Bleskovka 2

 

 

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu informoval prezidenta Vladimira Putina o úplném osvobození Mariupolu od ukrajinských nacistů.
„Ozbrojené síly Ruské federace a Lidové milice DLR osvobodily Mariupol. Zbytky nacionalistických formací se uchýlily do průmyslové zóny závodu Azovstal,“ řekl Šojgu na setkání v Kremlu.
Upřesnil, že za 8 let kyjevský režim proměnil město ve skutečnou opevněnou oblast, když do Mariupolu přivezl obrovské množství těžkých zbraní, vojenského vybavení, tanků, Uragan MLRS a raketových systémů Točka-U.
“V době obklíčení Mariupolu činil počet personálu Ozbrojených sil Ukrajiny a zahraničních žoldáků asi 8.100 lidí,” uvedl ministr. “V současné době se v podzemí průmyslové zóny závodu Azovstal ukrývá více než 2000 nacistů. Dobytí podzemí bude trvat 3 – 4 dny.
Během operace bylo z města evakuováno více než 142.000 civilistů,” zdůraznil Šojgu.
https://rusvesna.su/news/1650525460

 

 

Prezident Vladimir Putin nařídil útok na továrnu Azovstal odvolat, protože taková operace by byla pro ruskou armádu příliš nebezpečná.

 

„Navrhované dobytí průmyslové zóny považuji za nevhodné. Nařizuji zrušení. Toto je případ, kdy musíme myslet (a musíme to dělat vždy) na ochranu života a zdraví našich vojáků a důstojníků.

Není třeba lézt do těchto katakomb a plazit se pod zemí průmyslovými zařízeními. Zablokujte tuto průmyslovou oblast, aby vám ani moucha neuletěla!

Vyzvěte ještě jednou všechny, kteří ještě nesložili zbraně, aby tak učinili. Ruská strana zaručuje jejich životy a slušné zacházení v souladu s mezinárodními právními akty. Všem zraněným se dostane lékařské pomoci.

Dokončení bojových prací na osvobození Mariupolu je úspěchem! Gratulujeme! Pošlete slova vděčnosti vojákům, předložte návrhy na odměnění těch, kteří se zvlášť vyznamenali,“ řekl Putin během setkání s ministrem obrany Sergejem Šojgu v Kremlu.

https://rusvesna.su/news/1650526015

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
20 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20

Blbá otázka. To nevedia zamínovať vchody do podzemia? Odpáliť, zapáliť sviečku, pomodliť a ísť ta hoja.
Juraj

MichalB
Host
MichalB
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Juraji,
nechci urazit ani se vás nějak dotknout, to chraň bůh, ale takhle nějak by si tu válku podle mě představoval Hurvínek sledujíc jí z gauče ve zprávách na ČT24 s pivem v ruce.
Stále uvažujete způsobem 1+1=2, jenže vám v té rovnici chybí velká spousta neznámých, proměnných, konstant, variací a kombinací 🙂
Váš způsob boje je přesně ten, který používají celou dobu ušáci a jejich mopslíci – všechno a všechny srovnat se zemí alias "Zabít krtka!"

MichalB
Host
MichalB
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Já to momentálně vidím tak, že proč by měl chodit Mohamed k hoře, když nakonec přijde hora k němu. 2000 lidí toho sní a vypije celkem dost a zásoby nejsou nekonečné. Stačí si jen obrazně dřepnout na zadek, nic neriskovat a počkat až začnou vyhublí s prosíkem vylézat ven a mezitím se zaměřit na plnění dalších úkolů.

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Ak som čítal , tak v podzemí je 2000 žoldákov a nackov.
Ak je pravda, že sú tam bio laby, 400 osadenstva + 3000 ostraha v bunkroch. Bunkre budú predpokladám dobre vybavené na druhý Leningrad.
NEVIEM čo je na tom pravdy.
Žiaden Hurvínek, postupne po jednom odpaľovať vchody, tým pádom tam stačí hliadka, ak sa začnú vyhrabávať, stačí granátik granátik.
Popri odpaľovaní by možno začali premýšľať o svojich životoch.
Po odpálení všetkých vchodov by sa armáda mohla venovať iným veciam.

A znova opakujem, to že sa ukro obrnila v mestách je vojnový zločin. Vojačikovia majú bojovať na poli a lopatkami kopať zákopy. Ukro armáda sú vojnoví zločinci. Ak zvolili tento spôsob boja, nech si nesú následky, hoc aj zrovnať so zemou. S teroristami sa ťažko bojuje, boj v meste a horách je najzložitejší. S teroristami sa nevyjednáva.
Juraj

MichalB
Host
MichalB
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Juraji,
když Putin řekne, že není třeba se plazit v katakombách, tak podle mě ví, o čem mluví a proč. Leda, že byste měl nějaké přesnější a novější informace z bojiště, než on 🙂

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Juraj: Zrejme ich chcú živých. Dôkazy o činnosti v podzemí sú pravdepodobne už dávno zničené. Už sú len v hlavách tých čo tam ostali. Ak tam boli naozaj nejaké citlivé informácie, ktoré by mohli uškodiť chobotnici, tak buď príde začisťovací rozkaz zo CIA, alebo majú už dopredu dohodnutý začisťovací protokol a pochybujem že takáto "čistka" by predpokladala že majú Banderovci zostať nažive, takže problém sa z veľkej časti vyrieši sám. A kľudne tam môže byť aj nejaké samodeštrukčné zariadenie, ktoré by mohli odpáliť ak by tam nabehli zvonku. Každopádne je lepšie čakať a zbytočne neriskovať životy ruských vojakov…

s0lar

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Já v tom vidím hlavní rozdíl mezi, jak bylo výše uvedeno, ušáky a Rusy. Rusové se snaží šetřit především svoje lidi, protože ví, že každá ztráta bolí, ale ta druhá strana uvažuje jen v kupeckém stylu. Jen co se jim vyplatí. Když zničí celý komplex, a asi by to nebyl takový problém, pak sice dosáhnou svého cíle, ale pak by skutečně ztratili svou tvář. Dali jim několik možností se vzdát a zůstat naživu. Navíc případná obnova závodu by byla již nemožná.
Jak bylo v jednom rozhovoru z oblasti Doněcka, když se stalo zvykem uvazovat lidi ke sloupům a vysmívat se jim, či je "trestat", jako v tom Lvově celkem nedávno, tak tam se to stalo jen jednou a rychle se to změnilo na prosté oficiální zatčení ukrajinské zaměřovačky. A to nejdůležitější bylo – "… abychom především zůstali tváří v tvář zločincům lidmi."

Bedřich

Unknown
Host
Unknown
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Včera na srbském zpravodajském webu vojenští odborníci navrhovali, že ideálním řešením, jak dostat zbytky nacistů Azov z podzemních katakomb, by bylo zatopení areálu Azovstal vodou pomocí hadic umístěných ke vchodům do podzemí.

Vlabi
Host
Vlabi
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Připomínám, že v tom podzemí je s velkou pravděpodobností další biologická laboratoř a nebylo by asi zrovna moudré nechat ty brebery, co tam vypěstovali, jen tak uniknout mimo kontrolu.

Unknown
Host
Unknown
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  Anonymní

Netroufám si posuzovat vhodnost tě či oné vojenské strategie, ale pokračovat v útoku na Azovstal by znamenalo více mrtvých na obou stranách, a to je pro mě zásadní. Rozumím tomuto dle mého moudrému rozhodnutí.

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20
Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20

Potřebují především ty "poradce" ze západu žívé,aby z nich dostali informace a hlavně fyzické důkazy toho,co tam západní přátelé dopravili….asi tak…
martin

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20

Ak je toto pravda : Ukrainian media showed a video of Ukrainian soldiers dragging the corpses of dead civilians. It is reported that the video was filmed in the famous city of Bucha, where the AFU staged a massacre, blaming Russian troops for war crimes.
Tak je to fakt hnusná hra…
https://southfront.org/staged-bucha-massacre-ukrainian-soldiers-spotted-laying-out-corpses-on-streets/
Peter

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20

Toto videjko tu dávam ako podnet na dôkladné previerky ukro vstupujúcich na naše územie. Mužov, ženy, deti. Nie pre slabé žalúdky. Ešte že neprevzali tajomné číslo ktoré sa nesmie používať.
https://rumble.com/v11l8lb-pravda-o-ukrajin.html
Juraj

VítězslavK.
Host
VítězslavK.
23. 4. 2022 7:20

Nějak vymizely z tisku zprávy o Dalajlámovi,nemáte někdo info?V tomto dění?

Anonymní
Host
Anonymní
23. 4. 2022 7:20
Odpovědět  mir

Obranná dohoda, eufemizmus pre okupačnú zmluvu, alebo darovanie českého územia američanom.

s0lar

pamichal
Host
pamichal
23. 4. 2022 7:20

To je dobré rozhodnutí. Umím si docela živě představit, co udělá pobyt v tomhle podzemí s těmihle vymatlanými palicemi, ti se sežerou navzájem. Rusové navíc získají ty cizí "jazyky", pokud se tam tedy sami nezlikvidují. Ale spíš jim začne kručet v bříšku, předpokládám, že nějaký zdroj vody tam mít budou, když tam jsou ty bio hazard laborky s těmi místnostmi, kde prováděli ty pokusy na lidech.

mir
Host
mir
23. 4. 2022 7:20

Ruská armáda našla způsob, jak zakázat celou latinskou abecedu:
https://politikus.ru/events/143137-rossiyskie-voennye-nashli-sposob-zapretit-ves-latinskiy-alfavit.html

Unknown
Host
Unknown
23. 4. 2022 7:20

Vidím, že po zablokování ruských webů je zde problém získat aktuální informace z bojiště. Doporučuji navštívit maďarský web Hirado.hu, kde jsou k dispozici podrobné zprávy neovlivněné propagandou jako v českých médiích.
https://hirado.hu/kulfold/cikk/2022/04/22/az-orosz-tabornok-elarulta-hogy-mire-keszulnek