Vaše celoživotní představy:-)
https://cs.gatestoneinstitute.org/18538/velky-rusky-energeticky-podvod

Jana
Host
Jana
3. 10. 2022 17:28
Odpovědět  Bedřich

Takže zelených financovalo a financuje Rusko? Vôbec nič nemajú od usákov a britov? A podľa autora teda Rusko financuje zelených, ktorí roky bojujú nielen proti plynu /ktoré bolo až do polovice 2022 zaradené ako fosílne fuj palivo/ ale hlavne proti jadru, kde je Rusko hlavným svetovým dodávateľom jadrových elektrární a paliva? Dríst na dríst. A autorom je Giulio Meotti, izraelský námedzný novinár, ktorý roky vychvaľuje a ospravedlňuje Izrael a jeho politiku na Blízkom Východe a vo svete, plne ovládaný izraelskými záujmami, naozaj dôveryhodná osoba, že?

Albi
Host
Albi
3. 10. 2022 17:28
Odpovědět  Bedřich

ad Jana
A jiná blbost – odmítnutí ruských uhlovodíků poslalo celou ekologii do zapomenutí, bohužel asi jen přechodného, Zelené mozky se někde ukryly a čekají na příhodnější čas.

Např. nám zmizelo klimatické šílenství i se sv. Grétou, OSN místo ní nábožně naslouchá Zelenskému a Západ produkuje přírodě naprosto neškodné zbraně. Jen lidi přišli nějak zkrátka.
(Mimochodem – nevíte někdo, jestli už vyvinuli někde elektrotank?)

MUDrland Wenca
Host
MUDrland Wenca
3. 10. 2022 17:28
Odpovědět  Bedřich
Bedřich
Host
Bedřich
3. 10. 2022 17:29
Odpovědět  Bedřich

Albi, nic nikam nezmizelo. Je to v záloze. A zelené mozky nadále pracují naplno (v obou významech), jedním z následných kroků má být absolutní zákaz topení dřevem! Mimochodem němečtí zelení to byli, kteří prosazovali zvýšení vojenské pomoci Ukrajině. A připomenu, že zákaz domácího chovu zvířat jako prasat, králíků, kuřat, atd. atd. je již schválený a nyní na ještě prý cca 4 roky odložen! Pouze odložen! Ale zavést ho mohou i dříve. O pěstování plodin si nejsem jistý ničím, na nic si teď hned nevzpomenu, ale ani bych se nedivil. V mnoha amerických státech je to již dávno zakázáno, dokonce i ta rajčata vadí. Dokonce nesmíte ani zachytávat leckde tam dešťovou vodu. Je to tam zločin.
Ale hlavní je, že v jednom státě zakázali jedné řece při povodni vystoupat nad úroveň mostu přes řeku. To je přece mnohem důležitější, ne?

MichalB
Host
MichalB
3. 10. 2022 17:30
Odpovědět  Bedřich

Bedřichu
zakazovat mohou pouze do té doby, dokud budou lidé ochotní se zákazy řídit. Nechtěl bych být v kůži toho, kdo by ke mě přišel a nařizoval mi, co budu doma chovat nebo pěstovat. Újma na cti by bylo asi to nejmenší, z čeho bych byl případně obžalován 🙂

Bedřich
Host
Bedřich
3. 10. 2022 17:30
Odpovědět  Bedřich

Plně souhlasím a reagoval bych stejně, ale dobře víte, stejně jako já, jak to vypadá ve společnosti a hlavně u těch “nahoře”. A to je bohužel to, co mám na mysli.
Stejně jako mnoho lidí říká, já se nepřestanu mýt, ani doma topit, ani já nevím co ještě, jo třeba ten toaletní papír, co teď doopravdy hrozí nedostatek, oproti tomu, jak ho lidé – bůhví proč – kupovali na kokovida. Asi posiloval imunitu, čert ví.
Myslím si, že kdyby to záviselo na nás a na dalších aspoň trošku rozumných lidech, pak by to vypadalo jinak.
Ale když pak přijdou účty, už se tak hodně lidí netváří tak neústupně. Mlčení není nikdy boj, je to vždycky ústup a prohra. Ostatně již před tímto, asi odhadem podle některých zdrojů, u nás – opakuji u nás – 40% domácností žilo na hraně možností a nebo již v chudobě.
Bohužel nemohu najít mapu vnitřních teplot asi z roku 2000 až 2010, kde byly průměrné vnitřní teploty v obytných místnostech. Co si pamatuji. Nejvyšší byla na Ukrajině, pak následovalo Rusko, my, a Slovensko. A pak čím dál tím více na západ, teplota klesala až na 14 stupňů v Anglii, což není šok, protože tam každý rok umírá dost lidí na podchlazení v bytě. My jsme měli teplotu asi 22, na Ukrajině 24, a v Rusku, pokud se nepletu to bylo 23 stupně. V Německu to bylo asi 16 – 17 stupňů.
Takže jedna věc je náš názor a způsob chování, druhá je to, k čemu nás nutí okolní společnost.
Většina těch “hrdinů”, kteří si nedělají starosti, je ze střední vrstvy, protože se jim zdá, že ještě mají dost na to, aby to utáhli. Proto neprotestují! Střední vrstva v mém chápání v realitě jsou ti, co se počítají za něco lepšího, bez ohledu na skutečný příjem nebo majetek. vyznačují se blahosklonností k činům vlád (po “listopadu”), nesnáší chudé “příbuzné”, vždycky žijí jen pro sebe, bez ohledu na “zapojení” do organizací (já vím, je to těžké k pochopení, ale asi tak – nechtějí nic lepšího než je), vždycky poslouchají své vedení ať v podniku nebo v politice, jsou proti stávkám, své potomky se snaží dostat na co nejprestižnější vysokou školu, nejlépe v zahraničí, snaží se většinou žít “zdravě”, tj. rádi třeba grilují na jedné straně, chodí na “mac…” a na druhé si pro zdraví dělají třeba zelené čaje, jedí nízkotučné produkty (bylinkám ale nevěří) a dalo by se pokračovat v tom, co jsem osobně zaznamenal ve více takových případech.
Právě takoví umožňují pak přijetí takových zhovadilostí. A mladí jsou dnes totálně vynulovaní, abych nebyl úplně sprostý.
Díky rodičům, kteří si zvolily tento dům co v něěm žiji, bydlím dnes v “trochu lepší” části města a jendnou mi omylem několikrát přišel – před asi deseti lety – účet na plyn přes SIPO, ne můj, ale jednoho souseda, nic jiného tam nebylo, ale tehdy platili za plyn 9000,- měsíčně jen zálohu …

Albi
Host
Albi
3. 10. 2022 17:30
Odpovědět  Bedřich

ad MUDrland Wenca
Dík za informaci. Snad jich bude dost na přezbrojení,až se naše armáda, někdy vrátí z misí, kde bojuje za Prahu.
(Hlavně aby tu místo Prahy nenašli Kijev.)

ad Bedřich
Jen aby později s tím říčním zákazem nelitovali. Taky se může naštvat, téct jinudy a až někdy přijde sucho, bude se jim někde za lesem posmívat.
Není to dobrý nápad, kecat přírodě do práce. 🙂

MUDrland Wenca
Host
MUDrland Wenca
3. 10. 2022 17:30
Odpovědět  Bedřich

Michale, v dnešní době není třeba nikoho na cti ujímat. Stačí pořádně zachrchlat a zakašlat s nezakrytou pusou, utrousit že zrovna včera umřel někdo z domu na nějakou tu módní nemoc a pozvat je dál, rozloučit se s vystaveným nebožtíkem. Vsadil bych se, že nezvaní návštěvníci budou hledat kde nechal tesař díru!

Nenimito
Host
Nenimito
3. 10. 2022 17:26

Jani, zřejmě jste vůbec nepochopila tu genialitu s jakou Rusko (tedy všichni okolo Vladimiroviče) ty Světové šachy hraje:-)
Protože pokud to pochopíte z jejich pozice, tak jsou opravdu v těch Světově politických tazích daleko daleko před kýmkoliv, a všichni ostatní jsou proti nim fakt šašci;-)
“A šašků se on nebojí….”