Někteří Rusové špatně chápou, co se nyní děje: čím by hrozilo selhání SVO

Reportér VGTRK (Všeruská státní televizní a rozhlasová společnost) Andrej Ruděnko, který žije a pracuje v Doněcku, apeluje na tu část ruských občanů, kteří se k písmenu Z ostudně obracejí zády a nesnášejí „lekce vlastenectví” ve školách.

“Někteří Rusové bohužel špatně chápou, o co jde. Speciální operace, která nyní probíhá na Ukrajině, by měla zajistit bezpečnost naší vlasti na mnoho let dopředu.

Neslyším to sice často, ale přece jen občas zazní: ,Co by bylo špatného na tom, kdyby Evropa nebo USA byly přítomny na našem území?’. Na tom není nic zvláštního, až na jednu věc: Spojené státy a Evropa vnímají území Ruska s maximálně 50 miliony obyvatel. Bývalý polský prezident Lech Walesa se domnívá, že Rusko by mělo být “rozporcováno” a počet jeho obyvatel by se měl snížit na 50 milionů. A to nejsou jen slova, to je jejich cíl, za který se nestydí.

Takže ti, kdo si myslí, že přítomnost těchto zemí na našem území není vůbec špatná, ať se zamyslí nad těmi zbývajícími 120 miliony lidí, kteří stojí Západu v cestě. Jste si jistí, že nepatříte k nim, že nespadnete mezi ty, které Západ považuje v Rusku za „nadbytečné“? A je velmi pravděpodobné, že tito lidé nezmizí jen tak, ale že uvnitř země budou uměle vyvolány mezietnické konflikty, hlad a nezaměstnanost.

Západ se na Rusko dívá jako pes na maso: zdroje na planetě docházejí, ale my jich máme zatím dost. A na základě toho, že vyspělé země jsou ovládány kapitalismem, vidí v Rusku jen surovinový přívěsek, který je třeba dobýt a pak využít k určenému účelu.

Takže, milí přátelé, nedělejte si iluze, Západ už jsme tu jednou měli, vzpomeňte si na devadesátá léta. Úmrtnost byla tak vysoká, že Velká vlastenecká válka si nevyžádala tolik lidí jako nezaměstnanost a totální zničení průmyslových podniků.

Nikdo nechce Rusko silné a bohaté. Kromě nás,” píše na svém kanálu na Telegramu Andrej Ruděnko.

zdroj: https://rusvesna.su/news/1662440380

5 4 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
anonym
Host
anonym
10. 9. 2022 7:43

Milá /milý/ “vlabi” děkuju za vybrané články, velmi postrádám Vaší předprázdninovou svodku událostí, dokonce jsem oprášila moje znalosti ruštiny a azbuky, ale jde to těžko, prohlížím plno stránek, hlavně Vámi citovanou “rusvesna”, ale je to pro mne nepřehledné a při mé lenosti jsem moc ráda, když si něco přečtu u Vás. Doufám, že jste odpočinuli přes léto a až se zase začnou “dít věci”, napíšete o tom. Díky

Vlabi
Host
Vlabi
10. 9. 2022 7:44
Odpovědět  anonym

Anonyme,
díky za uznání. Nicméně tě nepotěším, protože s pokračováním zatím nepočítáme. Pouze, jak jsem psala, v případě, že by si to situace vyžádala.
Co se týče Rusvesny, je opravdu dost nepřehledná, ale stačí, když se budeš na hlavní stránce zabývat jen prostředním sloupcem s nadpisem Новости, kde jsou všechny zprávy chronologicky seřazené.
V češtině pak je po vojenské stránce dobré sledovat např. stránky http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=6dbacb2ff047fe014e0964540548cc6a&start=14380
A přeju úspěch v “souboji” s ruštinou. Vyplatí se to. 🙂

anonym
Host
anonym
10. 9. 2022 7:44
Odpovědět  anonym

případně se dá pro překlad využít webový překladač
https://www.deepl.com/translator

Bedřich
Host
Bedřich
10. 9. 2022 7:45
Odpovědět  anonym

Mohu doporučit “velký” denní přehled na této stránce:
https://aftershock.news/?q=node/1151601
tam je to v článku (průběžně doplňovaném) také všechno, přehledněji a i s mapami, videi i fotografiermi. Je to vždy buď zcela nahoře, nebo na “druhém” místě.
Dokonce tam bývá rubrika Oficiálně – neoficiálně (Dalo by se jinak říci potvrzeno – nepotvrzeno). Ovšem, materiálu je každý den hodně.
Dnes zroivna začínají s tím, že Kyjev nasadil svoje rezervní síly do protiútoku a vsadil tak všechno na jednu kartu. Zřejmě se blíží definitivní rozuzlení. Zřejmě jako bitva o Stalingrad rozhodla o výsledku Druhé sv. války.
Jedna zpráva od tamtud velmi čerstvá:
20:23 MSC
Apty Alaudinov, velitel Achmatského pluku, prizmatem svých zkušeností řekl:
“To, co se dnes děje, bylo naplánováno. Je to taktický trik, který nám pomohl stáhnout všechny jejich síly a prostředky na území, kde je pro nás výhodné s nimi bojovat. Pokud si někdo myslí, že vedení Ruské federace, vedení ministerstva obrany nevědělo, že nepřítel shromažďuje síly, pak tito lidé nerozumí ničemu v politice ani ve vojenských záležitostech.”