Co se děje na Ukrajině 43

8. 4. 2022 – 23:30
Mezi životem a smrtí: Ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly humanitární konvoj ministerstva pro mimořádné situace, který poskytoval pomoc obyvatelům města Rubižne. (VIDEO) 
Situace v Rubižně je extrémně složitá. Útočníci nikoho nešetří. Zaměstnanci ministerstva pro mimořádné situace pod ostřelováním dodávají městu humanitární pomoc, na kterou ne každý stihne dosáhnout.
Bojovník Bishop vyprávěl, jak lidé, kteří přišli pro humanitární pomoc, zemřeli při úderu Ozbrojených sil Ukrajiny.
Mrtví jsou pohřbíváni přímo na dvorech, neustále probíhá evakuace.

8. 4. 2022 – 23:57
Ruské námořnictvo zahájilo údery na kritické cíle poblíž Oděsy a Kirovogradu, hlásí velení skupiny Jug Ozbrojených sil Ukrajiny. Zároveň se uvádí, že nejsou žádné oběti. Lodní seskupení (Ruska) v operační zóně Černého moře pokračuje v průzkumných aktivitách a aktivní blokádě ukrajinských přístavů. 
Nyní navíc probíhají poziční boje na frontě mezi Chersonem a Nikolajevem. Používají se houfnice a MLRS. V Nikolajevu a Chersonu obyvatelé slyší kanonádu a výbuchy.
https://rusvesna.su/news/1649451026
9. 4. 2022 – 0:18
Ruské ministerstvo obrany sdělilo, jak Ukrajina sabotuje výměnu zajatců.
Rusko denně přebírá iniciativu vůči ukrajinské straně ohledně výměny zajatců. Dne 5. dubna 2022 došlo během jednání k dohodě s ukrajinskou stranou o výměně 251 vojáků. Během dne však byl počet válečných zajatců neustále snižován. Výsledkem bylo, že seznam schválený v poslední fázi zahrnoval pouze 38 vojáků, což bylo nakonec ukrajinskou stranou bez vysvětlení odmítnuto.
Při tom ze strany Ruské federace byla příprava ukrajinských válečných zajatců v počtu 251 členů ukrajinského vojenského personálu provedena v plném rozsahu, včetně jejich dodání do původní prostor pro výměnu.
Během 6. a 7. dubna 2022 opět oznámila ruská strana formát výměny pro 251 osob, situace se však opakovala a nakonec výměna neproběhla.
Neuskutečnila se ani výměna naplánovaná na 8. dubna, a to opět vinou ukrajinské strany.
https://rusvesna.su/news/1649449946
9. 4. 2022 – 0:44
Zakázané sovětské symboly: Německo se vrací k Hitlerově politice a zakazuje sovětské symboly.
V Dolním Sasku zpřísnili pravidla pro konání akcí: budou na nich zakázány vlajky SSSR a svatojiřské stuhy. Zahraniční agent Deutsche Welle* píše o dekretu regionálního ministra vnitra Borise Pistoriuse.
https://rusvesna.su/news/1649453046
9. 4. 2022 – 1:30
Ukrajinské šachistky Anna a Maria Muzychuk budou vyloučeny ze Lvovské oblastní šachové federace za to, že odmítly podepsat výzvu k vyloučení Rusů a Bělorusů z turnajů pod hlavičkou Světové šachové federace (FIDE).
Řeč je o dopise, který lvovští šachisté adresovali prezidentovi šachového svazu Ukrajiny Viktoru Kapustinovi. V něm žádají FIDE, aby odstranila všechny ruské a běloruské velmistry ze soutěží, a chtějí také usilovat o rezignaci šéfa světové federace Arkadije Dvorkoviče. Anna a Maria Muzychuk tento dopis nepodpořily.
“V této souvislosti a v souladu s rozhodnutím prezidia ze 4 dubna 2022 ЛОШФ ukončí se šachistkami spolupráci a zahájí proceduru jejich vyloučení z předsednictva a odnětí členství ve federaci,” — sdělili ve Lvovské federaci.
Maria Muzychuk je 15. mistryní světa v klasickém šachu.
Anna Muzychuk je dvojnásobná mistryně světa mezi ženami v blitzu a vítězka mistrovství světa v rapid šachu a také trojnásobná mistryně Evropy.
https://rusvesna.su/news/1649406835
9. 4. 2022 – 02:30
Záběry z Mariupolu: mariňáci ruské armády likvidují poslední centra odporu nacistů „Azova“. (VIDEO) Urputné boje o pozice pokračují.
Posádka tanku pracuje podle souřadnic, které jim dali zvědové, říká zpravodaj listu Izvestija Roman Polšakov.
Předtím ukrajinští nacisté zaujali pozice v lyceu a ve výškové budově, odkud je však už mariňáci vyhnali.
9. 4. 2022 – 4:30
„Energetická chudoba“ Evropy a Británie je již realitou
V Evropě a Británii je nedostatečný přístup k moderním energetickým službám, jako je vytápění domu, vaření nebo každodenní sprchování. To znamená, že již nyní úroveň blahobytu klesá a lidé snižují spotřebu energie a činí specifickou volbu mezi peněženkou a nezbytnou potřebou, zejména v chladném období.
A tak agentura Bloomberg zveřejnila článek o „zbídačení milionů Britů přes noc“, který popisuje nástup energetické krize v zemi.
Je symbolické, že koncept „energetické chudoby“ byl představen právě ve Spojeném království. Britská vláda se již léta zaměřuje na zelenou energii, aniž by své skladovací prostory plnila palivem, což mělo za následek zimu 2021–2022, kdy v 6 milionech domácností v této zemi pocítli “energetickou chudou.
Zjištění Bloombergu, že pracující Britové mohou brzy poznat, že jejich mzdy jsou „mírně snížené“ a průměrný roční účet za elektřinu se zvýší o 693 liber, jsou přirozeným důsledkem, nikoli překvapením.
„Od pátku mohlo mnoho předplatitelů zaznamenat nárůst cen plynu o 81 procent a nárůst cen elektřiny o 36 procent,“ píše Bloomberg.
Osud Evropy je také doložen na příkladu Velké Británie.
Český případ se může zdát mnohým překvapivý nebo paradoxní, ale jde o významný příklad nerovnováhy v energetickém systému a odmítání dodržovat principy energetické bezpečnosti; tedy to, o čem hovořila zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova ve svém prohlášení: k čemu dovede západní země jejich nepřátelské konání vůči Rusku a jejich odmítnutí ruských zdrojů.
V zemi nezafungovala zelená agenda a doly pro uhelné elektrárny na Ostravsku se do roku 2023 zavřou. Důvod je banální – i přes svou 200letou historii zavedeného centra uhelného průmyslu ČR, která vytěžené uhlí vyváží do zemí asijsko-pacifického regionu, došlo k vyčerpání zdrojů a nyní i Česká republika je nucena kompenzovat nedostatek zdrojů nákupem z jiných regionů, včetně vytěžování vlastního dolu na maximum.
Českou republiku nyní uhlím zásobuje lodní dopravou Austrálie. Za zmínku stojí, že Česká republika není sama, komu docházejí zdroje: deficit pociťují i Norsko, Dánsko a Nizozemsko, přičemž posledně jmenovaná země plánuje v roce 2023 úplně zastavit svou výrobu. Proto je zde velmi důležitá dovozní náhrada energetických zdrojů.
Kuriózní na tomto příběhu je skutečnost, že největší australský uhelný důl plánuje uzavření v roce 2025, uvedl majitel energetické rozvodné společnosti Origin Energy.
To se vysvětluje klesající ziskovostí na pozadí rozvoje ekologických zdrojů energie. Zjednodušeně řečeno, majitel mluví o větrných mlýnech a solárních panelech, na které se chystá předělat současný důl. V srpnu 2025 vznikne velká výrobní jednotka a akumulátor s kapacitou až 700 MW.
Austrálie je ale jednou z nejslunečnějších zemí světa a může si dovolit takový hazard, který s sebou opět nese rizika – pokud myšlenka společnosti Origin Energy udělá chybu v energetické bezpečnosti, pokud jde o množství vyrobené energie, pak například severní část Austrálie bude zcela připravena o své zásoby.
I když většina představitelů EU klade své světlé sny na větrné mlýny, existují i ​​jiné názory.
Český prezident Miloš Zeman se ve svém novoročním projevu obrátil na své krajany s varováním: „Jedním z nebezpečí, které se objevilo především v Evropě, je tzv. Zelená dohoda. Z původně vážné vědy zvané ekologie vzniklo náboženství. A jako každé náboženství i toto má své proroky, například v podobě postpubertální dívky. Evropská zelená dohoda požaduje, abychom v roce 2030 přestali vytápět zemním plynem a od roku 2035 nejezdili v autech se spalovacími motory. To vše by podkopalo náš energetický sektor, což by vedlo k energetické chudobě, snížení životní úrovně a ekonomické výkonnosti.“
Názor českého prezidenta je oprávněný, do zeleného projektu se investovalo hodně peněz, ale tyto stanice často zahálejí jen proto, že nefoukal vítr a nesvítilo slunce, nebo začínají pracovat v nepředvídaném režimu. Tedy produkovat prudké skoky z minimálních zátěží do maximálních a naopak. Všechny možnosti snižují efektivitu práce a stanice vyžadují údržbu. V souladu s tím se údržba takových stanic stává nerentabilní.
Mimochodem, francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil vytvoření 50 nových mořských parků větrných elektráren v zemi do roku 2050 a obvinil své evropské kolegy, kteří „naivitou nebo kvůli fatální chybě umožnili jinému kontinentu vyrábět technologii a rozvíjet průmysl.”
Špatnou zprávou pro Británii i Evropu jako celek jsou protiruské sankce.
Ostatně podle četných zpráv expertů a prohlášení některých hlav států EU (Viktora Orbana a Alexandra Vučiče), navzdory nepřátelským akcím proti Rusku, vůdci těchto zemí nemohou odmítnout ruské zdroje, protože prostě nemají jinou alternativu, což znamená potřebu hledat východiska na základě vlastních rozhodnutí a cenou za ně jsou lidské životy.
Evropané a Britové, kteří nebudou moci platit své účty za energie, budou odříznuti od služeb, což následně povede k velmi nepříjemným zdravotním následkům.
https://rusvesna.su/news/1649439067
9. 4. 2022 – 8:29
V noci na 9. dubna hřměly exploze v Oděse a sousedním Černomorsku. O tom, která zařízení vojenské infrastruktury byla zasažena, zatím nejsou žádné oficiální informace.
Starosta Černomorska Vasilij Guljajev zprávu o výbuchu ve městě potvrdil ve videopřenosu a vyzval obyvatele, aby nepropadali panice a slíbil, že v nejbližší době poskytne další informace.
Připomeňme, že včera v Oděské oblasti přesný raketový úder zničil sběrné středisko pro zahraniční žoldáky.
https://rusvesna.su/news/1649481145
9. 4. 2022 – 8:55
Ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov řekl, že akce západních zemí na pozadí ruské speciální operace na Ukrajině jsou nebezpečné a provokativní, mohou vést k přímé vojenské konfrontaci mezi Ruskem a Spojenými státy.
„Západní státy jsou přímo zapojeny do současných událostí, protože nadále zásobují Ukrajinu zbraněmi a střelivem, čímž vyvolávají další krveprolití,“ řekl Antonov americkému vydání Newsweeku.
“Varujeme, že takové akce jsou nebezpečné a provokativní, protože jsou namířeny proti našemu státu,” zdůraznil Antonov a dodal, že “by mohly vést Spojené státy a Ruskou federaci na cestu přímé vojenské konfrontace.”
Jakékoli dodávky zbraní a vojenského materiálu ze Západu, prováděné transportními konvoji přes území Ukrajiny, jsou legitimním vojenským cílem našich ozbrojených sil,“ řekl ruský velvyslanec.
https://rusvesna.su/news/1649483716
V té souvislosti jedna neoficiální zpráva z twitteru. Zatím nepotvrzeno. Bude-li někdy.
Šumavský datel:
Zničení vojenského transportu s tanky T72 z ČR potvrzeno z důvěryhodného zdroje. Nebudu psát, na kterém nádraží konkrétně (ono jich zase tolik na výběr není), potvrzeno zaměstnancem ukrajinských železnic, očitým svědkem útoku na konvoj, mým dlouholetým známým.
4. 9. 2022 – 9:27
Zajatý ukrajinský voják Dmitrij Burlakov uvedl podrobnosti o neúspěšném pokusu o evakuaci velitelů nacistického pluku Azov z Mariupolu vrtulníkem. Burlakov, který byl v jednom ze sestřelených vrtulníků, řekl, co se stalo 5. dubna. Rozhovor s válečným zajatcem, který se léčí v ruské vojenské nemocnici v Melitopolu, zveřejňuje RIA Novosti.
Podle Burlakova jejich vrtulník startoval z Dněpropetrovska, posádka se musela dostat do bodu, kde spadl první ukrajinský Mi-8, a pokusit se najít na zemi přeživší ozbrojence.
Tyto plány ukrajinského velení však nebyly předurčeny k uskutečnění: i druhý stroj se dostal pod palbu obránců Donbasu a mise na záchranu „Azovců“ neslavně selhala.
https://rusvesna.su/news/1649483834
4. 9. 2022 – 10:20
Americká administrativa je znepokojena tím, že vůdkyně francouzské krajně pravicové strany Národní sjednocení Marine Le Penová zaceluje mezeru v prezidentském klání s úřadujícím francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
Informoval o tom list Politico s odvoláním na zdroje z Bílého domu. Podle nich je „rostoucí znepokojení“ americké administrativy způsobeno tím, že podle představitelů Bílého domu by „případné vítězství Le Penové destabilizovalo západní koalici proti Moskvě“ a zejména by mohlo tlačit na další vůdce členských zemí NATO znovu zvážit otázku členství v této alianci.
Publikace uvádí, že Macronova porážka Le Penovou „by prorazila obrovskou trhlinu v transatlantické zdi, kterou postavil Biden a jeho evropští kolegové“ po prezidentství Donalda Trumpa, jenž „zpochybnil spojenectví“.
Američtí představitelé také uvedli, že pozorně sledují francouzské volby a „sdílejí informace o možném ruském vměšování, například prostřednictvím robotů nebo falešných účtů“.
Francouzský prezident Emmanuel Macron je podle pátečního průzkumu Elabe stále ve vedení v prezidentském klání, ale jeho náskok před Marine Le Penovou se ve dnech před volbami výrazně snížil. V tuto chvíli hodlá 26 % Francouzů odevzdat svůj hlas úřadující hlavě státu. Dalších 25 % uvedlo, že by volili Le Penovou.
Podle průzkumu přitom platí, že pokud do druhého kola voleb vstoupí Macron a Le Penová, zvítězí, byť s malým náskokem, úřadující prezident. 51 % dotázaných je připraveno volit ve druhém kole Macrona, 49 % Le Penovou.
První kolo prezidentských voleb ve Francii se uskuteční v neděli.
https://rusvesna.su/news/1649488823
4. 9. 2022 – 10:46
Armáda LLR s podporou Ozbrojených sil Ruské federace dobyla 29. kontrolní bod Ozbrojených sil Ukrajiny, zřízený nepřítelem již v roce 2014. Ukrajinská armáda odtud vykonávala kontrolu nad Bachmutskou magistrálou a prováděla pravidelné údery na osady LLR. (VIDEO)
Nyní již toto “hnízdo” karatelů hrozící dosud obyvatelům Doněcka, Žolobok a Golubovského nepředstavují hrozbu.
Na zničených pozicích leží mnoho mrtvol ukrajinských ozbrojenců.
4. 9. 2022 – 11:14
Ruské ministerstvo obrany varovalo před další provokací, kterou se kyjevský nacionalistický režim chystá obvinit Rusko z údajných masakrů civilistů.
Podle potvrzených údajů se připravuje ve městě Irpin v Kyjevské oblasti.
„Zaměstnanci SBU plánují přivézt z márnice ve městské nemocnici do suterénu jedné z budov na východním okraji Irpinu, těla místních obyvatel, kteří zemřeli při ostřelování ukrajinským dělostřelectvem.
V oblasti lesa Pushcha-Vodickij pak SBU zorganizuje inscenovanou akci se zastřelením a „likvidací“ údajně „ruské zpravodajské skupiny“, která přijela do Irpenu „zabít svědky ruských válečných zločinů“. Ve lese budou jako „nezpochybnitelný důkaz“ použita těla zajatých ruských vojáků, kteří byli předtím zabiti nacionalisty při mučení.
Tato cynická zinscenovaná akce byla zorganizována za účelem následné distribuce videomateriálů prostřednictvím západních médií,“ uvedl oficiální představitel resortu generálmajor Igor Konašenkov a zvlášť zdůraznil, že jednotky ruských ozbrojených sil opustily Irpin před více než týdnem.
https://rusvesna.su/news/1649492074  
9. 4. 2022 – 11:33
Ruská armáda zničila velitelská stanoviště ozbrojených sil Ukrajiny, velký arzenál, úder byl zasazen po vojenském letišti
Oficiální zástupce ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov informoval o nejnovějších údajích o postupu speciální vojenské operace na Ukrajině.
Vysoce přesné střely odpalované ze vzduchu v noci zničily velký muniční sklad ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Novomoskovska, Dněpropetrovská oblast.
V Poltavské oblasti na vojenském letišti Mirgorod byla při leteckém průzkumu zničena stíhačka MiG-29 a vrtulník Mi-8 ukrajinského letectva a také sklad leteckých zbraní.
Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily ve vzduchu čtyři ukrajinské bezpilotní letouny v oblastech osady Belogorka, Krasnogorovka a Krutaya Balka.
Operačně-taktické letectvo ruských leteckých sil a raketových sil zasáhlo 85 vojenských objektů na Ukrajině.
Mezi nimi: dvě velitelská stanoviště, tři instalace vícenásobných odpalovacích raketových systémů, čtyři samohybná dělostřelectvo, polní muniční sklad se zásobovacím místem munice, dva logistické sklady, stejně jako čtyři silná místa a oblasti koncentrace ukrajinské vojenské techniky .
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno 127 letadel, 98 vrtulníků, 425 bezpilotních prostředků, 2.031 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 228 vícenásobných raketometů, 880 polních děl a minometů a také 1.932 speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1649493197
9. 4. 2022 – 12:16   
YouTube podepsal svůj vlastní verdikt – Zacharova
Dne 9. dubna zablokoval hosting videa na YouTube, vlastněný společností Google*, televizní kanál Duma. Podle Státní dumy měl kanál více než 145 000 odběratelů a jeho videa (exkluzivní komentáře poslanců, přenosy plenárních zasedání a pořady) dosáhla celkem více než 100 milionů zhlédnutí. Státní duma však zdůraznila, že „jsme na to připraveni a aktivně se rozvíjíme na jiných místech“.
Reakce úřadů
Roskomnadzor již požádal administraci YouTube o obnovení přístupu ke kanálu Státní dumy, protože jeho zablokování brání šíření informací a volnému přístupu k němu.
Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že  s takovým jednáním YouTube „podepsal svůj vlastní verdikt“. „Uložte si obsah a přeneste jej na ruské platformy. A to co rychleji,“ napsala Zacharova v Telegramu.
https://rusvesna.su/news/1649495800
9. 4. 2022 – 13:25
Bývalý americký prezident Bill Clinton v projevu pro Atlantik uvedl, že svým ruským protějškům Borisi Jelcinovi a Vladimiru Putinovi nabídl možnost vstupu Moskvy do NATO.
Politik poukázal na rozvoj vazeb mezi aliancí a Ruskem v 90. letech, upozornil na účast Moskvy v programu Partnerství pro mír, uzavření Zakládajícího aktu Rusko-NATO, americké financování stažení ruských vojáků z pobaltských států, stejně jako společná účast na některých mírových operacích.
„Po celou tu dobu jsme měli dveře NATO otevřené pro vstup Ruska, což jsem dal jasně najevo Jelcinovi a později i jeho nástupci Vladimiru Putinovi,“ řekl Clinton.
