Co se děje na Ukrajině 39

5. 4.2022 – 9:52
Česká republika vypravila na Ukrajinu vlak s tanky T-72M1 a BMP-1 (FOTO) Zbraně odjely po železnici a již dosáhly svého cíle.
Pumpování kyjevského režimu zbraněmi pokračuje a kolektivní Západ dělá vše pro to, aby nepřátelství pokračovalo co nejdéle. 
(Může někdo z čtenářů dát k uvedené fotografii nějaké informace?)

4. 4. 2022 – 23:07
Nejnovější útočné drony “Inochoděc” ničí pevnosti a techniku ​​Ozbrojených sil Ukrajiny (VIDEO) Jeden z těchto úderů je zachycen v novém videu.
Bezpilotní vzdušný systém Inochoděc s průzkumným a úderným letounem vstoupil do služby u ruských leteckých sil teprve nedávno. Pro použití s ​​ním byly vyvinuty a jsou vyráběny nové typy zbraní. “Inochoděc” – v podstatě modernizovaný “Orion” – s délkou křídla 16 m a může být ve vzduchu 24 hodin. V otevřených zdrojích jsou informace o jeho schopnosti zasahovat pozemní cíle řízenými střelami a řízenými bombami.
V terénu byl testován na území Syrské arabské republiky, kde prokázal svou účinnost.
5. 4. 2022 – 23:30
Záběry z Mariupolu: Ruská armáda ničí “Azov” zakopaný v průmyslové oblasti Azovstal (VIDEO) Zveřejněné záběry ukazují, jak vysoce přesné zbraně ničí pozice obrněných vozidel, MLRS a dělostřelectva nacistů.
5. 4. 2022 – 00:09
Vzdušný poplach nad celou Ukrajinou. Údery jsou zasazovány velkému počtu regionů: od Lvova po Kramatorsk. 
https://politikus.ru/events/142478-vozdushnaya-trevoga-po-vsey-ukraine.html
5. 4. 2022 – 0:09
Boje v Popasné: 
Naši bojovníci útočí na opevnění Ozbrojených sil Ukrajiny v Popasné (LLR) a vyklízejí okraje. Nepřítel se zuřivě brání a snaží se srovnat město se zemí. (VIDEO)
Příslušníci Lidových milicí LLR poté, co vyhnali ukrajinské ozbrojence z dobře opevněných pozic na předměstí, pokračují v systematickém čištění města od ukrajinských nacistů.
Nepřítel, který si uvědomuje svou porážku, ničí město těžkými zbraněmi, včetně zakázané munice, jako jsou fosforové miny, kterými jsou některé oblasti doslova posety. Nechybí ani drony shazující miny a výbušné nástrahy.
“Situace je napjatá. Včera se v noci ostřelovalo. A pak minulou noc nepřítel zasáhl osadu fosforem. Dělostřelectvo bije, je jedno, zda ve tmě či za světla. Z domů zbyly jen základy,“ říká voják LLR s volacím znakem „Žora“.
“Pomalu však postupujeme vpřed. Každým dnem získáváme zpátky více a více naší rodné země. Potíž je v tom, že během ústupu zasáhli civilisty, infrastrukturu a obytné budovy hoří.
Postup ztěžuje to, že civilní obyvatelstvo je pod palbou. Militanti okupují obytné budovy, zadržují lidi, schovávají se za nimi, což zpomaluje postup našich jednotek,“ říká bojovník s volacím znakem „Býk“. Dodal, že pokud to bude možné, naše armáda evakuuje civilní obyvatelstvo.
5. 4. 2022 – 0:33
I v DLR je situace kritická: ustupující nepřítel v šílenství pálí i po již osvobozených územích. Za uplynulý den byly na území DLR zraněny desítky civilistů.
https://rusvesna.su/news/1649096224
5. 4. 2022 – 1:30
Dmitrij Rogozin, generální ředitel státní korporace Roskosmos, připomněl svým „západním partnerům“ z NATO, že jsou v Rusku ostře sledováni.
„V tento den, 4. dubna 1949, podepsali zástupci dvanácti zemí (Belgie, Velké Británie, Dánska, Islandu, Itálie, Kanady, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Portugalska, USA a Francie) Severoatlantickou smlouvu. Tak se zrodilo NATO – hlavní hrozba pro celý svět, který přežil druhou světovou válku.
Přál bych si, aby moji staří známí z práce v Bruselu, zejména Stoltenberg, obdivovali spolu se mnou svou kancelář o narozeninách NATO pomocí satelitního snímku z kosmické lodi Roskosmos.
Kluci, sledujeme vás. Mějte to na paměti,“ napsal Rogozin na Telegram a připojil k příspěvku snímek velitelství Aliance pořízený ruským satelitem Resurs-P.
https://rusvesna.su/news/1649074604
5. 4. 2022 – 04:00
Velitelství územní obrany DLR vydalo prohlášení o dezinformacích šířených mezi obyvateli Doněcka a jeho předměstí.
Uživatelé sociálních sítí a messengerů Viber/WhatsApp průběžně dostávají nepravdivé informace. Nyní jsou obyvatelům Doněcka a jeho předměstí zasílány informace o blížícím se usazování uprchlíků z Mariupolu, Avdijivky, Kramatorsku a Slavjanska do rodin se dvěma, třemi a více pokoji v bytech.
Opět se používají jednoduché triky s informacemi „od dobrých přátel“, „předané v práci“, „říkala maminka sousedčiny kadeřnice“.
Velitelství územní obrany DLR vyzývá obyvatelstvo, aby využívalo pouze ověřené informace z oficiálních zdrojů. Buďte opatrní, nepodléhejte panice z informačních kanálů třetích stran, používejte ověřená data.
https://rusvesna.su/news/1649095310
5. 4. 2022 – 5:00
Lekce “Fake Buči”: Kdo je vinen genocidou (VIDEO) 
Na webu je stále více důkazů, natočených samotnými Ukrajinci, o strašném zločinu kyjevského režimu v Buči, kde byla po odchodu ruské armády spáchána hromadná poprava místních obyvatel, kteří byli poté prezentováni jako oběti ruské armády.
Situaci stručně zhodnotili autoři známého vojensko-politického telegramu Major a generál:
„Poučení z „falešného Buči“ je, že v moderním světě vznikla taková situace: kdo vyhrál, ten dodržoval Ženevskou úmluvu a mezinárodní humanitární právo.
A kdo prohrál, ten je vinen genocidou.
50 let globální degradace humanistických hodnot nebylo marných. I když „běda poraženým“ známe již od starověku.
Tak buďme vítězi!”
5. 4. 2022 – 5:30
Poslanec posledního legitimního svolání Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Carjov o důsledcích a pokračování krvavé provokace ve městě Buča u Kyjeva.
„Pamatuji si situaci, kdy byl nad Ukrajinou sestřelen boeing. Svět byl tehdy už unaven hysterií, kterou rozpoutaly Spojené státy, a mnoho zemí bylo připraveno zrušit sankce proti Rusku. A tak byl v tu chvíli sestřelen Boeing a mohla začít nová vlna sankcí.
Není pochyb o tom, že Západ bude vyrábět krvavé provokace ve chvílích, kdy to potřebuje. Teď je to Buča. A přibudou další.
Jak se tomu bránit? Velmi jednoduše. Stačí jet do Dněpropetrovska, chytit Korbana a Kolomojského a slušně je požádat, aby svědčili o Boeingu. Západní země pak okamžitě ztratí o případ Boeingu zájem. Taky proč rozviřovat záležitosti minulých časů, že?
Vzpomeňte si na situaci s mariupolskou porodnicí. Než jsme vstoupili do Mariupolu, bylo nám řečeno, že jsme provedli nálet na porodnici. Nyní se ukazuje, že to byla základna Azov a že výstřel byl vypálen z území ovládaného ukrajinskými ozbrojenými silami.
Totéž platí pro činoherní divadlo. Bylo nám přičteno asi jeden a půl tisíce mrtvol. Nyní se o tom mlčí.
