Armády spojenců pokračují ve speciální vojenské operaci na Ukrajině

07.05.2022 – 11:08

 

RF

Oficiální zástupce ministerstva obrany RF Igor Konašenkov informoval o průběhu operace k ránu 7. května.
Vysoce přesné ze vzduchu odpalované rakety ruských vzdušných sil zasáhly 5 oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky a také muniční sklad u obce Bachmut (bývalý Artěmovsk) v DLR.
Operačně-taktické a armádní letectvo v noci zasáhlo 18 vojenských objektů Ukrajiny. Mezi nimi: dvě velitelská stanoviště v okrese Skovorodnikovo v Charkovské oblasti, pět oblastí koncentrace personálu a vojenské techniky, tři sklady munice a paliva v oblasti osady Dachnoje v Oděské oblasti.
V regionu železniční stanice Bogoduchov v Charkovské oblasti bylo zničeno velké množství zbraní a vojenského vybavení přijatého ze Spojených států a evropských zemí.
V důsledku úderů bylo zabito až 280 nacionalistů a bylo znehodnoceno 48 kusů zbraní a vojenského materiálu.
Raketové síly a dělostřelectvo v noci zasáhly 44 velitelských stanovišť a 196 bašt ukrajinských jednotek, oblastí koncentrace živé síly a vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny.
Ruské systémy protivzdušné obrany v noci sestřelily 13 ukrajinských bezpilotních letounů v regionu Berezovky (Mykolajivská oblast), Signalnoe, Luhanske, Krasnogorovka, Jasinovataja a Zugres v Doněcké lidové republice, Olgino (Chersonská oblast) a Černeščina (Charkovská oblast).
Nad městem Izjum v Charkovské oblasti byly také zachyceny tři ukrajinské balistické střely „Točka-U“ a devět raket vícenásobného odpalovacího systému „Smerš“.
Od zahájení speciální vojenské operace bylo zničeno celkem: 152 letadel, 112 vrtulníků, 762 bezpilotních prostředků, 295 protiletadlových raketových systémů, 2.895 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 333 vícenásobných raketometů, 1.364 polních děl a minometů a také 2.716 speciálních vojenských vozidel.
zdroj: https://rusvesna.su/news/1651910518
——
07.05.2022 – 11:35
Redakce Rusvesny obdržela texty prohlášení představitelů ozbrojených sil DLR a LLR k operační situaci na frontě:

DLR

Oficiální představitel odboru lidových milicí DLR Eduard Basurin řekl, že za poslední den nepřítel vypálil více než 210 granátů a min ze 122mm vícenásobných odpalovacích raketových systémů BM-21 Grad, 122mm kanónového dělostřelectva, 120mm a 82mm minometů.
Oblasti devíti civilních sídel republiky byly ostřelovány. V důsledku ukrajinské agrese byl zabit jeden civilista a čtyři byli zraněni.
Bylo poškozeno devět domů. Materiály o smrti a zranění civilistů a o poškození civilní infrastruktury byly předány Generální prokuraturě DLR k zahrnutí do trestních řízení zahájených proti velení Ozbrojených sil Ukrajiny. Vojenský personál Doněcké lidové republiky spolu s Ozbrojenými silami Ruské federace pokračuje v osvobozování osad naší republiky od ukrajinských okupantů.
Během uplynulého dne vojáci LM DLR zničili 36 ukrajinských nacionalistů, dva 120mm minomety, tři bojová vozidla pěchoty a jeden nákladní automobil s municí.
Zabráno bylo jedno bojové vozidlo pěchoty a dva obrněné transportéry.
Rezort apeluje na všechny občany, kteří se nacházejí na území dočasně ovládaném ukrajinskými nacionalisty: pokud jste byli svědky zločinů ukrajinských ozbrojenců, zkuste o těchto skutečnostech pořídit videozáznam nebo fotografii, aniž byste se však ohrozili. Armáda DLR zaručují vaši anonymitu. Po odeslání specifikovaných informací prostřednictvím oficiální bot pro zpětnou vazbu (@nmdnr_bot) Lidových milicí DLR v aplikaci Telegram budou tyto materiály použity jako důkazní základna pro potrestání ukrajinských válečných zločinců v plném rozsahu zákona.
——

LLR

Oficiální představitel Lidových milicí LLR Ivan Filiponěnko řekl, že během střetů s jednotkami ministerstva obrany za poslední den nepřítel utrpěl ztráty na živé síle a vojenské technice, konkrétně:
– 27 osob;
– 7 obrněných transportérů;
– 12 vozidel.
Nepřítel nadále terorizuje civilní obyvatelstvo Republiky, ostřeluje civilní infrastrukturu frontových osad LLR, které nepředstavují nebezpečí pro nepřítele a nejsou vojenskými objekty.
Za posledních 24 hodin vypálily ukrajinské ozbrojené formace 100 úderů z vícenásobných odpalovacích raketových systémů BM-21 Grad na osadu Zolote-5. V důsledku ostřelování zemřela jedna žena, tři civilisté byli zraněni.
Bylo poškozeno 20 obytných budov, střední škola Zolotovskaja a psychoneurologická ambulance.
Za účelem potlačení palebné aktivity nepřítele na civilní obyvatelstvo republiky byly pozice OSU, ze kterých byla palba odpálena, rychle detekovány a zničeny pohotovostní palebnou silou jednotek LM LLR.
Síly LM LLR spolu s veřejnými organizacemi pokračují v doručování humanitární pomoci obyvatelům osvobozených území i frontovým osadám republiky. Takže například včera městská kozácká společnost regionu Kirov převedla více než 10 tun humanitární pomoci pro uprchlíky a vojenský personál LM LPR.
https://rusvesna.su/news/1651909395
překlad: Vlabi

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře