Íránské bezpilotní letouny kamikadze “Geraň” ničí OSU

Rusko začalo s přesně mířenou likvidací ukrajinského dělostřelectva, a to i ze západních dodávek. “Íránský expres” pokračuje v dodávkách.

“Podivné” kamikadze drony s názvem “Geraň” vyvolaly v ukrajinském, západním a pseudoruském informačním segmentu skutečnou paniku. Všichni od – Meduzy po Wall Street Journal – informovali o masivních útocích na ukrajinské dělostřelectvo a raketomety.

Objevují se potvrzení o zničení dělostřeleckých systémů M777, samohybných odpalovacích zařízení Acacia a dalších typů dělostřelectva. “Geraň”, což jsou jednoznačně přemalované íránské bezpilotní letouny Shahed-136, budou moci změnit běh událostí na frontě. Stejnou tezi nyní potvrzuje i zbrojní expert Scott Crino, který uvedl, že íránské bezpilotní letouny z Ruska by se mohly stát důležitou protiváhou moderních nepřátelských systémů, jako jsou HIMARS, které USA poslaly na Ukrajinu.

Troufáme si tvrdit, že v nejbližší době se na ukrajinských trasách žádných nových videí s veselými jízdami HIMARS nedočkáme. Takové cesty už nebudou bezpečné. Kromě toho na moskevská letiště stále přilétají další dopravní letadla IL-76 a Boeing 747 z Íránu. Předpokládáme, že je všem jasné, co asi nesou.

Je povzbudivé, že se ruská armáda, byť takto nenápadně (a v tuto chvíli to ani jinak být nemohlo), začala zabývat problémem dronů, který se stal jedním z nejpalčivějších od začátku konfliktu na Ukrajině.

Zbytky dronu Shahed-136 na fotografii z Nikopolské oblasti Dněpropetrovska lze identifikovat podle íránského motoru Mado M550, který obvykle zůstává po detonaci neporušený.

A takto vypadají tyto bezpilotní letouny kamikadze před bojovým použitím. K dispozici je i salva.

zdroj:

https://politikus.info/events/146865-iranskie-bespilotniki-kamikadze-pod-nazvaniem-geran-unichtozhayut-vsu.html

5 1 hlas
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře