Co se děje na Ukrajině 33

– předchozí část –

29.03.2022 – 23:30
„Na Ukrajině není síla k vyjednávání“ – Kadyrov slibuje zničení „ďáblů“ (VIDEO)
Představitel Čečenska Ramzan Kadyrov komentoval jednání ruské a ukrajinské delegace o situaci na Ukrajině, která proběhla 29. března v Istanbulu.
Ujistil, že speciální operace bude pokračovat, dokud nebudou zničeni všichni banderovci a „šaitanové. Na Ukrajině není žádná síla k vyjednávání. Je tam jen loutka a loutkáři sedí na Západě,“ zdůraznil šéf Čečenska.
https://rusvesna.su/news/1648584923

30.03.2022 – 0:00
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve večerním videoposelství v úterý 29. března komentoval výsledky jednání mezi ukrajinskou a ruskou delegací v Istanbulu. Zdůraznil, že „nemohou existovat žádné kompromisy ohledně suverenity a územní celistvosti Ukrajiny“.
„Jakákoli rozhodnutí, na kterých záleží všem našim lidem, by neměla být učiněna jednou osobou nebo skupinou lidí s jakýmikoli politickými názory, ale všemi našimi lidmi,“ řekl Zelenskyj. Ukrajinský prezident také řekl, že téma zrušení sankcí proti Rusku nelze ani nastolit, naopak, je třeba restrikce zintenzivnit. Efektivitu uvalených sankcí posoudí již vytvořený a započatý tým ukrajinských a mezinárodních odborníků.
https://rusvesna.su/news/1648587112 
30.03.2022 – 1:30
Jednání o Ukrajině: jaké dohody Rusko a Evropa potřebují 
Ruský novinář a politik, poslanec Státní dumy Federálního shromáždění RF a místopředseda výboru Anton Gorelkin komentoval rusko-ukrajinská jednání, která proběhla v Istanbulu.
“Četl jsem nejnovější zprávy o procesu vyjednávání. Zástupci Zelenského sice navrhují konflikt zmrazit, ale ten se za 15 let definitivně rozhoří s novou vervou. Je jasné, co chtějí. Ale Rusko a Evropa potřebují dohody, které zajistí mír navždy. Kromě denacifikace a odzbrojení musí Ukrajina zaručit také digitální demilitarizaci: přestat zavírat oči před podvodnými akcemi svých občanů proti Rusku, podněcovat extremismus online a zastavit falešné fejky. Trestně stíhat hackery a zakázat podporu jejich aktivit.
Neutralita v této věci by měla být aktivní a neměla by sloužit jako zástěrka pro digitální teroristy jednající z nacionalistických důvodů.
https://rusvesna.su/news/1648565661 
30.03.2022 – 14:36
Rusko se nechystá s nikým diskutovat o otázkách Krymu, který je součástí území naší země. Uvedl to tiskový tajemník prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Pěskov v komentáři ke včerejším zprávám o jednání mezi Ruskem a Ukrajinou v Istanbulu a k návrhu Kyjeva na „zmrazení“ otázky Krymu na 15 let, přičemž pokračují jednání o osudu poloostrov.
„Krym je součástí Ruské federace. Podle naší ústavy nemůžeme s nikým diskutovat o osudu území Ruska, osudu ruských regionů, to nepřipadá v úvahu, je to napsáno v naší ústavě,“ řekl Pěskov.
Kreml zároveň odmítl novinářům podrobněji sdělit „nuance jednání“. Otázka zemí, které jsou garanty bezpečnosti Ukrajiny (o které pojednává písemný návrh Kyjeva), byla v Kremlu předána vedoucímu ruské delegace Vladimíru Medinskému: Pěskov doporučil novinářům, aby kontaktovali bývalého ministra kultury pro další informace o jednání.
https://rusvesna.su/news/1648640211 
30.03.2022 – 1:00
Ruské jednotky u Kyjeva se přeskupují – Pentagon
Představitel Pentagonu John Kirby řekl, že ruská armáda u Kyjeva se přeskupuje.
“Byly poslední den nějaké přesuny ruských sil z Kyjeva?” Ano, myslíme si, že ano, malé množství. Jsme přesvědčeni, že se jedná o přeskupení, ne o skutečné stažení,“ řekl Kirby na briefingu. To podle něj však neznamená, že ohrožení Kyjeva pominulo.
29. března se v Istanbulu uskutečnilo další kolo rusko-ukrajinských rozhovorů. Setkání se konalo v paláci Dolmabahce, které bylo pro tisk nepřístupné a trvalo asi tři hodiny. Ruskou delegaci, stejně jako v předchozích kolech, vedl asistent prezidenta Ruské federace Vladimír Medinskij.
Na základě výsledků jednání zejména uvedl, že Ruská federace údajně v rámci speciální operace na Ukrajině výrazně omezuje vojenskou aktivitu v kyjevském a černigovském směru.
https://rusvesna.su/news/1648587459 
29.03.2022 – 22:17
Útoky OSU na sklad raketových a dělostřeleckých zbraní u ruského Bělgorodu (FOTO, VIDEO)
Podle agentury TASS s odkazem na zdroj byli zraněni čtyři vojáci.
“Sklad RAV zřejmě explodoval. Na tomto pozadí bych chtěl ještě jednou všem připomenout, že jsme ve válce s velmi vážným nepřítelem, a pokud uslyšíte nějakého televizního experta mluvit o snadných vítězstvích, zařaďte ho na seznam sračkometů a ne neposlouchejte. Válka je těžká, ale nepřítele zničíme, stačí to považovat za bojovou práci, ne za televizní show,“ říká autor kanálu Older Edda Telegram.

https://rusvesna.su/news/1648581443 
29.03.2022 – 23:00
Ruský prezident Vladimir Putin změnil geopolitické uspořádání na planetě a přinutil Evropu platit za plyn v rublech. Píše o tom Leo Rowley, publicista pro Multipolaristy.
„Je to velmi důležitá událost, která by mohla mít dalekosáhlé důsledky pro globální ekonomiku,“ píše autor.
Jak je uvedeno v článku, nyní bude muset Evropská unie nakupovat ruskou měnu od centrální banky nebo na burze, vyměnit rubly za zlato nebo zásobovat Moskvu zbožím vlastní výroby a na oplátku dostávat palivo. Rowley vysvětlil, že každý z těchto způsobů ovlivňuje budoucnost světové ekonomiky.
Nákup měny za drahé kovy tak s největší pravděpodobností vyčerpá zlaté rezervy Bruselu a nákup rublu za euro na burze posílí pozici ruské měnové jednotky.
Barter mezi stranami je zároveň nemožný, kvůli tomu bude muset Západ zrušit sankce.
Moskva podle fejetonisty také nebude souhlasit s výměnou rublů za dolary, které Washington často používá jako zbraň.
V tomto případě musí země dovážející plyn hledat „prostřední měnu“ pro obchodování. Nejlepší možností, říká Rowley, by mohl být jüan. USA však pohrozily Pekingu potrestáním, pokud se rozhodne pomoci Moskvě zmírnit sankční tlak. Tvrdá opatření vůči Číně podle něj prudce zvýší ceny zboží a povedou k vážné nestabilitě v zemích EU.
A to je přesně to, co Spojené státy potřebují, aby dostaly do rukou zbytky evropské suverenity, píše Rowley.
„Evropská unie má nicméně šanci opustit roli amerického vazala, kterou hrála celá léta po druhé světové válce <…> Může budovat mírové a produktivní vztahy s Ruskem a Čínou.
Blok se zatím silně kloní k první cestě, ale i ve struktuře se tvoří trhliny, protože každý stát má své ekonomické a politické zájmy,“ uzavřel pozorovatel.
https://rusvesna.su/news/1648583986 
30.03.2022 – 4:00
Většina světa se sjednocuje do jediné protizápadní komunity.
Po zahájení speciální operace na Ukrajině Rusko nečekaně získalo souhlas většiny islámského světa, i když si takové úkoly zjevně nestanovilo.
Západ po mnoho desetiletí cílevědomě ničil nejen islám, ale celou náboženskou kulturu jako celek; snažili se zničit pravoslaví jako součást křesťanství. To vše bylo v rámci pokusů o zformování jedné poslušné liberální masy obyvatelstva, se kterou si můžete dělat, co chcete.
Západ bojoval a bojuje obecně se vším, co neodpovídá liberálním hodnotám: islámem, křesťanstvím, komunismem, a dokonce i národní či genderovou identitou. Snažili se z lidí udělat bezmozkové konzumenty a dělníky, kterým jde jen o osobní příjem a osobní štěstí a vše ostatní je jim lhostejné. Co se stalo jiným lidem, že někde někoho bombardují nebo podvedou, to je jedno, hlavní je kurz dolaru, McDonald’s a krásné obrázky na iPhonu.
Západu se podařilo tak zformovat část hloupé veřejnosti, ale problém je v tom, že to bylo díky nátlaku na jiné země a ničení tradičních kultur. Ne každý s tím souhlasí a nyní se postupně ukazuje, že jde vlastně o velkou část světa. Prostě to bylo roztříštěné a teď se to sdružuje do jediné protizápadní komunity. Je to velmi různorodé, ale společný cíl je stejný – obnovit pravdu a spravedlnost.
A tento proces zahájilo Rusko.
https://rusvesna.su/news/1648576122
30.03.2022 – 06:27
Vyhrocení situace na Ukrajině znamenalo vznik skutečně postamerického světa. Tento úhel pohledu vyjádřil americký portál The Intercept.
Část zemí Asie, Afriky a Latinské Ameriky nečekaně pro Spojené státy zvolila neutrální cestu a odmítla se postavit na jednu stranu. Tyto státy se nepřipojily k jednomu nebo druhému bloku, jak tomu bylo za studené války, uvádí článek.
Čína, Indie, Brazílie, Turecko, Indonésie, Jižní Afrika a Mexiko stály opodál a odolávaly výzvám diplomaticky izolovat Rusko nebo se připojit k sankční kampani proti jeho ekonomice. V OSN se skupina afrických států včetně Jihoafrické republiky zdržela přijímání rezolucí směřujících k izolaci Ruska, upozornili autoři materiálu.
Neutrální pozice těchto zemí byla zjevně šokem pro mnoho západních elit, které jsou již dlouho zvyklé říkat jiným zemím, jakou geopolitickou pozici by měly zaujmout, domnívá se The Intercept.
Většina světa se podle autora článku domnívá, že po desetiletích agrese a zneužívání oficiálním Washingtonem autorita Spojených států vyschla. Směs chyb nevyhnutelně vedla Západ k úpadku a s ním i mnoha hodnot, které mu daly vzniknout.
Ať už se stane cokoli, v dobrém i ve zlém, bude to úplný rozchod se západní hegemonií, vládnoucí několik posledních století nejen v politice, ale také v kultuře a ideologiích.
https://rusvesna.su/news/1648610871 
30.03.2022 – 07:55
Jeden start – jeden zničený cíl: Iskandery zasáhly objekty Ozbrojených sil Ukrajiny (VIDEO)
Zatímco na Ukrajině říkají, že Rusku došly nebo brzy dojdou rakety, velitel odpalovací baterie komplexu Iskander ukazuje, jak je ničena ukrajinská vojenská infrastruktura. Stručně řečeno, jeden start znamená jeden zničený cíl.
Posádky zasáhly žoldnéřské základny a komunikační centra velitelských stanovišť. Menší cíle zasahují řízené střely s dosahem až 500 km. Projektil dokáže rozpoznat a obejít jakýkoli systém protivzdušné obrany. K nasazení komplexu se správnou přípravou stačí pouhé 4 minuty. Tyto snímky ukazují výpočty, které fungují na severu Ukrajiny.
https://rusvesna.su/news/1648616147
30.03.2022 – 08:27
V Německu policie ochránila před útoky agresivních Ukrajinek staršího muže, který na proukrajinském shromáždění rozvinul ruskou vlajku.
Vypráví o tom naše krajanka žijící v Německu:
„Starý Rus vyšel s ruskou vlajkou do centra města, kde byli Němci, Albánci, Italové a nic se nedělo. Pak s tou velkou ruskou vlajkou přišel na další shromáždění, proukrajinské, zvedl ji nad hlavu a dal jasně najevo – „Rusko je tady“. Dvě Ukrajinky mu chtěly vyrvat vlajku z rukou, ale němečtí policisté ho klidně obstoupili a nepustili je k němu. Jen stáli a starce chránili. 
Jsem velmi ráda, že se svět probouzí a chápe, na které straně je pravda,“ uzavřela.
https://rusvesna.su/news/1648618044 
30.03.2022 – 10:10
Ráno nepřítel ostřeloval několik hustě obydlených oblastí Doněcka najednou. Mezi civilním obyvatelstvem jsou oběti a byly zaznamenány i značné škody na obytných budovách. 
Zásah rakety v doněckém mikrodistriktu Tekstilšik zničil horní patra obytné devítipatrové budovy. (FOTO, VIDEO) Na místě aktuálně zasahují záchranné složky. Očití svědci uvádějí, že zpod trosek je slyšet dětský křik. Počet obětí zatím není upřesněn. Obyvatelé domu jsou evakuováni, odklízejí se sutiny v horních patrech. Není vyloučeno, že tam budou další oběti. Technické patro bylo zcela zdemolováno, deváté a osmé zničeno, sedmé částečně poškozeno.
Podle vojenských odborníků nepřítel pálil z raketometu Uragan a útok na obytný sektor byl veden z pozic v Orlovce-Tonenkoje.
V noci zažila podobně ničivý úder i těžce zkoušená Gorlovka. I zde jsou oběti.
https://rusvesna.su/news/1648623774
https://rusvesna.su/news/1648619667

30.03.2022 – 10:35
Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin dal „západním partnerům“ relevantní radu: „Pokud chcete plyn, hledejte rubly.“
„V posledních dnech se široce diskutovalo o otázce plateb za zemní plyn v rublech. Země G7 nejprve nesouhlasily s požadavkem platit za energetické zdroje v naší měně. Pak Macron řekl, že evropské země takovou možnost nemají. A dnes média informovala, že průtoky plynu plynovodem Jamal-Evropa klesly na nulu.
Evropští politici musí přestat mluvit, přestat hledat výmluvy, proč jejich země nemohou platit v rublech. Měli přemýšlet dříve.
Sami udělali vše pro to, aby podkopali důvěru v dolar a euro, takže Rusko odmítá provádět vzájemné vyrovnání v těchto měnách. Náš prezident se rozhodl správně a poslanci Státní dumy ho podporují.
Evropské státy mají všechny tržní příležitosti platit v rublech. Není v tom žádná tragédie. Situace je mnohem horší, když jsou peníze, ale není zboží.
Spolupráce musí být oboustranně výhodná. Plyn se vyrábí v náročných klimatických podmínkách. To je velmi náročná práce.
Pokud chcete přijímat plyn, hledejte ruble. Nemělo by to být jinak.
Navíc by bylo správné tam, kde je to pro naši zemi výhodné, rozšířit seznam zboží vyváženého za rubly: hnojiva, obilí, ropa, uhlí, kovy, dřevo atd. V této souvislosti apeluji na kolegy z národních parlamentů ne-přátelských zemí: Berte otázku vyrovnání rublů vážněji. Politikou sankcí ve snaze nás izolovat jste izolovali sami sebe. Musíte se zodpovídat za rozhodnutí, která učiníte,“ zdůraznil Volodin ve svém telegramovém kanálu.
https://rusvesna.su/news/1648625027
30.03.2022 – 10:58
V Kyjevě ozbrojený gang lidí odzbrojil strážníky poté, co zastavili auto manželky jednoho z banditů. O okolnostech incidentu hovořila ukrajinská policie.
Uvádí se, že zaměstnanci oddělení zastavili Audi Q7. Žena, která řídila, dala k ověření doklady, které měly „znaky padělku“. Paralelně zavolala svému manželovi a 57letý muž dorazil spolu s „podpůrnou skupinou“ v podobě dvou desítek mužů se samopaly.
Manžel obvinil policii z údajného nezákonného zastavení auta jeho manželky a nařídil svému gangu, aby hlídce sebral zbraně. Což také učinil.
Hovoříme o dalším jasném příkladu důsledků „geniálního“ rozhodnutí prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského rozdat desítky tisíc zbraní všem.
Muž, který se dopustil svévole vůči ukrajinským strážcům zákona, byl později zadržen.
https://rusvesna.su/news/1648625165 
30.03.2022 – 11:12
Ukrajinský Su-24 sestřelen ve vzdušném boji, velké sklady RAV zničily Iskandery (VIDEO) 
Ozbrojené síly Ruské federace pokračují ve speciální vojenské operaci na Ukrajině. Generálmajor Igor Konašenkov, oficiální představitel ruského ministerstva obrany, hovořil o nových úspěších ruské armády během ranního brífinku.
Vysoce přesné střely odpalované vzduchem zničily velké sklady paliva ve Starokonstantinovské a Chmelnické oblasti, odkud se dodávalo palivo pro obrněná vozidla ukrajinských jednotek na Donbasu.
Operačně-taktický raketový systém „Iskander“ zničil dva velké sklady raketových a dělostřeleckých zbraní (RAV) v obci obec Kamenka (území DLR okupované Kyjevem).
V oblasti Tumen, oblast Rivne, poblíž ukrajinsko-běloruské hranice, byl během letecké bitvy sestřelen Su-24 ukrajinského letectva.
Protivzdušná obrana ruských leteckých sil zničila během dne 10 ukrajinských bezpilotních letounů v oblastech Izjum, Novaja Kachovka, Doněck, Nikolajev, Berďansk, Gorlovka, Lugansk a Rubižně.
Operačně-taktické letectvo a raketové síly během dne zasáhly 64 vojenských objektů Ukrajiny. Mezi nimi: 4 velitelská stanoviště, včetně velitelství ukrajinských speciálních operačních sil v oblasti vesnici Bereznegovatoje, Mykolajivská oblast, 3 protiletadlové raketové systémy – 1 S-300 u města Malin v Žytomirské oblasti a 2 Buk-M1 v oblastech Ugledar a Slavjansk.
Zničeny byly také 3 instalace vícenásobných odpalovacích raketových systémů, 2 dělostřelecké baterie a 49 oblastí koncentrace ukrajinské vojenské techniky a pevností Ozbrojených sil Ukrajiny.
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 124 letadel a 77 vrtulníků, 214 protiletadlových raketových systémů, 321 bezpilotních prostředků, 1752 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 184 vícenásobných raketometů, 734 polních dělostřeleckých děl a minometů a také 1640 kusů speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1648627257
30.03.2022 – 11:31
Ministerstvo obrany ukazuje kolony s nacisty v umanské synagoze (FOTO)
Generálmajor Igor Konašenkov odhalil 30. března během ranního brífinku ministerstva obrany další cynický pokus kyjevského nacionalistického režimu uvést světové společenství v omyl. Připomněl, že 20. března ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve videoposelství izraelskému Knesetu obvinil Rusko z údajného úderu na město Uman v Čerkaské oblasti. Pro umocnění dramatického účinku Zelenskij uvedl, že „toto je místo, které každoročně navštěvují desetitisíce Izraelců“.
Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že během speciální vojenské operace ruské ozbrojené síly nezasahují civilní cíle. Navíc ani místa uctívání a jakákoli jiná místa pro veřejné shromažďování.
Je to naopak kyjevský režim, který v rozporu s mezinárodním humanitárním právem a morálkou používá taková zařízení jako body pro skladování a přepravu zbraní a nacistů k účasti na bojových akcích.
Ministerstvo obrany dnes předložilo důkazy obdržené od člena židovské obce Umaň, že Zelenského režim k tomuto účelu využíval i budovu nové městské synagogy. 21. března, tedy den po Zelenského projevu v Knesetu, fotografie zaznamenaly dvě kolony s nacisty na území synagogy. Majetek, zbraně a střelivo uložené v budově synagogy nacionalisté nejprve naložili do sklápěčů a poté je maskovali jako pytle stavební suti. Zároveň se pro přepravu nacistů a zahraničních žoldáků ze západních oblastí Ukrajiny, jak je dobře vidět na fotografiích, používají autobusy, které mají zbarvení školních vozidel s odpovídajícími nápisy „Děti“.
Synagoga v Umani je tedy záměrně využívána kyjevským nacionalistickým režimem pro vojenské účely s cílem vyvolat konflikt a politický tlak židovských náboženských organizací na Rusko v případě zasažení požárem.
https://rusvesna.su/news/1648627256
30.03.2022 – 15:14
Obyvatelé Kramatorsku, hrdinského města DLR, okupovaného Kyjevem od roku 2014, se vzbouřili a zahrabávají zákopy Ozbrojených sil Ukrajiny vykopané ve dvorech přímo u jejich domů. (FOTO, VIDEO)
Civilisty zákopy a jámy, které se objevily v Kramatorsku, znepokojují. Místní gauleiter, šéf ukrajinské okupační městské správy Oleksandr Gončarenko, přitom na otázky obyvatel na sociálních sítích nereaguje a účel kopání zákopů nechce vysvětlovat.
V důsledku toho obyvatelstvo města usoudilo, že jámy byly vykopány pro vojenské operace nebo pro hromadné hroby. Obě varianty civilistům samozřejmě nevyhovují. A tak obyvatelé města vzali situaci do svých rukou a začali jámy zahrabávat, protože si žádný masakr ve svém rodném městě nepřejí.
https://rusvesna.su/news/1648637992 
30.03.2022 – 15:30 
Během probíhající operace na osvobození Mariupolu zlikvidovali vojáci DLR a Ruska známého ukrajinského odstřelovače, který měl na svědomí mnoho životů obránců Donbasu. Pravděpodobně se jedná o známou ukrajinskou sniperku, 42letou Elenu Bilozerskou.
Ještě počátkem února britský bulvární deník The Sun vyprávěl, jak ukrajinská odstřelovačka zabíjí „ruské separatisty“ na Donbasu, a celý bez dechu citoval šílené výroky Bilozerské: „Morální úzkost kvůli vraždě člověka vymysleli lidé daleko od války. Ozbrojený nepřítel není osoba, ale cíl. A pokud je cíl zasažen, cítím potěšení z dobře vykonané práce.“
Bilozerská začala svou kriminální kariéru jako dobrovolnice a poté se připojila k námořní pěchotě Ozbrojených sil Ukrajiny.
Armáda DLR zveřejnila dokumenty některých nejhorších nacistů z pluku Azov zabitých v Mariupolu. Mezi nimi je i fotografie “Wasp” (A. Litviněnko), která vypadá jako zlikvidovaná sniperka.
https://rusvesna.su/news/1648635632 
30.03.2022 – 14:54
Francie od 1. dubna obnovuje vydávání turistických víz Rusům. To je uvedeno ve zprávě vízového centra Francouzské republiky. Zároveň již není vyžadováno potvrzení o očkování proti COVID od občanů Ruské federace.
„Nedávno byla zmírněna omezení vstupu do Francie související s pandemií COVID-19 pro ty, kteří přijíždějí z Ruska. Od 1. dubna 2022 je možné žádat o všechny typy víz bez omezení souvisejících s COVID,“ vysvětlilo vízové ​​centrum.
https://rusvesna.su/news/1648641261 
30.03.2022 – 13:19
Rozsáhlá speciální operace FSB: Desítky příznivců ukrajinských neonacistů zadrženo v Rusku (+VIDEO) 
FSB oznámila rozsáhlou speciální operaci prováděnou ve 23 regionech Ruské federace. Zaměstnanci oddělení spolu s ministerstvem vnitra a vyšetřovacím výborem zadrželi 60 příznivců ukrajinské neonacistické skupiny mládeže M.K.U.
Tato skupina byla vytvořena pod kontrolou ukrajinských speciálních služeb občanem Ukrajiny Jegorem Krasnovem za účelem páchání teroristických činů, masakrů a extremistických zločinů v Rusku.
Zadrženým byly zajištěny lovecké zbraně a střelivo bez potřebných licencí, podomácku vyrobené střelné a studené zbraně, komunikační prostředky obsahující korespondenci s Krasnovem, s foto a videozáznamy přímých akcí a pokyny k jejich provedení a náboru.
https://rusvesna.su/news/1648633241 
30.03.2022 – 16:19
Po včerejším přesném zásahu střelou s plochou dráhou letu na budovu Nikolajevské krajské státní správy (OSA) přestal krajský hejtman Vitalij Kim náhle vtipkovat a chlubit se vítězstvími Ozbrojených sil Ukrajiny nad ruskou armádou.
Během tiskové konference 30. března Kim uznal, že situace v regionu, který mu byl svěřen, je „neustále špatná“, Rusko buduje své síly a včerejší jednání v Istanbulu nevedla k deeskalaci v oblasti Nikolajev.
Podle gauleitera Nikolajevské oblasti byl raketový útok na budovu Oblastní státní správy doprovázen pohybem ozbrojených sil RF v jednom ze sektorů fronty. Postoje Ukrajiny v dalších jednáních budou záviset na událostech na frontě, uvedl Kim.
Dodejme, že včerejší raketový útok na olastní státní správu zničil desítky tam umístěných žoldnéřů.
https://rusvesna.su/news/1648642633
zdroj + FOTO, VIDEO
30.03.2022 – 16:36
Včera v noci na ruský Bělgorod zaútočili ukrajinští trollové, kteří se snažili s obyvateli Ruské federace podělit o své zkušenosti se strachem z naváděcích majáčků instalovaných pro nepřátelské rakety, nepřátelské DRG a další ukrajinské reálie.
„Bojoví trollové“ vstoupili do bělgorodových chatů a produkovali falešné zprávy o explozích ve vojenském skladišti a údajně připravovaly ukrajinské raketové útoky na město, čímž se snažili zasít mezi obyvateli města paniku.
Bohužel ne všichni obyvatelé města dokázali střízlivě posoudit, kdo takové zprávy v chatovacích místnostech, jež jsou na hony vzdálené realitě, vlastně distribuuje.
https://rusvesna.su/news/1648635733
30.03.2022 – 17:05
Nacisté z pluku Azov obléhají Mariupolskou porodnici č. 2.
Ukrajinští nacisté nadále udržují civilní obyvatelstvo Mariupolu ve strachu.
Porodnice č. 2 byla několikrát ostřelována, nacisté dělají vše pro to, aby narušili evakuaci personálu a pacientek a také převoz léků.