Bývalá hlava státu také odmítla tvrzení, že USA „ignorovaly, nerespektovaly a snažily se izolovat Rusko“ jako nepravdivé, ale uznala, že NATO expanduje na východ přes námitky Moskvy. Tuto politiku aliance označil za „správnou“.
Putin už dříve řekl, že se během Clintonovy návštěvy Moskvy v roce 2000 ptal, jak by Spojené státy reagovaly na případné přijetí Moskvy do NATO. Podle ruského vůdce reakce na jeho otázku „navenek vypadala velmi zdrženlivě“.
Putin zároveň poukázal na to, že skutečný postoj Spojených států k takové možnosti je patrný z jejich skutečných nepřátelských kroků vůči Moskvě, jako je otevřená podpora teroristů na severním Kavkaze, pohrdání ruskými bezpečnostními požadavky a obavami z rozšíření NATO, odstoupení od smlouvy ABM a další.
https://rusvesna.su/news/1649498765
9. 4. 2022 – 15:00
Z přístavu Mariupol bylo evakuováno 14 ruských námořníků. Uvedla to komisařka pro lidská práva v Rusku Taťána Moskalková.
Nacističtí bojovníci drželi posádku Azov Concorde od 24. února. Loď nemohla vyplout na moře, protože přístavní vodní plocha je zaminována.
Díky koordinovaným akcím ruské armády byli námořníci nyní propuštěni.
V současné době síly DLR ovládají většinu námořního přístavu Mariupol.
https://rusvesna.su/news/1649504408
9. 4. 2022 – 16:30
V západní části Ukrajiny byl zjištěn malý vlak se 152mm houfnicemi „Hyacint-B“ a „Msta-B“. Brzy bude „kalibrováno“.
Připomeňme, že ruské ministerstvo obrany varovalo, že veškerý pohyb a dodávky vojenského materiálu budou monitorovány pro další zničení.
Po varování následovalo potvrzení. Jak informovala Rusvesna, tento týden byly provedeny raketové útoky na železniční stanici v Lozové v Charkovské oblasti. V tomto dopravním uzlu, ze kterého se uskutečňoval přesun sil a prostředků Ozbrojených sil Ukrajiny na Donbas, bylo objeveno a zničeno nahromadění cizí techniky a zbraní.
https://rusvesna.su/news/1649502271
9. 4. 2022 – 17:00
Vojáci Ruska a DLR evakuovali civilisty z oblastí Mariupolu, kteří uvízli v zóně možného ostřelování ukrajinskými nacionalisty. (VIDEO)
V průběhu dne bylo vyvedeno více než 80 obyvatel, včetně 14 dětí, ze sklepních prostor obytných domů nacházejících se v blízkosti kontaktní čáry.
Pro bezpečnou evakuaci civilního obyvatelstva zpod palby byla použita bojová vozidla pěchoty BMP-1 a obrněné transportéry.
Maskování pohybu evakuačních jednotek bylo prováděno pomocí kouře.
Všichni lidé byli převezeni na bezpečná místa. Obyvatelům, kteří utrpěli ostřelování zranění, byla ruskými vojáky poskytnuta kvalifikovaná lékařská pomoc, a to i na základě speciální lékařské jednotky.
9. 4. 2022 – 17:30
Arabský segment na Twitteru exploduje s archivními záběry, jak americká armáda “otevírá” banky v Iráku (VIDEO)
Na sociální síti koluje video, jak americká armáda pomocí obrněných vozidel po bombových útocích rabuje banky. Arabové nyní považovali za vhodné osvěžit světu paměť na události před 19 lety, které ukazují pravou tvář vnucené americké demokracie.
9. 4. 2022 – 18:03
Vojensko-politická postava DLR, známý milicionář, bývalý velitel brigády Vostok a doněcké Alfy Alexandr Chodakovskij („Skif“)…
“Malá poznámka… Mariupol, kromě průmyslových zón, nebyl před naším příjezdem opevněn a vlastně ani průmyslové zóny nebyly připraveny na obranu – samy jsou stále “vlčím doupětem”. Přesto se můžete sami přesvědčit, v jakém stavu se město nachází – téměř z každé budovy je musíte vykouřit, a to ne elegantními, ale účinnými metodami.
Lidí je tam dost, a pokud je budeme vyřazovat bojem uvnitř každé budovy, tak naše síly rychle skončí, respektive skončily by už v prvních čtvrtích. Proto je přirozené, i když dramatické, že se používá jiný způsob – letectvo a dělostřelectvo. To je to, o čem jsem mluvil, když jsem kritizoval vyčkávací strategii, kdy se čeká, až zaútočí, a pak je vyřadíme a jdeme dál.
Věděl jsem jistě, že s Doněckem to bude stejné jako s Mariupolem: nejdřív nás vyřídí, zničí město, pak přijdou a za den se opevní – protože, jak je nyní zřejmé, není hlavní se opevnit, hlavní je správné rozložení pozic.
Potom my budeme vybíjet je – a výsledek je nyní vidět z libovolného úhlu na příkladu Mariupolu. Možná je to sobecké, ale řeknu to znovu: je dobře, že tato strategie byla opuštěna a my jsme udeřili jako první.
https://rusvesna.su/news/1649513715
9. 4. 2022 – 18:34
