Co se děje na Ukrajině 31

28.03.2022 – 2:00
Spojené státy, vydávající se za „svaté“ moralisty, vyvolaly krizi na Ukrajině a těží z ní. Uvedl to čínský list Huanqiu Shibao.
Publikace analyzovala kroky oficiálního Washingtonu a vyjmenovala kroky Bílého domu, které k této situaci vedly.
Za prvé, Spojené státy podle čínských novinářů nesou vinu za šíření mýtů o studené válce a vyhrocování globálních problémů.
Oficiální Washington zahájil pět po sobě jdoucích kol rozšiřování NATO na východ, čímž vytlačil ruský bezpečnostní prostor na maximum. Konečným cílem je oslabit a rozbít zemi prostřednictvím vojenských otřesů a sankcí. Současná situace na Ukrajině je odrazem mentality studené války na geografické mapě Evropy.
Za druhé, USA jsou vinny provokováním geopolitických konfliktů a ohrožováním světového míru. Aby se Evropa co nejdříve spojila z hlediska bezpečnosti a strategie, Spojené státy na úkor Ukrajiny a evropských zájmů vyvolávají konflikty, „přilévají olej do ohně“ na Ukrajině, čímž přerušují vazby mezi Evropou a Ruskem a pevně k sobě váže evropské spojence.
Za třetí, podle Huanqiu Shibao oficiální Washington „fouká kouř“ do očí veřejného mínění. Situace na Ukrajině byla první rozsáhlou informační válkou v éře sociálních sítí. Západ zesiluje informační ofenzívu na maximální intenzitu, bez zábran vymýšlí fake news a pokračuje v útocích na webové stránky ruské vlády.
Za čtvrté, podle autorů článku Spojené státy prokázaly chamtivost dolarové hegemonie. Jak se situace na Ukrajině eskalovala, globální akciový trh zažil velké otřesy, ceny energií vyletěly do nebes, mezinárodní ceny potravin dosáhly 11letého maxima a zintenzivnily se turbulence ve výrobních a dodavatelských řetězcích. Pro Ameriku je tato situace výhodná. Po vypuknutí konfliktu prudce vzrostly americké akcie, rozšířil se vojenský průmysl a export energie. Dá se tedy říci, že Spojené státy těží z potíží Evropské unie.
Za páté, oficiální Washington je vnímán ve „dvojích standardech“. Spojené státy se považují za „ochránce lidských práv“, ale zároveň se vždy zapojují do rozpoutávání konfliktů a zahajování nepokojů. Od začátku ukrajinské krize Spojené státy vyvíjejí tlak a „přilévají olej do ohně“.
Za šesté, Spojené státy skrývají biologické zbraně a ignorují osud lidstva. Podle informací zveřejněných Ruskem mají Spojené státy po celém světě stovky vojenských biologických laboratoří, z nichž mnohé se nacházejí v zemích bývalého Sovětského svazu a téměř 30 laboratoří se nachází na Ukrajině. Tváří v tvář obviněním Amerika jen mlžila ohledně „falešných informací“.
Za sedmé, Spojené státy těží z konfrontace a odvracejí pozornost od svých vnitřních rozporů. USA se nyní hluboce utápí v institucionální patové situaci spojené s politickou polarizací, nerovností mezi bohatými a chudými, etnickými konflikty, sociálními nepokoji a epidemickou nestabilitou. Tváří v tvář ztrátě hegemonie se zdá, že jediným východiskem, které může pomoci „prodloužit jejich život“, je vyvolávání vnějších konfliktů. USA neustále podkopávají regionální a globální řád, od války na Blízkém východě po „arabské jaro“, od barevných revolucí v Eurasii po novou Monroeovu doktrínu v Latinské Americe, uzavírá čínský list Huanqiu Shibao.
https://rusvesna.su/news/1648420923 

28.03.2022 – 0:01
Britské přenosné protiletadlové raketové systémy Starstreak byly dodány na Ukrajinu, byl dokončen výcvik prvních operátorů z řad ukrajinské armády. Uvedl to britský ministr obrany Ben Wallace v rozhovoru pro The Mail, zveřejněném v neděli 27.
Podle britského ministra jsou MANPADS poskytnuté ukrajinské armádě připraveny k okamžitému použití. Wallace zároveň poznamenal, že Spojené království „dělá více než kdokoli jiný pro pomoc válkou zničené zemi“.
Starstreak je britský přenosný protiletadlový raketový systém určený k ničení vrtulníků a nízko letících letadel. MANPADS jsou považovány za nejrychlejší střely země-vzduch krátkého doletu na světě. Může zasáhnout vzdušné cíle ve výšce až 5 km.
https://rusvesna.su/news/1648414908 
28.03.2022 – 00:40
Německý kancléř Olaf Scholz v komentáři k projevu amerického prezidenta Joea Bidena ve Varšavě prohlásil, že NATO nemá za cíl změnit moc v Rusku.
“Tohle není náš cíl. Jsme jednotní v tom, že změna režimu (v Rusku) není na pořadu dne a není cílem politiky, kterou prosazujeme,“ řekl Scholz v rozhovoru pro televizní kanál ARD.
Na závěr svého evropského turné pronesl Biden v sobotu v polském hlavním městě dlouhý projev, který se zaměřil na situaci na Ukrajině. Projev obsahoval četná obvinění Ruské federace a jejího vedení v souvislosti se speciální vojenskou operací Moskvy. Na konci projevu Biden řekl, že Ukrajina „nikdy nebude vítězstvím Ruska“ a že ruský vůdce „nesmí zůstat u moci“. Později Bílý dům vysvětlil, že Biden neměl na mysli změnu moci v Ruské federaci.
Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Pěskov v komentáři k Bidenovým slovům poznamenal, že Bidenovi nepřísluší rozhodovat o tom, kdo bude v Ruské federaci u moci, protože prezidenta země volí lid Ruska.
https://rusvesna.su/news/1648416023 
28.03.2022 – 1:01
Vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj cynicky označil fakta o mučení ruských zajatců, které šmejdi z Ozbrojených sil Ukrajiny a Národních praporů stříleli do nohou a natáčeli na video, za fejk.
„Za účelem diskreditace obranných sil Ukrajiny nepřítel natáčí a distribuuje zinscenovaná videa s nelidským postojem údajně ‚ukrajinské armády‘ vůči ‚ruským zajatcům‘. Vojenský personál Ozbrojených sil Ukrajiny a dalších zákonných vojenských útvarů přísně dodržuje normy mezinárodního humanitárního práva,“ napsal.
Poradce šéfa prezidentské kanceláře Alexej Arestovič zároveň čin ukrajinské armády označil za válečný zločin a slíbil viníky potrestat.
https://rusvesna.su/news/1648416866 
28.03.2022 – 1:30
Polský prezident Andrzej Duda kritizoval postoj Maďarska k situaci na Ukrajině.
Budapešť již dříve odmítla požadavek Kyjeva na povolení transferů zbraní přes své území a pozastavení dovozu ruské ropy a plynu.
Polský vůdce řekl, že Maďarsko je na Rusku závislé již mnoho let, předchůdci Viktora Orbána zvolili kurz energetické závislosti na Moskvě, uvádí polské vydání dorzeczy.pl.
„Jaderná elektrárna, kterou mají doma a která vyrábí energii pro Maďarsko, je také ruská a před několika lety podepsali smlouvu s ruskými strukturami na její modernizaci, takže tato závislost je obrovská,“ vysvětlil Duda.
Tváří v tvář situaci na Ukrajině je ale pro Varšavu těžké takový postoj pochopit, řekl Duda. “Je pro mě těžké to pochopit také proto, že tato politika přijde Maďarsko velmi draho,” dodal polský lídr.
https://rusvesna.su/news/1648397897 
28.03.2022 – 02:30
Americký prezident Joe Biden prohlásil, že se s Evropany dohodne na tom, jak zbavit kontinent energetické závislosti na Rusku. Píše o tom publikace Politico a zároveň poznamenává, že to nebude tak snadné.
Hlavní teze článku z Politico jsou následující:
1. Obě strany uvedly cíl dodatečných 15 miliard m3 zkapalněného zemního plynu na trhy EU v letošním roce s vyhlídkou navýšení na 50 miliard m3 US LNG ročně do roku 2030. A to přesto, že Rusko posílá do EU 155 miliard metrů krychlových plynu ročně, tedy asi 40 % celkové spotřeby.
