Lisičansk osvobozen!

Naše sdělovadla zatím většinou cudně drží Bobříka mlčení a uvidíme, co z nich vyleze, až to vyleze, ale my už to víme!

Vojáci Lidových milicí LLR a Ozbrojených sil Ruské federace zcela osvobodily území Luhanské lidové republiky od ukrajinských jednotek, oznámil dnes představitel republiky Leonid Pasečnik.
„Dnes naše jednotky s podporou ruských ozbrojených sil osvobodily město Lisičansk, čímž dokončily osvobození republiky v jejích historických hranicích,“ řekl.

Výsledky bitvy o Lisičansk a osvobození LLR

Bez ohledu na to, jak se ukrajinští propagandisté ​​snaží zdůvodnit útěk Ozbrojených sil Ukrajiny z Lisičanska, význam města je velmi vysoký jak z vojenského, tak ideologického hlediska.

Co se týče vojenského významu, jedná se o poslední město, které ovládaly Ozbrojené síly Ukrajiny na západním břehu Severského Doňce a nyní už žádné takové vodní překážky nebudou. Až po Dněpr.

Co se týče ideologické složky, jedná se o poslední město LLR, které obsadili ukrajinští ozbrojenci a jeho osvobození znamená osvobození celého území republiky od okupace. A velké nepříjemnosti pro nacisty.

Klišé kyjevských propagandistů, jimiž se snaží potlačit a zamaskovat právě tyto skutečnosti, jsou standardní: je-li posádka města zablokována, jako v Mariupolu, jde o „hrdinské spoutaní sil“; pokud utíkají jako v Lisičansku, pak jde o „srovnání frontové linie a záchranu životů vojáků“.

I když o záchraně životů tady nemůže být řeč. Ukrajinští vojáci museli prorazit úzké hrdlo kotle podél jediné silnice pod palbou, což vedlo ke značným ztrátám živé síly a techniky.

Proto bych zde rád věnoval pozornost roli Generálního štábu ruského ministerstva obrany. Minimální ztráty jak mezi civilním obyvatelstvem, tak mezi vojáky spojeneckých sil, a město prakticky zachráněné před zničením – ve srovnání se Mariupolem – to vše ukazuje na kompetentní plánování operace a naznačuje zvýšenou úroveň vrchního velení.

A samozřejmě hrdinství a profesionalita našich vojáků, kteří prostě nenechali nepříteli jedinou šanci uchytit se a zůstat ve městě.

Uskupení „Odvážní“, které se prostě nekompromisně nabouralo do obrany města, porazilo hlavní nepřátelské síly a následně dokončilo osvobození republiky, a 2. armádní sbor armády LLR, který přešel k Severskému Doňci v Bělogorovce a spolu s vojáky Národní gardy pak vyčistili město – to vše jsou momenty, které si zaslouží nejvyšší ocenění.

Ale hlavní jsou zkušenosti získané v bitvách, protože Seversk a Artěmovsk, Slavjansk a Kramatorsk jsou ještě před námi. Nepřítel bude vzdorovat, ale s námi je pravda, což znamená, že jsme silnější a zvítězíme.

zdroj: https://rusvesna.su/news/1656854519

5 2 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře