Co se děje na Ukrajině 40

5. 4. 2022 – 22:53
Rakety doletěly: na Ukrajině řvou sirény a duní výbuchy v Dněpropetrovsku, Lvově, Charkově, Lucku a Novomoskovsku. (+VIDEO, FOTO)
Sirény ale řvou i v mnoha dalších regionech a také v části LLR okupované Kyjevem a ve Vinnici. Některé exploze ve městech patří raketám protivzdušné obrany.
Ruské námořnictvo zasahuje cíle. Protivzdušná obrana funguje v mnoha městech. Soudě podle poplachové mapy to vypadá, že fregaty střílejí z Azovského moře.

6. 4. 2022 – 10:18
Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že včera v noci a ráno byla zničena strategická vojenská zařízení v řadě regionů Ukrajiny.
Ráno 6. dubna zničily vysoce přesné vzdušné a pozemní střely pět základen pro skladování paliva a maziv v oblastech N. Radechov, Kazatin, Prosjanaja, Nikolajev a Novomoskovsk.
Z těchto zařízení byla palivem zásobována vojenská technika pro skupiny ukrajinských jednotek v oblastech Charkov, Nikolajev a na Donbasu.
6. 4. 2022 – 11:23
Ruská armáda zahájila úder raketami Onyx na vojenskou infrastrukturu Ukrajiny. (VIDEO) Odpaly dvou vysoce přesných raket proti pozemním cílům na území Ukrajiny byly provedeny z raketového systému Bastion z pobřeží Černého moře 5. dubna. Videozáznamy startu Onyxu dnes distribuovalo ruské ministerstvo obrany.
5. 4. 2022 – 23:25
“Nechceme si hrát na kočku a myš”: Lavrov o jednání a požadavcích Kyjeva (VIDEO)
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ohodnotil alarmující chování Kyjeva a řekl, že Moskva takový přístup neakceptuje.
„Ukrajinská strana se rozhodla požadovat, aby v případě uzavření dohody byly během několika dnů zastaveny veškeré boje a ruské ozbrojené síly opustily Ukrajinu. A poté bude referendum a ratifikace v parlamentu.
Jenže je velmi vysoká pravděpodobnost, že pokud tato ratifikace, toto referendum budou mít nežádoucí výsledek, bude muset celý proces vyjednávání začít nanovo,“ vysvětlil šéf ruského ministerstva zahraničí.
“Nechceme si hrát na kočku a myš,” zdůraznil.
https://rusvesna.su/news/1649190353
6. 4. 2022 – 1:00
Působivé záběry: mohutné salvy MLRS u Popasné (VIDEO)
Operace na osvobození Donbasu od kyjevských útočníků pokračuje. Nepřítel klade zuřivý odpor, ale jeho dny jsou sečteny. Na pozice a opevněné oblasti zasazují jednotky armády LLR a Ruska drtivé údery z několika odpalovacích raketových systémů.
Prezentované záběry ukazují salvy MLRS u města Popasnaja, kde jednotky Ruska a LLR ničí útočníky.
6. 4. 2022 – 1:13
Podivné setkání v Bílém domě (VIDEO) 
V Bílém domě došlo k podivnému setkání současného a bývalého prezidenta USA. Pozornost upoutaly záběry zmateného Joea Bidena, který bloudil po místnosti plné účastníky schůzky.
Biden a bývalý prezident Barack Obama se setkali v Bílém domě, aby diskutovali o americké zdravotní péči. No, potkali… Soudě podle záběrů to spíš vypadá, že Obama tam měl tiskovou konferenci.
6. 4. 2022 – 02:57
Selhání evakuace azovského velení: 5. dubna byly sestřeleny další dva ukrajinské vojenské vrtulníky, které se snažily prolomit blokádu v Mariupoluu
– 28. března byl sestře 1 stroj nad mořem, 5 km od pobřeží
– 31. března 2 stroje (jeden nad mořem, druhý u vesnice Rybatskoje). 
– 5. dubna – 2 další vrtulníky. 
Vzhledem k tomu, že celé ukrajinské armádě zbývá pouze 50 – 60 vrtulníků, jsou to pro Ozbrojené síly Ukrajiny velmi vážné ztráty. Ale piloti vrtulníků se tvrdošíjně snaží do města dostat. Otázkou je, koho se tak usilovně snaží vyvézt? 
Chtějí odtamtud dostat velení nacistů “Azov”, to je pochopitelné. A dále vás hned zkraje upozorňuji, půjdu cestou domněnek. 
V mariupolském Azovstalu uvízli důstojníci NATO z Francie, Německa, Británie a „neutrálního“ Švédska. Nyní se dostávají do kontaktu s ruskými jednotkami s žádostí, aby jim pomohly odejít, zorganizovaly koridor pro východ,” řekl novinář German Vladimirov. 
Se zprávami je třeba zacházet opatrně – o takovém novináři jsem ještě neslyšel, ale zdá se, že je to pravda. Přinejmenším během podzimních cvičení ozbrojených sil Ukrajiny v září 2021 to bylo na cvičišti v oblasti Urzuf (na pobřeží Azovského moře, na hranici regionů Doněck a Záporoží), že bylo nasazeno velitelské stanoviště velení Vzdušných útočných sil Ozbrojených sil Ukrajiny a byli zde důstojníci z Velké Británie, Kanady a Švédska. Ano, a jednotky tam byly britské a švédské, pracovaly spolu s Ukrajinci z 36. brigády námořní pěchoty. 
Macron se proto cuká a volá Putina, má volby 10. dubna a rozdíl od Le Penové je jen 3 %. Pokud se teď těsně před volbami objeví, že v Mariupolu jsou Francouzi, tak se na Macrona vyvalí tuny sraček a to dost kvalitních – jak tenhle excentrik (s písmenem M) chtěl zatáhnout Francii do války s Ruskem. 
Další nepotvrzená zpráva, ale vycházející ze zahraničních zdrojů. Zahraničním segmentem internetu kolují informace o dopadení generálporučíka americké armády Rogera L. Cloutiera ruskou armádou v Mariupolu. Pentagon tyto informace nepotvrzuje ani nevyvrací. Hlavní informace přišly z Kyjeva od tam pracujícího Američana a zpráva byla zveřejněna na zahraničním portálu Hal Turner Radio show. Zprávy jsou to až příliš dobré na to, aby byly pravdivé. Ale přesto – zkusme uvažovat dál. 
Pokud by byl generál v Mariupolu, pak by mohl zajišťovat komunikaci se systémem přenosu dat AWACS, působit jako poradce a pracovat s informacemi přijatými z amerických satelitů. 
Generál má francouzské rodinné kořeny a navíc existují pádné důkazy, že v Mariupolu operovali žoldnéři francouzské legie, kteří byli poraženi a jejich zbytky se stáhly do oblasti městského přístavu. 
Dalším bodem, který to podporuje, jsou dva zahraniční instruktoři nalezení v troskách ukrajinského vrtulníku, kteří byli před dvěma dny neúspěšně evakuováni z oblasti přístavu. Francouzské portály začaly přetiskovat informace GALLIA DAILY o smrti nejméně dvou vysoce postavených krajanů u Mariupolu. Francouzští představitelé vše popírají, ale místo havárie navštívili čínští novináři, kteří potvrdili přítomnost francouzských dokumentů na tělech. Vyplývá z nich, že mrtví pracovali v DGSE – Generálním ředitelství pro vnější bezpečnost Francie.
https://politikus.ru/events/142520-proval-evakuacii-komandovaniya-azova-sbity-vertolety-pod-mariupolem.html
původní zdroj: https://chervonec-001.livejournal.com/4069330.html
https://politikus.ru/events/142520-proval-evakuacii-komandovaniya-azova-sbity-vertolety-pod-mariupolem.html
6. 4. 2022 – 02:30
Specialisté z Ministerstva výstavby a bydlení DLR začali v Mariupolu prohlížet poškozené domy a zařízení sociální infrastruktury za účelem následného posouzení jejich obnovy.
„Hmotné škody zatím nemůžeme spočítat, ale už máme obrázek o tom, jak to ve městě vypadá,“ řekla novinářům tisková služba ministerstva. Představitel DLR Denis Pušilin již dříve slíbil, že po osvobození od ukrajinských okupantů bude Mariupol plně obnoven.
A je jaro. Na pozemcích města probíhá setí předjarních obilovin. Informovala o tom 5. dubna tisková služba Ministerstva pro zemědělsko-průmyslovou politiku a potraviny DLR.
“V osvobozeném Volodarském okrese začala osevní kampaň raných obilnin – místní farmáři začali setí jarního ječmene,” uvedlo ministerstvo. Hovoříme o přelomové události – prvním začátku osevních prací na osvobozených územích!
https://rusvesna.su/news/1649168443
6. 4. 2022 – 03:00
Ukrajina se jednoho dne může ocitnout v situaci seberozpadu, pokud se sami občané nedokážou mezi sebou dohodnout, řekl místopředseda Rady federace Konstantin Kosačev.
„Odpovídám na vaši otázku – co bude dál? Buď dojde na Ukrajině k výměně mozků a Ukrajinci konečně pochopí, že jejich osud, jejich budoucnost je spojena se zajištěním mezietnického míru, harmonie a příležitostí pro všechna území Ukrajiny, ať jsou jakákoli. Žít společně, aby každý jednotlivec měl stejné pohodlí. Aby každý měl stejnou úroveň pro seberealizaci, pro rozvoj, pro kariéru i pro svou rodinu,” řekl Kosačev v úterý během rozhovoru se studenty.
Buď se tak stane, nebo bude Ukrajina pokračovat v sebedestrukci, domnívá se senátor. „Za prvé ztratí území, kde žijí lidé, kteří mluví a myslí jinak. A pak se to stane i samotné Ukrajině, která se ocitne v situaci seberozpadu, seberozdělení. Protože Ukrajinci sami mezi sebou pravděpodobně nenajdou společnou řeč,“ uzavřel Kosačev.
Připomeňme, že na začátku března prezident Putin varoval, že Ukrajině hrozí ztráta státnosti.
https://rusvesna.su/news/1649196413
6. 4. 2022 – 03:30
Zelenskyj vše, co obyvatelé Mariupolu vyprávějí o nacistických zvěrstvech, oznámil jako umělé inscenace (VIDEO) 
V hustém proudu včerejších zpráv zůstala bez povšimnutí extrémně cynická slova Vladimíra Zelenského na adresu obyvatel Mariupolu.
Zelenskyj ve svém nočním videoblogu mluvil převážně o Buči a stále více se obracel na Západ, ale zazněla i zajímavá fráze o obyvatelích Mariupolu.
Zelenskij vyhrožoval Rusku všemi možnými tresty a řekl: 
„Máme mnohem více nástrojů než ti, kteří postavili nacisty před soud po druhé světové válce. Musíme si také uvědomit, že po publicitě masakru civilistů v Kyjevské oblasti mohou mít okupanti jiný postoj ke svým zločinům na jiných územích našeho státu, kam vstoupili. Již nyní spouštějí falešnou kampaň, aby skryli vlastní vinu na masakrech civilistů v Mariupolu. Vyrobí desítky zinscenovaných rozhovorů, přestříhají nahrávky, záměrně zabíjejí lidi, aby to vypadalo, že je zabil někdo jiný.“
Inscenované rozhovory a předělané nahrávky… Tak nazývá profesionální umělec Zelenskij všechna ta útržkovitá videa s nešťastníky, kteří zázračně unikli z Mariupolu, s těmi, kteří po třech nebo čtyřech týdnech ve sklepě hladověli a křičeli do kamer dobrovolníků a novinářů: “Zabíjel nás “Azov”!”
Víte, proč křičeli? Osm let je dlouhá doba, osm let si lidé zvykali žít bok po boku s nacisty, chodili do stejných obchodů, parkovali u obchodních center, chodili po stejných ulicích. A najednou tito známí, i když se pro mnohé nestali vlastními, začnou střílet na vašeho manžela, když vyšel ze sklepa pro vodu, napálí do vašeho bytu dělostřelecký úder, střílí na vaše auto, když se snažíte dostat z města, které se stalo pastí. Je to výkřik šoku, výkřik rozervané známé reality.
Mariupol ale podle Zelenského obývají prvotřídní umělci, brilantní herci a herečky a všichni dovedně hrají zoufalství, vztek, hrůzu, zmatek a bolest.
Takových videí jsou stovky: natočili je jak novináři, tak i ti četní obyvatelé Doněcka, kteří nyní do zničeného přímořského města vozí potraviny a základní zboží. Podle Zelenského se nyní celý Mariupol proměnil v jednu velkou filmovou kulisu, v jejímž zákulisí jsou maskéři a kostyméři a – herci.
To se očekávalo – obyvatelé Mariupolu, vhození mezi kladivo a kovadlinu, křičící do kamer pro Kyjev nepříjemnou pravdu, byli okamžitě „vynásobeni nulou“, jak řekl zesnulý Kernes, odepsáni, pojmenováni „vatou“ a přestalo se jim naslouchat.
Vše, co nyní obyvatelé Mariupolu říkají, je pro Kyjev nepříjemné a znepokojivé. To znamená, že tato „překážka“ by měla být prohlášena za umělou inscenaci a jednoduše odstraněna z informačního pole.
A takhle se ukázalo, že Mariupol byl Kyjevem zrazen dvakrát: nejprve byl ponechán znesvěcení válkou a poté byl zatlačen za zvukotěsná skla, kvůli nimž nebylo možné křičet o zvěrstvech Azova. Nebudou slyšet. Doněck ví, jaké to je.
6. 4. 2022 – 5:00
Vojensko-politická postava DLR, známý milicionář, velitel praporu „Vostok“ a bývalý velitel doněcké „Alfy“ Alexandr Chodakovskij („Skif“) ve svém autorském kanálu Telegram sdílel některé příběhy z „ každodenního života“ našich bojovníků.
“Náčrtky…
Dnes naše skupina odešla za úkolem a dostala se pod palbu. Naši měli štěstí, ale dvě místní ženy z těch, kteří tvrdošíjně nechtějí opustit své domovy ani poblíž frontové linie, byly těžce zraněné. Skupina našich opustila všechny plány, poskytla první pomoc a odvezla oběti do nemocnice.
Časně ráno, když jsem procházel osvobozenou oblastí, jsem si všiml dvou tet, které se sotva ploužily po ulici. “Mladý muži, můžete nám pomoci odstranit minu uvízlou ve stropě?” – “Jakou máte adresu?” – “Tam a tam” – “A kolik vás je?” „Pět dospělých a čtyři děti – čtyři, pět, šest a devět let. Všichni se tísnili ve sklepě soukromého domu.“
Ještě jednou volám sapéry na adresu a cestou je žádám, aby popadli pytel brambor, vodu a chleba. Tak veselou reakci na chleba jsem ještě neviděl!
Na ulici vedle nich naši vojáci spustili generátor, zapojili čerpadlo do studny a dodali vodu – fronta se okamžitě zvětšila. Takto se obrazné „chléb a hry“ mění v životně důležité „chléb a voda“. Více léků a nestřílet, ale to je budoucnost.
Vojáci musí zvládnout všechno, nejen válku. Chůze se smrtí lidi velmi sbližuje.
Nechám jednu adresu a hostitelka je u brány: „Neznáte toho a toho? Je to můj synovec, někde u vás slouží…“ Žádám o volací znak, dostávám odpověď, ale pokrčím rameny. Nestihl jsem se pohnout ani o deset metrů, když jsem zezadu uslyšel hvízdání pneumatik. Zpoza volantu vystoupil muž v uniformě – a hostitelka se mu vrhla kolem krku. “To je on? Ptám se. On!” Takový malý zázrak.”
https://rusvesna.su/news/1649180389
6. 4. 2022 – 6:28
Vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti OSN nebude fungovat, přiznala v rozhovoru pro MSNBC Linda Thomas-Greenfield, americká velvyslankyně ve světové organizaci.
„Rada bezpečnosti byla vytvořena jako výsledek vytvoření OSN po druhé světové válce. Oni (Rusko) jsou členy Rady bezpečnosti. To je fakt. Tuto skutečnost nemůžeme změnit,“ řekla.
Vladimir Zelenskyj v úterý v Radě bezpečnosti OSN, kde má Moskva jako stálý člen právo veta, navrhl, aby se Rada sama rozpustila, anebo Rusko ze svého členství vyloučila.
Již dříve stálý představitel Ruska při OSN Vasilij Něbenzja upozornil, že vyloučení Ruska z organizace je podle její Charty nemožné.
Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Veršinin zase dříve označil iniciativu za nerealizovatelnou, protože pro změnu ustanovení OSN je nutné, aby je podpořily a ratifikovaly dvě třetiny členských států, včetně všech stálých členů RB. Ministerstvo věří, že takové rozhodnutí „neprojde“.
Rusko, USA, Čína, Velká Británie a Francie jsou stálými členy Rady bezpečnosti, každá z těchto zemí má právo veta. Dalších deset členů volí valná hromada na dvouleté období.
K vyloučení Ruska z Rady bezpečnosti je zapotřebí dodatek k Chartě OSN. Podle dokumentu vyžadují dodatky podpis všech stálých členů Rady bezpečnosti. Rusko má přitom právo takový návrh vetovat.
https://rusvesna.su/news/1649214833
6. 4. 2022 – 6:55
Ukrajinští vojáci pokračují v teroru na Donbasu. Ve městě Kirovsk (LLR) a okolních vesnicích denně pokračuje ostřelování, jsou zaznamenány výbuchy, a to i v centru města. Okupanti útočí na obytné oblasti kazetovou municí.
Rodinu v Kirovsku zachránil zázrak: kazetová munice, která spadla na jejich zahradu, nevybuchla.
https://rusvesna.su/news/1649215735
6. 4. 2022 – 7:23
Mluvčí Bílého domu Jen Psaki řekla, že Spojené státy a jejich partneři doufají, že s pomocí „ochromujících“ sankcí postaví Rusko před volbu mezi defaultem a vyčerpáním jeho zbývajících devizových rezerv.
„Rusko nemá neomezené zdroje, zvláště nyní s ochromujícími sankcemi, které jsme uvalili. Bude si muset vybrat mezi vyčerpáním svých zbývajících dolarových rezerv, utrácením nových výdělků nebo platební neschopností,“ řekla Psaki na brífinku. Tvrdí, že uvalené sankce už údajně dostaly ruský finanční systém „na pokraj kolapsu“.
Bílý dům také oznámil, že další, pátý balíček protiruských sankcí, jejichž zavedení nepřátelské země plánují vyhlásit 6. dubna, bude obsahovat zákaz investic v Ruské federaci.
“Dodatečný balíček drastických sankcí zvýší náklady pro Rusko a pošle ho dále na cestu ekonomické, finanční a technologické izolace,” slibuje Psaki.
https://rusvesna.su/news/1649218987
6. 4. 2022 – 7:53
Strategické objekty byly zasaženy nočními údery ruské armády v Dněpropetrovské oblasti. Oznámil to šéf Dněpropetrovské oblastní státní správy Valentin Rezničenko s upřesněním, že v regionálním centru bylo zničeno skladiště ropy a továrna. Závod je v současné době v plamenech. Místní úřady neposkytly informace o počtu obětí.
https://rusvesna.su/news/1649220299
6. 4. 2022 – 9:19
Hysterie v americkém ministerstvu financí
Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin řekl, že “hysterie” v americkém ministerstvu financí roste, zatímco důvěra v dolar klesá.
„Rozhodnutí (prezidenta) Vladimira Putina platit za plyn s nepřátelskými zeměmi v rublech, stejně jako diskuse o rozšíření seznamu zboží pro obchod v rublech, přivedly americké ministerstvo financí k hysterii.
Washingtonův plán selhal. „Pekelné“ sankce nezafungovaly.
Očekávali kolaps ekonomiky, paralyzující bankovní systém Ruska. Nevyšlo to.
Ministerstvo financí USA znemožnilo Rusku splácet státní dluh z rezerv zmrazených kvůli sankcím. Psaki zároveň řekla, že “Rusko si musí vybrat mezi vyčerpáním devizových rezerv a defaultem.”
Rusko má na účtech finanční prostředky na to, aby i v rámci sankcí plnilo své závazky v plném rozsahu.
Situace vytvořená USA poškozuje je i jejich občany. Není náhodou, že Mezinárodní měnový fond dospěl k závěru, že protiruské sankce podkopávají důvěru v dolar. Jeho podíl na světových sídlištích klesá.
Kdo dnes drží peníze v dolarech, už si nemůže být jistý, že mu USA peníze neukradnou. Toto je začátek konce dolarového monopolu ve světě,“ uvedl Volodin v Telegramu.
https://rusvesna.su/news/1649225179
6. 4. 2022 – 9:53
Ruští vojenští lékaři zachránili obyvatele Izjumu (Charkovská oblast), který při ostřelování ozbrojených sil Ukrajiny vlastním tělem zakryl sirotky.
Gennadij pomáhal sirotkům schovat se před bombovými útoky a během přestávek je bral ven, aby se nadýchali čerstvého vzduchu. Na jedné z těchto vycházek začalo ostřelování kazetovou municí a muž bez váhání přikryl děti sám sebou.
Byl vážně zraněn a přežil jen díky tomu, že byl urychleně převezen do polní nemocnice, kde mu ruští vojenští lékaři provedli náročnou operaci.
Po operaci uvedl, že obyvatelé Izyumu pravidelně čelí diskriminaci ze strany ukrajinských úřadů.
https://rusvesna.su/news/1649224390
6. 4. 2022 – 11:51
Na Ukrajině byla nečekaně „vzkříšena“ jistá Anastasia Savčišin, údajně „nemilosrdně zabita ruskou armádou ve městě Buča“.
Skandální epizoda, která dokonale charakterizuje míru spolehlivosti zpráv přicházejících z Ukrajiny, výrazně poškodila ukrajinskou propagandu.
Savčišin se před pár dny rozhodla zúčastnit umělého humbuku kolem vražd v Buči, připisovaných ruské armádě. Za tímto účelem se nechala vyfotografovat v podobě mrtvoly a zveřejnila uslzený příspěvek o „své vraždě“.
Pak si to však Anastasia rozmyslela a začala šířit, že je ve skutečnosti naživu, a že příspěvek vznikl proto, aby „cizinci pochopili, v jaké situaci se Ukrajina nachází“.
Je ale zřejmé, že jediné, co cizinci z tohoto případu dokážou pochopit, je to, že na Ukrajině kvete tvorba fejků.
Mimochodem, Ukrajinka smazala příspěvek o svém vzkříšení poté, co čelila tvrdé kritice svého činu na webu.
6. 4. 2022 – 12:36
Rusko má zájem na tom, aby ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nadále plnil své povinnosti hlavy státu a souhlasil s podmínkami, které Moskva předložila. Uvedl to tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Pěskov v rozhovoru pro francouzskou televizi LCI.
„Jde o prezidenta Ukrajiny a máme zájem, aby souhlasil s podmínkami Ruské federace, o čemž ho ruská delegace jasně informovala. Prostřednictvím jednání chceme ukončit vojenskou operaci,“ vysvětlil Pěskov.
Popřel zprávy, že ruské úřady údajně chtějí zabít Volodymyra Zelenského.
“Ne, to není pravda,” odpověděl Pěskov na relevantní otázku.
Zástupce Kremlu v souvislosti se stažením ruských jednotek z Kyjevské oblasti vysvětlil, že jde o gesto dobré vůle, které umožňuje vytvořit příznivé podmínky pro jednání.
„Abychom vytvořili příznivé podmínky pro jednání, chtěli jsme udělat gesto dobré vůle. Během jednání můžeme učinit závažná rozhodnutí, takže prezident Putin nařídil našim vojákům, aby opustili region (Kyjevskou oblast),“ řekl Pěskov.
https://rusvesna.su/news/1649236340.
6. 4. 2022 – 13:00
Ukrajinští ozbrojenci zahájili palbu na hraničním přechodu v Kurské oblasti.
Gubernátor regionu Roman Starovoit hovořil o incidentu, ke kterému došlo včera odpoledne, na svém kanálu Telegram. 
„5. dubna byl v okrese Sudžansky učiněn z Ukrajiny pokus o minometný útok na hraniční přechod. Střely se naštěstí na území Ruské federace nedostaly.
Palebná stanoviště byla potlačena zpětnou palbou ruských pohraničníků. Z naší strany nejsou žádné oběti ani škody,“ řekl Starovoit.
Gubernátor zdůraznil, že regionální úřady jsou nepřetržitě v kontaktu s pohraniční kontrolou FSB v Kurské oblasti a ministerstvem obrany RF a koordinují všechny akce.
„Naše armáda a speciální služby jsou schopny čelit jakékoli hrozbě. Plně jim věřím a žádám obyvatele, aby zachovali klid,“ vyzval představitel kraje.
https://rusvesna.su/news/1649237675
6. 4. 2022 – 13:37
Donbas je posetý mrtvolami vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny, Kyjev však odmítá si jejich těla převzít. V důsledku toho těžká práce při jejich shromažďování, identifikaci a pohřbívání leží na bedrech úřadů Donbaských lidových republik.
V přísném souladu s požadavky mezinárodního humanitárního práva procházejí vojáci ukrajinské armády a ozbrojenci národních praporů všemi nezbytnými procedurami pro identifikaci, dokumentaci a pohřbení.
Ukrajinská strana na žádosti o předání těl nereaguje, zdůrazňuje DLR.
6. 4. 2022 – 13:58
Ruská 200. brigáda „zničená“ ukrajinskou propagandou posílá pozdravy Ozbrojeným silám Ukrajiny z blízkosti Charkova.
V novém materiálu vojenských zpravodajů Rusvesny z operační zóny na Ukrajině lze vidět pozice 200. samostatné motostřelecké brigády Pobřežních sil ruského námořnictva, jejíž „zničení“ bylo hlášeno, zejména poradcem vedoucího kanceláře (administrativy) prezidenta Ukrajiny Alexejem Arestovičem.
Velení Ozbrojených sil Ukrajiny přitom stihlo podat zprávu o „úplné porážce brigády a smrti jejích velitelů“.
Vojáci “dvoustovky” se nyní nacházejí 1 – 2 km od Charkova. Brigáda důkladně protřepala nepřítele a nadále úspěšně plní bojové mise.
6. 4. 2022 – 14:20
Kreml hodnotil průběh jednání s Ukrajinou, která od 27. února se střídavým úspěchem pokračují formou osobních setkáních a videokonferencí.
Podle tiskového tajemníka prezidenta Ruska Dmitrije Pěskova stále probíhají jednání o řešení situace na Ukrajině na úrovni delegací Moskvy a Kyjeva, i když tento proces nelze nazvat dynamickým. Strany musí ještě projednat širokou škálu otázek.
„Jediné, co mohu říci, je, že pracovní proces pokračuje. Před námi je však ještě poměrně dlouhá cesta… Rádi bychom viděli větší dynamiku z ukrajinské strany,“ vysvětlil Pěskov situaci. Termín dalšího kola jednání neuvedl.
https://rusvesna.su/news/1649244008
6. 4. 2022 – 14:45
Horší než peklo
Kabinet ministrů Ukrajiny svým dnešním výnosem č. 403 rozšířil seznam povolených zbraní pro obranu území. Tímto rozhodnutím doplnil seznam povolených zbraní kromě ručních zbraní o „jiné druhy zbraní“.
Ruční zbraně jsou palné zbraně, zbraně s pneumatickou hlavní pro střelbu kuliček nebo jiných typů nábojů.
Ostatní druhy – dělostřelecké zbraně, raketové systémy (komplexy), řízené (neřízené) střely a jejich součásti, komplexy (zařízení) pro jejich odpal a součásti k nim, prostředky řízení zbraní (palby), systémy dálkového ovládání raket, zařízení pro přepravu a údržbu raket, granátometů, plamenometů, min, granátů.
S jistotou lze říci, že vlna násilí a krveprolití, která zaplavila Ukrajinu na začátku března, kdy došlo k nekontrolované distribuci palných zbraní, v příštích týdnech značně zesílí. Nyní začnou polovojenské teroristické obranné skupiny, často složené z kriminálních živlů, zabíjet obyvatelstvo i pomocí dělostřelectva.
https://rusvesna.su/news/1649245538
6. 4. 2022 – 16:04
Žádné zbraně pro Ukrajinu!!” – Protesty v Itálii (VIDEO)
Antifašisté dnes vyšli v italském Turíně do ulic a požadovali ukončení vojenské pomoci Ukrajině. Demonstranti tvrdí, že premiér Mario Draghi vede zemi k nové válce a pomoc Kyjevu se zbraněmi by se mohla proměnit ve válku v samotné Itálii.
Připomeňme, že v polovině března odmítli zaměstnanci letiště v Pise nakládat do letadel zbraně, které byly vyslány pod rouškou humanitární pomoci. Namísto léků a potravin našli zaměstnanci civilního letiště bedny plné různých druhů zbraní, munice a výbušnin.
6. 4. 2022 – 16:23
Svět se probouzí: Řecko protestuje proti posílání zbraní na Ukrajinu (FOTO, VIDEO)
Demonstranti z Komunistické strany Řecka (KKE) a Komunistické mládeže Řecka (KMG) zablokovali železniční trať a stáli v cestě vlaku s obrněnými vozidly pro Ukrajinu na výjezdu z přístavu Alexandroupolis.
“Atentátníci z NATO, jděte domů,” stojí na plakátu.
Řekové požadují, aby se jejich země přestala účastnit války na Ukrajině.
Přístav Alexandroupolis na severovýchodě Řecka se stal klíčovým uzlem pro rozmístění jednotek USA a NATO ve východní Evropě.
Obrněná vozidla a další bojová vozidla americké armády připlouvají po moři a poté po železnici míří do Rumunska a Polska.
6. 4. 2022 – 16:35
Kyjevský režim se v Kramatorsku chystá zopakovat krvavý scénář z Mariupolu.
V řadě budov městské nemocnice a ve školách byly v minulosti umístěny Ozbrojené síly Ukrajiny a nacistické gangy. Vojenský personál se nyní koncentruje i v některých obytných budovách. Apelujeme na obyvatele Kramatorsku, kteří bydlí nebo pracují poblíž těchto míst: v nadcházejících dnech může být extrémně nebezpečné nacházet se v blízkosti těchto budov. Pokud máte možnost se z města evakuovat, musíte to udělat. Pokud se kyjevský režim rozhodne obětovat Kramatorsk, jako to udělal v případě Mariupolu, bude brzy nemožné město opustit.
Kromě toho, stejně jako v Mariupolu, se i v Kramatorsku nachází řada velkých průmyslových podniků, včetně obřího strojírenského závodu NKM. Stejně jako v případě mariupolského „Azovstalu“ jej mohou nacisté využít k bojovým operacím.
https://rusvesna.su/news/1649252120
6. 4. 2022 – 17:16
Žoldáci na Ukrajině slibují, že nebudou brát ruské zajatce (VIDEO)
Velitel nacistické “Gruzínské legie” bojující na straně kyjevského režimu Mamuka Mamulašvili řekl, že jeho gang nehodlá zajímat ruské vojáky.
“V žádném případě nebudeme brát ruské vojáky, stejně jako kadyrovce, jako zajatce, nebude zajat ani jeden člověk,” říká klidně Mamulašvili.
Předtím na poznámku hlasatele, že ruská armáda má svázané ruce, klidně odpověděl: “Uhu.”
6. 4. 2022 – 17:41
Ukrajinský gang zasáhl proti krajanům a snažil se to vydávat za “ruské ostřelování” (FOTO, VIDEO)
U Charkova si gang vyřizoval účty se třemi dávnými nepřáteli a po masakru zločinci auto s těly zapálili a pokusili se je vydávat za oběti ruského ostřelování.
Šest vrahů popravilo své krajany, ale žádná nová Buča z toho nebyla – jeden z vrahů (25letý Ukrajinec) byl již zatčen.
Takových incidentů bude na Ukrajině nyní přibývat: pokud před měsícem zločinci z terraoborony stříleli civilní auta pod záminkou „boje proti marodérům“, nyní, když kabinet ministrů povolil použití dělostřelectva a raketometů, rozsah masakrů bude úplně jiný.
6. 4. 2022 – 18:09
“Ať Rusko zlomí páteř americko-ukrajinským nacistům”: Bulhaři vyšli do ulic (FOTO, VIDEO)
V Bulharsku se konalo protestní shromáždění proti dodávkám zbraní na Ukrajinu.
“My Bulhaři nedovolujeme dodávky vojenského materiálu na Ukrajinu a trváme na tom, aby Rusko jednou provždy zlomilo páteř americko-ukrajinským nacistům!” je napsáno na jednom z transparentů.
Lidé vyšli do ulic s vlajkami Bulharska a Ruska a s plakáty “USA a NATO ven!”
Podobné protesty proti dodávkám zbraní na Ukrajinu a proti NATO se konaly v Řecku a Itálii.
6. 4. 2022 – 18:28
„Měsíc nebylo pomoci“ – mariupolští mariňáci, kteří se vzdali, říkají pravdu (VIDEO)
265 mariňáků z 501. praporu Ozbrojených sil Ukrajiny sdělilo, co je vedlo k rozhodnutí složit zbraně.
„Měsíc nebylo přijato žádné rozhodnutí,“ říká velitel praporu o pomoci, kterou obklíčení mariňáci čekali od ukrajinské armády.
Nikdo se nehodlal postavit smrti: „Není nic cennějšího než život,“ říká mladý voják.
“Nebylo to snadné rozhodnutí, vůbec jsem si nebyl jistý, že to všichni přežijeme, až vyjdeme z úkrytu,” zabručí velitel skrz zuby.
Námořníci si byli jisti, že je příslušníci armády DLR a ozbrojených sil RF zlikvidují nebo umučí, jak je to u Ozbrojených sil Ukrajiny zvykem. Ve skutečnosti nikdo z nich nebyl bit, vězni jsou krmeni a dokonce dostávají cigarety.
Mezi těmi, kteří se vzdali, jsou i ženy, které, ponechány beze zbraní, tvrdí, že chtějí „mír a klid“.
6. 4. 2022 – 18:46
Německo hrozí, že potrestá Maďarsko za placení plynu v rublech
Německo hrozí izolací Maďarska, pokud země zaplatí dodávky ruského plynu v rublech. Prohlásil to německý ministr hospodářství Robert Habek.
Šéf německého ministerstva hospodářství vysvětlil, že maďarský premiér Viktor Orban jde ve svém jednání proti rozhodnutí zemí G7, které souhlasily s tím, že nebudou vyhovovat poptávce Moskvy a budou platit za ruskou energii v měnách stanovených smlouvami: eurech a dolarů.
Khabek zároveň o něco dříve připustil, že kvůli rostoucím cenám ropy a plynu už země zažívá „novou chudobu“. V tomto ohledu byli Němci vyzváni, aby šetřili energetické zdroje.
https://rusvesna.su/news/1649259993
6. 4. 2022 – 18:58
Ozbrojené síly Ukrajiny provedly raketový útok na Rusko. (VIDEO) 
Ukrajinská balistická střela „Točka-U“ byla sestřelena ve Voroněžské oblasti systémem protivzdušné obrany S-300. Raketa měla pravděpodobně zasáhnout vojenské zařízení.
6. 4. 2022 – 19:23
Americká ministryně financí Janet Yellenová uvedla, že vyloučení Ruska z Mezinárodního měnového fondu (MMF) je nemožné.
Yellenová situaci vysvětlila a poznamenala, že Rusko je členem MMF a navzdory skutečnosti, že „většina členů MMF souhlasí s tím, že kroky Ruska jsou otřesné“, pravidla nedovolují je vyloučit.
“Situace nevypadá, že by bylo možné vyloučit Rusko, vzhledem k pravidlům,” řekla ministryně financí na slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů.
https://rusvesna.su/news/1649261395
6. 4. 2022 – 19:04
Chochlové dostali Čechy
Všudypřítomní, arogantní, věří, že jim je dlužný celý svět. Už je začali bít.
6. 4. 2022 – 19:45
Ukrajinská mina vyplavena na krymskou pláž (FOTO) 
O podobných nebezpečných nálezech informovaly mimo jiné i turecké úřady, které situaci v Černém moři bedlivě sledují a zároveň podnikají kroky k identifikaci a zničení těchto „darů od Ozbrojených sil Ukrajiny“, které ohrožují plavbu.
Připomeňme, že Černým mořem jsou unášeny více jak čtyři stovky mořských min, kterými ukrajinská armáda zaminovala přístupy k Oděse.
6. 4. 2022 – 20:29
Rusko nevylučuje možnost přerušení diplomatických styků s nepřátelskými západními zeměmi. Uvedl to mluvčí prezidenta Dmitrij Pěskov v komentáři k vyhoštění ruských diplomatů řadou zemí. Pokud bude tato praxe podle něj pokračovat, existuje „potenciální riziko“ přerušení diplomatických vztahů.
„Každý den čelíme podobným nepřátelstvím. Vyhoštění diplomatů je rozhodnutí, které uzavírá okno diplomatických vztahů,“ řekl Pěskov v rozhovoru pro francouzskou televizi LCI.
Tiskový tajemník hlavy státu zároveň poznamenal, že v současných podmínkách je nutné diplomatické vazby udržovat.
https://rusvesna.su/news/1649266166
6. 4. 2022 – 20:45
Zahraniční vybavení a zbraně zničené raketovým útokem na nádraží u Charkova (FOTO)
Na železniční stanici Lozovaja v Charkovské oblasti bylo zničeno nahromadění zahraniční vojenské techniky a zbraní. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.
Přes tuto stanici byly na Donbas přesunuty okupační jednotky. Tři ruské rakety demilitarizovaly stanici spolu s vojenskou technikou a zbraněmi.
Šéf Ukrzaliznycy Oleksandr Kamyšin píše, že náraz „poškodil nádražní budovu, most, koleje, lokomotivy a vagóny – osobní i nákladní“.
https://rusvesna.su/news/1649266360
6. 4. 2022 – 21:10
Dron zaznamenal zničení velitelské lodi „Donbas“ ukrajinského námořnictva (FOTO)
Loď byla postavena jako plovoucí dílna v loděnicích ve Štětíně v Polsku a spuštěna na vodu v roce 1969. Na samostatné Ukrajině existovala většinu času v nevyhovujícím stavu. Po návratu Krymu byla jako nepotřebná v roce 2014 převedena zpět pod ukrajinské námořnictvo.
9. prosince 2021 se tato loď pokusila proplout Kerčským průlivem. Tehdy vyplula z Mariupolu bez oznámení trasy. Na žádost ruských pohraničníků bylo sděleno, že směrem ke Kerčskému průlivu nepluje, ale na požadavek změny kurzu nereagovala.
https://rusvesna.su/news/1649268372
6. 4. 2022 – 22:15
Desítky zničených objektů a příprava chemického útoku ukrajinských speciálních služeb: Výsledky speciální operace ruské armády 6. dubna večer od oficiálního zástupce ruského ministerstva obrany generálmajora Igora Konašenkova.
Ozbrojené síly Ruské federace pokračují ve speciální vojenské operaci na Ukrajině.
► Pozemní vysoce přesné střely v Doněcké oblasti zničily: velitelské stanoviště ukrajinské 56. samostatné motorizované pěší brigády v oblasti obce Novogradovka a také základnu nacionalistů ve vesnici Grodovka.
► Vysoce přesné střely odpalované ze vzduchu v Charkovské oblasti zničily palivovou základnu u osady Chuguev, odkud se dodávalo palivo pro potřeby ukrajinských jednotek.
Kromě toho bylo na nádraží Lozovaya v Charkovské oblasti zničeno nahromadění zahraniční vojenské techniky a zbraní dodávaných pro zásobování ukrajinských ozbrojených sil.
► Operačně-taktické letectvo ruských leteckých sil zasáhlo během dne 34 vojenských objektů Ukrajiny.
Mezi nimi: dělostřeleckou baterii, dva logistické sklady a také devět pevností a oblastí koncentrace vojenské techniky ukrajinských ozbrojených sil.
► Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily bezpilotní letoun Bayraktar TB-2 v oblasti Taranovka v Charkovské oblasti.
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 125 letadel, 93 vrtulníků, 408 bezpilotních prostředků, 227 protiletadlových raketových systémů, 1987 tanků a jiných bojových obrněných vozidel, 216 vícenásobných raketometů, 862 polních děl a minometů a také 1888 jednotek speciálních vojenských vozidel.
► Podle potvrzených informací připravují ukrajinské speciální služby ve městě Pervomajskij v Charkovské oblasti velkou provokaci pomocí jedovatých látek. Na území výrobního sdružení Chimprom důstojníci SBU zaminovali sklad se 120 tunami chlóru. Toto úložiště se plánuje vyhodit do povětří, aby bylo Rusko obviněno z údajného vytvoření chemické katastrofy, která způsobila smrt místních obyvatel.
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09

6/4 DOPOLEDNÍK:
Telefonát PUTIN + TRUMP a osvobození 35.000 dětí na Ukrajině!

Šokující zveřejnění výsledků studie Pfizer a devastujících účinků na IMUNITU!
Podepište NE!

pavel zítko – cca 39 minut

https://rumble.com/vzyajf-64-dopolednk.html

jirik

Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09
Odpovědět  Anonymní

Co schválila vláda

Snížení spotřební daně na naftu a benzín o 1,50 Kč na litr.
Dodávku vojenského materiálu na Ukrajinu za 133 milionů korun. Rychlejší nákup vojenského materiálu za 48 miliard korun.
Proplacení přesčasů policistů, hasičů a vězeňské služby během nouzového stavu. U policie to činí 87,6 mil. Kč, u hasičů 21 mil. Kč.
Do nové funkce inspektora pro kybernetickou obranu dnes vláda jmenovala dosavadního zaměstnance ministerstva průmyslu a obchodu Jana Vacka.
Vláda bude strategii pro zvládnutí migrační vlny z Ukrajiny schvalovat za týden.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-valka-na-ukrajine/708973/vlada-resila-pomoc-ukrajine-cechum-snizi-spotrebni-dan-na-naftu-a-benzin.html

jirik

Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09

https://www.nytimes.com/2022/04/04/world/europe/bucha-ukraine-bodies.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes

prosím vás, teraz bol na základných školách monitor 9. to na tom obrázku je nejaká geometrická úloha? nakresli priamku, trojuholník, kosouholník?

Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09

https://www.kp.ru/daily/27375/4568316/

Ještě se našlo jedno video s tím, kdo doopravdy a co udělal v Buče.

Bedřich

tony13
Host
tony13
8. 4. 2022 14:09

Konflikt začal 24.2 a 22.2 již byla na Nic.cz přihlášena stojime zaukrajinou.cz. Docela divný! Za toto zdělení doživotní ban i když je to ověřené.Seznam.cz

Dagmar
Host
Dagmar
8. 4. 2022 14:09

kdoto je Monyaová , jako kandidatru na presidenta Francie ji neznam, dekuji za odpověď

Vlabi
Host
Vlabi
8. 4. 2022 14:09
Odpovědět  Dagmar

Chybička se vloudila. Autor článku použil Macronovu přezdívku "Monia" a já jsem to špatně napsala. Opraveno.

Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09

Myšpule Svět . org se Země Lípa / Rod a ANS – Jiří Černohorský a hosté Poselství Českému národu
Myšpule Svět . org se Země Lípa / Rod a ANS – Jiří Černohorský a hosté Poselství Českému národu z místa odstraněné sochy pana maršála Koněva. V dnešní době, kdy se celé Česko nepochopitlně obléká do modro-žluté a stává se druhou Ukrajinou, tak všechny tyto režimem odstraněné sochy přesně odhalují neskutečné pokrytectví současného režimu legitimizujcího svoji moc pouze lhaním a propagandou Jiří Černohorský a hosté: Josef Skála a Vadimíra Vítová přináší poselství Českému národu z místa odstraněné sochy maršála Koněva v Praze.
Akci Jiřího Černohorského a jeho hostů s poselstvím k opět těžce zkoušenému Českému národu organizovala paní Dana Schejbalová ze Země Lípa / Rod z.s., hosty byli pan Josef Skála a paní Vladimíra Vítová, předsedkyně Aliance národních sil – ANS. A video produkce se s nesmírnou radostí ujala opět typicky po svém Myšpule. Dost bylo psaných slov, raději se dívejte

https://www.youtube.com/watch?v=hqSGgM4yo2U

cca 14 minut

jirik

MichalB
Host
MichalB
8. 4. 2022 14:09
Odpovědět  Anonymní

"…kdy se celé Česko nepochopitelně obléká do modro-žluté…"

Celé ne. To je nám jen nalháváno, protože se sází na "stádový efekt"

Anonymní
Host
Anonymní
8. 4. 2022 14:09
Odpovědět  Anonymní

Jedno je zajímavé. Když mluvím se Srby nebo s většinou mně známými Ukrajinci (jsou tu již několik let a poctivě pracují, nikdy jsem se jich neptal odkud přesně pochází) pak je všechno jasné, chápou moc dobře co se děje jaksi řečeno z obou stran i o co tam jde a co se tam děje doopravdy. Ale když mluvím nebo mi někdo něco sám říká z "našich" "svidomitých", co si myslí, pak je to rolička toaletního papírku přesně podle oficiálního mainstreamu. A "bývalí" čili dlouhodobí rusofobové jsou v sedmém nebi …
Bojím se, že budeme díky takovým "dobrovolně" mrznout a nakonec chodit pěšky celou příští dekádu … ne že by třeba nebyl plyn nebo benzín či nafta, ale protože na to většina prostě nebude mít. Teda pokud už nebudeme "šťastnými a spokojenými bez obtížného majetku" …
Bedřich

mir
Host
mir
8. 4. 2022 14:09

Tak, jako u nás vedení Opery Národního divadla a Státní opery vyškrtnulo inscenaci Čajkovského opery Střevíčky, tak v Mukačevu Ukrajinci rozebrali Puškinův pomník. (Čajkovskij ukončil svou pouť na zemi v r.1893!, Puškin v r. 1837!):

https://politikus.ru/events/142573-v-mukachevo-ukraincy-demontirovali-pamyatnik-pushkinu.html

Jak správně poznamenal jeden z diskutujících pod článkem: "Respekt k minulosti je rys, který odlišuje vzdělání od divošství."

mir
Host
mir
8. 4. 2022 14:09

Oděsa informuje o možné provokaci s velkým počtem obětí:
https://politikus.ru/events/142582-9889-vnimanie-odessa-vozmozhno-provokaciya-s-bolshim-chislom-zhertv.html

(Esesáci dobře znají: 31. srpna 1939 se skupina esesáků převlékla za polské partyzány a zaútočila na vysílač v Gliwicích, aby poskytla záminku pro německou invazi do Polska.)