Co dělat, když ozbrojené síly Ukrajiny obdrží rakety dlouhého doletu?

Pokud jsou informace o dodávkách na Ukrajinu taktických raket s doletem až 300 km pravdivé a nejde o fejk amerických publikací, pak je důvod radikálně přehodnotit celý přístup k současným nepřátelským akcím.
Protivzdušná obrana a protiraketová obrana samozřejmě teoreticky mohou tuto munici zachytit, nicméně co se dnes děje? Denně kombinované útoky na ruské základny a sklady pomocí raket GMLRS a Točka-U na vzdálenost 80 – 120 km, které často nejsou eliminovány. V ruské armádě zatím není spolehlivě vyřešen stávající problém s dálkovými nepřátelskými zbraněmi, a nové rakety dosah nepřítelem zasažených cílů jen rozšíří, jak bylo již správně konstatováno, až do hlavních měst pohraničních oblastí.
Spoléhat se v této situaci na protivzdušnou a protiraketovou obranu je odpočátku prohrávající taktika. Za prvé, jak již vidíme, ani v hloubce 120 km nejsou sestřeleny zdaleka všechny rakety, které pak způsobují značné škody na logistických možnostech armády. Za druhé, pro skutečnou úlevu před hrozbami je nutné najít a zničit odpalovací zařízení a ne se snažit čerpat vodu sítem a chytat již odpálené střely. To už jsou ale otázky pro zpravodajství, letectvo, jejich práci v kooperaci, stejně jako pro jednotky speciálních sil; například v sovětských dobách bylo jedním z klíčových úkolů GRU vyhledávat a ničit americké střely středního a krátkého doletu, což bylo v současném Rusku úspěšně pohřbeno, a nic nového se neobjevilo.
Popírání zjevného jen pomáhá nepříteli.
zdroj:
https://politikus.info/events/145067-chto-delat-esli-vsu-poluchat-dalnoboynye-rakety.html
5 1 hlas
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře