Bleskovka

Rusové zatkli při pokusu o útěk z Azovstalu v Mariupolu kanadského generála Trevora Cadieu. Tento generál velel biolaboratoři č. 1, kde 18 lidí pracovalo se smrtícími viry. Kadieu byl převezen do Moskvy, kde ho čeká soudní proces. 
Již předtím jsme přinesli nepotvrzené zprávy, že v závodě Azovstal se kromě nacionalistů mohou nacházet i vysoce postavení velitelé NATO a že zde mezi žoldnéři uvízl i generál, který byl v kontaktu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. 
Před pár dny se pokusil o útěk i americký generálmajor Roger L. Cloutier – velitel pozemních sil NATO. Byl zajat Ruskem poté, co dal vojenské instrukce Ukrajincům a žoldákům. 
Ruští vojáci přerušili všechny únikové cesty a “zachytily nejvyšší velení ukrajinských sil”, které vůbec nebylo ukrajinské. To znamená, že od začátku válce na Ukrajině velí Pentagon. Ten také nařídil použít ukrajinské civilisty jako živé štíty, a tak mohou být Spojené státy legálně obviněny ze zvěrstev na Ukrajině.
Další zalezlé velké zvíře v Azovstalu je generál-plukovník Oleksandr Sirsky – velitel ukrajinských pozemních sil.


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42

A je to nějak potvrzeno? Byl by to velký úlovek…

Vlabi
Host
Vlabi
25. 5. 2022 15:42
Odpovědět  Anonymní

Hledám.

Vlabi
Host
Vlabi
25. 5. 2022 15:42
Odpovědět  Anonymní

Zpráva působí dojmem, že je to událost čerstvá, ale jde o zhruba měsíc staré děje.
Co se týče generálmajora Rogera L. Cloutiera, měl by to být jeden z přeživšich ze sestřelených vrtulníků, které se tak úporně snažily někoho z Azovstalu odvézt. Zpráva, která se po síti hodně šířila, a oficiálními místy byla rozhodně označovaná jako fejk, původně pochází od obvykle dobře informovaného portálu amerických veteránů Veterans Toda. Pentagon však na dotazy novinářů odpovídá mlčením. Existují i videa publikovaná agenturou RIA Novosti přímo z převozu zatčeného generála, např. https://www.youtube.com/watch?v=L8GMdOq2iQU
Kanadský generál Trevor Cadieu byl zatčen 2. května, když se pokoušel projít humanitárním koridorem v civilním přestrojení mezi evakuovanými civilisty.

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42
Odpovědět  Anonymní

Také jsem o tom slyšel, pokud je to "tak" staré, a je jak jsem se přesvědčil, ale myslel jsem, že jde o něco nového. Prošel jsem aktuální RIA zprávy, ale nic a ani nikde jinde o tom nic.
Teď je na RIA aktuální zpráva, jak odstavili v Pardubicích docenta Javůrka, za "podporu Ruska". Mělo by to být i na Seznamu, ale tam já nechodím už delší dobu vůbec.
Bedřich

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42

Na FB uz ta zprava bezi nejmin tri tydny.

blog o ...
Host
blog o ...
25. 5. 2022 15:42

Chce to klid,dámy a pánové,Tohle jsou velice závažné informace,se kterýmy se žádná strana nepožene ven,protože mají dalekosáhlé účinky všemy směry.Musíme jen doufat,že se v brzké době dovíme,co a jak.Každopádně vše jede,jak by mělo-musíme držet palce…
Martin

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42
Odpovědět  blog o ...

Opět jsem prodělal průzkum a kromě původní zprávy na výše uvedeném zdroji, já to čirou náhodou zaslechl, ale neviděl na nějaké TV, ale nebylo to nějak zvláště rozvíjeno, jsem nic nenašel. Uvidíme, jestli se zpřístupní některé zdroje, které jsou zřejmě pod útokem, jako byla Ruskaja vesna. Mimochodem u mne již opět fungují odkazy na samotné texty zpráv. Ale tam nebylo, pokud jsem si všiml, nic.
Takže to může být pravda, ale taky nemusí. Možná, že to byl odvetný krok za to, že podle "našich" ofiko médií AFS (Ukrajinská armáda) stojí u stěn Kremlu a dívá se na Moskvu dalekohledem, jako prý onen jeden slavný generál Wehrmachtu se slovy, "To je možná naposled, co jsem viděl Moskvu."

Bedřich

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42

Já mám zase informace že Cloutiér byl zavražděn v Kanadě pramiérem Trudoem )?)jelikož byl proti němu a cabal a snažil se ho zatknout..A aby nepopudili armádu tak vymysleli historku že byl zatčen na Ukrajině.Rusi to totiž dosud nepotvrdili.

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42
Odpovědět  Anonymní

Tak Kanada se děsně změnila k horšímu. Armáda a ani policie nechtěla proti kamiónistům zasahovat, tak údajně dovezli z USA nějaké týpky a ti pak ztloukli ty neozbrojené řidiče. Kdo je zatýkal, také není úplně jasné.
Vyprávěl mi to švagr, který tam se sestrou žije už 33 let.
Ale o tom generálu nic nemluvil. A že by ten Trudeau, byl schopen někoho zabít? Rozkaz by dát mohl, ale on je údajně úplně neschopný.
Eva

Anonymní
Host
Anonymní
25. 5. 2022 15:42

Nedalo mi to, protože jsem si vzpomněl, že jsem to nejen slyšel z ruské TV, ale neviděl, jak jsem uvedl, ale také jsem to četl. Nakonec ve volné chvíli jsem to našel. Je zde uvedeno, že to není prověřená informace.

Ruské ozbrojené sily zatkli v Mariupole kanadského generála Trevora Cadieu. Začiatkom tohto mesiaca Rusi uviedli, že zajali Cadieu v továrni na výrobu železa a ocele Azovstal počas obliehania Mariupolu. Momentálne je v Moskve a čaká na súd.

Cadieu zrejme nebol na misii pre svoju vládu, ale mal na starosti biologické laboratórium, Biolab č. 1, s 18 zamestnancami pracujúcimi pod jeho velením, informuje britský portál Dailyexpose.

https://skspravy.sk/investigativa/byvaly-kanadsky-general-zajaty-rusmi-v-mariupole-mal-na-starosti-biolab-na-ukrajine/
https://politikus.info/events/143485-poyman-kanadskiy-general-trevor-kadier-na-azovstali-smi.html

Bedřich