Co se děje na Ukrajině 41


6. 4. 2022 – 23:40
Ruské vzdušné a kosmické síly dokončují velké logistické centrum Ozbrojených sil Ukrajiny – v Lozovaji hřmí výbuchy. Jak informovala Rusvesna, na tomto nádraží se “pracovalo” už večer. Díky křížení důležitých železničních tratí se z této oblasti stalo hlavní překladiště pro zásobování ukrajinských okupačních sil na Donbasu.
Starosta města v Charkovské oblasti upřesnil, že nejsou žádní mrtví ani zranění.
V Charkovské oblasti a okupované části DLR stále houkají sirény.
VKS RF a rakety zasahují další cíle na Ukrajině. Výbuchy hřmí v Záporoží, Dněpropetrovsku a celé Dněpropetrovské oblasti. Obyvatelé řady měst hlásí mohutné dunění na obloze.
https://rusvesna.su/news/1649277658

6. 4. 2022 – 23:55
Během spěšného útěku z oblasti Sumy opustily Ozbrojené síly Ukrajiny množství vojenské techniky. (FOTO) Naši vojáci tak mimo jiné získali zcela neporušené prostředky elektronického boje – BRDM a GAZ-66. Už nyní slouží vítězství nad nacisty.
7. 4. 2022 – 00:22
USA předají Ukrajině kamikadze-drony (FOTO) Malý počet Ukrajinců již byl ve Spojených státech v obsluze kamikadze dronů Switchblade zaškolen, uvedl mluvčí Pentagonu.
Bloomberg píše, že Spojené státy převedou Switchblade-600 na Ukrajinu v množství 10 kusů. Budou poskytnuty navíc ke 100 dronům Switchblade-300 v rámci americké vojenské pomoci Ukrajině za 800 milionů dolarů.
7. 4. 2022 – 1:18
V DLR byl zahájen proces obnovy měst na osvobozených územích
Specialisté z příslušných ministerstev a odborů připravují výstavbu nových vícepodlažních budov ve Volnovaše a Mariupolu, řekl ve středu 6. dubna Ruslan Terjajev, ředitel odboru rozvoje stavebnictví ministerstva výstavby DLR.
„Jednání se zúčastnili vedoucí projekčního ústavu, vodáren, teplárenských a plynárenských podniků, pozemkových úprav a další. Během jednání byly zvažovány možné lokality pro výstavbu nových domů. Projednávaly se otázky napojení na komunikace: elektřina, voda, plyn. Během diskuse byla zaznamenána řada návrhů na další práci. V nejbližší době všichni účastníci procesu předloží své návrhy na možnosti zajištění komunikací pro zajištění nerušeného procesu výstavby.
https://rusvesna.su/news/1649259613
7. 4. 2022 – 1:30
Tanky T-80 Ozbrojených sil Ruské federace postoupily k hranicím Severodoněcka, strategicky významného města, jehož osvobození umožní LLR vrátit se do svých administrativních hranic.
V okolí města pokračují boje, příslušníci ruské armády a Lidových milicí LLR společně tlačí ukrajinské okupanty na západ. Na předměstí je k vidění zničená a opuštěná technika Ozbrojených sil Ukrajiny. (VIDEO)
7. 4. 2022 – 02:30
Ministerstvo zahraničních věcí Maďarska si kvůli výrokům Kyjeva o vůli maďarského lidu předvolalo ukrajinského velvyslance Ljubova Nepola.
„Je čas, aby ukrajinští vůdci přestali urážet Maďarsko a vzali v úvahu vůli maďarského lidu,“ řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjártó. Za nepřijatelné označil zejména prohlášení, že se v zemi formují totalitní systémy.
Szijjártó poznamenal, že Maďarsko od samého počátku odsuzovalo „vojenskou agresi“ (jak Západ nazývá ruskou speciální operaci) a obhajovalo suverenitu Ukrajiny, zachraňovalo uprchlíky, ale i nadále staví zájmy svého lidu na první místo.
Maďarsko nechce riskovat mír a bezpečnost ve své zemi, proto nesouhlasí s přepravou zbraní pro Ukrajinu a nehlasuje pro sankce proti ruskému energetickému sektoru, vysvětlil Szijjártó. Zdůraznil, že ve volbách lidé tato rozhodnutí úřadů podpořili.
Dne 3. dubna hlasovali voliči pro vládnoucí stranu FIDES-Maďarská občanská unie v čele s proruským premiérem Viktorem Orbánem v partnerství s Křesťanskodemokratickou lidovou stranou. Koalice získala 68 % hlasů a 135 ze 199 křesel v parlamentu.
O den dříve ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že po vítězství ve volbách si Orbán bude muset vybrat mezi Ruskem a zbytkem světa. “Umí ​​flirtovat dál, potřebuje levnou energii, ale nebude to na dlouho,” řekl. Zelenskyj obvinil maďarského premiéra ze strachu z ruského vlivu.
Maďarsko odmítlo dodat Ukrajině zbraně téměř okamžitě po zahájení ruské vojenské operace. Orbán řekl, že ozbrojené síly země potřebují zbraně k ochraně svých hranic a Maďarsko by nemělo zasahovat do válečných akcí.
Později premiér řekl, že Maďarsko zakazuje využívat své území pro tranzitní dodávky zbraní na Ukrajinu. Vysvětlil, že takové zásoby by se mohly stát cílem vojenské akce. Szijjártó zároveň ujistil, že Kyjev bude moci počítat s humanitární pomocí, pohonnými hmotami a potravinami z Maďarska.
Den předtím agentura Reuters uvedla, že Evropská komise zahájí proti zemi disciplinární řízení a může zmrazit vládní financování v rámci necílených výdajů.
2. dubna ukrajinský prezident kritizoval Orbána a označil ho za jediného politika v Evropě, který nadále podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Kyjev požádal Budapešť o pomoc při konfrontaci s Ruskem, ale nedostal ji, řekl Zelenskyj. Maďarský premiér v reakci na to označil ukrajinského prezidenta za svého protivníka.
https://rusvesna.su/news/1649238998
7. 4. 2022 – 03:00
Spojené státy uvalily na Sberbank a Alfa-Bank “úplné blokační” sankce, Spojené království zmrazilo aktiva Sberbank, uvádí web Bílého domu. Americkým občanům a společnostem je nyní zakázána interakce s těmito bankami a jejich dceřinými společnostmi.
Aby bylo možné přerušit všechny operace se Sberbank, americké úřady vyčlenily období do 13. dubna. S Alfa-Bank musí americké společnosti a občané zrušit všechny transakce do 6. května.
Sberbank byla dříve pod americkými sankcemi, ale byly mírnější: banka byla povinna uzavřít korespondenční účty ve Spojených státech, což znamená, že nemohla provádět transakce v dolarech.
Spojené státy a Velká Británie osobně zařadily na sankční seznamy šéfa Sberbank German Gref.
Připomeňme, že v polovině března poskytl Michail Fridman, spolumajitel Alfa-Bank, první rozhovor po uvalení osobních sankcí EU proti němu. Ukázalo se, že jeho sázka na propagaci image a osobních vazeb na Západě nevyšla.
„Upřímně jsme věřili, že jsme tak dobrými přáteli Západu, že unikneme trestu. Jen v programu Alpha Fellows jsou stovky účastníků, mnoho velmi úspěšných lidí,“ stěžuje si Friedman a otevřeně říká, že „neví, jak dál žít“.
Aplikace Sberbank a Alfa-Bank pravděpodobně zmizí z App Store a Google Play kvůli americkým sankcím, řekl RIA Novosti Viktor Dostov, expert z Národní technologické iniciativy pro digitální finance. Obchody s aplikacemi podle něj experimentovat nebudou – riziko je příliš vysoké. Majitelé technologie Apple budou moci využívat mobilní bankovnictví prostřednictvím webových prohlížečů. V případě zákazu budou moci majitelé Android zařízení stahovat aplikace přímo z webových stránek bank.
Sberbank a Alfa-Bank po zveřejnění nového sankčního balíčku uvedly, že budou nadále fungovat jako obvykle a nové sankce nebudou mít vliv na obsluhu Rusů. Sberbank upřesnila, že „systém se již přizpůsobil dříve zavedeným omezením“. Alfa uvedla, že pozastaví vyrovnání s protistranami ze Spojených států.
Ruští klienti bank na sobě s největší pravděpodobností omezení opravdu nepocítí. Řada mezinárodních služeb je již pro zákazníky ruských bank nedostupná – například poté, co Visa a MasterCard opustí zemi, nelze v zahraničí platit kartou vydanou v Rusku.
Odborníci však svorně tvrdí, že o klienty bank v tuzemsku se zatím bát nemusí – k výrazným změnám u nich pravděpodobně nedojde.
https://rusvesna.su/news/1649273421
7. 4. 2022 – 03:30
Na hranici mezi Ukrajinou a Ruskem se musí postavit pětimetrová zeď a také obranná linie. Tak svěží nápad dnes vyjádřil náčelník Sumské regionální vojenské správy Dmitrij Živitskij.
„Dokud nepostavíme zeď, jako mezi USA a Mexikem, nebo dokonce mnohonásobně větší a silnější, hrozba pro region Sumy bohužel zůstane. Dokud taková zeď nebude, je velmi těžké něco předvídat,“ řekl 42 dní po zahájení speciální operace.
O této otázce se podle něj diskutuje od roku 2014, ale za osm let se nic neudělalo.
Podle jeho názoru by bylo hezké postavit „dobrou pětimetrovou zeď, jak na výšku, tak na šířku“ a také je potřeba postavit obrannou linii.
Vedoucí správy se domnívá, že by se mělo jednat o stacionární opevnění, zkrátka pevnosti. Celá hraniční linie s Ruskem by podle Živického měla být chráněna nejen zdí. “Armáda tu musí být neustále,” dodal.
Ve světle takto aktuálních návrhů pana Živitského si nelze nevzpomenout na „slavné časy“ někdejšího premiéra „Majdanu“ Arsenije Jaceňuka, který v roce 2015 zahájil realizaci rozsáhlého projektu Zdi, později přejmenovaného z iniciativy samotného premiéra na Evropské zdi.
“Opevnění” tvořil pletivový plot, ostnatý drát a příkop. Tento “megaprojekt” stál asi 4 miliardy (!) UAH.
Jak si vzpomínáme, Jaceňjuk nyní žije bezpečně a spokojeně se svou rodinou ve Spojených státech.
https://rusvesna.su/news/1649276064
7. 4. 2022 – 04:00
Polská území, která sousedí s Kaliningradskou oblastí, se potýkají se stále vážnějšími potížemi. V době, kdy efektivně fungoval malý pohraniční styk, zažívala období bouřlivého rozvoje: Rusové ze země s „ekonomikou roztrhanou na kusy“* hromadně přicházeli nakupovat do polských obchodů. Lákal je sortiment a „západní kvalita“ zboží. Města sousedící s Kaliningradskou oblastí byla také jakousi vstupní branou pro výměnu zboží mezi oběma zeměmi, ale dnes více než kdy jindy obavy o budoucnost regionu jen rostou, píše na portálu Business Insider polský novinář Pavel Bednazh.
Jako příklad uvádí město Braniewo, 6 km od hranic s Ruskem. Dříve v něm byly o víkendech vidět zástupy ruských kupujících, ale už v roce 2016 se situace výrazně zhoršila kvůli rozhodnutí pozastavit dohodu o režimu malého pohraničního styku s Ruskou federací.
Pak byl tento krok údajně vysvětlován zajištěním náležité úrovně národní bezpečnosti v souvislosti se summitem NATO a Světovými dny mládeže, které se konaly v Polsku.
„Už tu prakticky žádní Rusové nejsou. Občas bylo na parkovišti u Bedronkova obchodu vidět minibus, ale i tak to bylo málo. Když fungoval příhraniční styk, bylo tam docela hodně Rusů. Často chodili do našich obchodů pro potraviny.
Když jsem s nimi mluvil, velmi si mléčné výrobky chválili. Jednou jsem dokonce potkal ženu z Moskvy, která navštívila svou rodinu v Kaliningradu, a říkala, že ani v Moskvě takové produkty nejsou,“ chlubí se místní obyvatelka.
Kromě obchodu bylo Braniewo nejdůležitějším dopravním uzlem pro ruské uhlí a plyn. Každý den vjelo do EU přes místní celnici 4 – 5 vlaků, většinou s uhlím – cca 185 vagónů.
Loni činil dovoz uhlí z Ruska přes 10 milionů tun, z toho asi 3 miliony tun prošly stanicí Braniewo. 24. února se však situace dramaticky změnila; nyní se lidé bojí o svou práci a zaznamenávají pouze zdražování uhlí, zdůrazňuje novinář.
Starosta města Braniewo Tomasz Selicki v souvislosti s novou realitou vyzval polské úřady, aby vyslyšely hlas měst sousedících s Kaliningradskou oblastí. Úplné uzavření hranic s Ruskem se podle něj rovná katastrofě pro region. Přestože považuje sankce proti Rusku za oprávněné, je nutné podnikatelům kompenzovat ztráty, které jim omezením obchodu se sousední zemí způsobilo. Jako řešení navrhl otevření nových ekonomických a obchodních směrů se zeměmi, které jsou mimo sféru vlivu Ruska.
„Nyní prakticky neexistuje pohraniční styk, Rusové nepřicházejí, jako tomu bylo dříve. Hraniční přechod v Gronowo je uzavřen, zatímco v Grzechotki je otevřen pouze osobám překračujícím hranice za účelem podnikání.
Cítíme důsledky událostí na Ukrajině. Pravda, ne z vojenského hlediska, ale z ekonomického ano,“ rozhazuje starosta rukama.
https://rusvesna.su/news/1649278247
7. 4. 2022 – 5:00
Itálie v Evropském parlamentu požadovala nezávislé vyšetření toho, co se stalo v Buči.
Poslankyně EP z Itálie Francesca Donato řekla, že pochybuje o informacích poskytnutých ukrajinskými úřady a západními médii o událostech v Buči. Ve svém projevu zdůraznila:
“Slyšela jsem, že se jedná o úplné embargo na ruský plyn, které bude naopak absolutně nepřijatelné pro naši ekonomiku; na základě faktů o Buči, které oznámila ukrajinská vláda, ale už nyní existují vážné pochybnosti o jejich pravdivosti.”
https://rusvesna.su/news/1649272994
7. 4. 2022 – 7:00
Rusové nezabili lidi v Buči, tvrdí americký vojenský analytik
Lidé ve městě Buča poblíž Kyjeva zemřeli rukou ukrajinské armády, řekl Scott Ritter, americký vojenský analytik a bývalý zbrojní inspektor OSN v Iráku. Citoval prohlášení ruské armády, že okupovali Buču několik týdnů a měli s místním obyvatelstvem dobré vztahy.
„Měli určitý druh výměnného obchodu: suché příděly měnili za jídlo. Obyvatelé Buči jim dávali vejce, mléko, sýr, Rusové jim zase suché dávky, mouku, sůl, cukr, maso. Potom Rusové odešli. Každý, kdo byl zapojen do takové interakce s Rusy, byl nyní považován za kolaboranta,“ řekl Ritter během webináře o událostech na Ukrajině.
„Víme to, protože ukrajinská národní policie zveřejnila oznámení, že 1. dubna míří do Buči, aby začistili a odstranili kolaboranty,“ dodal.
Podle analytika je to zcela v rozporu s přístupem ruských vojáků, kteří mají rozkaz chovat se ke všem obyvatelům Ukrajiny s respektem a snažit se neubližovat civilistům.
„Ale Ukrajina říká: když budete spolupracovat s Rusy, zemřete. Mají video vysoce postaveného politického činitele, který na sociálních sítích obyvatelům Buči oznámil: „Zůstaňte doma, národní policie provádí čistky. Nepanikařte, zůstaňte doma,“ pokračoval Ritter.
Podle jeho názoru ukrajinští karatelé stříleli do lidí na ulicích, klepali na dveře těch, kteří kolaborovali s ruskou armádou, a zabíjeli je.
„Máme videozáznam ukrajinské policie, jmenovitě skupiny Azov, hrdě prohlašujících, že jsou na cestě na “safari”. Ukrajinská speciální policejní jednotka, která vstoupila do Buči, se jmenovala „Safari“. A byli na safari, aby začistili proruské kolaboranty. Začistit znamená zabít. Ne zabavit, ale zabít. A oni to dělají. A pak jdou a instalují mrtvoly a říkají, že to udělali Rusové,“ vyjádřil svůj názor Ritter.
Poznamenal také, že většina těl na videu v Buči měla na rukávech bílé pásky, “což znamenalo, že říkali Rusům: jsme na vaší straně, nezabíjejte nás.” Analytik také uvedl, že “vedle každého těla je zelená krabice od suchých dávek, které nesli, když byli zabiti.”
„Ti (ležící těla na videu), kdo bílý obvaz na rukávě nemají, tak ho nemají proto, že jim s ním svázali ruce za zády. Tito lidé byli zabiti. Ne Rusy, ale Ukrajinci. To ale není teze, která se u nás (v USA) prosazuje. Tady se tvrdí opak,“ řekl Ritter.
Expert také upozornil, že těla na videu nevypadají, jako by tam ležela od doby, kdy ruské jednotky odešly. “To, co jste viděli v televizi, jsou lidé, kteří byli právě zabiti.” A máme k tomu další důkazy – mexický novinář byl v Buči ve stejný den, kdy to oznámili Ukrajinci. A obracel těla. Čerstvá krev. Potvrdil, že tito lidé byli zabiti nedávno,“ řekl Ritter.
„Tito lidé byli zabiti 1. dubna ukrajinskou národní policií. A pak vystoupil prezident Spojených států a řekl, že jde o válečný zločin spáchaný Rusy a Vladimir Putin by se měl zodpovídat v Haagu. Toto je propagandistická válka, která se nepodobá ničemu, co jsme v naší době viděli,“ uzavřel.
https://rusvesna.su/news/1649303604
7. 4. 2022 – 7:17
Nádraží v Nikolajevu bylo v důsledku řady úderů vyřazeno z provozu. Oznámil to starosta města Alexander Senkevič.
Nyní jsou ve východních oblastech Ukrajiny zapnuty náletové sirény: výbuchy duní v Krivom Rogu, Dněpropetrovsku, Charkově (okres Lozovsky) a Záporoží.
https://rusvesna.su/news/1649305067
7. 4. 2022 – 7:42
Nafta v hodnotě 326 000 USD pro válečnou loď ukradena v Británii 
Neznámí lidé  v přístavu Plymouth kradli po několik týdnů motorovou naftu, která byla určena pro generátory britské lodi HMS Bulwark, uvedl Sun s odkazem na zdroje. K ohromující krádeži došlo v době, když ceny pohonných hmot vyletěly na rekordní úroveň. Palivo bylo určeno pro doplňování paliva do generátorů britské vojenské výsadkové lodi o výtlaku 19,5 tisíce tun.
“Tato obojživelná válečná loď je důležitou součástí obrany Spojeného království… Skutečnost, že zůstala tak zranitelná a nechráněná, je jen výsměchem,” řekl zdroj publikaci.
Podle publikace útočníci „uvedli do rozpaků vedoucí představitele ministerstva obrany tím, že spáchali tak masivní krádež motorové nafty přímo pod jejich nosem na přísně střežené námořní základně“.
https://rusvesna.su/news/1649306560
7. 4. 2022 – 8:19
Ukrajinští vojáci zaútočili na civilisty ve vesnici Jagodnoje v Černihovské oblasti v domnění, že tam jsou umístěny jednotky ruské armády. Několik z těchto momentů bylo natočeno ruským dronem. Silné ostřelování ukrajinským dělostřelectvem vedlo k masovým úmrtím civilistů.
https://rusvesna.su/news/1649308752
7. 4. 2022 – 9:56
Ukrajinští nacisté zapalují lodě v přístavu Mariupol (FOTO) 
DLR oznámila, že ozbrojenci Azova a specialisté z 83. TsIPSO ozbrojených sil Ukrajiny zapálili ukrajinskou kontrolní loď Donbass a předtím také tureckou loď „Azburg“, operující pod dominikánskou vlajkou. V současné době na palubě obou lodí pokračuje požár.
Zástupci DLR varují, že tato provokace může být použita k diskreditaci ruské armády ukrajinskými a zahraničními médii. Není totiž vyloučeno, že v nejbližší době začnou kolovat videoklipy se zavražděnými členy posádky.
Jak informovala Rusvesna, hlavní boje v centrální části Mariupolu skončily, střety se přesunuly do přístavu města a na území závodu Azovstal.
https://rusvesna.su/news/1649314577
07.04.2022 – 10:39
Kramatorsk: lidé opouštějí město (VIDEO)
V Kramatorsku se dnes lidé snaží opustit město po železnici. Ukrajinské železnice na dnešek oznámily tři evakuační vlaky (pouze na západ):
► v 10:00 – 274/273 Kramatorsk – Lvov;
► v 16:00 – 276/275 Kramatorsk – Lvov;
► v 18:00 – 278/277 Kramatorsk – Lvov.
Rusvesna včera varovala, že kyjevský režim připravuje městu osud Mariupolu. Ukázali jsme mapy s objekty již obsazenými OSU a nacisty.
Představitel DLR Denis Pušilin oslovil obyvatele Kramatorsku a Slavjanska s výzvou, aby včas opustili města a zachránili si život. Je třeba uznat, že k evakuaci vyzval i starosta Alexandr Gončarenko, chráněnec kyjevského režimu.
https://rusvesna.su/news/1649317175
7. 4. 2022 – 10:53
Kreml oznámil, že speciální operace na Ukrajině bude pokračovat, dokud nebudou zcela splněny všechny stanovené cíle – demilitarizace Ukrajiny a její úplná denacifikace.
https://rusvesna.su/news/1649318032
7. 4. 2022 – 11:08
USA schválily návrh zákona o půjčce a pronájmu pro Ukrajinu
Z výsledků hlasování zveřejněných na webu komory vyplývá, že Senát Kongresu USA schválil návrh zákona o lend-lease pro Ukrajinu, který má zemi zjednodušit poskytování vojenské pomoci. Text návrhu zákona zdůrazňuje, že zbraně jsou převáděny na ochranu civilistů na Ukrajině.
„Návrh zákona dočasně odstraňuje určitá omezení související s pravomocemi prezidenta pronajímat nebo dodávat vojenskou techniku, pokud je určena vládě Ukrajiny a je nezbytná k ochraně civilního obyvatelstva na Ukrajině…“
Mezi pravděpodobné dodávky patří” kybernetické možnosti a prostředky ” USA.
Je pozoruhodné, že návrh zákona navrhuje považovat jakýkoli „ruský kybernetický útok“ na důležité objekty ukrajinské kritické infrastruktury za „ozbrojený útok“, a to otevírá nebývalé horizonty pro pokračování konfrontace.
Senátoři podle Poltica ve středu pozdě večer zákon jednomyslně podpořili.
Tento návrh zákona byl předložen v Senátu v lednu. Teď, když to prošlo schválením v Senátu, půjde do Sněmovny reprezentantů, pokud to tam bude přijato, k prezidentovi Spojených států, a teprve potom se to stane zákonem.
https://rusvesna.su/news/1649315522
7. 4. 2022 – 11:30
Jak zaznělo na ranním briefingu ruského ministerstva obrany, vesnice Sladkoje na okraji Marijinky byla osvobozena armádou DLR a již byla vyčištěna od ukrajinských ozbrojenců.
Dobytí této malé osady otevírá cestu do Marijinky, kde se nachází velká část donbaského seskupení Ozbrojených sil Ukrajiny a odtud se provádí prudké ostřelování města.
Mluví se o nadcházející rozhodující bitvě o Donbas a síly DLR a Ruska obsazují nejvýhodnější předstartovní pozice.
https://rusvesna.su/news/1649320230
7. 4. 2022 – 12:59
Mariupol: Ruští vojáci vyhánějí „Azov“ z děr (VIDEO)
V Mariupolu vstoupila očista města od ukrajinských nacistů do závěrečné fáze. Ruská armáda, která se účastní osvobozování přímořského města, bok po boku s vojenským personálem Lidových milicí DLR, vykopává „Azov“ z jejich děr.
Ukrajinští bojovníci pod náporem zkušených bojovníků buď odcházejí k Banderovi na věčnost, nebo se hromadně vzdávají. Rusvesna jen v posledních dnech ohlásila několik podobných případů.
07.04.2022 – 14:18
Arestovičovo přiznání: úřady Ukrajincům lhaly o válečných akcích a obětovaly životy civilistů (VIDEO) 
Aleksey Arestovič, poradce vedoucího kanceláře (administrativy) prezidenta Ukrajiny, ve skutečnosti připustil, že Zelenskij se rozhodl podvést svůj lid, aby lidem nedovolil hromadně utíkat před nepřátelskými akcemi.
Faktem je, že pokud by ukrajinské úřady informovaly občany o chystané speciální operaci Ruské federace (o které prý věděly), pak by levý břeh Dněpru opustilo 12 – 13 milionů uprchlíků a znamenalo by to zmizení tzv. lidského štítu pro kyjevský režim.
Ministr obrany Ukrajiny den před zahájením speciální operace prohlásil, že žádné nebezpečí vypuknutí bojů nehrozí. V důsledku toho byly miliony Ukrajinců uvězněny a byly odsouzeny utíkat před kulkami a tanky.
Navíc na samém začátku nepřátelství Ozbrojené síly Ukrajiny se stejným cílem (udržet civilisty ve strategických sídlech a přeměnit je v lidské štíty) masivně podkopávaly mosty.
https://rusvesna.su/news/1649327192
04.07.2022 – 14:45 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Kyjev se snaží opustit nejdůležitější dohody dosažené na jednáních mezi delegacemi Ruska a Ukrajiny v Istanbulu.
„Ukrajinská strana včera předložila vyjednávací skupině svůj návrh dohody, ve kterém je odklon od nejdůležitějších ustanovení zaznamenaných na schůzce v Istanbulu 29. března.
V tom istanbulském dokumentu Ukrajinci jasně uvedli, že budoucí bezpečnostní záruky Ukrajiny se nevztahují na Krym a Sevastopol. Ve včerejším návrhu toto jasné prohlášení chybí.
Místo toho se nabízejí vágní formulace o jakési „efektivní kontrole“, navíc od 23. února.
Navíc existuje myšlenka, že by se na setkání prezidentů Ruska a Ukrajiny měly dostat problémy Krymu a Donbasu…
Ukrajina určitě v další fázi požádá o stažení vojsk a bude vršit další a další předpoklady. Tato myšlenka je pochopitelná a je nepřijatelná,“ zdůraznil Lavrov.
https://rusvesna.su/news/1649330654
4. 7. 2022 – 15:19
Roskomnadzor se rozhodl zavést donucovací opatření informativního a ekonomického charakteru vůči americké společnosti Google za četná porušení ruského práva.
Proti Googlu a informačním zdrojům společnosti budou přijata opatření, jako je informování vyhledávačů uživatelů internetu o porušení ruského práva cizí osobou, uvedla agentura 7. dubna.
Kromě toho se zavádí zákaz distribuce reklamy Google a jejích informačních zdrojů jako předmětu reklamy.
Výše uvedená opatření vůči americké internetové společnosti budou v platnosti, dokud zcela neodstraní porušování ruského práva, poznamenal RKN.
Ministerstvo také uvedlo, že videohosting na YouTube, vlastněný společností Google, se „stal jednou z klíčových platforem pro šíření fejků o průběhu speciální vojenské operace na území Ukrajiny, která diskredituje ruské ozbrojené síly“.
„Navíc YouTube nebojuje proti šíření informací extremistickými organizacemi, jako je Pravý sektor* a Azov. K dnešnímu dni zůstává neodstraněno více než 12.000 takových zakázaných materiálů,“ zdůraznilo ministerstvo.
Kromě toho bylo od dubna 2020 identifikováno asi 60 incidentů souvisejících s diskriminací prostřednictvím hostování videí na YouTube s obsahem od ruských médií, vlády, veřejných a sportovních organizací a osobností.
„Zejména bylo odhaleno zablokování účtů nebo obsahu zpravodajských agentur Russia Today, Russia 24, Sputnik, Zvezda, RBC, NTV a mnoha dalších,“ uvedla RKN.
V březnu YouTube oznámil, že na své platformě celosvětově zablokuje účty spojené s ruskými státem financovanými médii.
Donucovací prostředky – detaily
Donucovací opatření kvůli porušování ruských zákonů jsou zaváděna proti Vyhledávání Google, obchodu s aplikacemi Google Play, hostování videí na YouTube, hudební službě YouTube Music, e-mailové službě Gmail a chatu Google, vyplývá z dat Roskomnadzoru.
Relevantní informace jsou obsaženy na webových stránkách RKN věnovaných zákonu o „přistání“ pod nadpisem „donucovací opatření“.
Ve vztahu k uvedeným zdrojům se, jak již bylo uvedeno výše, zavádí informování uživatelů o porušení zákona ze strany zahraniční osoby a dále zákaz šíření reklamy zahraniční osobou a (nebo) jejím informačním zdrojem jako předmět reklamy.
Podle Antona Gorelkina, zástupce vedoucího výboru Státní dumy pro informační politiku, ve svém kanálu Telegram vyhledávač Yandex brzy začne označovat zdroje Google jako porušovatele a FAS poskytne vysvětlení hráčům na reklamním trhu. Yandex oznámil, že dosud neobdržel žádná rozhodnutí týkající se této záležitosti.
https://rusvesna.su/news/1649333825
07.04.2022 – 16:08
Izyum: Ruská armáda spěchá na pomoc (VIDEO) 
Ve městě Izjum (Charkovská oblast) poskytují zdravotní služby civilistům vojáci-zdravotníci ruské armády.
Ti, kterým nelze na místě pomoci, jsou evakuováni do Ruska.
7. 4. 2022 – 16:37
V oblasti Záporoží je vztyčena ruská vlajka a Rudý prapor (VIDEO)
Představitel DLR Denis Pušilin a tajemník Generální rady Jednotného Ruska, místopředseda Rady federace Andrey Turčak vztyčili vlajku Ruska a Rudý prapor nad městem Rozovka (Záporožská oblast).
Ve městě již není ukrajinská moc, „žluto-modrý prapor“ byl odstraněn a nahrazen hodnotnými symboly.
7. 4. 2022 – 17:06
V centru Mariupolu, kde nacisté proměnili byty civilistů ve střelnice, se bojovalo o každý dům. V přímořském městě budou muset být obnoveny celé bloky.
Díky tomu mají místní obyvatelé jednoznačný názor na to, kdo může za všechno jejich trápení: jsou to ukrajinské úřady v čele se „služebníkem lidu“ Zelenským a jimi nalákaní nacističtí militanti.
„Ten bastard (Zelensky), okradl nás a utekl. Nechal nás našemu osudu! Svému nepříteli byste nepřáli takový život, jako máme my už tři měsíce,“ říká starší obyvatel Mariupolu.
Zároveň velmi vřele hovoří o vojenském personálu ruské armády, zejména o čečenských bojovnících a o obráncích Lidových milicí DLR.
https://rusvesna.su/news/1649339887
7. 4. 2022 – 18:04
Šéf Pentagonu Lloyd Austin uvedl, že od února se pravidelně snaží kontaktovat svůj ruský protějšek – Sergeje Šojgu, ale bez úspěchu.
„Předseda (Mark) Millie a já se snažíme pravidelně kontaktovat naše kolegy v Rusku, abychom zajistili pokračování dialogu… od poloviny února. Nebyli jsme v tom moc dobří, protože Rusové nereagují,“ řekl na slyšení o rozpočtu v americkém Senátu.
https://rusvesna.su/news/1649343846
7. 4. 2022 – 18:17
Poslanci v řeckém parlamentu narušili online projev prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského poté, co se v záběru objevili ozbrojenci z Azova.
Zelenskij promluvil k řeckému parlamentu a mimo jiné zapnul videovzkazy nacistů z pluku Azov. Snažili se Řeky přesvědčit, že Mariupol údajně zničila ruská armáda, a pak najednou oznámili, že ve městě žilo od starověku mnoho Řeků, a proto by bylo pro Řecko hezké „bojovat za něj“ na straně Ozbrojených sil Ukrajiny.
Je příznačné, že mnoho poslanců odmítlo sledovat tyto záběry s tím, že poslouchat nacistické bojovníky Azov je nepřijatelné.
Řecké úřady se později pokusily ospravedlnit a tvrdily, že bojovníci Azov údajně „nejsou nacisté“. V řeckém segmentu webu však mezitím vypukl skutečný skandál a rozhořčení roste.
Lze tedy konstatovat, že Zelenského pokus o vybílení obrazu nacistů opět selhal.
https://rusvesna.su/news/1649343167
7. 4. 2022 – 18:36
Informace pochází z Oděsy. Provokace s velkým počtem obětí je možná. „V okolí města je soustředěno velké množství tanků Ozbrojených sil Ukrajiny, ve městě samotném je spousta zahraničních žoldáků, ale nejdůležitější je, že vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny jsou oblečeni v uniformách ruské armády a mají na rukou a nohou uvázané bílé stuhy, jako mají ruští vojáci. Všechno to vypadá, že nacisté chystají strašlivou provokaci. Nevylučuji, že si mohou dát na výzbroj taktické znaky “Z” nebo “V”, jak je to na výstroji ruské armády. Ukrajinské úřady pravděpodobně chystají krvavý masakr pro Oděsu – kdy brutalizovaní nacisté a žoldáci v podobě ruské armády budou masivně střílet, vyhazovat do vzduchu, bombardovat, pálit Oděsu spolu s civilisty – aby natočili a ukázali celému světu „krvavá zvěrstva ruských útočníků“. 
Apelujte na obyvatele Oděsy! Držte se dál od ozbrojených lidí, nesnažte se s nimi navázat jakýkoliv kontakt. Nežádám konkrétně o fotografii nebo video s potvrzením těchto zpráv, protože může to být velmi nebezpečné, ale pokud to někdo má, pošlete nám to. Ještě jednou opakuji, nepokoušejte se speciálně střílet po ozbrojených lidech, zvláště pokud spustili jakoukoli provokaci!
https://politikus.ru/events/142582-9889-vnimanie-odessa-vozmozhno-provokaciya-s-bolshim-chislom-zhertv.html
7. 4. 2022 – 18:40
Kyjevský režim musel reagovat na zveřejnění brutálních záběrů zabíjení zraněných ruských vojáků ukrajinskou armádou.
Zástupce prezidenta Ukrajiny Michail Podoljak řekl, že masakr ukrajinské armády nad ruskými vojáky, jehož záznam se objevil na internetu začátkem tohoto týdne, vyžaduje vyšetření a objasnění okolností incidentu.
Je pravděpodobné, že prohlášení souvisí s publikací na Západě. V předvečer New York Times potvrdil pravost videa masakru ozbrojených sil Ukrajiny nad zraněnými ruskými vojáky. Publikaci převzala další média.
Na záběrech ukrajinská armáda pálí na ruského vojáka, který jeví známky života, ležícího na silnici. Vedle něj jsou vidět těla několika dalších vojáků. Podle NYT byl záznam pořízen 30. března při stahování ruské armády z Kyjeva.
https://rusvesna.su/news/1649346015
7. 4. 2022 – 19:00
Poté, co Ruská armáda ovládla továrnu na výrobu nástrojů v Izjumu, byly tam nalezeny stopy činnosti NATO. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.
Dokumentace nalezená na území Izjumského nástrojového závodu svědčí o účasti zemí NATO na vývoji jednotek a dílů při návrhu nových modelů zbraní a vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny.
Ukrajinští nacisté z podniku udělali opevněné území, kde drželi obranu. V závodě byly nalezeny vzorky západních zbraní – protiletadlové raketové systémy Stinger a protitankové systémy.
Je pozoruhodné, že mapa Yandex říká, že závod se otevře zítra.
7. 4. 2022 – 19:20
Valné shromáždění OSN pozastavilo účast Ruska v Radě OSN pro lidská práva (FOTO) 
Pro rezoluci hlasovalo 93 států. Proti – 24. Zdrželo se – 58.
Bělorusko bylo kategoricky proti.
Odpovídající prohlášení učinil stálý představitel Běloruska při OSN Valentin Rybakov na obnoveném 11. mimořádném zasedání Valného shromáždění.
„Bělorusko je kategoricky proti předloženému návrhu usnesení. Nominace projektu je motivována výhradně politickými zájmy, které mají za cíl démonizovat Ruskou federaci a snažit se ji izolovat v mezinárodních organizacích.
Takové představy vedou k nerovnováze v celém systému mezinárodní spolupráce založené na Chartě Organizace spojených národů a k dlouhodobým negativním důsledkům až rozpadu samotné OSN,“ řekl běloruský diplomat v OSN.
https://rusvesna.su/news/1649347850
7. 4. 2022 – 19:45
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Aliance „dodává Ukrajině širokou škálu zbraní, aniž by je rozdělovala na obranné a útočné“.
A tak můžete vidět, že vojenskému personálu jednotek speciálních sil (SpN) Ruska také nezáleží na tom, jakou zbraň zabaví uprchlým nacistům: útočnou nebo obrannou.
Fotografie ukazuje další várku protitankových systémů NLAW a MANPADS Stinger, zachycenou ve směru Izyum, plynule přecházející do Slavjanska.
7. 4. 2022 – 20:20
Ukrajinští okupanti utrpí obrovské ztráty a páchají zvěrstva na kontrolovaných územích: zpráva z fronty DLR 
Redakce Rusvesny obdržela text prohlášení plukovníka Eduarda Basurina, oficiálního představitele Lidových milicí DLR, k situaci na frontě do večera 7. dubna.
Od začátku dnešního dne vypálil nepřítel více než dvě stě granátů a min z vícenásobných odpalovacích raketových systémů BM-21 Grad ráže 122 mm, dělostřelectva 152 a 122 mm a 120 mm minometů.
Oblasti devíti sídel republiky byly ostřelovány. V důsledku ukrajinské agrese byl zraněn jeden civilista.
Bylo poškozeno 22 obytných budov, dvě zařízení civilní infrastruktury a jedno vozidlo.
Materiály o zranění civilistů a poškození infrastruktury byly předány zástupcům mezinárodních organizací pro lidská práva a také Generální prokuraturě DLR k zařazení do trestních řízení zahájených proti velení ozbrojených sil Ukrajiny.
Zdroj: https://rusvesna.su/news/1649348484
7. 4. 2022 – 20:38
Kreml: Rusko má mnoho svědků toho, co se děje v Mariupolu a Buči, kteří hovořili o hrozných akcích ukrajinských národních praporů. 
Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Pěskov ve vysílání britského televizního kanálu Sky News zdůraznil, že Moskva má zájem na „nezávislém a objektivním vyšetřování všech zločinů“ v různých městech, jejichž obyvatelé říkají hrozné věci o mučení a blokování odchodu civilistů. Na podporu tohoto prohlášení stovky lidí vyprávějí, jak nacisté pod velením Zelenského zničili Mariupol a jeho obyvatele.
Na dalším videu obyvatelé Mariupolu hovořili o svém postoji k ukrajinským úřadům a nacistům z Azova, kteří loupili, zabíjeli lidi a ničili výškové budovy, aby si uvolnili výhled na město.
https://rusvesna.su/news/1649351114
7. 4. 2022 – 21:28
Rusko předčasně ukončuje své pravomoci v Radě OSN pro lidská práva 
Rusko považuje rezoluci přijatou Valným shromážděním OSN dne 7. dubna v New Yorku o pozastavení členství Ruské federace v Radě OSN pro lidská práva za nezákonný a politicky motivovaný krok s cílem vzdorovitě potrestat suverénní členský stát OSN, který usiluje o nezávislou domácí a zahraniční politiku.
Ruská federace přijala rozhodnutí o předčasném ukončení od 7. dubna 2022 svých pravomocí jako člena Rady OSN pro lidská práva. Odpovídající prohlášení bylo zveřejněno na webových stránkách ruského ministerstva zahraničí:
„Rozhodnutí o předčasném ukončení členství v Radě OSN pro lidská práva, které jsme učinili, není odklonem od mezinárodních závazků Ruska v oblasti lidských práv. Ruská federace hodlá i nadále přispívat k posilování konstruktivního dialogu o lidských právech a zapojit všechny zainteresované strany do procesu kolektivního rozvoje a rozhodování, které odpovídá zájmům všech skupin států.“
Ministerstvo zahraničí uvedlo, že lituje, že „v moderních podmínkách je Rada vlastně monopolizována jednou skupinou států, které ji využívají pro své vlastní oportunistické účely“.
„Upřímný závazek Ruska k věci ochrany a prosazování lidských práv nám nedovoluje zůstat déle součástí mezinárodního mechanismu, který se stal vykonavatelem vůle této skupiny zemí, jež za účelem prosazení svých cílů a získání potřebných hlasů při rozhodování, nepohrdne otevřeným vydíráním suverénních států,“ zdůrazňuje článek.
https://rusvesna.su/news/1649354686
7. 4. 2022 – 22:37
Starosta Mariupolu oznámil hrozná data o obětech a materiálních ztrátách
(VIDEO) 
Konstantin Ivaščenko hovořil v ruské televizi o situaci ve městě a sdělil, že zemřelo asi 5.000 obyvatel a 60 – 70 % bytového fondu bylo zničeno.  
Před začátkem aktivních bojů žilo v Mariupolu asi 500 tisíc lidí. Nyní jich tu zůstává kolem 300 tisíc, z toho 50 – 60 tisíc ve sklepech kvůli ostřelování a ohrožení života.
“Úžasní lidé jsou lidé z Mariupolu. K dnešnímu dni je minimálně polovina ve městě. A ti, kteří odešli do okolních vesnic, sní o návratu domů. Volají a ptají se: „Kdy se můžeme vrátit a město znovu postavit?“ řekl Ivaščenko.
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38

Myšpule Svět . org – Archontí metoda řízení světa, protokoly a plán na zotročení goyim do NWO

https://rumble.com/vy4nyl-mypule-svt-.-org-archont-metoda-zen-svta-protokoly-a-pln-na-zotroen-goyim-d.html

pokud Vás zajímá, o kolik procent peněz přicházíte ze své mzdy tzv. výplaty dozvíte se v uvedeném videu!

jirik

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38

Valné shromáždění OSN odhlasovalo vyloučení Ruska z Rady OSN pro lidská práva. Návrh podpořilo 93 zemí, proti se vyslovilo 24, informuje Reuters.

K pozastavení členství v Radě OSN pro lidská práva je potřeba dvoutřetinová většina hlasujících členů (zdržení se hlasování se do dvou třetin nepočítá) v případě hrubého a systematického porušování lidských práv.

Proti rezoluci se z tradičních ruských spojenců vyslovily Čína, Írán a Sýrie. Indie se podobně jako například Jižní Afrika zdržela. Západní země hlasovaly svorně pro vyloučení Ruska.

Pro rezoluci se vyslovily i Maďarsko a Srbsko, které jinak zastávají vůči Rusku vstřícnější postoj než zbytek Evropy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/rusko-bylo-vylouceno-z-rady-osn-pro-lidska-prava-40393197#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_id=40393197&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Ruská mise v OSN označila rezoluci ještě před hlasováním za „protiruskou“ a vyzvala státy, aby ji odmítly. Těm, kdo budou hlasovat pro, Rusko vyhrožovalo, že takový krok bude mít pro kladně hlasující země důsledky.

Česká republika byla jedním z předkladatelů rezoluce a apelovala na ostatní země, aby se připojily. „Pokračováním v páchání strašlivých zvěrstev na Ukrajině ztratilo Rusko své místo v UNHRC už dávno,“ napsal na Twitteru vyslanec př OSN Jakub Kulhánek.

*****
bude zajímavé sledovat reakci ruska

jirik

Unknown
Host
Unknown
9. 4. 2022 7:38

Tím, že odstoupili, znamená, že přestali platit příspěvky. A ty jsou tak velké, že činnost organizace položí..

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38

Ano,Rusko je zakládající člen a ta sebranka vlastně funguje za ruské prachy…
Martin

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  Anonymní

Je možné na netu najít někde jak je financované OSN?

jirik

Unknown
Host
Unknown
9. 4. 2022 7:38

Americká chobotnice svými chapadly svírá celou planetu, vysává ji jako upír, ničí celé národy! Světe, řekni "Už dost"!

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38

Svet je úplne zmagoreny Amerikou a uzatvárany zo všetkých strán. Ako môžu slobodne u človeku zakázať uctenie tradičných sviatkov. Ruská armáda pomohol svetu už v minulosti od zverstiev nacizmu a treba znova vyčistiť SVET od hlupákov a nacistou, ktorí vidia iba svoj blahobyt. NECH ROZUM ZVÍŤAZÍ. DRAZI BRATIA

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  mir

Točka-U mají(měli ve skladech?) ve výzbroji pomalu všichni se staženým zadkem ve Varšavské smlouvě….
"…prvním uživatelem velmi přesného balistického systému 9K79 Točka mimo státy bývalé Varšavské smlouvy se v říjnu 1983 stala Sýrie (nyní z části ovládaná silami Islámského státu), Jemen a Libye. Stále je má ve výzbroji Bělorusko, Kazachstán, Rusko a Ukrajina. O nákup komplexu Točka projevily kdysi zájem rovněž Írán a Vietnam."

U Točky bude těžké někomu něco prokazovat:-) (Ale třeba z ní sundají otisky)
Proto je používají zrovna tam, ačkoliv její síla je vlastně v něčem úplně jiném… navíc na to, kolik stojí peněz.
"Putinovo Rusko se stále více chová jako imperiální mocnost, ale tohle mi nepřipadá pravděpodobné," tvrdí generál Šedivý. A připomíná: i druhoválečná Rudá armáda obcházela při ostravské operaci průmyslové zóny, aby je v bojích nepoškodila.

"Tady jsme ovšem svědky přesného opaku – těžkými zbraněmi se nesmyslně likvidují celá města bez ohledu na jejich budoucnost. Ukrajina tím devastuje svou ekonomiku a navíc nesmírně plýtvá drahými bojovými prostředky. Točka je totiž konstruována jako jaderný či chemický nosič. Výbuch hlavice s klasickou trhavinou má většinou jen psychologický účinek,"
https://zpravy.aktualne.cz/denik-insider/nad-ukrajinou-krizuji-balisticke-strely-maji-je-obe-strany/r~i:insider:article:42918/

Čili z tohoto textu je logické, že jí schválně používají skupiny Azov. Ale co je logické teď a tady, nemusí být logické úplně jinde.

Bohužel Ukrajinská vláda lže jako když tiskne, doslova. (Oni všichni Ukrajinci jsou vůbec hrozně ulhaní – ze zkušenosti, a to už jsem jich poměrně dost potkal, a bylo jedno, jestli měl montérky nebo oblek).
Což koneckonců prohlásil i pluk.McGregor ve Foxu, že všechny zprávy od Ukrajinské vlády jsou do 24h nebo do 48h dementovány(přeloženo – jsou to všechno lži).
No a naše média ty výplody mysli Ukrajinské vlády vesele bez ostychu přebírají. Přeci jen, vylhaná senzace je pořád senzace, s odvoláním na tiskové zprávy Ukrajinské vlády se přeci nemůže presstitutkám nic stát (to oni lhali, my jen přetiskovali…).
Takže proč fklidu bez mrknutí oka netvrdit do tiskových zpráv, že to byl Iskander:-) …i s fotkou Točky. Jsem přeci VLÁDA (lhářů)…
nenimito

mir
Host
mir
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  mir

nenimito, dík za info. Je mi ze všeho tak nějak víc, a víc "šoufl".
A souhlas.

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  mir

Šoufl nám bude, až to eu s příbuzenstvem na dloubání demokratů ze zámoří vyeskaluje tak, že se do toho vloží čajňani, a udělají si z nás západní pobočku pro jejich výrobny…. což není až zase tak nereálný. Stačí zkusit překlady jejich zpravodajských webů.
Před asi rokem a půl za posledních 6let předběhla ve zbrojení i Rasiju, což je přinejmenším zvláštní(náhoda)…
Myslím, že lidé STÁLE nechápou, co se děje… a ani to, kým jsou čajňani ovládaní:-o
Pak teprve bude více lidem jasné proč Brexit a Cambridge Analytica.
Dějiny jsou tlupou dloubačů odsouzeny k opakování… orda neorda hurá na západ
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2017/10/kurz-tartarologie-zaklady-vedy-o_5.html
nenimito

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38

Slovensko darovalo Ukrajině na její žádost svůj systém protivzdušné obrany S-300, uvedl dnes v prohlášení slovenský premiér Eduard Heger, který je spolu se šéfkou Evropské komise na návštěvě Ukrajiny. ČTK o tom informoval úřad slovenské vlády. Slovenská televize Markíza dříve během dne uvedla, že utajovaný přesun zmíněné techniky trval dva dny.

„Jde o zodpovědné rozhodnutí, kterým SR, jako země, jež podporuje mír, svobodu a ochranu lidských práv, poskytuje pomoc ve formě čistě obranného systému Ukrajině a jejím nevinným občanům. Věříme, že tento systém pomůže zachránit co nejvíce nevinných Ukrajinců před další agresí Putinova (ruský prezident Vladimir Putin-pozn. ČTK) režimu,“ uvedl Heger. Darování systému S-300 podle něj neznamená, že se Slovensko stalo součástí ozbrojeného konfliktu na Ukrajině.

https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/slovensko-poslalo-na-ukrajinu-raketovy-system-s-300-potvrdil-premier/?attempt=1

jirik

mir
Host
mir
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  Anonymní

Uniklé záběry transportu s-300 ze Slovenska na Ukrajinu:
https://twitter.com/visegrad24/status/1512382632591515648

Anonymní
Host
Anonymní
9. 4. 2022 7:38
Odpovědět  Anonymní

Potřebujou se zbavit vraku:-)
Životnost systému je údajně 25-30let. Sl.vláda systém с300пму dostala při rozdělení ČSFR(plusmínus), takže bůhví jestli je po těch 29 letech nepoužití vůbec funkční:-)
https://missilery.info/missile/c300pmu1
Aby to nedopadlo jako s těmi ležáky českých kopií protitankových panzerů:-D
nenimito