Co se děje na Ukrajině 36

02.04.2022 – 0:00
Kreml: Rusko opevní své západní hranice tak, aby si zachovalo potřebnou paritu a aby na ně „nikoho nenapadlo zaútočit“, řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
„Šojgu oznámil Putinovi, že (země NATO) posilují svůj vojenský potenciál na našich západních hranicích. A Putin pověřil Šojgu, a naše ministerstvo obrany na tom nyní pracuje, aby vypracoval plán reakce na zvýšení a posílení našeho vojenského potenciálu na západních hranicích.
Začátkem března ruský ministr obrany Sergej Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o plánech připravených Generálním štábem Ruských ozbrojených sil na posílení západních hranic Ruské federace.
Generální štáb podle něj zkoumá opatření Západu k posílení svých sil u západních hranic Ruské federace, kam každým dnem přijíždějí nové a nové jednotky, a to na pozadí toho, že nejsou absolutně ohroženy.
https://rusvesna.su/news/1648844899

02.04.2022 – 0:30
Skutečný důvod pomoci Spojených států Ukrajině spočívá v touze amerického prezidenta Joea Bidena „zadržovat“ Rusko, uvedla na Twitteru republikánská poslankyně Marjorie Taylor Greenová. Občané si stěžují, že o vlastní zemi se přitom nestará.
„Dodávky zbraní na Ukrajinu uvalily těžké břemeno na bedra amerických daňových poplatníků. V tuto chvíli Biden nespěchá s vyjednáváním o ukončení konfliktu, místo toho pokračuje ve vyostřování vztahů s Ruskem,“ napsala kongresmanka.
Greenová poznamenala, že Spojené státy by se měly spíše ucházet o těžení obrovských zásob ukrajinského lithia, což Biden podle ní také nedělá.
Toto sdělení bylo zařazeno do série příspěvků, ve kterých obvinila administrativu Bílého domu z nerozumné politiky vůči nerostným surovinám. Nárůst těžby amerických přírodních zdrojů povede k ekologické katastrofě a vyčerpání zásob země, řekla Greenová.
Den předtím Biden požadoval, aby američtí producenti ropy aktivně zvýšili produkci. Americký vůdce jim vyčítal, že se nevyužívá více než devět tisíc vrtných licencí vydaných firmám, a pohrozil pokutami za prostoje těchto povolení.
https://rusvesna.su/news/1648845349
02.04.2022 – 1:03
Vedení Moldávie zachová neutrální pozici a nepřipojí se k sankcím uvaleným Západem vůči Rusku v souvislosti se situací na Ukrajině. Uvedla to prezidentka Maia Sandu.
„Jsou určité věci, které musíme našim občanům poskytnout. Tím, že necháme zemi bez energetických zdrojů a destabilizujeme zdejší situaci, nepomůžeme nikomu: ani Moldavsku, ani Ukrajině, ani našim partnerům na Západě,“ řekla Sandu. Konflikt v sousední zemi měl podle ní negativní dopad na ekonomickou situaci v Moldavsku.
„Co mohou znamenat sankce z hlediska exportu a importu: už nemáme přístup ani na ukrajinský trh, ani na ruský, ani na běloruský trh. Kvůli válce jsou exporty i importy s těmito zeměmi blokovány,“ vysvětlila Sandu.
https://rusvesna.su/news/1648850627
02.04.2022 – 1:31
Americké úřady zrušily zkušební start mezikontinentální balistické střely Minuteman 3, který byl do té doby odložen pouze kvůli napětí s Ruskem. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americké letectvo.
Je známo, že 2. března Pentagon oznámil rozhodnutí odložit testy balistické střely, naplánované na začátek minulého měsíce. Jak tehdy řekl mluvčí americké obrany John Kirby v komentáři k ruskému rozhodnutí zvýšit úroveň připravenosti jaderných sil, Spojené státy start odložily, „aby demonstrovaly, že Washington nemá v úmyslu účastnit se žádných akcí, které mohou být špatně pochopeny nebo interpretovány.”
Mluvčí amerického letectva Ann Stefanek agentuře Reuters řekla, že rozhodnutí o zrušení testů bylo učiněno ze stejných důvodů. Další testy ICBM jsou naplánovány na konec tohoto roku.
https://rusvesna.su/news/1648852301
02.04.2022 – 02:00
Německá federální prokuratura obvinila bývalého záložního důstojníka Bundeswehru z předávání tajných údajů ruské zpravodajské službě. V pátek 1. dubna to oznámil německý generální prokurátor v Karlsruhe.
Uvádí se, že ve vztahu k obviněnému Ralphu G. existují „dostatečná podezření z práce pro zahraniční speciální službu“, která byla vykonávána proti zájmům Spolkové republiky Německo a jednoho ze států NATO.
Nejpozději od října 2014 byl G. v kontaktu s různými osobami spojenými s ruskou zpravodajskou službou a až do března 2020 jim poskytoval dokumenty a údaje z veřejných i neveřejných zdrojů. Záložní důstojník měl k těmto informacím přístup v souvislosti se svou službou v Bundeswehru, kde byl zástupcem velitele okresního spojového oddělení. Kromě toho byl členem několika hospodářských výborů.
G. podle obžaloby poskytl Moskvě informace o záložácích Bundeswehru, vojensko-civilní spolupráci, civilní obraně a také o německé ekonomice, zejména o důsledcích evropských sankcí uvalených v roce 2014 vůči Ruské federaci pro Německo, a o plynovodu Nord Stream 2.
Kromě toho zřejmě poskytl ruské rozvědce „osobní údaje vysokých představitelů Bundeswehru a byznysu“ a také informace o obranné politice Spojených států a jejich západních spojenců.
Za to obdržel pozvánky na oficiální akce ruských státních orgánů, jak je uvedeno níže. Obžaloba ze špionáže byla vznesena 16. března u Senátu státní bezpečnosti Vrchního zemského soudu v Düsseldorfu. V prohlášení není uvedeno, o jakou konkrétní ruskou speciální službu se jedná.
https://rusvesna.su/news/1648836816
02.04.2022 – 02:30
Americký herec Sean Penn oslovil světové miliardáře s výzvou k nákupu dvou jednotek pro Ukrajinu, tedy 12 stíhaček F-15 nebo F-16.
“To ukončí válku na Ukrajině,” řekl herec. S odkazem na otevřená data tvrdí, že uvedená letadla mají údajně kvalitativní náskok před ruskými stíhačkami Su a MiG a lze je pořídit za 300 milionů dolarů.
Kromě letadel požaduje pro Ukrajinu systémy protiraketové obrany v hodnotě 200 milionů dolarů. To znamená, že jen za půl miliardy dolarů můžete ukončit válku na Ukrajině, tvrdí Sean Penn.
Vedoucí Kanceláře prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak poděkoval Pennovi „za to, že oslovil světové miliardáře s výzvou k nákupu systémů protiraketové obrany a 12 bojových letounů pro Ukrajinu, které jsou svými technickými vlastnostmi lepší než ruské protějšky.”
“Tato podpora je pro nás velmi důležitá,” řekl Jermak.
https://rusvesna.su/news/1648845761
(Úsměvné;-)
02.04.2022 – 03:00
Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba a americký ministr zahraničí Anthony Blinken měli telefonický rozhovor, během kterého diskutovali o ekonomickém a obranném posílení Ukrajiny v boji proti Rusku a také o nových úderech na ruskou ekonomiku.
„Telefonický rozhovor s Anthonym Blinkenem byl o krocích k ekonomickému a vojenskému posílení Ukrajiny, abychom mohli nadále účinně odrážet další ruské útoky,“ napsal Kuleba. „Děkuji Spojeným státům za již poskytnutou podporu. Čekají nás nové údery ruské ekonomice, finančnímu systému a obchodu,“ dodal.
https://rusvesna.su/news/1648845103
02.04.2022 – 04:00
Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola 1. dubna na schůzce s předsedou Nejvyšší rady Ruslanem Stefančukem přislíbila, že se Ukrajina stane kandidátkou do EU „oficiálně a rychle“.
Připomeňme, že Volodymyr Zelenskyj podepsal žádost Ukrajiny o vstup do Evropské unie 28. března.
Na setkání dala evropská úřednice tři sliby.
„Za prvé uznáváme zásah Ruska do Ukrajiny, do její svobody, na její území jako zásah do celé Evropy, do řádu, který máme ve světě.
Za druhé, oficiálně a rychle uznáme Ukrajinu jako kandidáta na členství v EU a slibuji vám to od Evropského parlamentu.
Za třetí, vynaložíme veškeré úsilí na obnovu ukrajinských měst a vesnic, které utrpěly drtivé rány od agresora.
Finanční, humanitární a vojenská pomoc se již poskytuje a budeme v tom pokračovat. Pomůžeme uprchlíkům, kteří opustili své domovy. Budou s námi doma, dokud se nebudou moci vrátit do své vlasti,“ řekla Metsola.
Stefančuk ze své strany poděkoval Metsolové a vyjádřil naději na posílení spolupráce mezi parlamenty.
https://rusvesna.su/news/1648840183
02.04.2022 – 4:30
Pentagon slibuje zničit všechny zásoby chemických zbraní
Americké ministerstvo obrany ujistilo, že země do září 2023 zničí všechny své zásoby chemických zbraní. Deborah Rosenbloom, náměstkyně ministra obrany pro programy jaderné, chemické a biologické obrany, takové termíny oznámila na slyšení ve výboru pro ozbrojené služby Sněmovny reprezentantů USA 1. dubna.
„S hrdostí oznamuji, že jsme zničili 98 % chemických látek v arzenálu chemických zbraní Spojených států. Jsme na dobré cestě dokončit zničení všech původních zásob chemických zbraní Spojených států do plánovaného termínu září 2023,“ řekla Rosenbloom.
Již dříve ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov připomněl, že Rusko na rozdíl od Spojených států zlikvidovalo všechny dostupné zásoby bojových chemických látek již v roce 2017, což zdokumentovala Organizace pro zákaz chemických zbraní. Vyzval americké úřady, aby okamžitě omezily nelegální práci v oblasti vojenské biologie, a to i v postsovětském prostoru. Velvyslanec dodal, že „je čas, aby Washington urychlil načasování zničení národních zásob chemických zbraní“. Připomněl, že Spojené státy jsou stále jedinou smluvní stranou Úmluvy o chemických zbraních, která dosud nesplnila své mezinárodní závazky.
https://rusvesna.su/news/1648836819
02.04.2022 – 6:30
Místopředseda Moskevské městské dumy a novinář Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti Andrej Medveděv se podělil o svůj názor na současnou situaci a na principy a důležitost informační války.
„Už jsem jednou napsal, že v moderní válce jsou samotné bojové operace někdy méně důležité než informační válka. Pro společnost převažují emoce a reakce nad fakty. Jasný obraz je důležitější než skutečný postup vojsk. Velký ruský vojenský teoretik Jevgenij Messner napsal v 60. letech v knize World Rebellion War:
„V budoucí válce se nebude bojovat na linii, ale na celém povrchu území obou protivníků, protože za ozbrojenou frontou vzniknou politické, sociální a ekonomické fronty; nebudou bojovat na dvourozměrném povrchu, jako za starých časů, ne v trojrozměrném prostoru, jak tomu bylo od zrodu vojenského letectví, ale ve čtyřrozměrném prostoru, kdy čtvrtou dimenzí je psychika válčících národů.
Ostražitě sledují nepřítele a hledají nepřítele, budou bojovat v termonukleární taktice a ve strategii „psychonukleární“, tedy neštěpení atomů vodíku, ale atomů nepřátelských lidí, jejich ducha, jejich psychiky. Nebude žádná atomová válka, bude válka rebelů.“
Ukrajinské divize CIPSO vedou právě takovou psychonukleární válku. Světové PR-agentury pracují pro kyjevský režim. To znamená, že ještě uvidíme spoustu akcí podobných náletu vrtulníku na Bělgorod. Mimochodem, nálet vrtulníku na Mariupol mohl být stejný.
Z vojensko-praktického hlediska jsou taková opatření nejen zbytečná, ale i škodlivá – rizika jsou příliš vysoká. Ale pokud jsou takové akce úspěšné, vytvářejí psychonukleární PR-efekt.
Izjum se dostal pod kontrolu ruské armády. Strategicky velmi velký úspěch.
Dva vrtulníky zasáhly naše skladiště ropy. Strategicky, dobře.
A z pohledu informační války a informační fronty? Moderní divák není připraven analyzovat. Obrázek spáleného zařízení se rovná závěru „vše je ztraceno“.
Ve skutečnosti spálená kolona techniky není synonymem pro úplnou ztrátu osobního personálu. Dokonce i nejtěžší příklad zničení kolony poblíž Jaryšmardy v roce 1996 – to je smrt poloviny vojáků. Špatné. Ale to není zničení jednotky.
Jenže nyní – a takto je organizována informační válka – na emocionální úrovni video s mrtvým / zničenou technikou / úderem na základnu vyvolává pocit porážky či ztráty.
Proto se ve společnosti přetížené informacemi, sociálními sítěmi, instant messengery stává informační fronta tou hlavní.
A proto můžeme ze strany OSU čekat další podobné akce. Při absenci skutečných vítězství (no, buďme upřímní, Ozbrojené síly Ukrajiny umí bojovat, protože to jsou Rusové, kteří se jen považují za Ukrajince, ale stále nemají velká vítězství, mezera ve vojensko-technickém potenciálu je příliš velká) vytvoří vítězství mediální. A to je třeba brát velmi vážně.
Je potřeba pracovat nikoli s fiktivními daty (která, jak víme, existují jen proto, abychom někoho důležitého nenaštvali), ale s daty objektivními. A proaktivně s nimi pracovat. Například.
Odešli z Gostomelu – sami ukázali, sami řekli, sami odstranili vlajku v záběru, sami vysvětlili co a jak, sami veřejně ocenili hrdiny Gostomelu. V situaci informační války je oficiální zpráva výstřel z děla, ale je zapotřebí výtřel celého dělostřelectva fronty.
Jsem si jen jistý, že v blízké budoucnosti uvidíme, jak Ozbrojené síly Ukrajiny chápou vlajku nad Gostomelem (myslím, že na Iwo Jimě bude cosplay amerických mariňáků), ale je také důležité pochopit, že informační vítězství, přes všechen svůj význam jsou dost nebezpečná věc.
Můžete začít věřit v něco, co neexistuje. Jako Ukrajinci masivně věřili v odpor kyborgů z doněckého letiště, když je prapor Sparta už dávno zničil.
A konečný výsledek se vytváří na bitevním poli. A ano, musí být neustále podporován všemi možnými druhy informačních zbraní. Takhle vyhrajeme.”
https://rusvesna.su/news/1648827927
02.04.2022 – 7:30
Ruský vojenský novinář a dokumentarista, šéf Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti na Blízkém východě a v severní Africe Jevgenij Poddubnyj se ve svém autorském kanálu Telegram podělil o svůj názor na odvážný nálet Ozbrojených sil Ukrajiny.
„Odvážný nálet vojenského letectva Ozbrojených sil Ukrajiny na Bělgorod je normální. Ano to je správně. Válka probíhá. A kdo vám řekl, že nemají v armádě vycvičené ideology? Osm let byli cvičeni k boji s námi, osm let jim vtloukali do hlavy, že už s námi válčí. Zatímco my jsme doufali, že dostanou rozum, už si z nás udělali nepřítele.
Takže ráno přiletěli ve velmi malé výšce, naprosto potichu – zde je efekt překvapení a podobnost techniky. I kdyby posádky protivzdušné ochrany byly ve službě podél trasy vrtulníků, stěží by si rychle uvědomily, že jde o nepřátelské stroje, zvláště když pracovaly poblíž Severného (satelit Bělgorodu, výjezd směrem na Moskvu). Není co vytknout, vstoupili kompetentně a pracovali zajímavě. Zasáhli sklad ropy a tiskárnu. Auta jezdila po ulicích, kterými jsem běhal jako školák. Bělgorod je moje malá vlast.
Hlavním úkolem tohoto nájezdu jsou média. Nezapomeňte, že desítky takových úderů ozbrojených sil RF každý den ničí Ozbrojené síly Ukrajiny. A ty mají problémy s ohněm, mírně řečeno, mnohem větší než my.
Ukrajina je však postavena na PR a takové akce pro veřejnost jsou silnou stránkou režimu. Roky práce západních poradců nyní přinášejí ovoce.
Efekt se však tentokrát ukázal být zcela opačný: nálet armádního letectva Ozbrojených sil Ukrajiny jen probudil správný sportovní hněv, a to jak v armádě, tak i civilistům. Odvážné akce nepřítele vždy motivují profesionály – porazit takového nepřítele je zajímavější. A obyvatelé příhraničních regionů už dobře vědí, že válka pokračuje a nebude to jednoduchá procházka.
Vím, že rozvědka již někde připravuje cíle pro likvidační palbu na nově identifikované objekty Ozbrojených sil Ukrajiny, aby takovým náletům do týlu zabránila. Válka je především intelektuální konfrontace. Neděje se v mediální oblasti. Proto méně sloganů.
Bojová práce pokračuje a zde žádná propaganda nepříteli nepomůže. Bojujeme nejen a ne tak moc s Ozbrojenými silami Ukrajiny, které se staly komplici ukrajinských nacistů. Formace kyjevského režimu jsou jen ruce.“
https://rusvesna.su/news/1648827660
02.04.2022 – 8:30
V Kremenčugu (Poltavská oblast) po přesných úderech zasazených ruskou armádou hoří zařízení ropné rafinérie Kremenčug, která patří ukrajinskému oligarchovi Igoru Kolomojskému. Nad městem stoupají sloupy hustého černého kouře.
Donbasské uskupení Ozbrojených sil Ukrajiny v případě odstávky velké ropné rafinérie ztrácí poslední šanci na dodávku paliva.
Informaci, že objekty v Poltavě a Kremenčugu zasáhl noční úder ozbrojených sil RF, potvrdil náčelník krajské státní správy Poltava Dmitrij Lunin. Podle něj „byly odpáleny nejméně čtyři rakety na dvě infrastrukturní zařízení“ v Poltavě a ráno 2. dubna letadla ruských leteckých sil pracovala na průmyslových cílech v Kremenčugu.
https://rusvesna.su/news/1648876301
02.04.2022 – 09:35
Potvrzení toho, že kyjevský režim se zabýval vývojem nosičů biologických zbraní
Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo žádost ukrajinské společnosti Motor Sič směřovanou k tureckému výrobci UAV Bayraktar ze dne 15. prosince 2021. Podstata je následující: Ukrajinskou stranu zajímalo, zda je možné Bayraktary vybavit systémy a mechanismy pro rozprašování aerosolů o objemu nad 20 litrů.
Pokud je UAV schopen uletět 300 km, tento požadavek obsahuje hrozbu rozsáhlého použití biologických zbraní na území Ruské federace. Ministerstvo obrany uvedlo, že dokumenty ve skutečnosti potvrzují vývoj kyjevského režimu dodávkových nosičů pro biologické zbraně s možností použití proti Ruské federaci. (FOTO)
https://politikus.ru/events/142403-podtverzhdenie-razrabotki-kievskim-rezhimom-sredstv-dostavki-biologicheskogo-oruzhiya.html
02.04.2022 – 9:57
Předseda Spolkového svazu německého průmyslu Siegfried Russwurm ve vysílání televizní stanice ZDF varoval před fatálními důsledky embarga na ruské energetické zdroje. Podle jeho názoru může odmítnutí plynu z Ruska dostat průmysl do bezvýchodné situace.
„Mluvíme o kolapsu našeho průmyslu, který nás zachránil během pandemie koronaviru,“ řekl Russwurm.
https://rusvesna.su/news/1648882631
02.04.2022 – 10:42
Ruské ministerstvo obrany hlásí čerstvá data ze zóny vojenské speciální operace. Vojska Ruské federace a lidových republik rozvíjejí ofenzivu na Donbasu, probíhají přesné údery na vojenské cíle v řadě regionů Ukrajiny.
Jednotky ozbrojených sil DLR dobyly většinu Novobachmutovky a bojují s ustupujícími jednotkami ukrajinské 25. samostatné výsadkové brigády.
Během noci bylo v této oblasti zničeno až 40 nacionalistů, tank a dvě motorizované pěší čety a také minometná baterie.
Dnes ráno vysoce přesné dálkové vzdušné a námořní zbraně zničily skladovací prostory s benzínem a naftou v ropné rafinérii Kremenčug, ze které byla zásobována ukrajinská skupina vojáků ve středních a východních oblastech země.
Vysoce přesné rakety odpalované vzduchem zneškodnily i vojenská letiště ve městech Poltava a Dněpropetrovsk.
Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily dva ukrajinské vrtulníky Mi-24 u města Sumy a osady Urožajnoje. Ve vzduchu bylo zničeno také 24 ukrajinských bezpilotních letounů.
Operačně-taktické letectvo ruských vzdušných sil a raketových sil zasáhlo během noci 67 vojenských objektů Ukrajiny. Mezi nimi: dvě velitelská stanoviště, dva sklady raketových a dělostřeleckých zbraní a munice, devět polních děl a minometů a také 54 oblastí koncentrace vojenské techniky Ozbrojených sil Ukrajiny.
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno 124 letadel a 84 vrtulníků, 381 bezpilotních prostředků, 1882 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 203 vícenásobných raketometů, 786 polních děl a minometů a také 1764 speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1648884777
02.04.2022 – 11:32
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu apeluje na americké úřady s žádostí, aby Kyjevu poskytly rakety a letadla. Zdůraznil, že ukrajinská armáda nechce dostávat neprůstřelné vesty a speciální přilby, ale preferuje těžké zbraně.
“Prostě nám dejte rakety. Dejte nám letadla. Nedávejte nám F-18 nebo F-19 nebo cokoli, co máte. Dejte nám stará sovětská letadla. To je vše. Dejte je do mých rukou. Dejte mi něco, čím bych mohl ochránit svou zemi,“ řekl v rozhovoru pro americký kanál Fox News.
Zelenskyj si také posteskl, že Západ popírá členství Ukrajiny v NATO. “Je pro nás těžké mluvit o NATO, protože NATO nás nechce přijmout,” řekl. Tento postoj Severoatlantické aliance je podle něj chybný, protože Ukrajina „učiní blok mnohem silnějším“.
„Nejsme slabý stát. Nenavrhujeme, abychom byli silnější na úkor NATO. Jsme doplněk, jsme lokomotiva,“ uzavřel prezident Ukrajiny.
Zelenskyj se již dříve obrátil na země NATO a vyzval je, aby poslaly na Ukrajinu tanky a vojenská letadla. Ukrajinský prezident kritizoval západní země za “ping-pong” v otázce “kdo a jak by měl předat letadla”.
The New York Times s odvoláním na amerického činitele uvedl, že Washington má v úmyslu zprostředkovat přesun tanků „vyrobených v SSSR“ na Ukrajinu. Toto rozhodnutí bylo učiněno v reakci na Zelenského žádost, uvedl zdroj. Dodal, že převod brzy začne, ale neuvedl, kolik strojů bude na Ukrajinu posláno a ze kterých zemí přijedou.
Šéf britského ministerstva obrany Ben Wallace hovořil o tom, že Ukrajina potřebuje modernizovat nebo najít ruské či sovětské vybavení. Zdůraznil, že by bylo nevhodné zásobovat Kyjev zahraničními tanky a řadou zbraní, protože ty vyžadují speciální výcvik.
Podle Pentagonu poskytly Spojené státy od nástupu administrativy prezidenta Joea Bidena k moci Ukrajině více než za 2,3 miliardy dolarů vojenské pomoci.
Celkem Londýn poslal do Kyjeva více než 4000 protitankových raketových systémů Javelin a NLAW.
https://rusvesna.su/news/1648887109
02.04.2022 – 12:25
Mrtvoly ukrajinských ozbrojenců, vyrabované domy a spálená území jsou vše, co po sobě Ozbrojené síly Ukrajiny během ústupu zanechávají. (VIDEO, FOTO 18+)
Velitelství územní obrany DLR zveřejňuje záběry pořízené na dobytých pozicích ukrajinských národních praporů u vesnice Věrchnětoreckoje (DLR). Donedávna byla tato oblast okupována ukrajinskou armádou.
Ustupující nacisté opustili mrtvoly svých „bratrů“ a vesnici zcela vyplenili.
https://rusvesna.su/news/1648887844
02.04.2022 – 12:54
Ukrajinští nacisté nadále terorizují rodící ženy v nemocnici v Mariupolu. Pomoc pacientkám poskytují vojáci armády DLR.
https://rusvesna.su/news/1648890250
02.04.2022 – 13:48
Armáda DLR postupuje u Doněcka: nacisté a Ozbrojené síly Ukrajiny jsou demoralizovány, odhazují zbraně, oblékají se do civilu a utíkají.
Tyto záběry byly pořízeny Lidovými milicemi DLR na opuštěných pozicích ozbrojených sil Ukrajiny v Maryince.
Ve městě pokračují boje, jednotky Ruska a DLR z osady vytlačují ukrajinské okupanty.
https://rusvesna.su/news/1648892790
02.04.2022 – 14:14
Známý rusofob, polský premiér Mateusz Morawiecki připustil, že západní sankce proti Rusku nějak nefungují. Napsal o tom na své stránce na sociální síti.
Morawiecki pociťuje zklamání, když vidí, že se kurz rublu vrátil na pozice, které měla ruská měna před zahájením speciální vojenské operace na Ukrajině.
“To znamená, že naše činy nezafungovaly tak, jak si vůdci (západních zemí) přáli,” prohlásil polský premiér.
https://rusvesna.su/news/1648896474
02.04.2022 – 15:01
Armáda DLR používá ukořistěný ukrajinský obrněný vůz “Varta” proti ozbrojeným silám Ukrajiny.
Připomeňme, že bývalý šéf Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksandr Turčynov a prezident Petro Porošenko byli velmi hrdí na vytvoření nových kolových obrněných vozidel se zvýšenou protiminovou ochranou pro Národní gardu Ukrajiny a Ozbrojené síly Ukrajiny před několika lety.
První várka Vart vyrobená soukromou společností Ukrainian Armored Vehicles byla předána Ministerstvu obrany Ukrajiny v prosinci 2017. V únoru 2019 obdržel 88. výsadkový útočný prapor námořní pěchoty ukrajinského námořnictva 15 těchto obrněných vozidel.
Nyní se jedno z nich účastní operace na osvobození části DLR okupované Kyjevem od útočníků.
https://rusvesna.su/news/1648900879
02.04.2022 – 15:25
Raketový útok na oblastní státní správu Nikolajeva, který provedla ruská armáda ráno 29. března, zabil v budově mnoho ukrajinských vojáků. Mluvíme o desítkách zabitých lidí.
Jak oznámila Rusvesna, k útoku na oblastní státní správu Nikolajev došlo na základě údajů rozvědky, podle kterých bylo uvnitř budovy velké množství vojáků.
Tak, stejně jako v Charkovské oblastní správě i v Nikolajevské raketa zničila bezpečnostní síly.
V tuto chvíli je již z trosek vytaženo 35 mrtvol, práce na místě dopadu však pokračují.
https://rusvesna.su/news/1648900639
02.04.2022 – 16:06
Představitel Sumy Živitskij uvedl, že do regionu vstoupilo velké množství ruských vojáků z území Ruské federace.
Uvedl, že se vytvořil koridor, po kterém dochází k neustálému pohybu vojenské techniky z Kyjevské a Černihovské oblasti směrem k Rusku.
„Ruské jednotky, které jsou staženy z Kyjevské a Černihovské oblasti, jsou přesunuty nejen na Donbas, do Charkova, do Izjumu (jak bylo uvedeno dříve), ale také do Sumské oblasti,“ píší ukrajinské publikace.
https://rusvesna.su/news/1648903422
02.04.2022 – 17:30
Ruská armáda začíná „vařit Ozbrojené síly Ukrajiny v kotli“ na Donbasu (VIDEO)
Poradce Zelenského kanceláře Arestovič hovořil o začátku ruské implementace strategie „kotle“ proti seskupení ukrajinských jednotek na Donbasu.
Jeho slova potvrzuje i rozbor průběhu nepřátelských akcí z otevřených zdrojů.
https://rusvesna.su/news/1648906702
02.04.2022 – 18:02
Silná raketový úder zničil cíl v Chmelnické oblasti. Podle předběžných údajů byl zasažen sklad paliva. V regionu burácí nálet.
https://rusvesna.su/news/1648910042
02.04.2022 – 20:20
Covid v Moskvě skončil – centra covid se zavírají
V Moskvě je kvůli zlepšení epidemiologické situace s COVID-19 vyřazováno z provozu více než 5 tisíc lůžek, s COVID-19 nadále pracuje 11 nemocnic s více než 3 tisíci lůžky, uvedla Anastasia Raková, náměstkyně primátora
https://rusvesna.su/news/1648920032
4. 2. 2022 – 20:33
Útok operačně-taktického komplexu Iskander zničil Štáb obrany v Charkově a zlikvidoval více než 100 nacistů a západních žoldáků.
Bezpilotní průzkumný letoun zaznamenal okamžik zničení cíle. (VIDEO)
Likvidace více než 100 neonacistů a západních žoldáků byla potvrzena.
https://rusvesna.su/news/1648917941
02.04.2022 – 22:00
Proč začala vojenská operace? – Západní média zveřejňují obsah tajných jednání
Wall Street Journal zveřejnil insiderskou zprávu o jednáních mezi Evropou, Kyjevem a Moskvou v předvečer zahájení speciální vojenské operace na Ukrajině.
Publikace tvrdí, že pár dní před začátkem operace udělal německý kancléř Olaf Scholz poslední krok k normalizaci vztahů mezi Moskvou a Kyjevem. 19. února Zelenskému v Mnichově řekl, že Ukrajina by měla stáhnout své euroatlantické aspirace, opustit myšlenku vstupu do NATO a vyhlásit neutralitu v rámci širokého evropského bezpečnostního paktu mezi Západem a Ruskem.
Pakt měli podepsat Putin a Biden, kteří by společně zaručili bezpečnost Ukrajiny. Zelenskij Scholzovi odpověděl, že Putinovi nelze věřit, že takovou dohodu dodrží, a že většina Ukrajinců chce vstoupit do NATO. Reakce ukrajinského prezidenta vyvolala v německých představitelích obavy, že šance na mír mizí: věřili, že Rusko bude pokračovat ve vojenském tlaku na Ukrajinu, aby rozdrtilo její ekonomiku, a nakonec přistoupí k zahájení operace. Nakonec však byla zvolena ještě radikálnější a rychlejší varianta.
https://rusvesna.su/news/1648922471
překlad: Vlabi
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Solium
Host
Solium
4. 4. 2022 12:15