Situace je kritická, zdravotníci jsou nuceni rodit při svíčkách a schovávat novorozence ve sklepích. Jednomu z nich je už měsíc, ale ještě neviděl sluneční světlo…
https://rusvesna.su/news/1648647980 
30.03.2022 – 17:54
Nečekané: Spojené státy obvinily Ukrajinu ze zločinného využívání civilistů (FOTO) 
„To vyvrací, že Rusové záměrně útočí na civilní objekty.“
Největší americké noviny Washington Post a lidskoprávní aktivisté Human Rights Watch hovořili o smrtící taktice Kyjeva pro civilní obyvatelstvo.
Během tohoto měsíce byli novináři opakovaně svědky rozmístění ukrajinských protitankových střel, protiletadlových děl a obrněných transportérů v blízkosti obytných budov.
„Pokud je tam vojenské vybavení a Rusové říkají, že střílí na toto vojenské vybavení, vyvrací to tvrzení, že záměrně útočí na civilní objekty a civilisty,“ řekl Richard Weir, analytik Human Rights Watch. William Shabas, profesor mezinárodního práva na Middlesex University v Londýně, s ním souhlasí.
https://rusvesna.su/news/1648647902 
30.03.2022 – 18:27
Oficiální zástupce ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov promluvil o předběžných výsledcích speciální operace:
— v první fázi speciální operace bylo plánováno donutit nepřítele zkoncentrovat síly k udržení velkých sídel v kyjevském a černigovském směru, včetně Kyjeva, svázat je na bojišti, aniž by se útočilo na města (aby se zabránilo civilním ztrátám), nanést údery, které by mu znemožnily použít síly v hlavním směru ruských akcí – na Donbasu;
— všech těchto cílů bylo dosaženo;
— současně ruská armáda řešila další úkol – při zamezení přílivu čerstvých nepřátelských sil ze západu a ze středu Ukrajiny vytvořit podmínky pro závěrečnou fázi operace na osvobození republik Donbasu;
— za tímto účelem bylo prováděno a pokračuje neustálé cílené ničení opevnění vytvořených kyjevským režimem za dobu 8 let, vzít pod plnou kontrolu hlavní komunikační a zásobovací linie, zničit systémy protivzdušné obrany Ukrajiny, letišťní infrastrukturu, největší vojenské sklady, výcviková střediska a koncentrace žoldáků;
— tím jsou splněny všechny hlavní úkoly ruských sil na kyjevském a černigovském směru, cíl je přeskupení ruských jednotek – zintenzivnění operací v prioritních oblastech a především dokončení operace po úplné osvobození Donbasu.
https://rusvesna.su/news/1648653835 
30.03.2022 – 20:00 
Prezident Jižní Osetie Anatolij Bibilov označil sjednocení s Ruskem za strategický cíl republiky
„Věřím, že sjednocení s Ruskem je naším strategickým cílem. Naše cesta. Touhy lidí. A touto cestou se budeme pohybovat. V blízké budoucnosti podnikneme příslušné právní kroky. Republika Jižní Osetie bude součástí její historické vlasti – Ruska,“ řekl Bibilov.
Poznamenal, že nyní celý svět prochází bodem obratu.
„Ruský svět dnes hájí zájmy těch, kdo jsou mu oddáni, kteří jsou proti nacismu, respektují univerzální lidské hodnoty a základní práva a normy akceptované celým mezinárodním společenstvím,“ řekl vůdce Jižní Osetie.
Připomněl, že k „prvnímu oživení ruského světa v nedávné historii“ došlo v Jižní Osetii v roce 2008, kdy se Rusko rozhodlo chránit osetský lid a uznat nezávislost republiky.
“Děkuji vám, bratři a sestry.” Bylo to historické rozhodnutí, které dalo obyvatelům Jižní Osetie záruky míru a příležitostí k rozvoji,“ dodal Bibilov.
Zdůraznil však, že hlavním historickým a strategickým cílem osetského lidu je sjednocení v rámci Ruska.
„Naši lidé tento cíl opakovaně určili, měli jsme příležitost uskutečnit náš staletý sen v roce 2014, kdy se Krym vrátil do svého rodného přístavu. Tehdy jsme propásli naši příležitost, ale nemůžeme dovolit, aby se to opakovalo,“ uzavřel prezident.
Senátor Andrej Klimov komentoval výzvu prezidenta Jižní Osetie. Poznamenal, že legislativa stanoví postup pro přijímání cizích států nebo jejich částí do Ruska.
“Aby to bylo možné, je nezbytná hlavní věc – je nutné vyjádřit vůli osetského lidu.” Toho lze dosáhnout prostřednictvím referenda,“ vysvětlil.
V noci na 8. srpna 2008 zaútočily gruzínské jednotky na Jižní Osetii a zničily část jejího hlavního města Cchinvali. Rusko, chránící obyvatele republiky, z nichž mnozí přijali ruské občanství, vyslalo jednotky a po pěti dnech bojů vyhnalo gruzínskou armádu z regionu a 26. srpna uznalo suverenitu Jižní Osetie a Abcházie.
Tbilisi odmítá uznat suverenitu republik. Moskva opakovaně prohlásila, že uznání jejich nezávislosti odráží stávající realitu a nepodléhá revizi.
https://rusvesna.su/news/1648659646
(Tak nevím, netvrdil někdo, že je Rusko jako kůl v plotě?)
30.03.2022 – 21:17
Ukrajinská armáda v Mariupolu je připravena složit zbraně, ale nacisté jim v tom brání 
Představitel Doněcké lidové republiky Denis Pušilin ve středu 30. března ve vysílání společensko-politické talk show „Čas ukáže“ na ruském prvním kanálu řekl, že v Mariupolu byly signály z pravidelné ukrajinské armády, že byli připraveni složit zbraně, ale byli potlačeni nacisty Azova.
Jak zdůraznila hlava státu, ukrajinské vedení chápe, že osud OSU v Mariupolu je již předem rozhodnutý – o tom svědčí pokusy generálního štábu Ukrajiny vyvézt vůdce Azova.
„Nepříteli docházejí síly a prostředky, včetně munice, přesto je zde nutné mluvit upřímně: zjišťujeme to vymytí mozků a informační vakuum, ve kterém se cítí. Jsou napumpováni informacemi, že přijde osvobození, musí jen ještě chvíli vydržet, napřít všechny síly,“ řekl Denis Pušilin.
Dodal také, že azovští ozbrojenci dělají vše pro to, aby odevzdání zbraní regulérní armádou zabránili.
„Pokud mluvíme o vojácích OSU, kteří se nyní nejvíce soustředí na Iljiči (Iljič železárny), tak tam byly určité zprávy, že jsou připraveni složit zbraně.
To je ale zastaveno nacisty, kteří se pravidelně stěhují do Iljiče, i když přitom riskují životy, aby zabránili jakékoli kapitulaci. Jsou doslova „noční můrou“ pravidelné armády, protože je žádné složení zbraní nezachrání,“ uvedl šéf DLR.
Na otázku moderátora, proč nesrovnat se zemí další hutní závod Azovstal, kde se nepřítel opevnil v troskách, odpověděl Denis Pušilin: „Naše jednotky na povrchu už vše srovnaly. Ale když vezmeme v úvahu skutečnost, že závod byl postaven za Sovětského svazu, kdy se na ničem nešetřilo jako v posledních desetiletích, je tam šest pater pod zemí velmi vážného opevnění.”
Ozbrojené síly DLR a Ruska podle něj tento objekt ničí na dálku, aby chránili životy vojáků.
“Existují určité metody, které naše armáda použije. Jsme toho názoru, že je lepší neztratit své vojáky a pracovat s dostupnými dálkovými zbraněmi,“ shrnul šéf DLR. 
https://rusvesna.su/news/1648664239
30.03.2022 – 22:15
Británie, Bulharsko a Rakousko odmítly platit za ruský plyn v rublech
Pokračuje série prohlášení evropských zemí, že nebudou platit za plyn v ruských rublech. Oznámily to dnes vlády Británie a Bulharska, za Rakousko se ozval ministr obrany.
Připomeňme, že 23. března ruský prezident Vladimir Putin nařídil vládě, centrální bance a Gazpromu, aby do 31. března podaly zprávu o převodu evropských plateb za plyn do rublů.
https://rusvesna.su/news/1648666783 
překlad: Vlabi
 

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Bubák
Host
Bubák
31. 3. 2022 15:33

Nečtu nic než Protiproud a Myšlenky o… a Parlamentní listy. Jiného teď nemám. Vyblokované weby už prý jsou pod jiným názvem, nevím jak bych je našel. Vlabi, nevím kdo jste, ale děkuji za čtení.

Anonymní
Host
Anonymní
31. 3. 2022 15:33
Odpovědět  Bubák

aeronet.news pravyprostor.net

Anonymní
Host
Anonymní
31. 3. 2022 15:33

J.K.

Co momentálně funguje přes google: https://protiproud.info/ , http://www.prazskenovinky.cz/ , https://necenzurovanapravda.cz/ , https://aeronet.news/ , https://www.infovojna.bz/

Co funguje přes Tor Browser (ten si musíte nainstalovat): https://cz24.news/ , https://cz.sputniknews.com/