Co se děje na Ukrajině 51

Ono mi to nedá… 🙂

– předchozí část –

 

22. 4. 2022 – 21:24
Evropská komise v pátek uvedla, že společnosti z EU budou schopny vyhovět ruskému požadavku na příjem plateb za plyn v rublech, aniž by porušily sankce. To je možné pomocí schématu navrženého dříve Moskvou, ve kterém budou země platit eury nebo dolary, které se následně převedou na ruskou měnu. Informuje o tom agentura Reuters.
Agentura připomněla, že Moskva varovala Evropu, že zastaví dodávky plynu, pokud nebudou zaplaceny v rublech. V březnu Vladimir Putin vydal dekret, který nařídil kupujícím, aby si otevřeli účty u Gazprombank pro platby v eurech nebo dolarech, které se pak převádějí na rubly.
Evropská komise uvedla, že dekret riskuje porušení sankcí EU tím, že předá dokončení nákupu – po přepočtu plateb na rubly – do rukou ruských úřadů.
V konzultačním dokumentu, který ve čtvrtek rozeslal členským státům, však Komise poznamenala, že návrh Moskvy nutně nevylučuje platební proces, který by byl v souladu se sankcemi EU vůči Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině.
Rada komise není právně závazná, ale jde o pokus vyřešit problém s placením ruského plynu. Brusel v dokumentu uvedl, že existují možnosti, které by mohly firmám umožnit nadále legálně platit za plyn.
„Společnosti z EU mohou požádat své ruské protistrany, aby splnily své smluvní závazky stejným způsobem jako před přijetím dekretu, tedy zaplacením dlužné částky v eurech nebo dolarech,“ uvádí dokument.
Před provedením plateb mohou operátoři z EU učinit prohlášení, že považují své smluvní závazky za splněné, když vloží eura nebo dolary do Gazprombank, a nikoli později, po převedení platby na rubly, uvádí dokument.
“Bylo by vhodné požádat ruskou stranu o potvrzení, že tento postup je s ohledem na vyhlášku možný,” stojí v materiálu.
Dokument říká, že režim sankcí EU nebrání společnostem otevřít si účty u Gazprombank nebo komunikovat s bankou za účelem nalezení řešení.
https://rusvesna.su/news/1650651844
A na to prosím potřebovali měsíc!
22. 4. 2022 – 21:40
Státní duma povolila přistoupení osvobozených území Ukrajiny k Rusku.
Po dokončení speciální vojenské operace (SVO) na Ukrajině se mohou obyvatelé osvobozených území stát občany Krymského federálního okruhu (KFO). Tuto myšlenku vyjádřil šéf regionální národně-kulturní autonomie krymských Tatarů Eyvaz Umerov.
V tomto případě bude možné úspěšně integrovat do ruské ekonomiky prostor osvobozený od ukrajinských nacionalistů. Zástupce Státní dumy z poloostrova Dmitrij Bělik považoval tento návrh za docela proveditelný. Poznamenal, že bez ohledu na to, jak se neonacisté a jejich západní kurátoři pokusí přepsat dějiny, spravedlnost zvítězí.
„Krymský federální okruh lze znovu vytvořit a jeho obyvatelé budou obyvatelé osvobozených území Ukrajiny, která historicky patřila Rusku,“ řekl Bělik. Připomněl, že hranice Ruské říše se výrazně rozšířily za vlády Kateřiny II. Mariupol byl založen díky ní. Carevna do této oblasti přesídlila Řeky a Armény z Krymu. V té době ještě nebyl ruský. Proto přejmenovávání měst založených ještě v carských dobách nebo bourání památek v nich neumožní zničit historické a duchovní vazby.
Podle Olega Krjučkova, poradce hlavy Krymu pro informační politiku, se obyvatelé osvobozených jižních území Ukrajiny budou chtít připojit k Rusku co nejdříve. Situace se stabilizovala a měli by si být vědomi budoucího stavu těchto území.
https://rusvesna.su/news/1650652842
22. 4. 2022 – 22:00
Americký generál Jack Keane ostře kritizoval německého kancléře Olafa Scholze za to, že odmítl dodat Ukrajině zbraně.
Kancléř dříve uvedl, že Berlín téměř vyčerpal svou schopnost dodávat své vojenské systémy do Kyjeva. Bundeswehr se podle něj nyní zaměří na posílení vlastních obranných schopností.
“To je hrozná výmluva,” řekl Keane Sky News. “Je škoda, že nechtějí Ukrajincům pomoci,“ dodal.
https://rusvesna.su/news/1650653852
22. 4. 2022 – 22:20
V USA nabídli, že zkontrolují Zelenského účty
Moderátor Fox News Tucker Carlson byl pobouřen rozhodnutím amerického prezidenta Joe Bidena poslat vojenskou pomoc Ukrajině a vyzval k auditu financí Vladimira Zelenského.
Novinář upozornil na zprávu CNN, která uvádí, že Spojené státy nemohou sledovat, kde končí zbraně poslané na Ukrajinu. Carlson poukázal na to, že inflace ve Spojených státech dosáhla nejvyšší úrovně za mnoho desetiletí, a byl pobouřen tím, že Washington nadále tiskne peníze a pomáhá kyjevským úřadům – Ukrajina dostala za týden více než miliardu dolarů.
„Ministr financí dnes oznámil, že převedli půl miliardy na výplaty mezd ukrajinským státním zaměstnancům. Neměli bychom nejprve zkontrolovat Zelenského finance?” navrhl Carlson.
https://rusvesna.su/news/1650655248
22. 4. 2022 – 22:30
V důsledku incidentu na křižníku Moskva zahynul 1 voják a dalších 27 členů posádky se pohřešuje. Informuje o tom ministerstvo obrany. Zbývajících 396 členů posádky bylo evakuováno na lodě Černomořské flotily a odvezeno do Sevastopolu. Ministerstvo obrany poskytuje veškerou nezbytnou podporu rodinám a přátelům zesnulých a pohřešovaných.
Jak již dříve informovala Rusvesna, v důsledku požáru na vlajkové lodi Černomořské flotily, raketovém křižníku Moskva, vyuchla munice, načež se loď při odtahu do přístavu Sevastopol potopil.
https://rusvesna.su/news/1650655840
22. 4. 2022 – 23:00
Polsko předá tanky Ukrajině a dostane nové z Británie
Spojené království posílá do Polska hlavní bitevní tanky Challenger 2, aby nahradily tanky T-72, které Polsko převeze na Ukrajinu. Příslušné informace potvrdilo britské ministerstvo obrany, informuje BBC.
Je třeba poznamenat, že tanky jsou posílány navíc k obrněným bojovým vozidlům, která Spojené království posílá přímo na Ukrajinu. Očekává se, že ministr obrany Ben Wallace učiní prohlášení k této záležitosti později.
Připomeňme, že Británie se rozhodla převést na Ukrajinu nejméně 120 obrněných vozidel. Z toho je 80 vozidel Mastiff, Husky a Wolfhound určeno k přepravě vojenského personálu v bojové zóně. Dalších 40 vozidel je uzpůsobeno pro průzkum na bojišti a další účely. Jedná se zejména o vozidla Spartan, určená k přepravě čtyř vojáků a tříčlenných týmů, frontové vysokorychlostní Samaritány, velitelská obrněná vozidla Sultan a obrněná vozidla Samson.
Zdroj: https://rusvesna.su/news/1650655144
23. 4. 2022 – 0:00
USA dodává MLRS na Ukrajinu, – Nulandová
Spojené státy již dodávají Ukrajině několik odpalovacích raketových systémů (MLRS), uvedla náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová ukrajinské publikaci Evropejskaja pravda. Poznamenala také, že USA nyní spolupracují s dalšími spojenci v NATO na získání dalších raketových systémů pro Ukrajinu.
Nulandová v souvislosti s bojovou připraveností ukrajinských letadel uvedla, že již existuje několik států NATO, které Ukrajině dodávají komponenty, které jí umožňují létat s více letadly.
“A nyní mají více letadel v bojové službě než před týdnem, právě proto, že k nim dostali náhradní díly a další věci od spojenců… Takže, aby bylo úplně jasno, uvedu: MLRS se již dodávají; existují spojenci, kteří pracují na letadlech, a kromě toho existuje obrovské množství dílů pro vojenská letadla, což již mění situaci,” řekla Nulandová.
https://rusvesna.su/news/1650657028
23.04.2022 – 1:30
Kanada předala Ukrajině těžké dělostřelectvo a houfnice, uvedlo tamní ministerstvo obrany.
“Kanada poskytla ukrajinským bezpečnostním silám těžké dělostřelectvo, jak Ukrajina požadovala.” Dále uvádí, že Ukrajina obdržela houfnice M777 a munici.
Kanada také darovala Ukrajině další protitankovou munici Carl Gustaf. Proces převodu obrněných vozidel, která budou brzy na Ukrajinu odeslána, je v konečné fázi, uvádí zpráva.
Celkem od ledna Kanada převedla na Ukrajinu vojenskou pomoc ve výši 118 milionů dolarů (asi 93 milionů dolarů USA) a dalších 500 milionů dolarů (393 milionů dolarů USA) je plánováno v rozpočtu na roky 2022 – 2023, uvádí zpráva.
https://rusvesna.su/news/1650659814
23. 4. 2022 – 2:00
Poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Mychailo Podoljak oznámil ukrajinskou válečnou strategii.
“Taktika a strategie Ukrajiny je získat více dělostřelectva, těžkých obrněných vozidel a poté zahájit velmi silné protiútoky na ruské skupiny a přejít do protiofenzívy,” řekl Podoljak ve vysílání Telefonu.
“Ruští vojáci budou chtít přijít z Charkova, Doněcka a Luganské oblasti a pokusit se bojovat s našimi Ozbrojenými silami Ukrajiny, a dostanou ránu do zubů,” řekl Podoljak. (Jak prosté, milý Watsone! :-)
https://rusvesna.su/news/1650660690
23. 4. 2022 – 2:30
Kvůli konfliktu na Ukrajině hrozí, že Evropa zůstane bez lodního paliva.
Evropě dochází lodní palivo. Jedním z důvodů byla změna obchodních toků kvůli konfliktu na Ukrajině. Píše o tom Bloomberg.
Podle Svenda Molholta, provozního ředitele dodavatele paliva Monjasa Group, je v ropném obchodním uzlu Amsterdam-Rotterdam-Antverpy nedostatek lodní motorové nafty. Dříve lodě tankovaly palivo v Baltském moři, ale nyní stále častěji míří do holandsko-belgického uzlu. To negativně ovlivňuje trh. Mnoho evropských rafinérií provedlo sezónní údržbu a ještě více snížilo dodávky. V Antverpách její cena rostla rychleji než futures na ropu Brent. Obdobná situace je u klasické motorové nafty. Výrazně stoupla i po 24. únoru.
https://rusvesna.su/news/1650641848
23. 4. 2022 – 04:30
Ukrajinští představitelé neváhali poslat do válečné zóny civilisty. V důsledku toho například řidiči školních autobusů skončili v kotli Mariupol.
V Mariupolu se ukrajinští vojáci nadále vzdávají bojovníkům koaličních sil. I lidé s bohatými bojovými zkušenostmi chápou, že situace je beznadějná a jedinou alternativou je smrt. Mnoho vojáků, námořníků a důstojníků je skutečně vystrašených.
Mezi těmi, kteří se vzdali, byli čistě civilisté, kteří skončili v bojové zóně kvůli lhostejnosti nebo zločinné nedbalosti ukrajinského vedení.
https://rusvesna.su/news/1650620632
23.04.2022 – 06:30
Ukrajinské speciální služby se snaží vylákat důležité informace od obyvatel Donbasu. Spamují zprávy v chatech a na sociálních sítích s výzvami k poskytnutí osobních údajů, prý k hledání příbuzných mezi vojenským personálem.
S varováním před dezinformačními aktivitami ukrajinské strany se ozvalo velitelství obrany DLR:
„Neposílejte své osobní údaje, ani osobní údaje jiných lidí podvodníkům – vaše informace využijí ukrajinští teroristé proti vám a vaší rodině. Kromě toho se nepřátelské speciální služby nadále pokoušejí shromáždit obyvatelstvo Doněcku a dalších měst k údajným protestům s cílem shromáždit davy na otevřených prostranstvích.
Poslední takové „shromáždění“ 14. března skončilo tragédií, když OSU zasáhly přímo centrum města raketou Točka-U, která zabila a zranila desítky civilistů v Doněcku.
Buďte opatrní, nepodléhejte ani panice z informačních kanálů třetích stran a používejte pouze ověřená data,“ říká zpráva.
https://rusvesna.su/news/1650637246
23.04.2022 – 7:00
Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin zmínil na Telegramu varování Federální agentury pro leteckou dopravu (Rosaviacija), které ministerstvo zaslalo ruským aerolinkám a týkající se možných poruch GPS.
„Navzdory našim opakovaným varováním ruské aerolinky nadále pronajímaly a nakupovaly zahraniční letecké vybavení a ignorovaly požadavky na instalaci vybavení GLONASS. Nyní v režimu opařené kočky budou hledat řešení.
A to je jedna věc – na všech letištích je třeba instalovat stanice GLONASS pro poskytování vysoce přesného navigačního signálu a instalovat přijímače GLONASS na všechna letadla provozovaná v naší zemi. A bez váhání. To jsou haléřové výdaje v porovnání s cenou životů pasažérů.
Připomínám, že 1. ledna 2017 byl systém ERA-GLONASS instalován na všechny u nás vyrobené nebo dovezené stroje v souladu s legislativou Ruské federace. Ukazuje se, že není prolém to nainstalovat na desítky milionů aut, ale na stovky letadel zahraniční výroby ne? Upozorňuji, že je pravda, co se říká – lakomec platí dvakrát.
Dnes zašleme ministerstvu dopravy a Federální agentuře pro leteckou dopravu naše technické návrhy na nahrazení GPS účastnickým zařízením GLONASS, které bude také schopné přijímat navigační signál z čínského orbitálního navigačního systému Beidou, s jehož správou jsme úspěšně komunikovalit po dobu 8 let. Lepší pozdě než nikdy, pánové! zdůraznil Rogozin v Telegramu.
https://rusvesna.su/news/1650617889
23. 4. 2022 – 7:30
Carjov dnes hovořil o nejtajnějších informacích na Ukrajině