Nejlepší způsob, jak zabránit provokacím jako Buči, je neustupovat. Neměli bychom dát kyjevským úřadům příležitost získat kontrolu nad územími, která jsme předtím kontrolovali.
Nejlepší způsob, jak uzavřít problém Buči, je dostat ji zpět pod kontrolu. A nejlépe i s Kyjevem. Ne, nejlépe s celou Ukrajinou. Poté zdvořile požádejme organizátory této provokace, aby řekli, jak se to skutečně stalo. Tehdy všechny řeči ustanou.”
https://rusvesna.su/news/1649093540
5. 4. 2022 – 6:00
Ukrajinský nacismus vzrostl kvůli nedostatku státní ideologie na Ukrajině po rozpadu SSSR. V Rusku stále není žádná státní ideologie, ale Ruská federace je velká, mnohonárodnostní, a i když se podíváte na jednotlivé subjekty Ruské federace, výkvět nacismu je zde nemožný – bude potlačován jak shora, tak zdola, zevnitř společnosti.
Veřejné povědomí v Ruské federaci navíc do značné míry spojuje Velká vlastenecká válka a celá sovětská či ještě vzdálenější minulost, především kultura. Ukrajina, která se snažila rozejít se SSSR, ale zároveň nemít vlastní ideologii (sekulární i náboženskou) a být malou zemí, se dostala do situace podobné té, ve které bylo Německo ve 30. letech 20. století.
Když jsou lidé materialističtí, myslí si, že jejich identitou je kombinace různých hmotných faktorů, jako je typ a vlastnosti těla. Takže to nakonec dopadá tak, že „musím dokázat, že můj národ je nejunikátnější, nejlepší na světě“. A pokud je země malá, pak jako kompenzace za její malou velikost a bezvýznamnost, neschopnost uplatňovat ve světě nějaký významnější vliv, může mít místní nacionalismus přehnané podoby.
Samozřejmě, že nyní je přesvědčení o jedinečnosti a velikosti svého národa všude na světě, ale zjemňuje je faktická potřeba jednat se všemi lidmi bez ohledu na jejich národnost – člověk si musí nějak budovat život, podnikat atd.
Objektivně ve velkých nadnárodních zemích, jako je Rusko, USA, Čína, Indie, situace rozvoji nacismu nepřeje. Když je země malá, jako je například Německo, Itálie, Japonsko, Ukrajina, má mnohem větší šanci „propadnout“ nacismu.
Zralá religiozita stojí nad všemi hmotnými konvencemi, proto přirozeně nivelizuje představu nadřazenosti jakéhokoli národa. Když je však religiozita nerozvinutá a lidé jsou ve skutečnosti náboženští materialisté, pak spojují národ s náboženstvím.
Nerozvinutá, tedy smíšená s materialismem, může religiozita v některých případech živit nacionalistické názory, ale obecně taková ideologie není životaschopná, protože odporuje podstatě náboženství.
I když vezmeme moderní náboženské země, kde jsou lidé z velké části materialističtí, i když věřící – Saúdská Arábie, Egypt atd. – pak mají k nacismu daleko, protože náboženství je vyšší než myšlenka oslavovat nějaký národ. Nacionalismus a všechny podobné ideje jsou ve skutečnosti velmi malé ve srovnání s náboženským systémem názorů, podle kterého je v čele všeho Bůh a lidé, jakékoli národnosti, pouze „kráčí pod Bohem“.
K tomu, aby země, stát existoval a vyvíjel se stovky a tisíce let, je tedy nezbytná ideologie, která sjednocuje jeho obyvatelstvo. Nacionalismus však takovou ideologií být nemůže, protože je příliš plytký a vlastně směřuje k rozdělení.
Některé vyšší sekulární ideje jsou schopny stát po nějakou dobu podporovat, ale nejschůdnější ideologií je náboženská, protože je zásadnější a opírá se o kategorie nejvyšší možné úrovně.
https://rusvesna.su/news/1649091097
5. 4. 2022 – 6:43
Ruský velvyslanec ve Spojených státech označil provokaci v Buču za vrchol lží a cynismu a poukázal na to, že Washington „zaujal pozici žalobce“ a začal pachatele jmenovat.
„Provokace ve městě Buča je vrcholem lží a cynismu. Ve Washingtonu, protože neměli žádné důkazy, okamžitě zaujali pozici žalobce a začali jmenovat pachatele,“ řekl Antonov v reakci na otázku médií zveřejněnou velvyslanectvím na Telegramu.
Prohlášení amerických úřadů o válečných zločinech údajně spáchaných ruským vojenským personálem na území Ukrajiny označil také za “nepodložená obvinění” a za součást koordinovaného úsilí Západu démonizovat ruské ozbrojené síly.
Diplomat poznamenal, že ve skutečnosti je situace přesně opačná: humanitární pomoc je dodávána do oblastí Ukrajiny kontrolovaných ruskou armádou. „Byly odeslány stovky tun potravin, léků a základních potřeb, aby byly uspokojeny potřeby civilního obyvatelstva.
Ruská strana garantuje bezpečnost humanitárních koridorů pro evakuaci Ukrajinců a cizích občanů,“ dodal Antonov.
Ruské ministerstvo obrany dříve označilo sehraná videa z Buči za „další provokaci“. Jak je uvedeno na vojenském oddělení, během doby, kdy bylo toto město pod kontrolou ruských ozbrojených sil, “žádný místní obyvatel netrpěl žádnými násilnými akcemi.” Je zdůrazněno, že všechny ruské jednotky 30. března kompletně Buču opustily.
Ministerstvo dodalo, že východy z města na sever nebyly blokovány, zatímco jižní okraje, včetně obytných čtvrtí, byly ostřelovány ukrajinskými bezpečnostními silami z velkorážného dělostřelectva a vícenásobných odpalovacích raketových systémů.
https://rusvesna.su/news/1649130185
5. 4. 2022 – 07:08
Ministerstvo obrany Ruské federace ukazuje práci protiletadlového raketového systému Tor v zóně speciální operace na Ukrajině. (VIDEO)
Velitel posádky impozantního stroje Sergej Pašepka nepřetržitě kontroluje vzdušný prostor ve své oblasti odpovědnosti.
Během bojové služby bylo zjištěno 20 vzdušných cílů. Díky kompetentním akcím výpočtu Tor byly všechny cíle převzaty pro doprovod a následně zničeny.
Mezi nimi je sedm kopií vychvalovaných tureckých bezpilotních letounů Bayraktar, které získaly pověst téměř superzbraně.
5. 4. 2022 – 07:48 
Následky nočního ostřelování Doněcka z Gradů (+VIDEO, FOTO)
Včera večer zahájili ukrajinští útočníci palbu na obytné budovy v Leninském okrese v Doněcku. Zastoupení DLR v JCCC zdůraznilo, že ozbrojené síly Ukrajiny odpálily 10 raket z BM-21 Grad.
5. 4. 2022 – 8:11
Krymský politický expert Ruslan Balbek navrhk poslat ukrajinské válečné zajatce, aby pracovali pro stát, zejména při obnově severokrymského průplavu.
„Ukrajinští vězni v Rusku se cítí příliš dobře. Jsou v lepších podmínkách než většina občanů dnešní Ukrajiny. Těmto silným chlapům by tedy neuškodilo dělat užitečnou práci pro náš stát, například vyčistit a obnovit severokrymský průplav. Ne obtížná, ale užitečná práce, kterou určitě zvládnou,“ řekl Balbek RIA Novostem.
Dodal, že zatímco ruští váleční zajatci jsou mučeni a mrzačeni, ukrajinští vojáci, kteří se vzdali, mají tři jídla denně, čtou knihy a sledují televizi.
“A čekají na výměnu, aby se znovu chopili zbraní a bojovali proti našim vojákům.” A pak se vysmívají Rusům, kteří byli zajati. Kde je záruka, že ukrajinští váleční zajatci, kteří jsou s námi, se nepodíleli na mučení a vraždění ruských válečných zajatců?“ dodal.
Balbec upřesnil, že Ženevská úmluva o zacházení s válečnými zajatci nezakazuje jejich zapojení do práce. “Ať si odpracují příděly,” uzavřel.
Jak informovala Rusvesna, v Mariupolu právě to dělají s ukrajinskými zajatci – ti mají plné ruce práce s vyklízením již osvobozených oblastí města.
https://rusvesna.su/news/1649135515
5. 4. 2022 – 08:37
Zelenskij vyhrožuje ruským novinářům a úřadům mimosoudními odvetami (+VIDEO)
Jak víte, ukrajinský prezident, který není o nic horší než hlasatelé zpráv, se každý večer posadí (nebo postaví) před kameru a natočí další duchovně povznášející stand-up, ve kterém Ukrajince ujišťuje o dalších vítězstvích, ne-li v přítomnosti, pak v budoucnu zcela určitě.
Včera večer v takovém videoblogu pro změnu vyjádřil otevřené hrozby vojensko-politickému vedení a předním novinářům Ruska:
“Všichni Skabejevové a večerní pitomci, lháři v první linii a jejich vůdci by si měli pamatovat – vaše finále bude za mřížemi.” 
Tato Zelenského slova zaznívají na pozadí nejnovějších záběrů mučení ruských válečných zajatců.
https://rusvesna.su/news/1649137029
5. 4. 2022 – 9:06
Stálý představitel Ruska při OSN Něbenzja označil obvinění vůči Rusku v souvislosti se situací v ukrajinském městě Buča za obludná. (VIDEO)
„Toto je operace pod falešnou vlajkou* ze strany jeskynního režimu a jeho západních sponzorů,“ řekl a dodal, že vše, co se stalo, rozvazuje ruce kyjevským úřadům a mohou přejít k totální genocidě na území země.
„Možný účel této provokace je děsivý a vyvolává noční můry o zločinech nacistů za druhé světové války.
Zelenskij po svém příjezdu do Buči naznačil, že tento incident ospravedlňuje jakoukoli necivilizovanou reakci. V podstatě potvrdil, že kyjevský režim v současné době považuje genocidu za způsob válčení. Nyní mají nacionalisté důvod uspořádat skutečný masakr nevinných Ukrajinců a popravit je jako zrádce,“ řekl.
https://rusvesna.su/news/1649138774
Byli identifikováni nejméně tři účastníci brutálního mučení ruských výsadkářů, kteří byli přepadeni v oblasti Kyjeva při stahování jednotek 30. března. Jsou o nich kompletní informace včetně adresy bydliště, telefonu čísla atd. a to na jejich rodiče i blízké příbuzné. Nebudeme to zveřejňovat, jsme si jisti, že kdo to potřebuje, už  kompletní údaje o těchto parchantech má. (FOTO)
Ruské ministerstvo obrany dnes informovalo o útocích přesně naváděnými zbraněmi na cíle na Ukrajině. Připomínám, že včera byl téměř ve všech krajích zaznamenán intenzívní nálet. 
Večer 4. dubna zničily námořní vysoce přesné zbraně dlouhého doletu poblíž města Očakov Výcvikové středisko ukrajinských sil pro speciální operace, které sloužilo mimo jiné k ubytování zahraničních žoldáků. Vzduchem odpalované vysoce přesné střely zničily čtyři sklady paliva pro zásobování ukrajinských jednotek v oblastech Kremenec, Čerkasy, Záporoží a Novomoskovsk. Podle ministerstva obrany provedla salva odpálení sedmi raket „na objekty vojenské infrastruktury Ukrajiny“ raketová loď Černomořské flotily z Černého moře. (VIDEO) – záběry ze startu řízených střel „Kalibr“ na objekty vojenské infrastruktury ozbrojených sil Ukrajiny
5. 4. 2022 – 10:06
Navzdory tomu, že boje v Mariupolu ještě neskončily, město usiluje o návrat k poklidnému životu a jedním z kroků tímto směrem byla i nominace kandidáta na post starosty.
Včera, 4. dubna, na setkání představitelé komunity podpořili kandidaturu Konstantina Ivaščenka, bývalého ředitele závodu Azovmaš. Za zmínku stojí, že Ivaščenko je již poslancem tamního městského zastupitelstva ze strany Opoziční platforma – Pro život.
Na stejném zasedání byly potvrzeny výsledky referenda z roku 2014.
Na rozdíl od poskoka kyjevského režimu Bojčenka a dalších představitelů ukrajinských úřadů Ivaščenko neutekl, zůstal ve svém rodném městě a prožíval všechny útrapy uplynulého měsíce s lidmi z Mariupolu.
Reportér VGTRK Andrei Rudenko popsal včerejší události ve sloupku pro RT:
„V Mariupolu probíhají boje déle než měsíc. Jako hurikán se prohnaly celým městem a zničily domy a infrastrukturu života. Městu v současnosti chybí teplo, voda a elektřina. Potraviny a léky dovážejí dobrovolníci a organizace z DLR a Ruské federace.
Manažeři Mariupolu uprchli hned v prvních dnech války a nechali lidi samotné s hrůzou, kterou na ně nacionalisté navalili, a dobyli celé město. Manažeři se ani nesnažili vysvětlit situaci a vyvést lidi z hořícího města.
Lidé se v takových podmínkách naučili přežít sami, mnozí se spojili v komunitách. Každá ulice má svá pravidla a své zástupce. Vše je individuální a záleží na blízkosti probíhajících bitev.
V osvobozených oblastech se civilisté snaží zlepšit život, čistí ulice, třídí trosky, pohřbívají mrtvé. Ale pro normální fungování města jsou potřeba orgány samosprávy a lidé to chápou.
Dnes se v jedné ze škol v Mariupolu konalo setkání, na kterém představitelé komunity nominovali svého kandidáta na post starosty města. Jednání se zúčastnili i zastupitelé města, kterým svědomí nedovolilo utéct.
Kandidát byl pouze jeden a lidé ho jednomyslně podpořili. Touto osobou byl Konstantin Ivaščenko, který dříve zastával pozici ředitele závodu Azovmaš.
Ve městě je známý jako zodpovědný a slušný člověk, z více než 200 voličů proti nezvedl ruku ani jeden, jednomyslně se rozhodlo na podporu Konstantina Vladimiroviče.
Na tomto setkání zazněla otázka o uznání referenda konaného v roce 2014 o nezávislosti Doněcké oblasti. Mariupol se pak stejně jako všechna ostatní města a obce v regionu vyslovil pro referendum. Ale sil milice v té době nebylo tolik a Ozbrojené síly Ukrajiny město snadno dobyly a demonstranty rozdrtily obrněnými vozidly.
Dnes historická spravedlnost zvítězila a jednomyslným rozhodnutím vstoupily v Mariupolu v platnost výsledky referenda z roku 2014.
Dnes bylo oznámeno, že představitel DLR Denis Pušilin plánuje pozvat vůdce nominovaného veřejností Mariupolu a nabídnout mu, aby vedl městskou správu.
https://rusvesna.su/news/1649142412
5. 4. 2022 – 10:30
“Nejhorší je před námi”: Němcům bylo doporučeno připravit se na nejhorší
Německý automobilový průmysl se připravuje na nejhorší. Alarmujícím „zvonkem“ byl požadavek ruského prezidenta Vladimira Putina platit za dodávky energie výhradně v rublech, píše list Süddeutsche Zeitung.
Minulý víkend plyn stále ještě proudil. Odborníci však ujišťují, že není možné být klidnými.
“To nejhorší teprve přijde,” řekl zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.
Najít rychle náhradu – do konce letošního roku – je možné jen částečně.
„Naše (německé) dodavatelské řetězce jsou pod velkým tlakem. Velmi brzy budeme (Německo) pociťovat nedostatek v mnoha oblastech,“ cituje publikace slova šéfa Svazu německého automobilového průmyslu Andrease Radea. Je si jistý, že se země musí naladit na deficit ostatních surovin a také na růst jejich nákladů. Konkrétně mluvíme o palladiu, jehož pětina dovozu pochází z Ruska.
Již dříve předseda Federace Svazu německého cukrářského průmyslu Bastian Fassen řekl, že situace s hrozbou zastavení dodávek paliva z Ruska může vést k zániku cukrářského průmyslu v zemi.
Jak informovala Rusvesna, ruský prezident Vladimir Putin na konci března pověřil centrální banku, Gazprom a vládu, aby zorganizovaly převod plateb za plyn z nepřátelských zemí do rublů.
https://rusvesna.su/news/1649143828
5. 4. 2022 – 11:28
Během ranního brífinku pro tisk informovalo ruské ministerstvo obrany o situaci za poslední den v zóně speciální operace na Ukrajině a na Donbasu.
Dne 4. dubna zničila dalekonosná vysoce přesná zbraň poblíž města Očakov ukrajinské výcvikové středisko speciálních operací, které sloužilo mimo jiné k ubytování zahraničních žoldáků.
Dále ministerstvo upozorňuje na přípravy dalších inscenovaných masakrů lázeň
Podle potvrzených informací provedli večer 4. dubna ve vesnici Moščun, 23 km severozápadně od Kyjeva, příslušníci 72. ukrajinského hlavního psychologického operačního střediska další zinscenované natáčení civilistů, kteří byli údajně zabiti násilnými akcemi ruských ozbrojených sil k následné distribuci prostřednictvím západních médií.
Podobné akce nyní organizují ukrajinské speciální služby také v Sumy, Konotopu a dalších městech.
https://rusvesna.su/news/1649147307
5. 4. 2022 – 12:47
Útok na Kramatorsk: skrytá základna militantů zničena (FOTO, VIDEO) | ruské jaro
V Kramatorsku byla přesným úderem zničena skrytá základna, kterou ozbrojenci ukrajinských militantů „terodefense“ vybavili ve školní budově naproti ukrajinskému policejnímu oddělení.
Vzdělávací instituce byla kyjevskými okupačními úřady uzavřena zahájením speciální operace Ruské federace na ochranu Donbasu a převedena na vojenské potřeby. To, že škola byla základnou ozbrojenců, vědělo celé město.
5. 4. 2022 – 13:10
Poprava ruských válečných zajatců: Ukrajinští nacisté čelí odplatě
Předseda Vyšetřovacího výboru Ruska Alexandr Bastrykin nařídil vyšetřit okolnosti vraždy ruských válečných zajatců ukrajinskými nacisty.
Již dříve se na webu objevily hrozné záběry vraždy ruského zajatého vojenského personálu ukrajinskými válečnými zločinci. Video zachycuje i okamžik popravy umírajícího ruského zajatce. Jeden z mrtvých má svázané ruce za zády, což naznačuje, že voják nezemřel během bojové mise, ale již v zajetí. Video bylo natočeno v oblasti Kyjeva.
V důsledku těchto trestných činů příslušníci Ozbrojených sil Ukrajiny a dalších ukrajinských vojenských útvarů hrubě porušili Ženevskou úmluvu o zacházení s válečnými zajatci, zdůraznil ruský vyšetřovací výbor.
Vedoucí oddělení pověřil vyšetřovatele Hlavního vyšetřovacího ředitelství Vyšetřovacího výboru Ruska, aby na tuto skutečnost zahájili trestní řízení, zjistili přesné místo a čas pořízení výše uvedeného videozáznamu, provedli důkladné a komplexní prošetření okolností případu incidentu, zaznamenejte důkazy o zločinech ukrajinských nacistů a identifikujte osoby zapojené do zločinu.
https://rusvesna.su/news/1649150874
5. 4. 2022 – 13:31
Chemický útok OSU: odstřelena nádrž s kyselinou (VIDEO)
Ozbrojené síly Ukrajiny provedly chemický útok v Rubižně, kdy v dílně závodu Zarja vyhodily do povětří nádrž, pravděpodobně s kyselinou chlorovodíkovou.
Oznámil to zástupce Lidových milicí LLR Andrej Maroško.
Na záběrech pořízených očitými svědky je vidět, že nad městem okupovaným Ozbrojenými silami Ukrajiny stoupal hustý oranžový kouř.
Je třeba poznamenat, že šéf okupační “luhanské vojensko-civilní správy” Sergej Gaidaj tvrdí, že v Rubižně byla poškozena nádrž s kyselinou dusičnou. Zásah projektilu přitom označuje za příčinu úniku toxické látky.
Jedovatý mrak se aktuálně pohybuje východním směrem. Místní obyvatelé musí co nejtěsněji zavřít všechna okna a dveře, utěsnit praskliny a chránit si dýchací cesty mokrými maskami.
5. 4. 2022 – 13:51
Ozbrojené síly Ukrajiny ničí cizí lodě v přístavu Mariupol
Redakce Rusvesny obdržela text nouzového prohlášení Eduarda Basurina, oficiálního představitele Lidových milicí DLR:
Ukrajinští nacisté držící přístav Mariupol, vědomi si své blízké porážky, cíleně ničí infrastrukturu přístavu i cizí lodi v něm kotvící.
V současné době jsme se dozvěděli o požáru a silném kouři na tureckém plavidle “Azburg”, operujícím pod dominikánskou vlajkou, na jehož palubě je 12 občanů Ukrajiny.
Velení Azova ve spolupráci se specialisty ze 83. střediska informačních a psychologických operací (IPSO) Ozbrojených sil Ukrajiny nadále vytvářejí fejky s cílem obviňovat vojenský personál Ruské federace a Doněcké lidové republiky ze zvěrstev provázejících speciální vojenskou operaci. V této souvislosti nevylučujeme, že ukrajinští militanti začali ničit cizí lodě spolu s členy jejich posádek a budou je vydávat za následky dělostřeleckých úderů ruských jednotek.
Samostatně se chci pozastavit nad tím, že kyjevské vedení ignorovalo oficiální žádosti o evakuaci šesti cizích lodí, které spolu s posádkami účelově zablokovali nacionalisté střelou v přístavních vodách ještě před zahájením speciální vojenské operace.
Na druhé straně oficiálně prohlašuji, že jednotky ruské armády a vojenský personál Doněcké lidové republiky vedou pouze přesnou palbu na palebná postavení ukrajinských nacionalistů.
https://rusvesna.su/news/1649154041
5. 4. 2022 – 14:15
Armáda LLR zcela vyčistila opevněnou oblast Ozbrojených sil Ukrajiny, kterou si ukrajinští ozbrojenci zřídili na území železničního depa města Popasnaja. (VIDEO)
Militanti odtud útočili nejen na pozice Lidových milicí LLR, ale i na obytné části města.
Obrana v depu byla otížná, protože bylo nutné vyřadit nepřítele z pozic pod silnou dělostřeleckou palbou.
5.04.2022 – 14:41
Odstřelení nádrže s kyselinou chlorovodíkovou v Rubižně: podrobnosti o sabotáži Ozbrojených sil Ukrajiny
Redakce Rusvesny obdržela text prohlášení oficiálního zástupce Lidových milicí LLR k výbuchu cisterny s chemikáliemi v Rubižně, provedeném Ozbrojenými silami Ukrajiny.
Ukrajinské nacionalistické formace, které si před ústupem z okupovaného města uvědomily marnost vedení bojů proti Luganské lidové republice, začaly ničit objekty zdejšího chemického průmyslu. Dnes se tedy po výbuchu nádrže s kyselinou chlorovodíkovou ve výrobním sdružení Zarja rozšířil mrak jedovaté látky v tovární čtvrti města, kde žije více než 10 tisíc lidí.
Okamžik detonace yl spočítán s ohledem na větrnou růžici, která šíří chemikálie na osvobozené území LLR ve směru na sever. Teroristická akce by mohla vést k četným obětem mezi civilním obyvatelstvem.
Informace o obětech mezi civilním obyvatelstvem se upřesňují. Záchranným službám je zároveň kvůli nebezpečí zakázáno provádět práce na lokalizaci ohniska zamoření. Souběžně s tím ukrajinská média aktivně šíří nepravdivé informace o údajném zapojení jednotek NM LLR do tohoto výbuchu.
V nádržích na území nebezpečného chemického podniku na výrobu výbušnin se ještě nachází více než 40.000 tun kyseliny sírové, chlorovodíkové, dusičné a čpavku, jejichž výbuch by mohl způsobit nenapravitelné škody na ekologii regionu a zničit veškerý život v okolí o poloměru 30 kilometrů.
Postižené oblast – Lisičansk, Severodoněck, Zolotoje a Severskij – jsou stále pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil a žije zde více než 300 tisíc civilistů.
https://rusvesna.su/news/1649158736
5. 4. 2022 – 15:23
Evropská komise připravuje návrhy nových sankcí, včetně zákazu dovozu uhlí a také uzavření námořních a pozemních hranic pro ruské dopravce, uvedl Wall Street Journal s odvoláním na diplomaty.
Kromě toho se zvažuje embargo na dovoz elektrických a dopravních zařízení do Ruska. Očekává se také, že Evropská unie navrhne omezení dovozu potašové soli.
Kromě toho se pravděpodobně rozšíří seznam podnikatelů a jejich rodinných příslušníků, kterých se omezení bude týkat.
O zákazu dodávek ruské ropy a plynu se podle agentury Bloomberg v této fázi zpřísňování sankcí neuvažuje. Schválení balíčku vyžaduje souhlas všech 27 členů EU. Zdroje Bloombergu uvedly, že Německo a Maďarsko jsou proti rozšíření omezení na energetický sektor.
Západní země po zahájení vojenských operací na Ukrajině zesílily tlak na Rusko. Velké státní banky byly odpojeny od systému SWIFT, řada firem oznámila zmrazení svých dosavadních aktivit v zemi nebo odchod z ruského trhu. Evropská unie také diskutuje o odmítnutí dovozu ruských energií.
https://rusvesna.su/news/1649160943
5. 4. 2022 – 15:56
Unikátní záběry střelby z nejsilnějšího děla na světě – samohybných děl 2S7M „Malka“, které se nyní podílejí na denacifikaci Ukrajiny.
Samohybné dělo o obrovské síle bylo uvedeno do provozu v roce 1986 a stále je jedním z nejvýkonnějších děl na světě. JSC “Uraltransmash” provádí generální opravu s hlubokou modernizací samohybných děl 2S7M “Malka” pro ruské ministerstvo obrany
5. 4. 2022 – 16:21
Ruský prezident Vladimir Putin na setkání o rozvoji zemědělsko-průmyslových a rybářských komplexů hovořil o složité situaci na světovém trhu s potravinami. Situace se podle něj za poslední dva roky výrazně zkomplikovala.
„Chyby v hospodářské, energetické a potravinové politice vyspělých zemí vedly před dvěma lety k prudkému nárůstu cen potravin po celém světě. Situace se v posledních týdnech jen zhoršuje.
Na pozadí minimálních dodávek potravin jsou zaváděny nové sankce, je blokována práce podniků a logistika dodávek hnojiv z Ruska a Běloruska. A vlastní výroba hnojiv na Západě kvůli vysokým cenám plynu klesá. (I to je) výsledek aktivit našich partnerů na Západě,“ uvedl prezident.
Zdůraznil, že zvýšené objemy výroby v Rusku umožňují zajistit, aby ceny potravin v zemi byly nižší než na světovém trhu.
Co se týče dodávek potravin do zahraničí, Rusko s nimi bude muset zacházet “obezřetněji”, zejména pokud jde o země provádějící nepřátelskou politiku,” řekl Putin.
https://rusvesna.su/news/1649164904
5. 4. 2022 – 16:47
V Mariupolu se desítky ukrajinských vojáků vzdávají, a to i přesto, že nacisté z „Azova“ umístili své minonosiče mezi oddíly armády a vyhrožovali „vsušnikům“ popravami.
Více než 30 vojáků ozbrojených sil Ukrajiny tak vyšlo se zdviženýma rukama z areálu mateřské školy č. 91 na levém břehu. Z místa to oznámil zpravodaj RT Murad Gazdiev. Ukrajinští vojáci říkají, že azovští nacisté rozdělili své bojovníky mezi jednotky ozbrojených sil Ukrajiny – jednu nacistickou stráž na deset ukrajinských vojáků – aby zabránili kapitulacím.
„Odtud pocházejí neustálé zvěsti o přestřelkách mezi Azovem a Vušniky: pokud se chcete dostat ven, musíte se zbavit ‚Azova‘, který vám bude střílet do zad,“ říká Gazdiev.
https://rusvesna.su/news/1649166428
5. 4. 2022 – 17:09
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila návrhy nových sankcí pátého unijního balíčku vůči Ruské federaci.
„Zákaz dovozu uhlí z Ruska v hodnotě 4 miliard eur ročně, což snižuje další důležitý zdroj příjmů Ruska.
Úplný zákaz transakcí se čtyřmi klíčovými ruskými bankami, včetně VTB, druhé největší ruské banky,“ uvedla šéfka EK v prohlášení zveřejněném na Twitteru.
Von der Leyen také oznámila zákaz vstupu ruských lodí do přístavů EU a zákaz vstupu do EU pro ruské a běloruské silniční dopravce.
“Další zákazy vývozu v hodnotě 10 miliard eur budou zavedeny v kritických oblastech: pokročilé polovodiče, stroje a dopravní zařízení,” uvádí zpráva.
Oznámila také „konkrétní nové zákazy dovozu“ v hodnotě 5,5 miliardy eur.
“Budou přijata cílená opatření, jako je zákaz účasti ruských společností na veřejných zakázkách a vyloučení jakékoli finanční podpory ze strany EU nebo členských států unie ruských vládních orgánů.”
Navrhují se i „doplňkové seznamy fyzických osob“.
“Pracujeme také na dalších sankcích, včetně dovozu ropy, a přemýšlíme o některých nápadech členských států, jako jsou daně nebo specifické platební kanály, jako jsou vázané účty,” řekla von der Leyenová.
https://rusvesna.su/news/1649167239
5. 4. 2022 – 17:36
NATO: Válka vstoupila do kritické fáze
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že v nadcházejících týdnech aliance „očekává pokusy ruských jednotek postoupit ve východní a jižní části Ukrajiny s cílem dobýt celý Donbas a vytvořit pozemní koridor na Krym“.
“Válka vstoupila do kritické fáze,” prohlásil Stoltenberg na tiskové konferenci. “NATO je připraveno i na to, že v budoucnu se o „nových válečných zločinech“ jako Buča dozví, až ruská vojska opustí okupovaná území.
Stoltenberg tak ve skutečnosti oznamuje nové strašlivé provokace, které Ukrajina na příkaz svých západních kurátorů provedla a provede.
https://rusvesna.su/news/1649169096
4. 5. 2022 – 18:06
Žádná země NATO nepošle své vojáky na Ukrajinu – Stoltenberg 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že žádná ze zemí aliance nevyšle na Ukrajinu své vojáky a letadla.
“Spojenci souhlasí, že bychom neměli posílat jednotky NATO na Ukrajinu (nebo) letadla NATO do ukrajinského vzdušného prostoru,” řekl Stoltenberg na tiskové konferenci v Bruselu. Je to dáno tím, že vedení aliance „je zodpovědné za zabránění válce mezi Ruskem a NATO,“ vysvětlil Stoltenberg.
Kromě toho generální tajemník aliance vyzval Ukrajinu, aby sama rozhodla, jaké mírové dohody by měla uzavřít, aby byla speciální vojenská operace na jejím území dokončena.
https://rusvesna.su/news/1649171164
5. 4. 2022 – 18:45
“Ať jeho děti jedí zemi!” – obyvatelé Mariupolu o Zelenském a nacistech (VIDEO)
Obyvatelé Mariupolu vyjádřili svůj postoj k nacistům a Vladimíru Zelenskému.
Civilisté obviňují ze svých potíží teroristy z pluku Azov a Zelenskému je doporučeno navštívit Mariupol a na vlastní oči vidět výsledky svého šaškování.
„Přeji si, aby Zelenskyj tady žil, seděl tady a jeho děti jedly zemi! A ne jako někde v Polsku, s manželkou!“
https://rusvesna.su/news/1649171998
5. 4. 2022 – 19:00
USA varují před velkým mocenským konfliktem
Šéf amerického sboru náčelníků štábů generál Mark Milley řekl, že pravděpodobnost konfliktu mezi velmocemi roste:
“Vstupujeme do světa, který je stále nestabilnější a pravděpodobnost velkého mezinárodního konfliktu mezi velkými mocnostmi se zvyšuje, nikoli snižuje.”
https://rusvesna.su/news/1649174420
5. 4. 2022 – 18:45
Bučí bude mnohem víc: Ozbrojené síly Ukrajiny ničí vesnice vlastních, nešetří ženy ani děti. 
Abyste pochopili tragédii u Kyjeva, můžete se podívat, co se už měsíc děje u Charkova. Když za městem hoří, jsou za tím vojenské a národní prapory z Charkova, které bezhlavě pálí na osady kolem. To není propaganda, ale realita, útočí směrem k ruským jednotkám a je jim jedno, že jsou poblíž vesnice a domy s lidmi.
Takže nejsilnější MLRS “Hurikán” vystřelil na vesnici. Ruská Lozovaja, tentokrát jako zázrakem nebyl nikdo zabit ani zraněn. Ukrajinští karatelé zasáhli náměstí, ani se nesnažili zachránit životy svých spoluobčanů, naposledy zde bylo zraněno 15leté dítě…
Mnoho vypálených domů v Cirkuny, Ozbrojené síly Ukrajiny doslova vymazávají vesnici z povrchu zemského, oběti byly více než jednou.
Nyní není těžké pochopit, kde se vzali upálení lidé v Buči…
https://rusvesna.su/news/1649173752
5. 4.2022 – 19:45
Správa vyhledávače Google odstranila z výsledků vyhledávání web ruského ministerstva obrany a portál veřejných zakázek a také řadu vládních webů.
Odkaz na stránku vojenského oddělení se nezobrazí ani při zadání fráze „oficiální web ruského ministerstva obrany“. Stránky MO na sociálních sítích se však stále zobrazují.
Uživatelům jsou nabízeny pouze materiály, které zmiňují ministerstvo obrany, článek na Wikipedii. Webové stránky Ministerstva obrany Ukrajiny však jsou ve výsledcích vyhledávání na prvním místě.
Administrativa Google se rozhodla skrýt i další stránky ruské vlády: místo „Jednotného informačního systému v oblasti zadávání zakázek“ se zobrazuje web „Portál veřejných zakázek“ a stránky vlády, státních služeb, ministerstva spravedlnosti a ministerstva vnitra jsou také před uživateli skryté.
https://rusvesna.su/news/1649176457
5. 4. 2022 – 20:05
Z hlášení plukovníka Eduarda Basurina, oficiálního představitele Lidových milicí DLR:
Kyjevský režim se obává vyzrazení informací o válečných zločinech spáchaných azovskými nacionalisty ve městě Mariupol, včetně poprav a mučení civilistů a také brutálního mučení válečných zajatců.
V této souvislosti dostali ukrajinští ozbrojenci před odjezdem z Mariupolu z Kyjeva rozkaz zlikvidovat všechny možné svědky, kteří by mohli svědčit o zločinech spáchaných ukrajinskými karateli.
Kyjevský režim tak očekává, že při absenci žijících svědků přesune odpovědnost za vraždy civilistů spáchané azovskými nacionalisty na ruský a donbaský vojenský personál účastnící se speciální vojenské operace.
5. 4. 2022 – 20:22
Stálý představitel Ruska při OSN Vasilij Něbenzja učinil prohlášení na zasedání Rady bezpečnosti organizace.
Hlavní teze z jeho vystoupení:
► Obvinění Ukrajiny proti ruské armádě nejsou podložena žádnými důkazy.
Stovky lidí jsou připraveny svědčit o zločinech neonacistů na Ukrajině.
► Neonacisté a radikálové se vyznačují nebývalou krutostí vůči civilnímu obyvatelstvu, které využívají jako „lidský štít“ a instalují dělostřelectvo a MLRS k obytným domům.
► Stále existuje mnoho srdceryvných příběhů, jak jsou civilisté a cizinci zabíjeni militanty a zločinci, kteří dostali zbraně, a z jejichž smrti se ukrajinské úřady v rozporu s fakty a zdravým rozumem snaží svalit vinu na ruskou armádu.
► Rusko nezasahuje civilní cíle, takže na Ukrajině nepostupujeme tak rychle, jak mnozí očekávali.
► Rusko nepřišlo na Ukrajinu kvůli ukrajinským zemím: „Přišli jsme přinést dlouho očekávaný mír krvácejícímu Donbasu. Ne příměří, ale skutečný trvalý mír.“
► Zelenskyj musí zabránit Západu, který je připraven bojovat do posledního Ukrajince, aby uskutečnil své plány: pak už může být pozdě.
„Rusky mluvící obyvatelstvo, jehož práva jste se zavázal chránit, ve vás věřilo. Ale tyto naděje nebyly předurčeny k naplnění,“ obrátil se Něbenzja na Volodymyra Zelenského.
https://rusvesna.su/news/1649175446
5. 4. 2022 – 20:33
Další selhání evakuace azovského velení: vrtulníky byly sestřeleny poblíž Mariupolu
Dva ukrajinské vrtulníky Mi-8 se zase pokusily evakuovat vedení Národního praporu Azov z Mariupolu. A opět neúspěšně.
Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že oba stroje byly sestřeleny.
https://rusvesna.su/news/1649180016
5. 4. 2022 – 20:52
Čína v Radě bezpečnosti OSN oznámila svůj postoj k Buči
„Zprávy o úmrtích civilistů v Buči jsou znepokojivé. Měly by však být ověřeny a stanoveny příslušné okolnosti a konkrétní příčiny incidentu,“ řekl stálý představitel Čínské lidové republiky při organizaci Zhang Jun. „Jakákoli obvinění musí být založena na faktech. Než se objeví ověřené závěry, měly by se strany chovat zdrženlivě a vyhýbat se jakýmkoli nepodloženým obviněním,” zdůraznil Zhang Jun.
https://rusvesna.su/news/1649178276
překlad: Vlabi

4 1 hlas
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
16 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15

Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí kvůli nedávnému vyhoštění ruského diplomata z České republiky.

Velvyslanci bylo mimo jiné sděleno, že „tento nepřátelský krok nezůstane bez odezvy“, informovala agentura TASS s odvoláním na sdělení ruského ministerstva.

Podle stejného zdroje byl českému velvyslanci vysloven „důrazný protest v souvislosti s další protiruskou provokací české strany“. „Tento další nepřátelský krok, který posiluje linii záměrně sledovanou českými úřady s cílem zničit bilaterální vztahy, nezůstane bez odezvy,“ sdělilo ministerstvo.

České ministerstvo zahraničí minulý týden oznámilo, že jeden diplomatický pracovník ruského velvyslanectví v Praze byl prohlášen za nežádoucí osobu; na opuštění republiky dostal 72 hodin. Podle Deníku N a týdeníku Respekt resort za nežádoucího označil zástupce velvyslance Feodosije Vladyševského, který má podle českých bezpečnostních složek kontakty na ruské tajné služby a škodí vzájemným vztahům.

https://www.pokec24.cz/nezarazene/moskva-se-zlobi-pry-kvuli-dalsi-protiruske-provokaci-z-ceske-strany/?attempt=2

jirik

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Anonymní

Jana Bobošíková o dezinformacích na internetu
cca 7 minut
https://www.youtube.com/watch?v=4BtashkurvU

jirik

Unknown
Host
Unknown
6. 4. 2022 16:15

Proč se vlastně stáhla ruská armáda z Buči? Tohle by neměli dělat, toho zmetka Zelenského odchytit a postavit před soud.
Eva

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Unknown

Poddávate se emocím – tohle je voj.operace,kde jsou základem strategie a pak jsou taktiky.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Unknown

Zelenského oidchytit a postavit ořed soud? Jak – když mu "svět" (tj. ten lepší, anglosaský) zobe z ruky?

Ukrajina se začíná chovat jako nekriticky milovaaný rozmazlený fracek. A takovému si nikdo nedovolí něco odmítnout.

„Vážená německá spolková vládo, doporučuji vám přečíst si tyto zprávy o znásilněných a zavražděných ukrajinských dětech v Buči a Irpini, než nám znovu budete vykládat, proč není proveditelné okamžité embargo na ruský plyn, ropu a uhlí. Jak s tím bude Německo žít???“

Tímto příspěvkem na twitteru si do německé vlády nerýpl žádný anonymní čtenář, komentátor ani opoziční politik, ale ukrajinský velvyslanec Andrij Melnyk. A byl to přitom ještě slabší odvar toho, co ambasador někdy na sociálních sítích nebo v médiích předvádí.
Díky svému přímému až neomalenému vystupování je Melnyk považován za extravagantní osobu, která se naprosto vymyká formálním pravidlům, jež patří k profesi diplomata. V Německu, kde je politická debata tradičně spořádaná až sešněrovaná, vyniká jeho řízný styl vyjadřování o to více.

!!!!! Pokud by Melnyk nezastupoval právě Ukrajinu, těžko by mu vládní místa takové způsoby tolerovala.!!!!!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-vyplisni-i-prezidenta-ukrajinsky-velvyslanec-v-nemecku-kasle-na-diplomacii-196891#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=zJ7ut2EVcOE-202204050907&dop_id=196891&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Jana

Unknown
Host
Unknown
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Unknown

Paní Jano, ten svět, který zobe anglosasům z ruky se dost zmenšil. Seznam zprávy nečtu, tak nevím co tam pindal pan velvyslanec.
A ten svět je pouze Severní Amerika, Kolumbie, ostatní země Jižní Ameriky na anglosasy kašlou. Pak je to EU, Austrálie, Nový Zéland a Japonsko.
Takže otázka znovu zní, proč se stáhla ruská armáda z Buči?
A před soudem skončili například Srbové.
Byl zlikvidován Saddám Husajn i Kaddáfí. Eva

Anonymní
Host
Anonymní
7. 4. 2022 6:39
Odpovědět  Unknown

Zdravím, Evo. Ač nejsem paní Jana, pokusím se odpovědět aspoň na část toho, co píšete. To s tím zobáním je složitější, protože mnohaletá propaganda + naivita, neznalost a touha po jakémkoli, iracionálním, vzdoru mladých nese své ovoce. Tudíž jestli se občas probere nějaký padesátník ze západu ( nebo ze zdejší kolonie ), tak na něj, početně, připadá několik mladých, kteří svým voličským chováním znovu podpoří hyenismus, fašismus, kapitalismus, atd. Proto v demokracii není možná náprava ( a proto ji neoliberálové tak milují ). Proč se stáhli rusové z Buči nevím. Mohla to být hloupost, nekompetence, sabotáž, nebo nějaký tlak okolností o kterých nevíme. Kauzy Saddám, Kaddáfí a srbové jsou učebnicovým příkladem, důkazem o tom, kdo vládne světu ( zejména tomu “západnímu” ). Spravedlnost, etika, pravda to rozhodně není. Tím se opět dostáváme k tématu : proč zločinci tak milují hru na demokracii… Protože jim vyhovuje. Neruší je při “práci”. Nemají strach z trestu…

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15

Další info k naloženým starým BMP-1 a T-72 z ČR tady https://southfront.org/one-more-step-towards-global-war/

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15

Zdravím,
Ad: 5. 4. 2022 – 1:30 Dmitrij Rogozin – asi chybka, žádná kosmická loď Roskosmos neexistuje a ani neexistovala. RF má k dispozici pro pilotované lety pouze koncepčně přes padesát let staré Sojuzy, jinak nic. A ani se nic nového nepřipravuje, nevyvíjí.
Jinak skutečnost, že jeden stát disponující průzkumnými satelity monitoruje území "těch druhých" je záležitost stará, používaná úspěšně již od šedesátých let. A to že si někdo pořídí fotku velitelství NATO, tím tedy toho dost dokáže:-)
Jinak pan Rogozin je osobnost publikující množství humorných bonmotů. Známý je třeba ten kdy před časem doporučuje SPACE X létat na orbitu trampolínou. No a teď tu je nosič Falcon9, úspěšně fungující, navíc částečně znovupoužitelný a tím i lacinější. A tím pádem zákaznící, kteří dříve objednávali u RF nyní objednávají lety u SPACE X.
Závěr nechť si učiní každý sám, nesmím ani naznačovat:-)
VaKla

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Anonymní

Musk je umelá nafúknutá bublina. Tie západná dekadencia s obľubou vytvára a nalieva do nich svoje virtuálne peniaze. Je to potom taká mediálna poistka, keď sa niečo pokazí – to nie vláda, to Musk. Tož uvidíme, ako si amigos poradia bez ruských motorov. Asi nie su až takí geroji, keď doteraz fičali na ruských motoroch i napriek tomu, že vraj boli už pred 50 rokmi na Mesiaci. Tie americké asi síce doletia na Mesiac, ale na orbitu to nedajú. Alebo je to možno ako s nafťákom, na krátke trasy sa neoplatí. Tiež je divné, že za tie desiatky rokov čo ich od Rusov kupujú ich americkí inžinieri nedokázali zreprodukovať :)…

s0lar

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15

sOlar: Mohu Vás upokojit, ruské RD180ty už nebude třeba objednávat neboť nosiče ULA které s nimi létají už končí a budou mít nástupce s US motory. A IMHO ruské motory používala pouze výše zmíněná společnost – NASA létala jak s klasickými nosiči tak i se SpaceShuttle a všechny, opakuji všechny, měly motory americké, stejně jako Falcon9 a Falcon Heavy. Právě připravvaný SLS s Artemis má také US motory odvozené z těch co byly na raketoplánech. A jejich lety popřít nelze neb se s nimi vozili astronauti z jiných zemí ba i z RF. A mimochodem, ISS ve dnešní podobě by bez raketoplánů těžko vznikla.
A prosím o vysvětlení jak je možné že uměle nafouknutá bublina létá a létá úspěšně? Docela by mne Vaše dozajista ověřené argumenty zajímaly. Děkuji.
Jinak pro Vaše poučení – že Američani byli na Měsíci lze dnes dokázat i z fotografií míst přistání. To Vám uniklo?
Takže sumasumár s použitím Vašich slov – "fičanie" se nekonalo:-)))
Hezký a optimistický den
VaKla

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Anonymní

Na Mesiaci boli len malé robotické sondy. Človek v 20.-21. storočí nie. Človek v ďalekej minulosti na Mesiaci bol, ale to už by sme odbočovali. Ide o to, že dopraviť na Mesiac malú robotickú sondu a pristávací modul ktorý nesie človeka je trošku rozdiel, hlavne teda v hmotnosti, a teda potrebnom výkone raketových motorov. A narážal som na to, že keď údajne dopravili američania na Mesiac pristávací modul s človekom, tak prečo potom museli kupovať raketové motory od Rusov. Mali by byť raketová veľmoc desiatky rokov pred ostatnými.

Ad NASA – Space X lieta na orbitu ako dlho? 3 roky? Neviem to presne. A ktorou inou spoločnosťou, že lietali američania na orbitu predtým? Veď bola len NASA. Ktorá by sa mimochodom bez Von Brauna nedostala v 60tych rokoch ani na orbitu. Ano, nejaké data a iste aj prototypy ukoristili od nacistov aj Rusi, ale američania mali živých nacistických raketových vedcov.

Suma sumár, netvrdím že sa američania nevedia dostať na orbitu sami. Vedia. To čo nevedia je vyrobiť raketový motor s takými parametrami cena / výkon / prevádzkové náklady / spoľahlivosť ako Rusi. A preto bez nich budú síce lietať, ale nebudú lietať tak lacno. A v dnešnej dobe, kedy západu došli suroviny a ostali už len ničím nekryté virtuálne peniaze to je pre nich problém…

s0lar

mir
Host
mir
6. 4. 2022 16:15

RIA Novosti spustila multimediální projekt o genocidě obyvatelstva DLR a LLR (https://ria.ru/20220406/proekt-1782111363.html):

https://ria.ru/donbass-2014-2022/

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15

…kompletní údaje o těchto parchantech má. (FOTO)
https://politikus.ru/events/142489-ustanovleny-uchastniki-zverskoy-raspravy-nad-rossiyskimi-desantnikami.html
Možná se pletu, ale dal bych krk na to, že ten vousatý první zleva se dnes procházel po Praze, výrazný drsný typ na první pohled, proto mne zaujal. Sľa s ním malá drobná špinavá blondýnka.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 4. 2022 16:15
Odpovědět  Anonymní

Já potkal jistého pána (on to nebyl) s podobnou slečnou (ona to nebyla) v ČB. Ale stejné typy.. Tak to prostě je. Je tu směs jak bohatých (namyšlených, co chodí už radši prostě oblečení aneb dočasné maskování), prostých (co potřebují pomoc) a i těch válečných…. Bohužel. A co bude dál..

Lojza
Host
Lojza
7. 4. 2022 19:55

další pokus