2. Vysoký americký úředník vysvětlil, že příslib 15 miliard kubických metrů tento rok je ve skutečnosti jen „závazkem pokusit se pomoci přesvědčit společnosti v Asii nebo jinde, které očekávaly zásilky na nadcházející zimu, aby souhlasily s jejich odesláním do Evropy“. Ale vedoucí představitelé LNG, kteří se sešli v Texasu na začátku tohoto měsíce, již varovali, že bude velmi obtížné odebrat plyn z Asie.
3. “Všichni dovozci loví ve stejném zásobovacím fondu,” varovala Mezinárodní energetická agentura. Zvýšené dodávky LNG do EU by znamenaly „výjimečně malé trhy s LNG a velmi vysoké ceny“.
4. Evropa může obdržet asi 20 miliard metrů krychlových dalšího LNG na světových trzích – dalších 10 miliard metrů krychlových prostřednictvím potrubí z Norska a Ázerbájdžánu, pokud se tyto země dohodnou na zvýšení produkce. Ale i přes značné úsilí o zpřísnění opatření na snížení poptávky a urychlení zavádění obnovitelných zdrojů energie je to nejlepší, o co by se EU mohla zaměřit, snížit letos závislost na ruském plynu pouze o třetinu.
5. Aktivisté bojující proti změně klimatu jsou takovými vyhlídkami zděšeni. I když společné prohlášení EU a USA říká, že nová plynárenská infrastruktura by měla mít nízkou uhlíkovou stopu.
6. „Evropa již má kapacitu na dovoz množství plynu, které USA hodlají dodat,“ řekl Murray Worthy, bojovník proti plynu.
„Místo toho, aby Evropa nakládala do kapes amerických frakovacích společností, měla by své energetické investice zaměřit na dlouhodobá řešení, jako je lepší izolace budov, tepelná čerpadla a obnovitelné zdroje energie. Ale američtí exportéři LNG jsou upřednostněni,“ dodal Worthy.
https://rusvesna.su/news/1648401781 
28.03.2022 – 03:00
Známý publicista, ruský nacionalista Jegor Cholmogorov, se na stránkách svého osobního blogu vyjadřuje k videozáznamu o mučení ruských válečných zajatců ukrajinskou armádou, který se šíří po sociálních sítích.
“A opakuji pro blbce: Na záběrech Ukrajinců masakrujících zajaté ruské vojáky není nic nečekaného ani neobvyklého. Pokud si snad někdo po 2. květnu 2014 v Oděse dělal iluze o tom, s kým máme co do činění, pak je to problém jeho vlastní hlouposti.
Za takové chování by se nemělo mstít, protože to není efektivní. Eskalace násilí funguje, když má protivník čáru, na které se nemusí zastavit. Ukrajinci se nezastaví na žádné čáře. Pokud přestanete brát zajatce nebo bombardovat města, v reakci na to jednoduše začnou před kamerou vyřezávat děti z lůna těhotných žen* nebo něco podobného. Dno tam není a nemůže být.
Pokud mluvíme o metodách individuálního ovlivňování, pak jsou zde použitelné pouze ty, které byly použity v Čečensku.
Jediným skutečně účinným způsobem odstranění “ukrovštiny” může být nastolení účinné kontroly nad územím jejího rozmnožování a vyčištění nebo vyloučení nositelů odpovídajícího behaviorálního genu s úplným propojením masového vědomí s totální ruskou propagandou. Žádný jiný recept nebude fungovat.
Ne taková videa jsou katastrofa. Katastrofa je pokračování nesmyslných řečí o neutralitě a postavení ruského jazyka. Jak slyšíme, kati a sadisté ​​mluví rusky. Jejich rusifikace již není spojena s jazykovým problémem.
Před námi není etnická skupina, ale totalitní sekta jako Aum-Shinrikyo. Vyjednávání ani dialog zde nemají smysl. Pouze dekriminalizace, denacifikace a dezombifikace.“
https://rusvesna.su/news/1648406220 
28.03.2022 – 03:30
Pokud nebude konflikt na Ukrajině okamžitě ukončen a dodávky obilí na světový trh nebudou obnoveny, hladomor v zemích Blízkého východu by mohl vést k novému „arabskému jaru“.
Na fóru v hlavním městě Kataru Dauhá to uvedla výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgieva. Její slova cituje ABC News.
„Když ceny porostou a chudí lidé nebudou moci uživit své rodiny, vyjdou do ulic.
