Co se děje na Ukrajině 49

– předchozí část –

 

Ukrajinští zajatci u památníku zabitých dětí v Luhansku, zdroj

 

 

15. 4. 2022 – 03:30
Populární ruský blogger Telegramu Vladislav Coal ve svém kanálu zdůvodňuje potřebu přehlídky zajatců v Mariupolu.
„Pokud bude rozhodnuto uspořádat přehlídku zajatců (zrovna včera se tam vzdalo 1000 lidí), doporučuji ji uspořádat nikoli v Doněcku, ale v Mariupolu. V Mariupolu zůstalo dost civilistů, kteří by sloužili jako diváci přehlídky. A věřte mi, že nenávidí Ozbrojené síly Ukrajiny a „azovity“ s takovou zuřivostí, s jakou je u nás nenávidí jen obyvatelé frontové linie. Protože trpěli: za poslední měsíc a půl se tam děly takové věci, že si lidé uvědomili, co je Ukrajina a kdo jsou “ukronaci”.
Na tomto úspěchu musíme stavět:
1) ukázat lidem, že jsou pomstěni a v bezpečí;
2) ukázat Ukrajincům, že Mariupolští nenávidí Ukrajinu.
To ideálně splňuje přehlídka zajatců.
Ostatně si pamatuji, jak „adekvátní Ukrajinci“ po průvodu 24. srpna 2014 začali řvát, že to je ono, v Doněcku zbyla jen jedna ubohá masa, tam je vinno každé dítě. Předtím se snažili hrát humanismus.
Platí, že průhon chochlů Mariupolem má více výhod než průhon chochlů po Doněcku.“
https://rusvesna.su/news/1649922592

15. 4. 2022 – 04:00
“Velitelé nás opouštějí, složte zbraně,” oslovil své kolegy voják Ozbrojených sil Ukrajiny. “Vušnik” z města Stryji ve Lvovské oblasti řekl, že dobrovolně složil zbraně v zákopu v Severodoněcku.
“Došlo k výbuchu a našli jsme takové letáky. Byly tam pokyny a my jsme se podle nich vzdali,“ říká zajatec.
Řeč je o „agitačních granátech“: armáda LLR hází náboje s letáky na okupovaná území a vyzývá v nich ukrajinské vojáky, aby složili zbraně a zachránili si život.
“Velitel nás zradil, opustil nás.” A my jsme zůstali odkázáni sami na sebe jako potrava pro děla. Ukrajinští vojáci, složte zbraně, naše velení nás prostě zradilo. Nechceme bojovat, zabíjet bratr bratra,“ vyzývá své kolegy zajatec, který je již v bezpečí.
15.04.2022 – 6:00
Ruská zákopová pravda zvítězila: jak bylo možné přesvědčit více než tisíc mariňáků ukrajinských ozbrojených sil, aby se vzdali?
Jurij Barbašov, který se po událostech v roce 2014 přestěhoval z Nikolajeva do LLR, ve svém autorském telegramovém kanálu „Volací znak „Novinář““ sdělil podrobnosti o kapitulaci velkého počtu ukrajinských námořníků v Mariupolu.
“Kolegové z Donbasu se podělili o tajemství, jak se jim podařilo přesvědčit více než tisíc mariňáků z 36. brigády námořní pěchoty, aby se vzdali.
Vojáci v předních liniích, zejména při dlouhém sezení v zákopech, spolu komunikují napříč předními liniemi. A často si rozumí lépe než kdokoli za jejich zády. Taková je realita zákopové války, která v minulém století opakovaně vedla ke sbratření.
V našich podmínkách na různých stranách fronty nesedí jen blízcí a srozumitelní lidé, ale často i příbuzní. Propaganda a vnější podněty na frontě rychle mizí z mozku. A člověk zůstává sám s pudem sebezáchovy a se svou vnitřní motivací.
Navíc má dost času na hluboké zamyšlení nad tím, k čemu mu to všechno vlastně je. A pak se ukáže, že ti, kteří sedí na frontové linii, se zabývají stejnými problémy, a potřebují o tom mluvit.
A mluví, komunikují, vyměňují si myšlenky. Tak to vždy bylo a bude. Tato zákopová pravda je na hranici života a smrti, bude silnější než jakákoli propaganda.
A v důsledku takové komunikace se jednomu chlapíkovi z Donbasu podařilo sdělit námořní pěchotě sedící v Mariupolu, že ti, s nimiž bojují, jsou pro ně ve skutečnosti nejen ližší, ale jednoznačně bezpečnější než jejich vlastní velení, nemluvě oddíly “Azov”.
V této myšlence není nic zvlášť originálního.
To, že mariupolští mariňáci byli ukrajinským velením odepsáni a ponecháni napospas smrti, sami pochopili už dávno. Ale pokusy o útěk nebo kapitulaci, podniknuté jednotkami a malými skupinami, byly vždy zastaveny a ti, kteří byli dopadeni, byli popraveni. Zlom nastal, když si většina mariňáků uvědomila, že jedinou cestou ze zaručeného hrobu je obrátit své bajonety proti vlastnímu velení a oddílům a vzdorovat strachu z nich. To rozhodlo.
Ti, kteří se vzdali, si zachránili životy a zachránili naše chlapce před tím, aby riskovali sami sebe tím, že je vykouří z ruin. Ruská zákopová pravda zvítězila.
Pro více než tisíc lidí z ukrajinské strany tato válka o zájmy druhých, které vlastně nepotřebují, skončila. Vyhráli život a možnost vybudovat v něm svou budoucnost. Bez azovitů za zády.
https://rusvesna.su/news/1649971452

 

15. 4. 2022 – 0:00
Státní duma navrhla zasadit Kyjevu zdrcující ránu
Zástupce Státní dumy z krymské oblasti Michail Šeremet uvedl, že poté, co ukrajinské jednotky zahájily nálety na ruské území, nastal čas na zdrcující odvetný úder na řídící středisko v Kyjevě.
Ve čtvrtek ruský vyšetřovací výbor oznámil, že dva ukrajinské bitevní vrtulníky vtrhly do ruského vzdušného prostoru a provedly nejméně šest úderů na obytné budovy ve vesnici Klimovo v Brjanské oblasti. Přímé zásahy a výbuchy granátů poškodily nejméně šest obytných budov. Podle ministerstva zdravotnictví Ruské federace bylo zraněno osm lidí, včetně malého dítěte.
Ve věci střelby bylo zahájeno trestní řízení.
„Útokem na vesnici v Brjanské oblasti Kyjev opět ukázal svou zbabělou teroristickou povahu namířenou proti civilistům, dětem, ženám a starým lidem. Myslím, že je čas zasadit zdrcující úder velitelskému a rozhodovacímu centru v Kyjevě,“ řekl Šeremet agentuře RIA Novosti.
Kyjevští nacisté si podle něj uvědomili nevyhnutelnost porážky a rozhodli se začít bojovat s civilním obyvatelstvem.
„Jsem si jistý, že se z toho nedostanou. Je čas přestat pít čaj s návštěvou západních kurátorů,“ zdůraznil Šeremet.
https://rusvesna.su/news/1649969282
15. 4. 2022 – 0:34
Roskosmos dosud neobdržel platbu za let astronauta Van De Haye na Mezinárodní vesmírnou stanici, celá částka dluhu 2 miliardy rublů se ve státní korporaci očekává v květnu v rublech, uvedla hlava státní korporace Dmitrij Rogozin. Upřesnil, že američtí partneři se odvolávají na „logistické problémy“ a slibují, že celou částku řádně v květnu splatí. Rogozin zdůraznil, že nepochybuje o tom, že to bude v rublech.
https://rusvesna.su/news/1649960159
 