Západ odhalil pravdu zvýrazněním sériového čísla Točka-U, která zabila 52 obyvatel Kramatorsku
Kyjev rozšířil humbuk kolem raketového útoku na Kramatorsk, ale udělal zásadní chybu – zahraničním médiím poskytl přístup k troskám rakety, na níž je uvedeno její sériové číslo, patřící 13. raketové brigádě Ozbrojených sil Ukrajiny. (FOTO)
Předtím vypálili na Donbas rakety Sh91565 a Sh91566. Aktuální pořadové číslo se od nich liší pouze o 13 jednotek.
To opět potvrzuje, že aby přinutil Evropu k tvrdším sankcím a získání těžkých zbraní, je kyjevský režim připraven úplně na cokoli.
9. 4.2022 – 19:16
Kyjevský režim nevzdává pokusy o evakuaci vůdců nacionalistického pluku „Azov“* a zahraničních žoldáků z Mariupolu. Předchozí akce k jejich evakuaci letecky vrtulníky se nezdařily.
Večer 8. dubna se kyjevský režim znovu neúspěšně pokusil o vyvezení vůdců ukrajinských nacistů, tentokrát po moři. V noci ukrajinské plavidlo pro suchý náklad „Apache“ přidělené maltskému přístavu Valletta pod maltskou vlajkou plulo v karavaně lodí ze zálivu Taganrog do Kerčského průlivu.
Ve 22:38 moskevského času, 30 km jihovýchodně od Mariupolu, loď pro suchý náklad náhle změnila kurs a pokusila se proniknout do námořního přístavu Mariupol blokovaného z moře silami Černomořské flotily.
Ukrajinská loď pro suchý náklad nereagovala na požadavky ruských pohraničních lodí komunikovat přes mezinárodní kanál a pokračovala v pohybu směrem k přístavu Mariupol.
Výstražná dělostřelecká palba, vedená dvěma pohraničními hlídkovými loděmi podél kurzu lodi, nevedla ke změně kurzu a zpomalení rychlosti nákladní lodi.
Během přesunu do přístavu Mariupol provedla loď rádiovou výměnu a vysílala zprávy „Jsem Maniak, jdu k tobě“. Zároveň byly na břehu pozorovány signální požáry.
Aby od 22:53 do 23:30 zablokovaly pohyb provinilého plavidla, loď Černomořské flotily a pohraniční hlídkové lodě na ni zahájily dělostřeleckou palbu. V důsledku přímého zásahu do plavidla došlo k požáru na jeho zádi.
Poté se ukrajinská loď unášela, posádka kontaktovala pohraniční lodě s žádostí o zastavení palby a potvrdila svou připravenost splnit všechny požadavky ruských námořníků.
V důsledku dopadu požáru nedošlo k žádným obětem mezi členy posádky na lodi. Posádka požár uhasila vlastními silami. Po prohlídce byla ukrajinská suchá nákladní loď „Apache“ s posádkou eskortována do přístavu Jeysk.
https://rusvesna.su/news/1649520440
9. 4. 2022 – 20:17
Předseda Státní dumy vyzývá k rezignaci šéfa eurodiplomacie
Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin:
“Tato válka musí být vyhrána na bojišti,” řekl šéf zahraniční služby EU Josep Borrell o situaci na Ukrajině. Je tedy jasné, proč si veřejně přál pokračování bojů.
Země EU by Borrella měly okamžitě zbavit funkce. Jeho povinností je přece hledat řešení problému prostřednictvím diplomacie.
I když všem bylo odpočátku jasné, jakou roli přisoudil Washington a Brusel Ukrajině. Dnes Západ otevřeně deklaroval svůj cíl – to, o co léta usilovali, dodávky zbraní na Ukrajinu a podporu nacistické ideologie.
Válka do posledního Ukrajince se stala oficiální politikou zemí Evropské unie a NATO.
https://rusvesna.su/news/1649523088
9. 4. 2022 – 21:25
Proběhla třetí výměna vězňů.
Podle ukrajinských zdrojů se domů vrátilo 26 Ukrajinců – 12 vojenských a 14 civilistů. Do Ruska se vrátilo 32 řidičů kamionů, informovala v Telegramu tisková služba komisařky pro lidská práva v Rusku Taťány Moskalkové.
„Za účasti instituce zmocněnce pro lidská práva v Ruské federaci proběhla výměna truckerů. Domů se vrátilo 32 ruských řidičů a 20 ukrajinských řidičů a také řada občanů Běloruska,“ citovala tisková služba Moskalkovou.
První úplná výměna vězňů se uskutečnila 24. března. Poté bylo 10 ukrajinských vojáků vyměněno za 10 ruských.
Druhá výměna válečných zajatců proběhla 1. dubna ve formátu „86 ku 86“.
https://rusvesna.su/news/1649528193
9. 4. 2022 – 21:57
Ukrajina ostřelovala území Ruska
Gubernátor Kurské oblasti Roman Starovoit řekl, že dnes večer Ukrajinci stříleli z minometů na hraniční sloup u obce Elizavetovka v okrese Gluškovskij.
K obětem na životech ani ke škodám nedošlo.
„Střelba byla potlačena zpětnou palbou našich pohraničníků a ozbrojených sil. Jsem v neustálém kontaktu s armádou,“ napsal Starovoit na svém kanálu Telegram.
https://rusvesna.su/news/1649529164
překlad: Vlabi
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
20 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18

A dosť
Kašlem celú Ukrajinu a Rusko
Až dodnes ma to zaujímalo
Že sa tam porušuje Hag Ženeva nevadí
Nerobil som nákupy 3 roky, robila to polovička. Dnes ma vyslala na nákup. CHleba 2 era, múka 70 centov, olej 3 eurá, zemiaky 90 centov, cestoviny 70 centov
Toto je cielená likvidácia EU
Odpútavate pozornosť od likvidácie ekonomiky?

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

tato stranka neodputava pozornost od likvidacie ekonomiky, tu je pohlad ruskej strany na konflikt, kludne si to nazvi ruskou propagandou. tzv. demokraticku propagandu mas v kazdych novinach.
vdaka Vlabi mame na jednom mieste vela sprav, ktore na povodnom webe je nutne otvarat v novom okne pre kazdu spravy
stranok, ktore sa venuju rozpadu ekonomiky je dost, staci pohladat.
napr. michalapetr.com
TomBart

Jana
Host
Jana
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Čo trepeš? Kto odpútava pozornosť? Nie náhodou si ty taký lenivý, že nie si ochotný si na základe rôznych informácií spraviť úsudok? Všetko rapídne dražie už od minulého roku, Schwabov vlhký sen o NWO je tiež už staršieho dáta, to nie je následok dneška. Nevlastníte nič a ste štastní! To ti nič nehovorí? To, že USA potrebuje ekonomicky zničiť EU ako svojho najväčšieho konkurenta je tiež dávno známe. Tak čomu sa čuduješ? Toto nie je o Ukrajine a skoro vôbec ani o Rusku. Usáci dobre vedia, že na porazenie Ruska v tandeme s Čínou a ďalšími veľkými štátmi sveta / India, Južná Amerika atď./ nemajú, ale majú na likvidáciu významu EU, ktoré vedú ich tajtrlíci, neschopní a všetkého schopní. A ekonomická samovražda EU je už realita.

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Pekne zdravím,

Ukrajina, Rusko a zdražovanie u nás sú prepojené nádoby. Všetko súvisí so všetkým.
Kríza bola vyvolaná preto, aby Ty si platil v obchode ešte viac než platíš teraz. Chlebík za 4 EURá klope na dvere.
Michal Kvetosla

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Mohu ujistit Anonymního 9. dubna 2022 19:08, že skutečně není nic důležitějšího, než co mu právě probíhá, podle řeči, doslova za plotem. Od toho se totiž odvíjí všechno ostatní. Absolutně všechno. A mít správné informace porovnáváním různých zdrojů a trendů je prvním předpokladem k pochopení toho, kam se postavit. A k chápání toho, co se děje kolem celkově.
Ostatně koloniemi USA, EU a Německa jsou oba státy ČR a SR už dost dlouho, aby si na to mohl zvyknout a chápat celou řadu souvislostí.
Dnes je doba, kdy mlčení "mlčící většiny" a podpora toho, co je sice špatné, ale i postoj "co kdyby ti "noví" vzali mně osobně všechno co mám", nevede ke klidnému měšťáckému životu plného harampádí jak bylo a je ještě zvykem značné části společnosti, ale k degradaci společnosti jako celku. A ta degradace probíhá vždy skokově v každé etapě.
Jinak lze souhlasit s dalšími odpovídajícími. Ekonomická sebevražda na společnou objednávku USA a Velké Británie, probíhá v přímém přenosu.
Je totiž nutné také pochopit, co opravdu má cenu, byť penězi nevyjádřitelnou, a co nemůžete nikdy nikde koupit, a co ji naopak nemá ani za sto milionů, natož zadarmo, v jakékoliv měně. A zdaleka nemám na mysli "jen" zdraví o kterém se toto vyjádření obvykle používá. Dnes je vidět, že skutečná svoboda závisí na zcela něčem jiném, než na tom kolik máme v portmonce sami, ale nezávisí ani na množství harampádí, majetku či čeho. Že svoboda není ani v tom dělat si co chci, ale dělat PRO SPOLEČNOST potřebné a hlavně pro ni užitečné i přínosné, ABY ONA MI TO VRACELA stokrát tím, že by mi mohla dát více volného času, smysl života a možností seberealizace namísto "lovení nějakých "zážitků ať na živo a nebo v televizi".
Jestli diskutujícímu vadí to zdražování na Slovensku, pak je jeho povinností proti tomu vystoupit tam, kde to má smysl. Ostatně tady se hledá na tomto webu spíše inspirace a informace, občas i potěšení duše a neřeší se státní problémy. To si musí každý sám vyřešit ve vlastní hlavě.

Bedřich

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Chyba vo formulácii, oprava
"Odpútavate pozornosť od likvidácie ekonomiky?"
Odpútavajú pozornosť od likvidácie ekonomiky.

MichalB
Host
MichalB
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Kdybyste se podepisovali, bylo by jasné, kdo na koho reaguje, kdo co a možná i proč opravuje.

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18

My tu z moravy citlivě vnímáme vaši situaci (citlivo vnímame vašu situáciu).Na likvidaci ekonomiky jsem se chtěl zeptat našeho premiéra, ale nemá na takové hovadiny (somariny)čas . Shání zbraně ro nějakou Ukradenou krajinu nebo co.. Sousedka říkala že jí říkala beba z blavy že služebná u nějakého ochlasty , Heger se myslím menuje tvrdila že ze sna křičel cituji " Buďem posielať zbraně aj keby mal byť rožok za euro " … Vy máte nějaké rohy co budou zdražovat ?

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18

Pozdravujem, a opäť autorovi blogu vyjadrujem moje veľké ďakujem! Dobre tu poznamenala Jana o 21.12, že v prvom rade tu ide o boj proti zavedeniu toho Rothschildovského NWO prostredníctvom takých zlosynov ako Klaus Schwab a George Soros. Doba je ťažká, ekonomika nepustí, ale prioritou zostáva boj proti NWO. Majme to na pamäti, priatelia!

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18

Zaujala mě věta: "Válka do posledního Ukrajince se stala oficiální politikou tezí Evropské unie a NATO". V této souvislosti jsem slyšel rozhovor s vědmou ze Sibiře, která říkala, že na jemněhmotné energetické úrovni existuje smlouva s globalisty o likvidaci všech Ukrajinců, kterou uskutečnilo vedení Ukrajiny. Všichni Ukrajinci jsou už ve skutečnosti dnes mrtví. Jediná možnost pro Ukrajince, jak si uchovat život, je znovu se vnitřně hlásit ke svým ruským (staroruským) kořenům. V této souvislosti prosím, abyste nikoho neoznačovali za Ukrajince, ale za uprchlíky z Ukrajiny. Ostatně drtivá většina z nich mezi sebou hovoří rusky, takže to nejsou Ukrajinci. Ani já nejsem Čech, ale Moravák, proto nesnesu, když mě někdo označuje za Čecha.

MichalB
Host
MichalB
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

Bezejmenný:
když přestanu zajíce označovat zajícem, tak se z něj nestane kočka, pták ani ryba. Strkáním hlavy do písku se nic nevyřeší. Ale berte to jen jako můj názor.

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

MichalB, ale ked toho zajaca zacnete volat kralik, tak podstata ostava ale pomenovanie je ine (ako pri oznaceni Moravak a Cech, ako doplnil diskutujuci) Ste nepochopil podstatu jeho prispevku..

MS

MichalB
Host
MichalB
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

MS
podstatu jsem pochopil.
Stejně tak to například pochopila i "naše" vláda, když začala označovat Ukrajince cizinci. Jeden by řekl, že jde o celkem nevinné slovíčkaření, ale má to a bude mít dalekosáhlé důsledky.

Když už se zmiňují jemněhmotné úrovně, je třeba také zmínit, že každý se narodil a žije tam, kde se z nějakého důvodu narodit a žít měl. Pokud to bylo například právě na Ukrajině, nevidím důvod obyvatele neoznačovat Ukrajinci. Pravděpodobně si nesou nějakou karmu a tím, že je označím Rusy/Slovany aj., tím nic nezměním.

PS: Králík je stejně zajícem (pro lišku jde o totéž – potravu) jako je třeba černoch bělochem.

Vše z mého úhlu pohledu.

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Anonymní

V jemnohmotnej rovine co prehlasim to aj som, cize ked sa prehlasi ze je ukrainec (taku narodnost ale jemnohmotny svet nepozna) tak je to dost velky rozdiel ako keby sa nazval povedzme cechoslovakom, kedze podkarpatska rus bola nasa. Ako ked niekolko dedin nasich tatier boli odrazu polske a vam vznikol cesky tesin zo dna na den, ale ti ludia sa narodili ako prislusnici inej narodnosti… a kazda narodnost ma inu energiu a tym aj ochranu. Preto diskutujuci pisal to co pisal.
Z materialneho sveta mate pravdu aj vy ze je to jedno, lebo materialny svet (liske je jedno ci zozere kralika alebo zajaca) taketo energie neriesi. A medzi bielochom a cernochom je obrovsky rozdiel, ale to vypisovat nebudem.

MS

MichalB
Host
MichalB
11. 4. 2022 11:18

PS:
Pokud si někdo nepřeje, aby byl jeho komentář zveřejněn, nechť napíše mail. Logy, IP ani nic jiného nemáme (blogger neumožňuje).

Jirka
Host
Jirka
11. 4. 2022 11:18

Velmi děkuji tomu, kdo vytváří tyto stránky!
Ještě jednou, velmi děkuji a ať se vám v životě velmi dobře daří.
Jirka

Bubák
Host
Bubák
11. 4. 2022 11:18

Myslím, že by "rosvesna" mohla dávat taky ztráty na straně RF, aby to bylo ucelenější zpravodajství. Ale asi to nejde, chápu. Děkuji Vlabi za překlady.
Jirka.

Vlabi
Host
Vlabi
11. 4. 2022 11:18
Odpovědět  Bubák

Bubáku,
takovéhle informace žádný rozumný velitel v průběhu bojů nepodává. A tak je nemá ani Rusvesna.

mir
Host
mir
11. 4. 2022 11:18

Statečný britský antifašistický novinář Graham William Phillips vyhnal ukrajinské neonacisty z místa pohřbu nacisty Bandery:

https://www.facebook.com/rusembul/videos/1140247043432931/

Ostatně soudím, že … nacismus a fašismus musí být zničen!

Anonymní
Host
Anonymní
11. 4. 2022 11:18

RAzhlas férovky 9.3.2022 -zaznam streamu (2)
O LVČR a československu,….zákon 424/1991, o alexandru dubčekovi
2 hodiny 17 minut
https://www.youtube.com/watch?v=I1qLkcYlESo

jirik