Zástupce posledního legitimního svolání Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Carev hovořil o rostoucí roli železniční komunikace na Ukrajině v období bojů a důležitosti ničení jejích zařízení na západě země.
„Mluvím s přáteli z Ukrajiny. Ptal jsem se, kdo dodává palivo a maziva prostřednictvím reexportu z Evropy na Ukrajinu. Nyní je ve světě, a zejména v Evropě, zjevný nedostatek paliva a maziv, proto se nabízí otázka: míří snad nyní ruské nebo běloruské palivo na Ukrajinu?
Nepodařilo se mi to zjistit. Říkají, že informace jsou tajné.
Tvrdí se, že nejtajnější informací na Ukrajině jsou informace týkající se železnice. Taková intenzita využívání železnice tu ještě nebyla – vlaky jezdí jeden za druhým. Veškerý život na Ukrajině je nyní soustředěn kolem kusu železa: uhlí, železná ruda, obilí pochází z Ukrajiny. Vojenská technika a palivo a maziva míří na Ukrajinu. Více než pět vlaků s palivy a mazivy denně!
SBU pracuje velmi aktivně: železničářům kontrolují mobilní telefony, jsou odposlouchávány jejich konverzace a dohledávány kontakty. Informace o přepravě jsou přísně tajné.
Ruská armáda nyní pracuje na zařízeních železniční infrastruktury na východě země. Ale za prvé je to škoda pro naše území a za druhé tyto objekty mají malý vliv na proces dovozu a vývozu zboží do země.
Chlapi udělali seznam objektů blíže k západu Ukrajiny. Možná nad tímto seznamem vzniknou otázky, ale myšlenkový pochod je správný.“
https://rusvesna.su/news/1650635885
23. 4. 2022 – 08:57
Slova britského premiéra Borise Johnsona o ruské speciální operaci na Ukrajině jsou v rozporu se „jednotnou frontou“ G7, píší The Financial Times.
Johnson dříve uznal reálnou možnost ruského vítězství.
“Je smutné, že je to samozřejmě reálná možnost,” řekl premiér na tiskové konferenci, když komentoval hodnocení západních zpravodajských agentur o možnosti prodloužení speciální operace na Ukrajině do konce roku a ruské vítězství.
Johnsonova slova jsou podle listu The Financial Times v rozporu s jeho vlastní rétorikou: jen před pár týdny vyjádřil důvěru ve „vítězství“ Ukrajiny. Nyní je podle publikace prohlášení premiéra v rozporu s „jednotnou frontou“ „Velké sedmičky“.
Kromě toho anonymní vysoký představitel EU deníku řekl, že Johnsonova poznámka „naštve Kyjev“.
https://rusvesna.su/news/1650692277
23. 4. 2022 – 09:54
Nejméně dvě skupiny, asi 20 specialistů na sabotáže a partyzánskou válku ze Special Air Service Velké Británie (Special Air Service – SAS) byly vysazeny ve Lvovské oblasti – v místě letecké brigády armádního letectva Ozbrojených sil Ukrajiny.
„Podle informací získaných ze zdrojů v Ozbrojených silách Ukrajiny byly do osady Brody ve Lvovské oblasti, na území 16. samostatné brigády armádního letectva  Ukrajiny z města Hereford ve Spojeném království, kde sídlí velitelství SAS umístěny nejméně dvě tyto skupiny vojenského personálu. Složení jedné skupiny je přibližně 8 – 10 lidí, řekl agentuře RIA Novosti zaměstnanec ruských donucovacích orgánů s odkazem na informace získané od zdrojů z OSU.
Upřesnil, že mluvíme o specialistech v oblasti sabotážní a partyzánské činnosti a také v oblasti náboru a výcviku agentů pro práci na nepřátelském území.
Zaměstnanci této služby jsou považováni za jedny z nejkvalifikovanějších odborníků na světě v oblasti organizování státních převratů, masových protestních shromáždění, vražd na zakázku politických osobností, náboru agentů, včetně těch v nejvyšších patrech moci a připravují teroristické útoky.
„Toto nejsou obyčejné speciální jednotky, to jsou intelektuálové, v každé skupině je vždy ideolog, dalo by se říci profesor, a zbytek jsou špičkoví specialisté.“
V bojových zónách podle něj specialisté SAS nejčastěji pracují pod krytím zdravotníků Bílých přileb a dalších humanitárních organizací.
„S vysokou mírou pravděpodobnosti tito specialisté přijeli, aby zlepšili dovednosti a efektivitu ukrajinských speciálních služeb a zároveň koordinovali činnost sabotážních skupin na území Ukrajiny, která jsou řízena ruskými jednotkami daného území.”