 

15. 4. 2022 – 2:00
Spojené státy posoudily důsledky posílení sankcí proti Rusku
Západní sankce vůči Rusku ho nezastaví a jejich posílení způsobí Spojeným státům a Evropě velké ekonomické škody, píše Business Insider.
Jak deník poznamenává, export ropy z Ruska ve skutečnosti roste: Moskva díky poptávce z Indie a dlouhodobým kontraktům s Čínou vyváží „černého zlata“ stále více.

 

Navzdory bezprecedentním pokusům Západu zastavit ruský export energie je tedy v jiných zemích na podporu tohoto odvětví ekonomiky stále dost poptávky. EU navíc k ruské energetice zaujala měkčí postoj než ostatní spojenci, což je podle Business Insider pravděpodobně způsobeno její závislostí na zemním plynu a ropě z Ruska.

 

„Evropské země by mohly úplně zakázat ruské energetické nosiče, ale to by vedlo k prudkému nárůstu cen. Mohlo by to také zhoršit inflační problémy, kterým region již čelí.
Problémy s dodavatelskými řetězci a vysoké ceny energií tedy téměř jistě povedou k vyšším nákladům na dopravu, což ovlivní všechny druhy zboží a dále rozšíří propast mezi nabídkou a poptávkou. Ropa a zemní plyn navíc hrají klíčovou roli v mnoha průmyslových procesech, například při výrobě hnojiv, uvádí článek.
„Nicméně ceny hnojiv jsou již na historicky vysokých úrovních, což hrozí hladem a vyšší inflací po celém světě.
Zvyšující se omezení ruských energetických zdrojů by mohlo spustit řetězovou reakci, která zhorší inflaci v celé západní ekonomice,“ uzavírá Business Insider.
Po zahájení ruské vojenské speciální operace na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny Západ zesílil sankční tlak na Moskvu.
Omezující opatření jsou namířena především proti bankovnímu sektoru a nabídce high-tech produktů. Výzvy ke snížení závislosti na ruských energetických zdrojích jsou v Evropě hlasitější. To vše se již proměnilo v ekonomické problémy západních zemí, což způsobilo nárůst cen pohonných hmot a potravin.
https://rusvesna.su/news/1649974124
15. 4. 2022 – 2:30
Ukrajina vyjednává o nákupu těžkých amerických úderných dronů MQ-9 Reaper, které mohou změnit rovnováhu v rusko-ukrajinské válce. Ve středu 13. dubna o tom informoval Forbs.
Je třeba poznamenat, že minulý týden se zástupci Ukrajiny setkali s vedením General Atomics, výrobcem bojových dronů, včetně MQ-9 Reaper, hlavního průzkumného a úderného dronu americké armády.
„Nyní máme letadla připravená k okamžitému přesunu. S podporou vlády USA by se mohla během několika dní dostat do rukou ukrajinských vojenských pilotů,“ uvedl mluvčí General Atomics Mark Brinkley.
MQ-9 Reaper je modulární průzkumný a úderný UAV americké armády. Je vybaven turbovrtulovým motorem umožňujícím rychlost přes 400 km/hod. Praktický strop je 13.000 metrů. Maximální délka letu je 24 hodin.
Dron má šest závěsných bodů. Může nést až čtyři střely vzduch-země, nebo až osm v modifikaci MQ-9A, nebo čtyři střely Hellfire a dvě laserem naváděné pumy Mark 82. Dron lze navíc vybavit průzkumným a navigačním vybavením, což umožňuje jeho použití k míření naváděné munice na cíl.
https://rusvesna.su/news/1649954722
15. 4 2022 – 02:34
V Kyjevě hřmí silné exploze. Polovina města zůstala bez elektřiny. Místní jsou vyděšení, oblast je pod intenzivním ostřelováním. Ukrajinské telegramové kanály zveřejňují zprávy od předplatitelů: „Kyjevská oblast, 40 – 50 km od Vasilkova, bylo slyšet asi 7 výbuchů. Takovou rázovou vlnu ještě nikdo nepocítil. Stěny se třásly.”
https://politikus.ru/events/142891-v-kieve-moschnye-vzryvy.html

 

 

15. 4. 2022 – 4:30
Nacisté „Pravého sektoru“ nutili „vušniky“ střílet civilisty.
Vojáci, kteří dobrovolně složili zbraně a vzdali se, vyprávěli, jak militanti ze skupiny Pravý sektor* přivedli 20 lidí s bílými páskami na popravu do garážového družstva v Rubižném. “Vušnici” dostali rozkaz je popravit s odůvodněním, že to bude pomsta za Buči. Ti, co střílet na civilisty odmítli, byli odzbrojeni a sraženi do jámy.

 

 

 

15. 4. 2022 – 06:28
Německý vicekancléř vyzval ke zvýšení dodávek zbraní do Kyjeva
Vicekancléř a ministr hospodářství Německa Robert Habek se vyslovil pro zlepšení kvality a kvantity dodávek zbraní do Kyjeva, ale o této otázce by se mělo jednat s partnery v NATO a EU.
„Moje oddělení je zodpovědné za kontrolu exportu průmyslových výrobků – v tomto rámci jsme vše bezodkladně schválili a bezodkladně schválíme i v budoucnu. Zatím to nezahrnuje těžké tanky nebo stíhačky,“ řekl Habek v rozhovoru pro mediální skupinu Funke.
Zesilování nepřátelství podle něj implikuje zvýšení „množství a kvality dodávek zbraní“. “Jednáme o tom s našimi evropskými partnery a partnery v NATO,” dodal ministr.
“Německo je podle Habka povinno podporovat Ukrajinu zbraněmi, ale zároveň by se samo nemělo stát cílem útoku. V rámci toho dodáváme všechno možné,” řekl politik.
V komentáři k prohlášením obranného koncernu Rheinmetall, který vyjádřil svou připravenost dodat Kyjevu tanky Leopard 1, vicekancléř uvedl, že nyní toto zařízení není připraveno k použití, jeho obnova může trvat několik měsíců.
Již dříve šéf Rheinmetall Armin Papperger pro Handelsblatt řekl, že koncern je připraven dodat Kyjevu až 50 tanků Leopard 1 a také až 60 bojových vozidel pěchoty typu Marder, přičemž k tomu bude zapotřebí povolení německé vlády.
https://rusvesna.su/news/1649993282
 

 

15. 4. 2022 – 7:00
Saský premiér Michael Kretschmer se vyslovil proti dodávkám těžkých zbraní na Ukrajinu a označil je za „překročení hranice“. Podle listu Suddeutsche Zeitung politik učinil odpovídající prohlášení v rozhovoru pro Rheinische Post.
Německý kancléř Olaf Scholz již dříve prohlásil, že Německo bude nadále v úzké koordinaci se spojenci dodávat Ukrajině zbraně.
“Překročili bychom čáru, kdybychom dodali (Kyjevu) tanky nebo letadla nebo dokonce vytvořili bezletovou zónu. Tato linie musí být dodržena,“ řekl Kretschmer.
Německo by se podle něj nemělo stát stranou konfliktu a země by se do něj neměla nechat zatáhnout.
„S velkým zděšením pozoruji, jak se nyní velmi rychle ničí stabilní „ploty“ německé zahraniční a bezpečnostní politiky,“ dodal Kretschmer a vyzval USA a Evropu, aby se zaměřily na diplomatické úsilí.
https://rusvesna.su/news/1649994912

 

 

15. 4. 2022 – 7:30
“Nesnesitelné”: Britové si stěžují na rostoucí ceny
Britská ekonomika čelí výzvě, která za poslední desetiletí nemá obdoby, přičemž místní podniky a spotřebitelé se ocitli mezi rostoucími cenami a klesajícími reálnými příjmy, uvádí Sky News.
„Zdražily komodity, zdražily suroviny, a co je zvláště důležité, zdražily nosiče energie a paliva. A to ovlivňuje cenu téměř všeho, co přichází do obchodů z polí a továren. Špatnou zprávou je, že se situace ještě zhorší,“ varuje zpravodaj Paul Kelso.
Jak řekla Mariella Gabbatt, mluvčí J&B Wilde Fish & Poultry ve vysílání televizního kanálu, pouze náklady na dodávky a účty za naftu vzrostly o 1,5 tisíce liber (asi 160 tisíc rublů) měsíčně.
“Ceny, kterým nyní čelíme, jsou děsivé.” Lidé se neustále ptají: proč vaše ceny rostou, proč se to děje? Protože je musíme zvednout, protože všechno zdražilo minimálně o 25 – 30 %, “stěžovala si.
Šéf londýnské sítě kaváren Grind David Abrahamovich zase řekl, že jeho podnikání se mimo jiné potýká s potřebou zvýšit platy a platit více do fondu národního pojištění.
„Obrovská inflace vyvíjí tlak na všechno ze strany pracovní síly. Náklady práce tak minulý týden vzrostly o 5 %. A to jsou jen první dubnové změny. Komoditní cena kávy – mluvíme o kávě, kterou kupujeme – se oproti původnímu stavu zvýšila dvaapůlkrát. Náklady na energie nám vzrostly o 50 %,“ postěžoval si.
https://rusvesna.su/news/1649996768
15.04.2022 – 8:00
Japonsko: Dolar se stane obětí boje proti Rusku
Natahování situace s odpojením Ruska od SWIFT otřese hegemonií dolaru tváří v tvář dlouhodobému odmítání americké měny v mezinárodních dohodách, podle článku Daisuke Karakama, hlavního ekonoma japonské banky Mizuho, ​​​v JB Press.
Jak specialista poznamenává, na konci března MMF zveřejnil údaje z divize Foreign Exchange Official Reserves Foreign Exchange (COFER), přičemž nejnovější údaje ministerstva upozorňují na skutečnost, že podíl dolaru pravidelně dosahuje historického minima.
Odklon od dolaru v globálních devizových rezervách je dlouhodobý trend, který existuje již dlouho, ale po začátku krize na Ukrajině může zesílit,“ píše.
Vleklá situace s odpojením Ruska od SWIFTu podle Karakamy ohrožuje hegemonii dolaru. „Možnost připojení Ruska k čínskému mezinárodnímu mezibankovnímu platebnímu systému CIPS v souvislosti s blokací SWIFT, kde se používají především dolary, byla diskutována od samého počátku sankcí. Pokud se to stane normou, hegemonie dolaru praskne,“ varuje ekonom.
Odpojení od SWIFTu má obrovský dopad, ale Rusko se mu časem přizpůsobí. Ve výsledku to uklidní ty, kteří se obávají finančních sankcí ze strany Spojených států, domnívá se expert.
Ekonom zároveň podotýká, že v blízké budoucnosti se hegemonie americké měny nikam nepohne, ale jak si zvyknete na svět bez SWIFTu, situace se postupně změní.
„Hlavní zemí, která se bojí amerických finančních sankcí, je Čína, která má největší světové devizové rezervy ve výši asi 3,2 bilionu dolarů,“ varuje Karakama.
Jistě, mezinárodní měnový systém ovládaný dolarem se pravděpodobně přes noc výrazně nezmění, ale odpojení Ruska od SWIFT vytvořilo simulaci „budoucnosti bez dolaru“, což by mohlo vést ke změnám ve způsobu, jakým některé země spravují své devizové rezervy, uzavírá odborník.
https://rusvesna.su/news/1649998405
 

 

15. 4. 2022 – 8:30
Vojensko-politická osonost DLR, známý milicionář, bývalý velitel brigády Vostok a doněcké Alfy, Alexandr Chodakovskij (Skif) ve svém autorském kanálu Telegram hovoří o rysech současné války.
„Po této válce, ať už ji nazýváte jakkoli, nebude potřeba obnovovat a budovat komplex konvenčních zbraní. Někdy jsem nazýván „odborníkem“, ale nepovažoval jsem se za něj a nepovažuji. Jsem očitý svědek a spolupachatel a jako očitý svědek a spolupachatel, i když nejsem odborník, vidím pokles účinnosti konvenčních zbraní v moderní válce.
Pro každý prostředek existuje protiprostředek, pro každou akci existuje reakce; početní převaha není rozhodující, dovednosti a schopnosti při absenci motivace také nejsou kritériem.
Nyní můžeme pravděpodobně říci, že jsme zahájili obléhání Mariupolu, přestože jsme si byli jisti, že nás je méně než jich. Věděli jsme, kolik nás je, odhadli jsme, kolik je jich a podle trefného výrazu jednoho kompetentního důstojníka jsme předvedli nový typ taktiky – ohniskovou ofenzívu. Rozkouskovali jsme se na samostatné kousky a postupně rozšiřovali skvrny území pod naší kontrolou, dokud se tyto skvrny nesetkaly.
Přitom zpočátku nedošlo k úplnému obklíčení – nepřítel si měl prostě vzít do hlavy, že je v obraně, ačkoliv měl stále ještě dost síly na manévrování. Teď už nemá.
Ale měli jsme motivaci a nějaké prostředky k ničení. V jiných oblastech bylo zbraní více, včetně Kalibrů a Iskanderů, ale motivace byla zjevně nižší, protože mnozí dlouho nemohli pochopit, že cvičení skončila a začala válka. Tak nějak to vyrovnalo bilanci.
Teď už všichni všechno pochopili; čeká nás nejtěžší fáze, kdy budou moci říci své poslední slovo konvenční zbraně. Pak už jen jaderné hlavice a jejich nosiče…
Předběžně lze usuzovat, že jde o poslední velkou válku bez použití jaderných zbraní, kde je Rusko účastníkem. Bude-li další nutná nebo nevyhnutelná, půjdeme do nebe a oni… Dále v textu.
https://rusvesna.su/news/1650000201
15. 4. 2022 – 09:49
Ráno 15. dubna byly ve Skadovsku v Chersonské oblasti odstraněny ukrajinské vlajky z budovy městské rady a ze stožáru v centru města a nahrazeny vlajkou ruskou.
Na své stránce na sociální síti to oznámil starosta Skadovsku Alexander Jakovlev. Uvedl, že to udělali ruští vojáci, a považuje to za prohlášení, že v budoucnu jsou to oni, kdo nesou plnou odpovědnost za dění ve městě.
„Městská rada Skadovska nebude spolupracovat s okupanty, takže ode dneška nebude v budově pod nepřátelskou vlajkou pracovat ani jeden zaměstnanec výkonného výboru,“ napsal Jakovlev.
Jak informovala Rusvesna, včera byla ruská vlajka vztyčena nad budovou kanceláře starosty dalšího města v Chersonské oblasti.
https://rusvesna.su/news/1650005358
15. 4. 2022 – 10:07
Polský prezident zakázal dodávky uhlí z Ruska a zakázal opozici
Polský prezident Andrzej Duda podepsal zákon již dříve přijatý parlamentem, který stanoví embargo na dodávky uhlí z Ruska a možnost zmrazení majetku subjektů a osob podporujících Ruskou federaci. Informoval o tom oficiální web polského vůdce.
Zákon navíc počítá s možností zmrazení majetku osob, které podporovaly „ruskou agresi“. To znamená, že od nynějška za jakýkoli nesouhlas v Polsku můžete platit svými úsporami a majetkem (movitým i nemovitým).
Za výkřiků o útlaku svobody slova v Rusku a nepřípustnosti rozhánění nelegálních shromáždění (což se v Evropě děje pravidelně a mnohem razantněji než v Rusku) učinilo Polsko první krok ke zničení jakékoli svobody slova a svědomí.
https://rusvesna.su/news/1650006461
15. 4. 2022 – 10:31
Kazachstán letos zrušil vojenskou přehlídku na počest Dne obránce vlasti a Dne vítězství.
“V roce 2022 se neplánuje vojenská přehlídka věnovaná 30. výročí vzniku ozbrojených sil Republiky Kazachstán a Dni vítězství ve Velké vlastenecké válce v letech 1941 – 1945,” uvedlo ministerstvo obrany v prohlášení.
Oficiálním důvodem jsou rozpočtové úspory.
Jak uvádí Ministerstvo obrany země, „Prioritou je udržení požadované úrovně bojové připravenosti a mobility jednotek Ozbrojených sil Kazachstánu“, jakož i úkolem ochrany a obrany státních a vojenských objektů.
V plánu je však vyznamenání veteránů-frontových vojáků a řada dalších vojensko-vlasteneckých akcí.
V Kazachstánu je 7. květen státním svátkem – Dnem obránce vlasti a 9. května je státním svátkem – Dnem vítězství.
V letech 2020 a 2021 byly z důvodu opatření proti COVID zrušeny i vojenské přehlídky v tyto dny.
https://rusvesna.su/news/1650007903
15. 4. 2022 – 11:00
V Bělgorodu se spustil systém protivzdušné obrany – nad centrem města jsou slyšet výbuchy ve vzduchu. Obyvatelé Belgorodu hlásí, že na vzdušné cíle nad městem byly vypáleny nejméně dvě antirakety.
Městské ani krajské úřady se k tomu zatím nevyjádřily, jde však pravděpodobně o další pokus kyjevského režimu přenést bojové akce na ruské území.
Jak informovala Rusvesna, za poslední den ukrajinští ozbrojenci čtyřikrát vystřelili na ruské vesnice na hranici s Ukrajinou.
Předchozí den byly z ukrajinské strany ostřelovány bělgorodské vesnice Žuravljevka a Spodarjušino, Klimovo v Brjanské oblasti a hraniční přechod “Novy Juroviči”.
Podle Vyšetřovacího výboru Ruské federace bylo Klimovo ostřelováno dvěma bitevními vrtulníky s těžkými útočnými zbraněmi, které provedly „nejméně šest leteckých útoků na obytné budovy“.
https://rusvesna.su/news/1650009609
15. 4. 2022 – 11:22
Ranní briefing ruského ministerstva obran:
Ve městě Mariupol skupina ruských jednotek a jednotek Lidových milicí Doněcké republiky při útočných operacích zcela osvobodila Iljičovy železárny od ukrajinských nacionalistů.
Dnes v noci zasáhly námořní vysoce přesné rakety dlouhého doletu Kalibr vojenský objekt na předměstí Kyjeva.
V důsledku útoku na Žulianský strojírenský závod „Vizar“ byly zničeny dílny na výrobu a opravy protiletadlových raketových systémů dlouhého a středního doletu a také protilodních raket.
Počet a rozsah raketových útoků na cíle v Kyjevě se bude zvyšovat v reakci na jakýkoli teroristický útok nebo sabotáž na ruském území provedené nacionalistickým kyjevským režimem.
https://rusvesna.su/news/1650010970
15. 4. 2022 – 11:29
Mezi zajatci na Ukrajině jsou vojáci zemí NATO, řekl Klimov, zástupce šéfa komise Jednotné Rusko. Včera byl veřejnosti ukázán například pas zabitého amerického žoldáka a také zajatý Brit Aidan Aslina.
“To vše ukážeme, až povedeme procesy, a celý svět uvidí, co se tu skutečně dělo,” řekl Klimov novinářům.
https://rusvesna.su/news/1650011342
15. 4. 2022 – 11:47
Více než tisíc ukrajinských vojáků, kteří se vzdali, je nyní v Rusku, uvedla tisková služba RF IC.
Práce pokračují s vojáky, kteří se vzdali. Na území Ruska jich je více než tisíc. Drtivou většinu vyšetřovatelé už vyslechli. Mezi nimi je pět velitelů brigád Ozbrojených sil Ukrajiny, kteří se účastnili bojů proti obyvatelstvu Donbasu,“ píše se ve zprávě. Vězeňské ústavy DLR a LLR si nemohou s takovým počtem vězňů poradit, vzhledem k tomu, že k 24. únoru byly částečně zaplněny odsouzenými za trestné činy.
Vyšetřovací výbor Ruska navíc prokázal zapojení 15 dalších velitelů ukrajinských jednotek do kriminálních případů genocidy na Donbasu. Celkem bylo do dnešního dne obviněno 42 velitelů Ozbrojených sil Ukrajiny.
„K dnešnímu dni bylo jako obviněných identifikováno a stíháno dalších 15 velitelů ozbrojených sil Ukrajiny, kteří se podíleli na genocidě civilistů v Donbasu… Celkem je ze spáchání genocidy odpovědných 42 velitelů ukrajinských bezpečnostních sil,“ vydání říká.
Genocida je článek 357 trestního zákoníku Ruské federace. Genocida se trestá odnětím svobody na dvanáct až dvacet let s omezením svobody až na dva roky nebo doživotím nebo trestem smrti.
https://rusvesna.su/news/1650012448
15. 4. 2022 – 11:59
Kyjevský režim, jeho propagandistické křídlo, zveřejnil video, které má pohnout západními zeměmi k lítosti a okamžitému předání zbraní Ukrajině.
„Nězaležna“ žebrá o zbraně pod záminkou, že nyní údajně chrání „celý demokratický svět“. Ve videu je napsáno, že ozbrojené síly Ukrajiny mohou používat i sovětské zbraně (aniž by vysvětlil, že jim z nějakého důvodu začaly rychle docházet), ale raději by chtěl zahraniční. Žádají dělostřelectvo, MLRS, obrněná vozidla, tanky, protivzdušnou obranu a letectví. Autoři videa si stěžují, že „Rusko má stále prostředky k útoku“.
https://rusvesna.su/news/1650013151
15. 4. 2022 – 12:24
Dnes bude realizována první dodávka 40 tisíc výtisků učebnic pro školy a školky, které budou zaslány na osvobozená území Ukrajiny, uvedl ministr školství Ruské federace Sergej Kravcov.
„Když jsme se dozvěděli, že je taková potřeba, že děti chtějí studovat z našich učebnic, z těch učebnic, které nejsou nakažené bacilem nacismu a tou hroznou propagandou, která se na Ukrajině provádí, rozhodli jsme se a dohodli s řadou našich nakladatelství, že dnes zašleme 40.000 výtisků naučné literatury pro školky i školy na Donbasu
Jde o první takto velkou zásobu literatury. Bude to však pokračovat,“ řekl Kravcov ve vysílání na Channel One.
Je to znamení, že Rusko neopustí osvobozená území a jejich obyvatelstvo už považuje za své. Jak víte, jen státy s plánovacím horizontem několika desetiletí si mohou dovolit investovat do dětí, vzdělání a vědy, protože to, jak budeme žít za 30 – 40 – 50 let, závisí na dětech, které se dnes narodí.
https://rusvesna.su/news/1650014697
15.04.2022 – 12:38
Ruská speciální operace na Ukrajině brzy skončí, uvedla Rada federace.
Šéf komise pro ochranu státní suverenity Andrej Klimov zdůraznil, že Moskva nehodlá své konání protahovat. Vojenská fáze podle něj skončí poté, co se Ukrajina stane bezpečnou pro Rusko i celý svět.
„Biolaboratoře – uvidíme, co se tam stane, zajistíme bezpečnost jaderných zařízení,“ dodal. “Poté se vojenská fáze zastaví,” řekl Klimov s tím, že se tak stane v blízké budoucnosti.
Zároveň však zdůraznil, že západní země nadále dodávají na Ukrajinu zbraně a plní oheň benzínem.
Jak uvedla Rusvesna, mezi vojáky, kteří se vzdali, jsou vojáci ze zemí NATO. Bylo přislíbeno, že jejich výpovědi budou zveřejněny během soudních procesů.
https://rusvesna.su/news/1650015487
15. 4. 2022 – 12:54
Čína oznámila vedoucí roli CSTO
Čína hovořila o roli Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO). Orgány ČLR se domnívají, že CSTO je v současnosti vedoucím vojenským bezpečnostním mechanismem v Unii nezávislých států. A Peking vyjádřil svou připravenost spolupráci s organizací podporovat.
Toto prohlášení učinil předseda Stálého výboru Národního lidového kongresu Číny Li Zhanshu na online setkání s předsedkyní Rady federace Valentinou Matvijenkovou.
„Věříme, že CSTO je předním vojenským bezpečnostním mechanismem v SNS, hraje významnou roli při prosazování a zajišťování regionální stability a bezpečnosti. Jsme připraveni pokračovat a dále rozvíjet spolupráci s touto organizací,“ řekl Li Zhanshu.
https://rusvesna.su/news/1650015231
15. 4. 2022 – 13:34
Lodě první stálé námořní protiminové akční skupiny NATO SNMG1 vpluly do Baltského moře a zúčastní se cvičení se sousedními zeměmi aliance a partnerskými zeměmi, uvedla v pátek tisková služba hlavního velitelství estonských obranných sil.
„Tato skupina se skládá z pěti lodí. Ve čtvrtek část lodí SNMG1 vstoupila do Baltského moře, zbytek lodí dorazí v pátek do terminálu v Tallinnu,“ píše se ve zprávě.
Primárním úkolem skupiny je demonstrovat přítomnost spojenců v oblasti Baltského moře a provádět společná cvičení s estonským námořnictvem, poznamenává tisková služba.
Podle velitele estonského námořnictva Juriho Saska se příští týden plánuje zahájení cvičení společně s estonskou námořní pěchotou.
„Z estonské strany budou také provedena společná cvičení pro instalaci a detekci min. Cvičíme vojenskou ochranu jak ve vzduchu, tak na moři. To je pro země NATO docela běžná praxe,“ vysvětlil Saska.
Stálá námořní akční skupina proti minám NATO je jednou ze čtyř stálých námořních sil aliance, jejichž úkolem je provádět operace k neutralizaci min. Tato skupina, která je součástí sil rychlé reakce NATO, je schopna rychle dorazit na místo operace v jakémkoli regionu.
https://rusvesna.su/news/1650017697
15. 4. 2022 – 14:51
Ukrajinské speciální služby plánují masivní krvavý teroristický útok v centru Lugansku
Ministerstvo státní bezpečnosti Luhanské lidové republiky oznámilo, že obdrželo informaci o sabotáži a teroristickém činu plánovaném ukrajinskými speciálními službami v hlavním městě republiky.
Spolu s neustálým ostřelováním území LLR přijímají speciální služby Ukrajiny průběžně opatření směřující k destabilizaci společensko-politické situace v Luhanské lidové republice.
Na základě pokynů cizích zpravodajských služeb se tak na sociálních sítích aktivně šíří informační a psychologická operační střediska a také hromadná korespondence uživatelům instant messengerů, jejichž čísla jsou propojena s mobilním operátorem Vodafone Ukrajina, provokativní zprávy s výzvou k účasti na nepovoleném shromáždění, které se údajně bude konat 16. dubna tohoto roku na Divadelním náměstí města Lugansk.
V rámci operativně pátrací činnosti bylo zjištěno, že hromadné rozesílání zpráv je prováděno z území Ukrajiny. Informaci o záměru cizích zpravodajských služeb provést teroristický útok jsme dostali také v době údajného hromadného shromáždění lidí v centru hlavního města Luganské lidové republiky.
Ministerstvo státní bezpečnosti vyzývá občany, aby nepodléhali provokacím ukrajinských speciálních služeb, neohrožovali sebe a své blízké a byli maximálně ostražití.
https://rusvesna.su/news/1650022739
15. 4. 2022 – 16:06
Obyvatelé Mariupolu, osvobození z pekla nacistů, začínají mluvit a sdílí své příběhy, co viděli. Ozbrojenci se proto snaží zničit co nejvíce lidí – nepotřebují živé důkazy o zvěrstvech a zločinech.
Vykrádání obchodů, cílené ostřelování obytných domů – to je jen malá část zločinů spáchaných ozbrojenci Národního pluku Azov v době, kdy lidé přežívali jen díky tomu, že pili vodu z topného systému…
https://rusvesna.su/news/1650019301
15. 4. 2022 – 17:00
Pomsta za “Moskvu”: Ruské námořnictvo zasáhlo továrnu u Kyjeva (FOTO, VIDEO)
Ruská armáda zasáhla továrnu v Kyjevě, kde se vyrábějí střely, jež údajně zasáhly křižník Moskva, píše francouzská tisková agentura AFP.
Ráno ruské ministerstvo obrany oznámilo, že na závod Vizar byly provedeny noční útoky na Kyjev.
“Ukrajinský vojenský závod u Kyjeva, který vyráběl rakety údajně použité ke zničení ruské válečné lodi Moskva, byl částečně zničen v důsledku ruských nočních úderů,” uvedla agentura.
Na webu se objevily záběry potvrzující informaci, že Žuljanskij strojírenský závod „Vizar“ na předměstí Kyjeva Višněvoe poblíž mezinárodního letiště Žuliany utrpěl vážné škody. Dílny, kde se vyrábějí a opravují protiletadlové raketové systémy a také protilodní rakety, byly zcela zničeny. Poškozena byla i administrativní budova.
15. 4. 2022 – 17:33
Americký ministr zahraničí Anthony Blinken řekl evropským spojencům americkou předpověď, že konflikt na Ukrajině může trvat až do konce roku 2022. Informuje o tom CNN s odvoláním na své zdroje.
Mnoho účastníků rozhovoru zdůraznilo, že je obtížné přesně předpovědět, jak dlouho může válka trvat, ale několik úředníků uvedlo, že nic nenasvědčuje tomu, že by se konečné cíle ruského prezidenta Vladimira Putina změnily, a je nepravděpodobné, že by pokračoval v diplomatických rozhovorech, pokud nebude vojensky poražen.
https://rusvesna.su/news/1650033192
15. 4. 2022 – 18:57
Rusko prohlásilo 18 zaměstnanců delegace EU v Moskvě za nežádoucí, uvedlo ministerstvo zahraničí.
„V reakci na nepřátelské kroky Evropské unie bylo 18 zaměstnanců <…> prohlášeno za „persona non grata“ a budou muset v blízké budoucnosti opustit území Ruské federace. Odpovídající nóta byla předána (vedoucímu zastupitelského úřadu – red.) Markusovi Edererovi,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení.
Dnes byl předvolán na ministerstvo zahraničních věcí, aby mu byl vyjádřen důrazný protest proti „nepodloženému oznámení z 5. dubna persona non grata 19 zaměstnanců Stálé mise Ruské federace při EU a Evropském společenství pro atomovou energii“.
Ministerstvo také uvedlo, že Edererovi byla připomenuta odpovědnost Bruselu za „důsledné ničení desítky let staré architektury bilaterálního dialogu a spolupráce“ a poukázala na nutnost “přísného dodržování Evropskou unií požadavků Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích” z roku 1961.
https://rusvesna.su/news/1650038267
15. 4. 2022 – 19:44
“Ruská armáda zaútočí na “rozhodovací centra”, včetně Kyjeva, pokud Ukrajina bude pokračovat v pokusech o sabotáže a údery proti objektům v Ruské federaci, uvedlo ministerstvo obrany.” – Váleční zpravodajové Rusvesny se rozhodli zjistit, co si o tom Ukrajinci myslí, a vydali se do Charkovské oblasti. A hned první oslovení navrhli zničit – všechny kyjevské úřady.
https://rusvesna.su/news/1650041084
15. 4 2022 – 20:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že „všechny země světa“ by měly být připraveny na to, že ruský prezident Vladimir Putin ve válce proti Ukrajině použije taktické jaderné zbraně. Zelenskyj to řekl v rozhovoru pro CNN.
Podle Zelenského se Putin může uchýlit buď k jaderným, nebo chemickým zbraním, protože si neváží životů lidí na Ukrajině.
„Nejen já, celý svět, všechny země bychom se měli znepokojovat, protože to nemusí být falešná informace, ale může to být pravda,“ řekl Zelenskyj.
„Mohli by vyrobit chemické zbraně, život lidí pro ně nic neznamená. Proto musíme přemýšlet, nebát se, ale být připraveni. Ale to není otázka Ukrajiny, nejen Ukrajiny, ale celého světa,“ řekl.
https://rusvesna.su/news/1650042003
15. 4. 2022 – 20:12
Ruská armáda zabránila obrovské katastrofě
Ráno 15. dubna ruské ozbrojené síly zabránily pokusu kyjevského nacionalistického režimu zničit Kachovskou vodní elektrárnu spolu s přehradou na Dněpru. Ta rozhodně není prázdná. Oznámil to oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace generálmajor Igor Konašenkov.
„Toto kritické zařízení zajišťuje regulaci toku řeky Dněpr, zásobování Chersonské oblasti energií a také zásobování vodou zemědělských oblastí jižní Ukrajiny a severních oblastí Krymu.
Asi v 7:00 moskevského času divize ukrajinské 19. samostatné raketové brigády zaútočila dvěma taktickými raketami Točka-U na vodní elektrárnu Kachovskaja,“ řekl.
Zničení hráze vodní elektrárny Kachovskaja mělo podle ministerstva obrany vést k nekontrolovanému vypuštění obrovského množství vody z Dněpru a zaplavení mnoha obydlených míst v Chersonské oblasti spolu s lidmi. To vše za účelem zastavení postupu ruských ozbrojených sil.
„Obě rakety byly ve vzduchu sestřeleny ruskými systémy protivzdušné obrany. Fragmenty jednoho z nich dopadly na vesnici Novaja Kachovka v Chersonské oblasti. Poškozeny byly budova mateřské školy a domy. Zraněna byla žena a dítě, kterým na místě poskytli první pomoc ruští příslušníci. V současné době byly dopraveny do zdravotnického zařízení,“ řekl Konašenkov.
15. 4. 2022 – 20:42
Ukrajinská krize odhaluje slabost americké armády – Bloomberg
Ukrajina podle analytika agentury Bloomberg Hala Brandse využívá zbraně zaslané USA příliš rychle, čímž odhaluje slabost vojensko-průmyslového komplexu USA.
Podle šéfa amerického sboru náčelníků štábů Marka Milleyho dostal Kyjev od Západu 60.000 protitankových a 25.000 protiletadlových zbraní, zatímco Pentagon hodlá Ukrajině dodat další vybavení, včetně obrněných transportérů a vrtulníků. To se ale rozcházelo s původními plány Ameriky – ukázalo se, že v den Ozbrojených sil Ukrajiny se vynakládají týdenní zásoby protitankové munice, přičemž vojákům chybí bojové letectvo.
„Západní země stojí před nelehkou volbou: zvýšit dodávky na Ukrajinu nebo si ušetřit již tak omezené možnosti vlastní obrany,“ vysvětlil pozorovatel.
Německo a Kanada již odmítly pokračovat v dodávkách, protože zbraně prostě skončily a další pomoc by tyto země samotné připravila o ochranu. Státy poskytly třetinu dostupných protitankových střel Javelin a další na Ukrajinu poslat nemohou – k tomu je nutné zvýšit výrobu, což potrvá roky.
Situaci na Ukrajině označil autor za úvodní verzi konfliktu USA s Ruskem nebo Čínou: americké zásoby raket a další přesně naváděné munice vydrží jen pár dní či týdnů, navíc Státy utrpí obrovské ztráty na tancích, lodích a letadlech.
Brands označil americkou výrobní základnu za klíč k jejím vítězstvím ve dvou světových válkách a zdůraznil, že Amerika je nyní o tuto výhodu připravena: průmysl už není tak silný, není dostatek obráběcích strojů, výrobních kapacit a pracovní síly. Analytik se domnívá, že jedním z důvodů je obrovský vojenský rozpočet USA ve výši 750 miliard dolarů, který se utrácí hlavně na platy, zdravotní péči a další potřeby, nikoli na munici a vybavení.
https://rusvesna.su/news/16500445
15. 4. 2022 – 21:01
Rusko poprve použilo k útoku na nacisty v Mariupolu dálkové bombardéry (VIDEO)
K dispozici “Rusvesně” byly záběry úderu bombardérů-raketových nosičů dlouhého doletu Tu-22M3 na neonacisty “Azov” v závodě “Azovstal” v Mariupolu.
Předtím mluvčí ministerstva obrany Ukrajiny Oleksandr Motuzyanyk řekl, že Rusko poprvé od začátku speciální operace použilo tento typ vojenské techniky.
15. 4. 2022 – 21:28
Prohlášení ruské strany o rizicích zvýšení dodávek americké vojenské pomoci nedonutí Washington změnit svůj postoj k této otázce, řekl v pátek mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price.
„Máme závazek pokračovat v tom, co děláme, abychom podpořili naše ukrajinské partnery. V tom hodláme pokračovat. Rusko učinilo řadu prohlášení, soukromých i veřejných. Nic z toho nás však nedonutí opustit strategii, kterou jsme zvolili,“ řekl Price na CNN.
Zástupce americké diplomatické mise tak komentoval nedávné zveřejnění deníku Washington Post, který napsal, že Moskva v minulých dnech údajně diplomatickou cestou varovala Washington před „nepředvídatelnými důsledky“ na pozadí dodávek obranné pomoci Kyjevu.
https://rusvesna.su/news/1650047292
15. 4. 2022 – 22:08
Ozbrojené síly Ukrajiny připravují krvavou provokaci: nouzové prohlášení armády DLR
Redakce Russkaja Vesna obdržela text nouzového prohlášení od oficiálního představitele Lidových milicí DLR.
„Podle obdržených operačních informací připravuje kyjevský režim další krvavou provokaci podobnou té, která se odehrála ve městě Kramatorsk, aby mohl obvinit armádu Ruské federace z hromadného zabíjení civilistů. Za tímto účelem v nejbližší době zasáhne divize 19. brigády Ozbrojených sil Ukrajiny s komplexem Točka-U na hromadění uprchlíků na nádraží v Obci Lozova.
Za účelem simulace úderu údajně z území kontrolovaného Ruskou federací a NM DLR bude odpálena raketa z oblasti Osada Staromichajlovka.
Vyzýváme všechny občany na území kontrolovaném Ukrajinou, aby zůstali doma.
https://rusvesna.su/news/1650049701
15. 4. 2022 – 23:00
Volodymyr Zelenskyj se obrátil na amerického prezidenta Joe Bidena s výzvou, aby Spojené státy uznaly Ruskou federaci jako „státního sponzora terorismu“. Americký vůdce neudělil příkazy, píše Washington Post s odkazem na zdroje.
Publikace cituje slova nejmenovaného vysoce postaveného úředníka, který byl přítomen telefonickému rozhovoru mezi prezidenty.
“Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přímo vyzval prezidenta Bidena, aby Spojené státy uznaly Rusko jako státního sponzora terorismu, jedné z nejmocnějších a nejrozsáhlejších sankcí v americkém arzenálu,” stojí v prohlášení.
Biden přitom takový krok nezaručil ani neslíbil, ale ujistil, že zvažuje různé způsoby, jak zvýšit tlak na Rusko.
Takový krok lze podle bývalého úředníka ministerstva zahraničí Jasona Blazakise metaforicky popsat jako „jaderné zbraně v ekonomice“.
Objevení se Ruska na seznamu státních sponzorů terorismu by znamenalo uvalení sankcí na každou zemi, která s ním nadále povede běžnou hospodářskou spolupráci, zmrazení veškerého ruského majetku ve Spojených státech, včetně veškerého nemovitého majetku, jakož i zákaz vývozu jakéhokoli zboží dvojího užití.
Autoři článku zdůrazňují, že Bílý dům se ani v době studené války neodvážil zařadit SSSR do tohoto seznamu.
V lednu představil republikán Jim Banks nový návrh sankcí proti Rusku. Podle Washington Post se to jmenovalo „Putinův zákon o odpovědnosti“ a zahrnuje prohlášení sil „podporovaných Ruskem“ na Donbasu za teroristy a uznání Ruska jako sponzora terorismu.
https://rusvesna.su/news/1650051430

 

 

– pokračování –

překlad: Vlabi

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

Veľmi pekne ďakujem za túto nesmierne prospešnú činnosť už tretí krát a prajem Vám veselé Veľkonočné sviatky! Držte sa a hlavne buďte zdraví!

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

15/4 POLEDNÍK NA VELKÝ PÁTEK – 2.část
Bylo Vás zde FANTASTICKÝCH 2.500 LIVE!!!
Jak vidí situaci příslušníci armády?
Způsobuje potíže opravdu hadí jed?
Mariupol opravdu kapituloval?
Můžeme se těšit od května na nový kvantový finanční systém QFS?
Sdílejte!!!

https://rumble.com/v112w8j-154-polednk-na-velk-ptek-2.st.html

jirik

ps: rusko čeká na evropského spojence! A pak pojede na výlet…..

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Jestli v Srdcem pro vlast vystupují tak provařebá šnejdi, jako Libor Malý, tak tady snad ani svými komentáři neotravujte normálním lidem vzduch

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Anonymní15. dubna 2022 18:51
někdy je důležitější obsah, než kdo ho sděluje…..

Z písničky Martina od karla kryla":

Na politickém barometru setrvalá níže,
a dokud trvá, svět se nezmění!
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kryl-karel/martina-8457

A ještě jeden karel:
Karel Gott – Pravda hlásí svůj návrat (oficiální video)

Pravda hlásí svůj návrat
hledá území v nás
neboť právě teď zvláštní úkol má
z duší zbytky lží střást

Pojďme po pravdě pátrat
ukryté v zóně snů
někdo bude jí zvláštní zprávy psát
někdo zůstane svůj

https://www.youtube.com/watch?v=TotgWwO1X3o

jirik

ps: snad nevadí trocha kulturního pěveckého okénka v dnešní zajímavé době…..

mir
Host
mir
19. 4. 2022 14:22

Řecko údajně připravovalo zbraně pro Ukrajinu ještě před zahájením zvláštní operace:
https://radiosputnik.ria.ru/20220415/gretsiya-1783731614.html

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

Herec pořád hraje, ale mě už to nebaví… J.

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

OT:jiriku díky za to info ohledně "mraků" a biolabů na východě. Já měl za to, že je to leteckým provozem. A ono fakt ne. Právě koukám na JSMSG a už jim to bohužel opět fachčí. J.

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

A teraz fakt, mám hlúpu otázku.
Nemáte pocit, že Rusko vojnu umelo predlžuje?

Po odpojení EU a Ukrajiny od ropy a plynu, mali by ukrajinci dostatok nafty pre tanky a leteckého paliva? Podľa mňa nie a tančíky by mohli ťahať koňmi.
Juraj

MichalB
Host
MichalB
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Ne, nemám 🙂
(i když vlastně na první pohled se to tak jeví, tak nejde o umělé prodlužování, ale o plnění toho, co bylo naplánováno do posledního detajlu)

V této vojně nejde primárně o UK ani o dostatek nafty pro tanky a leteckého paliva pro ně, EU a pro jejich spojence.
Zkuste se nad tím hluboce zamyslet a neskončit jen u zlikvidování ozbrojených složek UK. Co potom? A co za rok, či deset let? A co jejich mecenáši v EU, NATO, USA, VB,…? Atd. atd.
Zkrátka nezamrznout jen na tom, co je očividné a o další se nezajímat 🙂

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Souhlasím s MichalemB, jinak díky za info, ostatně ale teď proběhla změna ve velení vojsk, která naznačuje poněkud jiný způsob vedení činnosti. To ale nemusí znamenat, že předchůdce zklamal, ani to, že teď se začne všechno horempádem mlátit navzájem. Stačí se podívat na to, jak se postupovalo v Sýrii, tak nejspíše tak nějak podobně.
Už tam postupovali s minimálními počty. Ale s maximálními výsledky a nekompromisně. Rád bych podrobněji věděl, jak to bylo doopravdy v tom Mali a i jinde po Africe. Pořád se přece objevovaly prakticky jen "tolerantní" zprávy a pak najednou – ticho. Ani v ruských zdrojích toho nic moc nebylo. Rozhodně ne na ověřování. Jen se i v souvislosti se současnými událostmi dozvídáme, že Je tam všude – oproti minulosti – aspoň relativní klid.

Otázka energií je složitá, ale určitě je v tom "ruská duše", kterou tady na "Západě" moc nechápeme. Většina lidí k těmto událostem přistupuje pod dlouhodobým vlivem toho, jak se chovaly USA a jak "NATO" (uvozovky proto, že se jedná o poslušného mopslíka) na územích, kam vkročila jejich hnáta. Jugoslávie, Irák, Panama, Sýrie atd atd. Ovšem nikde není psáno, že když Rusko bude vynuceno, pak že v některých případech, jako napadení jejich území a plnohodnotné války, nebudou postupovat nakonec "po obvykle", když nebude čas, ani možnost na něco jiného.

Bedřich

MichalB
Host
MichalB
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Opakovaně zaznělo z nejvyšších míst, že budoucnost civilizace bude buď s Ruskem nebo nebude žádná civilizace. Z toho usuzuji, že jednat "v rukavičkách" ano, ale jen odsud podsud.
Volně přeloženo: "Máme velkou trpělivost, ale na hlavu si s..t nenecháme!" 🙂

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

MichalB16. dubna 2022 10:42
tohle je na novinkách:
Zelenskyj: Svět by se měl připravit na to, že Rusko použije jaderné zbraně
Všechny státy by se měly připravit na možnost, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl použít na Ukrajině taktické jaderné zbraně, řekl v prozatím zveřejněných úryvcích z rozhovoru s televizí CNN ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

jirik

Vlabi
Host
Vlabi
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

jiriku,
a co? To je tady také – viz. 15. 4. 2022 – 20:00

MichalB
Host
MichalB
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  Anonymní

Jiriku
nějak nerozumím tomu, co si z toho, že kašpárek Želé někde něco řekl, mám vzít? Nejenom že o ničem nerozhoduje, ale o ničem zásadním nemá ani žádné informace. On jen hraje (a dobře) svojí roli. To, že se s touto rolí zžil, je jeho problém.
Pokud se chci dozvědět něco relevantního, zkusím si dohledat, co říkají jiní

Vladimír
Host
Vladimír
19. 4. 2022 14:22

Chcem sa pridať a poďakovať.

Anonymní
Host
Anonymní
19. 4. 2022 14:22

Upravený a zoslušnený príspevok 😀

Viem že zbabelí ľudia vás idú zastreliť alebo mlátiť kým im nevezmete zbraň. Potom kvikot a plač.
Viem že jorkšír skáče do vlčiaka.
Viem, že ak vás nepriateľ uprosí, znova sa vráti. Toľko k zajatcom.

Maňásek kašpar zeleninový ťahá gumku na trenkách, ako svorka odvážnych hrdinov čo na ulici napadne mladý pár. Ak by narazili na trénovaný pár, jačot a kvikot.
Maňásek kašpar zeleninový vyhlási že "Putin je zúfalý že mu operácia nevyšla". hahahahahha
Maňásek kašpar zeleninový ***, ak by mu ako vo filme uniesli rodinu, plakal by v telke a skončil by zabíjanie cudzích otcov a detí.
Maňásek kašpar zeleninový nech dolezie na aljašku a tam čaká na svoj osud, alebo nech prepustí civilistov z Kyjeva, sadne si na námestie, obklopí sa milionovou armádou a nech čaká.
Dráždiť jadrovú veľmoc môže len ****.

Maňásek kašpar zeleninový zakázal opustiť Kyjev civilom. Teraz sa chváli, že našli 900 !!!! mrtvych civilistov. Je to vojnový zločinec a terorista. A neverím, že rusi porušujú Haag a Ženevu.

Odpojenie od ropy, plynu, Hiro Naga version 2.2 to ukončí. Nech vyskakuje jorkšírik.
Juraj

MichalB
Host
MichalB
19. 4. 2022 14:22

"Nizozemský konvoj armády po nehodě zablokoval provoz u Jihlavy". Poškozeno 5 vojenských aut.
"V souvislosti s touto nehodou silniční a vojenská policie vyhlásila pátrání po neznámém vozidlu značky škoda fábia známé jako Duch Česka, která má na svém kontu již větší množství zničené těžké vojenské techniky NATO s tále uniká dopadení."

Unknown
Host
Unknown
19. 4. 2022 14:22
Odpovědět  MichalB

Snad ta animace půjde…Ťokův průsmyk..comment image
Aeronet moc nemusím, ale občas se zasměji a hlavně ze začátku po likvidaci konkurence, pomáhal s úpravou programu, aby člověk něco našel.
Eva