Ze je Penn tak blby som netusil…

Anonymní
Host
Anonymní
3. 4. 2022 7:01

Ďakujem Ti krásne za super príspevky, ktoré mi každodenne prinášajú potrebné informácie. Ozaj srdečná vďaka!!! 😉

Unknown
Host
Unknown
3. 4. 2022 7:01
Odpovědět  Anonymní

Přesně tak. Snad jediný ucelený zdroj informací o právě probíhající speciální vojenské operaci na osvobození Ukrajiny armádou Ruské federace.

pamichal
Host
pamichal
4. 4. 2022 12:14
Odpovědět  Anonymní

Také se připojuji a díky, byli a jste pro mě první skutečný zdroj informací poté, co naši pseudovládní mocipáni a kašpaři vypnuli nepohodlné weby. Budu se k vám stále vracet, máte tady spoustu jiného zajímavého materiálu.

Dufo
Host
Dufo
3. 4. 2022 7:01

Dobrý deň. Som rád že pravda denne prichádza.

Juraj
Host
Juraj
4. 4. 2022 12:13

Neviem dokedy chcú EU a NATO naťahovať gumičku na trenkách. Každému raz povolia nervy a dnes povolili mne, preto som poslal koment aký som poslal, a neľutujem.
Písal som tu viackrát, Haag a Ženeva – dohovory. Vojsko nemá v meste čo robiť, má kopať lopatkami zákopy na poli. Ak sú v meste, sú to teroristi. Zelenský vyhlási zákaz opustenie Kyjeva – je toto normálne?
Začali gumku na trenkách naťahovať keď bez dokazov obvinili rusov zo zostrelenia lietadla. Potom im zakázali účasť pod vlajkou na OH, ale nórka ktorá vyzerala ako 120 kilový nasteroidovaný chlap, astmatička, sa zúčastnila. Teraz kvičia, že rusko má dodržiavať dohody ohľadne plynu a pritom rusom ukradli majetky.
amkovia s malým a hodili bombu na Hiro a Naga a šetko v poriadku. Zbombardovali Juhosláviu ……
zagúglite si https://www.google.com/search?q=banderovci+zverstv%C3%A1&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjhjovLrfj2AhVVP-wKHU6EDkIQ_AUoAXoECAEQAw&biw=928&bih=411&dpr=2.07

a toto tam majú

bomba na Hiro a Naga mala 40000!! dnešné bomby majú 100 000 000!!!
ak mi tu bucnu Mochovce, do 5 minút tu mám pyroplastický mrak pohybujúci sa rýchlosťou 700 km/hod. A následne sneženie – rádioaktívny spád. Plus ako bonus EMP.

Dokedy chcú tu gumku na trenkách naťahovať? Ak by mali rusi hrdosť, vypnú ropu, plyn a botka.
ALE oni ju majú, len nás ľutujú

jirik
Host
jirik
4. 4. 2022 12:13

Proč to tak dlouho trvá?!

Takže ano, všichni si přejeme, aby tento proces skončil, ale pochopte, že čím déle to bude trvat, čím více příkladů zla bude odhaleno, tím větší vliv to bude mít na to, aby se budoucí generace nedopustily dalšího vzestupu těchto ideologií.
https://vitazstvosvetla.org/spravy-03-04-2022/

Rusko vypne kohoutky do EU/Evropy v těch případech, že to bude užitečné pro probuzení evropanů; RF klidně vypne kohoutky a toky plynu, ropy,… přesměrují na jiné trhy – otázkou je kdy nebo jestli vůbec to udělají; už loni se na netu objevovali informace, že rusko zastavilo kohoutky do evropy, což rusko dementovalo a ukázalo na pravé vinníky, kteří chtěli poškodit rf. Pokud rf vypne kohoutky, tak samozřejmě nejvíc to odnesou obyčejní občané.

Bylo by fajn vidět více informací, článků, zpráv,… co se ve skutečnosti děje, ale stejně jsou lidi kteří se nikdy neprobudí, ale ti probuzení trpí psychicky, i stavy deprese, že se vše tak protahuje…..