Výnos prezidenta Vladimira Putina “O vyhlášení částečné mobilizace v Ruské federaci”

Kreml zveřejnil text výnosu prezidenta Vladimira Putina “O vyhlášení částečné mobilizace v Ruské federaci”:

V souladu s federálními zákony č. 61-FZ ze dne 31. května 1996 “O obraně”, č. 31-FZ ze dne 26. února 1997 “O mobilizační přípravě a mobilizaci v Ruské federaci” a č. 53-FZ ze dne 28. března 1998 “O vojenské povinnosti a vojenské službě” se tímto usnáším:

 

1. Vyhlásit částečnou mobilizaci v Ruské federaci počínaje 21. zářím 2022.

 

2) Povolávat občany Ruské federace k vojenské službě mobilizací do ozbrojených sil Ruské federace.

 

Občané Ruské federace povolaní k vojenské službě v rámci mobilizace mají postavení vojáků vykonávajících vojenskou službu v ozbrojených silách Ruské federace na základě smlouvy.

 

3. stanovit, že výše platu občanů Ruské federace povolaných k vojenské službě při mobilizaci do ozbrojených sil Ruské federace se rovná výši platu vojáků vykonávajících vojenskou službu v ozbrojených silách Ruské federace na základě smlouvy.

 

4. Smlouvy o vojenské službě uzavřené vojáky zůstávají v platnosti až do konce období částečné mobilizace, s výjimkou případů propuštění vojáků z vojenské služby z důvodů uvedených v tomto dekretu.

 

5. Pro období částečné mobilizace stanovit následující důvody pro propuštění z vojenské služby vojáků sloužících na základě smlouvy, jakož i občanů Ruské federace povolaných k vojenské službě v rámci mobilizace v ozbrojených silách Ruské federace

 

(a) Podle věku – po dosažení věkové hranice pro vojenskou službu

 

(b) ze zdravotních důvodů – z důvodu prohlášení vojenské lékařské komise, že jsou nezpůsobilí k vojenské službě, s výjimkou branců, kteří projevili přání pokračovat ve vojenské službě na vojenských funkcích, které mohou být těmito vojáky obsazeny.

 

(c) v souvislosti s nabytím právní moci rozsudku soudu, kterým byl uložen trest odnětí svobody.

 

6. Vláda Ruské federace:

 

a) provádět financování opatření k částečné mobilizaci;

 

b) přijmout nezbytná opatření k uspokojení potřeb ozbrojených sil Ruské federace, jiných vojsk, vojenských útvarů a orgánů během částečné mobilizace.

 

8. Vyšší úředníci složek Ruské federace zajišťují odvod občanů k vojenské službě v rámci mobilizace do ozbrojených sil Ruské federace v počtu a v termínech stanovených Ministerstvem obrany Ruské federace pro každou složku Ruské federace.

 

9. Poskytnout občanům Ruské federace zaměstnaným v organizacích obranného průmyslu právo na odklad odvodu k vojenské službě během mobilizace (po dobu zaměstnání v těchto organizacích).

 

Kategorie občanů Ruské federace, kterým je přiznáno právo na odklad, a postup při udělování tohoto odkladu stanoví vláda Ruské federace.

 

10. Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem jejího úředního vyhlášení.

https://rusvesna.su/news/1663741777

———-

Prezident Vladimir Putin v projevu k Rusům prohlásil, že v případě ohrožení územní celistvosti Ruska a jeho obyvatel Moskva použije všechny dostupné obranné prostředky včetně jaderných zbraní.

“Není to bluf,” řekla hlava státu s odkazem na možnost použití jaderných zbraní.

https://rusvesna.su/news/1663741300

———-

Po Vladimiru Putinovi vystoupil ministr obrany Sergej Šojgu, který vysvětlil vyhlášenou částečnou mobilizaci a současnou situaci na frontách SVO.

 

Podle ministra obrany budou povoláni ti, kteří jsou v záloze, mají bojové zkušenosti a/nebo vojenské povolání, které armáda vyžaduje. Ministr zdůraznil, že nedochází a nebude docházet k žádné mobilizaci nebo odvodům studentů.

“Všichni, kdo slouží v rámci branné povinnosti, nebudou posláni do zóny SVO,” ujistil ministr.

V rámci mobilizace bude použito přibližně 1 % mobilizačních zdrojů.

 

Kromě toho Šojgu uvedl ztráty ruské armády od začátku speciální operace – činily 5 937 osob. Poznamenal, že více než 90 procent zraněných během speciální operace se vrátilo do akce, a poděkoval ruským zdravotníkům.

Podle ministra obrany Ukrajina již přišla o polovinu svého armádního personálu. Celkem bylo na Ukrajině mobilizováno téměř 300 000 lidí.

Ministr uvedl, že pro Ukrajinu v tomto konfliktu nyní pracuje asi 70 vojenských a více než 200 civilních satelitů, tedy celé uskupení NATO.

https://rusvesna.su/news/1663743370

(strojový překlad)

5 1 hlas
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
jirik
Host
jirik
25. 9. 2022 12:43

Rusko už vie, že svetová vojna začala… a čoskoro bude aj formálne vyhlásená
Rusko si túto skutočnosť plne uvedomuje. Rusko vie, že je v totálnej vojne s NATO a západnou Európou, nie iba v špeciálnej vojenskej operácii, ktorú možno vyhrať so záložnými jednotkami.

Rusko sa teda pripravuje oficiálne vyhlásiť vojnu Západu a použiť všetky svoje vojenské sily, aby zasiahlo a zničilo západnú Európu.

https://www.badatel.net/po-vyhlaseni-3-svetovej-vojny-nastupi-vyssia-moc-zrusia-sa-zavazky-zmluvy-i-dochodky/
*****
To je dôvod, prečo sa Trump postavil k vlajke s tmavými hviezdami ( vyzerá ako bez hviezd)… Kód v tomto posolstve je jasný vojenským agentom , špecialistom na komunikáciu po celom svete v stovkách rôznych mil. Spravodajských agentúrach, ktoré sledovali Trumpov prejav a dekódovali>,_udalosti.
Trump dal zakódovanú správu pre vojenské biele klobúky, aby sa pohli vpred po celom svete vo svojich pokračujúcich plánoch. A v tom istom posolstve bola varovaná aj kabala hlbokého štátu. Žiadne dohody. Žiadna kapitulácia.
S putinom >vedie vojenské operácie falcon storm na zničenie ukrajinských biolabov ( hotovo) a jeho hlavným cieľom je zastaviť [ds] svetové operácie prania špinavých peňazí na ukrajine ….. Tým sa zabezpečí kolaps > [un] davosovho režimu>.

https://vitazstvosvetla.org/spravy-20-09-2022/

Vlabi
Host
Vlabi
25. 9. 2022 12:45
Odpovědět  jirik

jiriku,

tento prostor je určen ke komentování témat uvedených v článku, nikoli k pastování odkazů odjinud, navíc bez bližšího vysvětlení komentujícího.

jirik
Host
jirik
25. 9. 2022 12:45
Odpovědět  jirik

Vlabi, vždyť nemusel být můj komentář zveřejněn…..

chybí tam sedmý bod výnosu – prý je tajný.
*****
Velká výměna.
Je známo, že kromě zahraničních žoldáků propuštěných přes Saúdskou Arábii došlo k velké výměně válečných zajatců. Jak píší, výměna byla provedena v Černigovské oblasti.

Celá špička nacistů z Azova, kteří byli zajati v Mariupolu, byla propuštěna na Ukrajinu (mluvíme minimálně o pár desítkách lidí). Přepraveni letadlem na letiště Čkalovskij.

Do Ruska se již vrátilo 55 válečných zajatců (jeden z nich je vážně zraněn – jsou mezi nimi zajatí piloti a důstojníci, kteří byli zajati při „přeskupování“ v Charkovské oblasti).
https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/trest-smrti-odsouzenych-zoldaku-v-dlr-nelze-ocekavat-byli-vymeneni-pres-saudskou-arabii/

kdysi byly na netu zprávy, že kadyrovci pátrají na ukrajině po hlavounech, kteří mají skončit v rusku před soudy,…..
takže otázka zní: proč rusko tuto výměnu uskutečnilo a za jakých podmínek?

ps: už jsi spokojená s komentářem Vlabi?

Jakub
Host
Jakub
25. 9. 2022 12:46

Ahoj všem.. bylo by možné aby stránka běžela částečně jako dřív? Spousta zajímavosti atd.? Poslední dobou je tu jen UA a Rusko… Díky Váš čtenář Jakub

Jakub
Host
Jakub
25. 9. 2022 12:49
Odpovědět  Jakub

To ano, ale i v tom “novém”, jsou stále ty zajímavé věci. Tajemno, historie atd. . :).

Vlabi
Host
Vlabi
25. 9. 2022 12:48

Jakube, nic není jako dřív…

Bedřich
Host
Bedřich
25. 9. 2022 12:49

Na velkou válku není “náš západ” připraven, přestože ji stále provokoval. KOnec konců je to podobné jako za II. sv. války, kdy Anglie provokovala konflikt na kontinentu, ale sama neměla dostatečné vybavení armády. Kromě jiného ze dvou hlavních příčin. Po vítězné Velké válce (První sv.) byly Anglie i Francie uspokojeny svým stavem, porazili přece Německo a spol. Čili sebeuspokojení. Druhou věcí bylo to, že Anglie dosahovala svých vítězství v získávání kolonií a i v jiných konfliktech za cenu “malé krve”, kdy se maximálně spojila s někým a nebo poslala pomoc. Pro obsazení třeba Dálného ruského východu se vysílali početně slabé výsadky, pravda soupeři rovněž byli počtem slabí, protože na území Ruského impéria bylo nemožné vydržovat vojsko, které by reálně ochraňovalo hranice, např. tak, jak jsme byli zvyklí u nás.
Podobně je na tom dnes ten “náš” “sakra drahý západ”. Prostě na realizaci “Nového divného světa” si “elity” nevybrali ten nejlepší čas. Jediné čeho mohou dosáhnout, je to, že zdigitalizují “ná” prostor, nikdo další se k “nám” nikdo nepřidá.

jirik
Host
jirik
25. 9. 2022 12:50

Češi cvičí Ukrajince. I ty z pluku Azov

zdroj novinky.cz https://1url.cz/irGrr

taky se těšíte na návštěvu ruských a čečenských vojáků? Anebo že by poslali nějakou střelu – kinžál,…? na výběr moc nebude.

MichalB
Admin
25. 9. 2022 12:54
Odpovědět  jirik

Za návštěvu jmenovaných vojáků bych byl opravdu rád. Proč? Protože naše armáda (ani jiné bezpečnostní i soudní složky) neplní to, k čemu je – tj. bránit vlast jak proti nepříteli vnějšímu, tak i vnitřnímu. A ruských zbraní se nebojím. I když by na naše území byly vypáleny rakety, byli tu “zlí a krutí muslimští hrdlořezové od Kadyrova”, tak větším nebezpečím je pro běžného Čecha třeba večerní procházka Prahou. Ruská armáda není jako NATO a USA (ta-ta-ta-ta-ta padni kam padni), ale své cíle ničí s chirurgickou precizností a přesností. To, že něco pro českého gaučového generála vypadá jako chyba, …

Bedřich
Host
Bedřich
25. 9. 2022 12:55
Odpovědět  MichalB

Večerní procházka Prahou … a vlastně vůbec proč? Nedávno jsem byl po letech kolem Václaváku a nestačil jsem se divit. Možná nebude někdo souhlasit, ale připadalo mi to jako rozestavěný prostor. Nikde nic co by bylo příjemné, užitečné, a samozřejmě ze zvědavosti jsem se podíval na obchody kam jsem dříve chodíval (pracoval jsem na Malé Straně a často jsem chodil pěšmo okolo Národního divadla, spodkem Václaváku, Dětského domu, Hybernskou ulicí a kousek dál na tramvaj domů, když jsem se jen tak “procházel” po obchodech ještě za bývaléo stavu věcí. Mimochodem víte, že zavřeli obchodní dům Máj? No, nejspíš tam bude někdo jiný než Tesco. Samozřejmě prakticky nic nezůstalo na místě s jednou dvěma výjimkami, a některé “známé” zase zcela změnily klientelu.
Můj osobní dojem z celého tohoto “výletu” po nejméně dvaceti letech byl tristní a pro Prahu nevalný. Nemohu si pomoci, ale tak nějak “zhrubla”, odcizila se – tak mi to připadá a to nemám na mysli politiku. Na dříve známých místech cítil jako cizinec, nevím jak to přesněji vyjádřit, snad ještě dodat, že mi pak bylo tak nějak smutno.
Potěšily mne dvě věci. Že Hlavní pošta zůstala na svém místě, a já mohl zaplatit složenku, a že mi nikdo nenabízel ani bony ani drogy.
Nemyslím si, že by nějací vojáci v centru Prahy byli na něco zvědaví, jedině snad na “parlament” a sídlo “naší vlády”. Jako obyčejného člověka mne tam nic moc nezaujalo.
Ale největším nebezpečím pro člověka v naší zemi, podle mne, jsou “naši politici” a naše vlastní hloupost. Ale to je věc názoru.