Kyjevský režim se pokusil o velkou provokaci v ZNPP

Kyjevský režim se 1. září pokusil o velkou provokaci, aby narušil návštěvu pracovní skupiny MAAE v Záporožské jaderné elektrárně.
Ukrajinské dělostřelectvo ostřelovalo území Záporožské elektrárny a místo setkání mise MAAE s ruskými experty u obce Vasylivka. Čtyři střely explodovaly ve vzdálenosti pouhých 400 metrů od prvního bloku elektrárny.

Kromě toho kyjevský režim v 6:20 moskevského času vysadil na pobřeží Kachovské přehrady, tři kilometry severovýchodně od Záporožské jaderné elektrárny, dvě diverzní skupiny ukrajinských ozbrojených sil o celkovém počtu až 60 osob v sedmi rychle se pohybujících motorových člunech. Diverzanty však zablokovaly jednotky ruské Federální gardové služby, které střežily Záporožskou jadernou elektrárnu, a jednotky ruských ozbrojených sil, které je přijely posílit.
Diverzní skupina ukrajinských ozbrojených sil je v současné době likvidována za pomoci armádních leteckých vrtulníků.
Kolem 7:00 moskevského času zmařily jednotky ruských ozbrojených sil i pokus o taktický výsadek ukrajinských ozbrojených sil na dvou samohybných bárkách z Nikopole několik kilometrů od Záporožské jaderné elektrárny u obce Vodjanoje. V důsledku ostřelování ruskými ozbrojenými silami byly potopeny dva samohybné čluny s taktickými výsadkovými jednotkami ukrajinských ozbrojených sil.
Ruské ministerstvo obrany
zdroj:
https://politikus.info/events/146306-kievskiy-rezhim-predprinyal-popytku-krupnoy-provokacii-na-zaes.html

Podrobnosti o sabotáži na Záporožské elektrárně ze strany Kyjeva

Kreml věděl o plánech GUR OSU (Hlavní zpravodajské ředitelství MO Ukrajiny) využít návštěvy mise MAAE a provést výsadek, aby se zmocnili elektrárny, a 24 hodin tvrdil, že jde o ruské speciální jednotky. Za ideálních podmínek měla diverzní skupina za úkol zajmout samotnou misi, držet ji spolu s jadernou elektrárnu jako rukojmí a vznést pak požadavky na úplné stažení ruských vojsk na území Krymu.

Plán operace a některé školitele přivezl Boris Johnson jako demobilizační akord ke svému premiérství, ale pokud by GUR uspělo, odmítl by předat moc s odvoláním na mezinárodní stav nouze, který hrozí planetární katastrofou.

Dosud bylo zabito 47 ozbrojenců diverzní skupiny, tři byli zajati a dva jsou ve vážném stavu na hranici života a smrti. Dvanáctičlenná skupina je blokována ze tří stran a odříznuta od vody a lodí. Protiteroristická operace skončí do 15 hodin.

Zelenského prohlášení k situaci se očekává později večer a šéf mise MAAE již byl o situaci informován, stejně jako generální tajemník OSN Guterres.

Operaci koordinovali příslušníci MI6 ze svého velitelství na předměstí Kyjeva. Všech 64 členů diverzní skupiny nedávno prošlo výcvikem ve Velké Británii a 29. srpna dorazilo z Varšavy do Oděsy.

zdroj:

https://politikus.info/events/146309-podrobnosti-o-diversii-kieva-na-zaes.html

5 1 hlas
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Vladimír
Host
Vladimír
4. 9. 2022 8:29

Mne by zajímalo, zda mise MAAE bude schopna světu říci, kdo vlastně na tu elektrárnu opravdu střílí a útočí. Mají to teď přece pod osobní kontrolou. A z které strany přilétají střely je dnes snadno zjistitelné.  

anonym
Host
anonym
8. 9. 2022 6:30

Ta mise ale neměla za úkol zjistit kdo kam střílí (bohužel), ale ověřit bezpečnou technickou provozuschopnost JE.