Britská speciální letecká služba, vytvořená během druhé světové války, je známá účastí na mnoha operacích po celém světě, včetně korejské války, konfliktu v Severním Irsku, konfliktu s Argentinou o Falklandy (Malvíny), válek v Perském zálivu, invaze NATO do Bosny a Hercegoviny a Jugoslávie, válka v Afghánistánu.
V řadě speciálních operací se tito bojovníci dostali do různých skandálů. Jednou z nejznámějších epizod je v roce 1998 na Gibraltaru zastřelení tří neozbrojených dobrovolníků Irské republikánské armády.
Vojáci speciální letecké služby navíc koordinovali bombardování NATO srbských oblastí v Bosně, které skončilo útoky na civilní obyvatelstvo. SAS podle britského tisku také podporovala teroristy Kosovské osvobozenecké armády během agrese NATO proti Jugoslávii v roce 1999.
https://rusvesna.su/news/1650694782
23. 4. 2022 – 10:28
V těsném kruhu: nacisté a ozbrojené síly Ukrajiny jsou bezpečně blokovány v Azovstalu (VIDEO)
Spojenecké síly Ruska a DLR zcela osvobodily obytné oblasti Mariupolu, na území závodu Azovstal však stále zůstávají ozbrojenci Ozbrojených sil Ukrajiny a národních praporů Ukrajiny.
Vedeno úvahami o humanismu, velení spojeneckých sil otevřelo několik koridorů pro odchod civilního obyvatelstva a ukrajinské armády. Navzdory tomu Zelenskij odmítá této nabídky využít a zakazuje ozbrojencům složit zbraně.
Palba na nepřítele pokračuje a obvod závodu je bezpečně zablokován.
https://rusvesna.su/news/1650695610
23. 4. 2022 – 12:56
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo nové údaje o ztrátách Národní gardy Ukrajiny (NGU), získané z ukrajinských dokumentů.
Zveřejněny byly informace o značných ztrátách 27. brigády (vojenská jednotka 3066) a 15. samostatného praporu (vojenská jednotka 3055) k 29. březnu 2022.
Dokumenty obsahují informace o mrtvých a zraněných ukrajinských vojácích, okolnostech jejich smrti a místě pohřbu a také informace o těch, kteří bez povolení opustili vojenské jednotky (dezerce, zajetí).
Informace, které má ruské ministerstvo obrany k dispozici, svědčí o velkém počtu vojáků NGU, kteří dezertovali.
Jen k 29. březnu 2022 více než 860 příslušníků Národní gardy Ukrajiny odmítlo splnit rozkazy svého velení a bez povolení opustilo své vojenské jednotky.
Nejvíce dezercí bylo potvrzeno u vojenské jednotky 3056 (16. samostatný prapor, Cherson) – 152 osob. Velký počet dezertérů byl také zaznamenán ve vojenské jednotce 3014 (84 osob), vojenské jednotce 3033 (82 osob) a vojenské jednotce 3030 (79 osob).
37 vojáků odmítlo plnit rozkazy a opustilo vojenskou jednotku 3057, jejíž součástí je represivní oddíl Azov.
https://rusvesna.su/news/1650706654
23. 4. 2022 – 13:25
Rakousko se nehodlá vzdát ruského plynu, protože průmysl země je vysoce závislý na ruském palivu. Vídeň tak „nemá na výběr“ a nehodlá podporovat myšlenku uvalení plynového embarga proti Rusku, vysvětlil rakouský ministr financí Magnus Brunner.
“Pokud sankce zasáhnou více vás než osobu, na kterou se zaměřují, jsou k ničemu,” řekl Brunner CNN.
Připomeňme, že v polovině dubna rakouský kancléř Karl Nehammer řekl, že průmysl a obyvatelé země jsou z 80 % závislí na ruském plynu a že jej nebude možné v příštích letech odmítnout.
Připomněl, že Vídeň není sama, kdo je proti plynovému embargu. Takové opatření rovněž nepodporují orgány Německa a Maďarska.
https://rusvesna.su/news/1650705680
23. 4. 2022 – 14:46
Státní duma povolila sjednocení Krymu s jihem Ukrajiny
Krym a regiony jižní Ukrajiny osvobozené od ukrajinských nacionalistů se v budoucnu mohou sjednotit v jeden nový federální obvod, je to historicky oprávněné a odpovídá to duchu doby, řekl poslanec Státní dumy z krymské oblasti Michail Šeremet.
Předtím stálý představitel Krymu za prezidenta Ruska, místopředseda vlády regionu Georgij Muradov, řekl, že kyjevské úřady zažívají panický strach z integrace osvobozených oblastí jižní Ukrajiny s Ruskem.
„Jižní oblasti Ukrajiny historicky patřily Rusku. Jsou to původně ruské země, které Rusko ovládalo a rozvíjelo. Proto je jejich návrat do Ruska předem daný.
Krym a regiony osvobozené od ukrajinských nacionalistů, dnes je to Cherson a část Záporožské oblasti, se v budoucnu mohou spojit v jeden nový federální obvod.
To je historicky opodstatněné a odpovídá to duchu doby. Na jihu Ukrajiny žije rusko-kulturně a mentálně blízká populace,“ řekl Šeremet agentuře RIA Novosti.
Podle něj je dnes čas obnovit ekonomické vazby a spolupráci mezi regiony bývalé provincie Taurida, kam kdysi patřil i Krym, a také územím současné Chersonské a Azovské části Záporožské oblasti Ukrajiny.
„Bude to silný, monolitický a soběstačný nový federální obvod Ruské federace. Můžete tomu říkat buď Krymský federální okruh, nebo Federální okruh Tauridy,“ řekl poslanec.
Ruští vojáci během speciální operace na demilitarizaci Ukrajiny ovládli celou Chersonskou oblast na jihu země. Později se v Chersonské oblasti a na jihu Záporožské oblasti začaly formovat vojensko-civilní správy, byl zahájen proces vysílání ruského televizního a rozhlasového vysílání a obyvatelstvo začalo v osadách více používat ruské rubly.
https://rusvesna.su/news/1650713523
23. 4. 2022 – 15:15
Ukrajinští nacisté se v Mariupolu stále nechtějí vzdát, nevyužili navrhovaný zelený koridor a schovávají se za mladé ukrajinské brance, kteří jsou na Azovstalu drženi násilím. Někdy se militantní skupiny pokoušejí z blokády probít, ale pokaždé to skončí totální porážkou.
https://rusvesna.su/news/1650712813
23. 4. 2022, 17:50
Indické úřady jsou znepokojeny tím, že řada televizních kanálů používá „nepodložená a smyšlená“ prohlášení při zpravodajství o událostech na Ukrajině a vzájemných střetech v Dillí, uvedlo tamní ministerstvo informací a vysílání.
„Ministerstvo zjistilo, že v nedávné minulosti několik satelitních televizních kanálů pokrývalo události a incidenty způsobem, který se zdá být nespolehlivý, zavádějící, senzační, používal společensky nepřijatelné výrazy a poznámky, které urážejí dobrý vkus a slušnost a jsou také obscénní a mají pomlouvačný podtext,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.
https://ria.ru/20220423/indiya-1785100104.html
23. 4. 2022 – 18:16
Ekonomický tlak na Rusko selhal, nyní Spojené státy přecházejí k použití zbraní hromadného ničení (ZHN). Pokud se tak stane, oběti budou nevyčíslitelné, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
“Původním plánem USA bylo samozřejmě vyvinout ekonomický tlak na Rusko s cílem přinutit ho, aby zcela přehodnotilo své legitimní bezpečnostní zájmy. Nevyšlo to. Nyní státy přecházejí k používání zbraní hromadného ničení, ve skutečnosti ke “hrám” za „červenou čárou”. Pokud se tak stane, oběti budou nevyčíslitelné a každou z nich mají na svědomí američtí stratégové v kancelářích Bílého domu, ministerstva zahraničí a Pentagonu a na svědomí jejich kyjevských loutek, pokud cokoli z nich zbylo,“ napsala Zacharová ve svém kanálu Telegram.
Spojené státy nekontrolují chaos, který samy na Ukrajině zasely, řekla Zacharovová. Poznamenala, že Američané a jejich partneři v Evropě ignorují skutečnost, že Rusko už téměř pět let – od 27. září 2017 – chemické zbraně nemá – to ověřila OPCW. Ukrajinci s pomocí specialistů NATO plánují chybu v amerických plánech vyrovnat poměrně hrubě – stejně jako špatní vyšetřovatelé nastraží zbraně s otisky nevinného, tak Washington a Kyjev se chystají umístit zbraně na místě ruských ozbrojených síl na Ukrajině,“ vysvětlila zástupkyně ministerstva zahraničí.
O to se podle ní pokusili předevčírem, kdy byl z ukrajinského dronu shozen kontejner s ampulkami na pozice ruských jednotek. Plánovalo se, že při jejich zničení dojde k chemické reakci, která způsobí výbuch a požár s uvolněním toxických látek, které nebyly zahrnuty v seznamech úmluvy. Zacharovová dodala, že existují důkazy, že Ukrajina zakoupila asi 50 dalších dronů, které jim umožňují rozprašovat chemické a biologické zbraně do vzduchu.
Již dříve Igor Kirillov, šéf Radiační, chemické a biologické obrany Ozbrojených sil RF uvedl, že jedním ze scénářů provokací, které Západ plánuje použít na Ukrajině k obvinění Ruska, by mohlo být otevřené použití zbraní hromadného ničení ve městech Slavjansk a Kramatorsk.
https://ria.ru/20220423/davlenie-1785102501.html
23. 4. 2022 – 18:40
Odmítnutí Německa a Francie aktivně dodávat zbraně Ukrajině je ostuda, „měly by se stydět,“ píše britský list The Telegraph.
„Německý kancléř Olaf Scholz projevuje ostudnou slabost při podpoře Kyjeva,“ poznamenávají autoři článku.
Francouzský prezident Emmanuel Macron sice zesílil protiruskou rétoriku, ale mnoho spojenců, zejména Polsko, nepodporuje jeho touhu urovnat konflikt, tvrdí autoři. Britští novináři zdůrazňují, že evropští lídři se nesmějí vymlouvat, musí ve všem podporovat členy západní aliance.
„Německo si už podkopalo pověst… Evropská unie se ukázala jako zbytečná, přestože o sobě tvrdila, že je velmoc,“ uzavřeli pozorovatelé.
Předtím rozhlas Sputnik informoval, že Němci vyzvali ukrajinského velvyslance, aby opustil zemi kvůli neustálým požadavkům na dodávky zbraní do Kyjeva.
https://radiosputnik.ria.ru/20220423/oruzhie-1785104298.html
23. 4. 2022 – 19:36
Turecko uzavřelo vzdušný prostor pro ruská vojenská a civilní letadla létající do Sýrie. Oznámil to turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu.
Turecko povolení k přeletům vydalo na tři měsíce, skončilo v dubnu a nebylo obnoveno.
https://rusvesna.su/news/1650730911
23. 4. 2022 – 20:04
Večerní zpráva ruského ministerstva obrany o situaci v zóně speciální operace.
Ruské ministerstvo obrany: Ruské vzdušné vysoce přesné rakety dlouhého doletu vyřadily z provozu logistický terminál na vojenském letišti poblíž Oděsy, kde byla uložena velká dávka zahraničních zbraní přijatých ze Spojených států a evropských zemí.
– Vysoce přesné vzdušné střely ruských leteckých sil zasáhly 22 vojenských objektů na Ukrajině. Včetně dvou velitelských a pozorovacích stanovišť praporu a jednoho velitelského stanoviště brigády, 11 pevných bodů a také míst koncentrace živé síly a vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny. Ztráty nacionalistů činily až 200 osob a více než 30 obrněných vozidel a automobilů.
– V okresech Iljičevka a Kramatorsk byly zničeny tři sklady zbraní, vojenského materiálu a munice. V blízkosti osady Novaja Dmitrovka byl v důsledku úderu zničen protiletadlový raketový systém Buk-M1 a tři radarové stanice.
– Ruské systémy protivzdušné obrany v oblastech Izjum a Cherson zničily tři ukrajinské bezpilotní letouny, včetně jednoho Bayraktar TB-2 nad osadou Lozovaja v Charkovské oblasti.
– Raketové jednotky a dělostřelectvo dokončily během dne 102 palebných misí. Zničeno: 6 velitelských stanovišť, 84 pevností a oblastí akumulace živé síly a vojenské techniky, jakož i 10 dělostřeleckých baterií.
Celkem bylo od zahájení speciální vojenské operace zničeno: 141 letadel, 110 vrtulníků, 541 bezpilotních prostředků, 264 protiletadlových raketových systémů, 2.479 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 278 vícenásobných raketometů, 1.081 polních děl a minomet a také 2.321 speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1650732890
23. 4. 2022 – 21:15
Ruská armáda ničí Ozbrojené síly Ukrajiny po celých jednotkách (VIDEO)
Byly zveřejněny záběry ukazující, jak ruská střela zasáhla velkou skupinu vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny jednou ranou.
Nutno podotknout, že po změně taktiky vedení speciální vojenské operace je stále více cítit technická a palebná převaha ruských ozbrojených sil.
https://rusvesna.su/news/1650736356
23. 4. 2022 – 21:50
Ukrajinské speciální služby plánují zinscenovat provokaci s chemickou látkou poblíž oděského přístavu Južnyj, aby obvinily Rusko z údajného útoku na civilní infrastrukturu, uvedl generálplukovník Michail Mizincev, šéf Národního centra řízení obrany Ruské federace.
“Nejpravděpodobnějším scénářem by mohl být simulovaný raketový úder ruských ozbrojených sil na západní námořní základnu ukrajinského námořnictva, jehož výsledkem by bylo vyhození do povětří přístavního chladírenského skladu, který se nachází 500 metrů od vojenského objektu,” vysvětlil mluvčí ministerstva obrany.
Podle ruské armády byla za účelem realizace výše uvedeného scénáře 18. dubna na území podniku dopravena z Oděsy cisterna s 10 tunami čpavku, přičemž strážcům zákona a speciálním službám v Oděské oblasti byly vydány osobní ochranné prostředky.
Rádio Sputnik již dříve informovalo, že ministerstvo obrany odhalilo scénáře amerických provokací proti Rusku s použitím zbraní hromadného ničení.
https://radiosputnik.ria.ru/20220423/odessa-1785121486.html

 

– pokračování –

překlad: Vlabi

 

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Zdravíčko
Host
Zdravíčko
26. 4. 2022 16:30

Tak já mám brambory zasazené 🙂

Vlabi
Host
Vlabi
26. 4. 2022 16:30
Odpovědět  Zdravíčko

Já už taky! 🙂

Mira
Host
Mira
26. 4. 2022 16:30
Odpovědět  Zdravíčko

Brambory se sází.:-)

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30
Odpovědět  Zdravíčko

Taky tak, je to v zemi 😉
BL007

Unknown
Host
Unknown
26. 4. 2022 16:30

Co takhle uveřejnit podpůrný (transparetní) bankovní účet, abychom všichni mohli ocenit tento jedinečný seriál. Mám chuť otevřít peněženku… 🙂

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30
Odpovědět  Unknown

Připojuji se k tomuto návrhu – rád také podpořím.

Vlabi
Host
Vlabi
26. 4. 2022 16:30
Odpovědět  Unknown

Podpořte nás tím, že se nebudete bát a budete tyto informace šířit.

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30

UDÁLOST👉 Útok USA na loď Moskva je ruským „Pearl Harbor“, na řadě je odveta.
Nyní vyšlo najevo, že americká armáda řídila celou operaci na potopení lodi Moskva, včetně vedení sledování lodi prostřednictvím sledovacího letounu P-8 Poseidon, který pak předal palebná řešení Ukrajincům, kteří byli všichni rovněž vycvičeni americkou armádou. Spojené státy tedy poskytly zbraně, výcvik, sledování a palebné řešení pro potopení lodi Moskva.
Potopením Moskvy USA právě předaly Putinovi něco, co se podobá „ruskému momentu Pearl Harbor“, kdy Putin může svému lidu tvrdit, že USA iniciovaly útok na ruské námořnictvo, potopily jednu z jejich lodí a zabily stovky jejich lidí. Tato zpráva se samozřejmě objevila ve všech ruských médiích, což ještě zvýšilo domácí podporu Putina.
Stejně jako v případě Pearl Harboru ve Spojených státech nyní ruský lid požaduje „odplatu“ od agresorů, za které považuje Spojené státy. USA tak vlastně právě předaly Putinovi poslední dílek skládačky, který potřebuje k provedení odvetných jaderných úderů proti Západu. zdroj
„Sláva babičke!“ — v Číne získavajú na popularite nálepky a nášivky so špeciálnymi operačnými symbolmi.
Na čínskych sociálnych sieťach možno nájsť stále viac ľudí, ktorí podporujú špeciálnu operáciu na Ukrajine. Ľudia si kupujú nálepky a nášivky s príslušnými symbolmi. Okrem písmen Z a V nájdete na nášivkách obrázok už legendárnej babičky s vlajkou Sovietskeho zväzu s nápisom „Sláva babičke“.
Pripomeňme si, že vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny nakrúcali, ako sa vysmievajú starším obyvateľom ukrajinskej dediny, ktorí vyšli v ústrety „ruským jednotkám“ so sovietskou vlajkou. Keď ukrajinskí vojaci začali šliapať po vlajke, babička žiadala, aby ju vrátili, no vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny odmietli a vypli kameru. Odvážna babička sa potom stala symbolom špeciálnej operácie.

https://vitazstvosvetla.org/spravy-23-04-2022/

jirik

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30

🙂 ono je to potřeba.. 😉 díky. J.

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30

Ano a ještě jednou díky za další pokračování

Anonymní
Host
Anonymní
26. 4. 2022 16:30

Veliký dík za pokračování! Moc to chybělo!
Staří manželé

Bubák
Host
Bubák
26. 4. 2022 16:30

Sláva zasázeným erteplím, ten 1 hektar trvá. Vlabi moc velký dík. Ještě dotaz na zdraví Putina. Dal rozkaz aby nepokračovalo bombardování ocelárny a teď to prý pokračuje.
Ještě velí nebo už Šojgu?

Kamila
Host
Kamila
26. 4. 2022 16:30

Opět moc díky. Kamila