Čím rychleji tanky odjedou, tím rychleji přijedou traktory. Musíme mít na Ukrajině sklizeň do července, abychom zajistili stabilitu cen potravin. O problémech víme jednu věc: cestují, nezůstávají na místě. Prosím, pojďme pracovat společně. Dnes mohou producenti ropy, plynu a potravin pomoci snížit tuto nejistotu,“ řekla Georgievová.
Zástupkyně MMF se obává, že nepokoje kvůli hladu na Blízkém východě se mohou rozšířit do sousedních zemí včetně Evropy. Nedostatek dodávek z Ukrajiny a zákaz obchodu s Ruskem kvůli sankcím podle ní odnesou nejchudší země. Obyvatelé Blízkého východu se již nyní potýkají s přemrštěnými cenami potravin a propouštěním z pracovních míst.
Georgieva věří, že pokud se v blízké budoucnosti nic nezmění, je možné opakování scénáře takzvaného „arabského jara“ – události z roku 2011, kdy nedostatek potravin a rostoucí ceny chleba v muslimských zemích vedly k masivním protivládním protestům.
https://rusvesna.su/news/1648390190 
28.03.2022 – 4:30
Ukrajinský prezident přehnal svůj projev a ztratil podporu lídrů EU
Zelenskyj, stejně jako všichni ukrajinští uprchlíci, rád vystupuje v zahraničí. Tentokrát však dramatické napětí tváří v tvář ukrajinskému prezidentovi nebylo dostatečně oceněno. Zelenskyj totiž začal 24. března během projevu před Evropskou radou v Bruselu rozdávat členským státům Evropské unie své hodnotové soudy.
Německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung otiskl 26. března článek věnovaný jeho projevu: „Ve čtvrtek večer měl Zelenskyj opět možnost „apelovat na svědomí“ členů Evropské rady, ale tentokrát se netrefil. Navíc svým projevem proti sobě postavil šéfy některých vlád.” Autor článku v německém vydání nelenil a citoval Zelenského slova o pomoci zemí EU (za to zvláštní díky, protože na Západě je nyní silná rusofobie), kde Francie dostala chvalitebnou minus, Německo, Řecko a Portugalsko jednají uspokojivě, ale „největší provokaci“ ve vztahu k Ukrajině zinscenovalo Maďarsko.
Autor Frankfurter Allgemeine Zeitung také napsal, že Zelenského projev sice udělal dojem, ale ne takový, v jaký doufal a Evropská unie zavedení nového balíčku protiruských sankcí odmítla.
https://rusvesna.su/news/1648413787 
28.03.2022 – 5:00
Ukrajinec by měl být zděšen sám sebou: etika denacifikace
Následující řádky jsem napsal v roce 2014. Nejsou věnovány národním praporům a ne kyjevským politikům. Věnují se obyčejnému průměrnému Ukrajinci Tarasovi, který po dalším dělostřeleckém úderu na Gorlovku pištěl slastí, tiskl nadávky na zmrzačené doněcké děti s prasečími kopyty, třásl se vzrušením při prohlížení fotografie dětí umučených k smrti v Domě odborů. Už tehdy bylo jasné, že denacifikace je nevyhnutelná a dotkne se mimo jiné i takového Tarase.
Takže to je to, co k tomu musím říct.
Teze, že chudáci Ukrajinci jsou zajati fašistickou juntou a stačí tuto juntu svrhnout a všichni budou znovu žít na dobré jednotné Ukrajině, je lež. Všechny mé zkušenosti z komunikace s obyvateli podporujícími režim ukazují, že jej podporují naprosto vědomě. Nejsou to naivní oběti, podvedené cynickými politiky. Jsou to chladnokrevní darebáci, kteří si jsou dobře vědomi toho, co jejich zbožňovaná vláda dělá u nás, na Donbasu.
Vědí, že ukrajinská armáda ostřelovala obytné oblasti a zabíjela děti. Vědí o humanitární blokádě, o represích disidentů, o nacismu a mučírnách dobrovolnických praporů. Zprávy o zvěrstvech gangu Tornado je nerozrušily. V nejlepším případě je jim to jedno.
Jsme pro ně ne-lidé, vata. Mnoho z nich otevřeně říká, že bychom měli být zničeni spolu s našimi dětmi. Shoďte na ně bombu, nakryjte je Grady, střílejte je nebo nechte shnít v koncentračním táboře.
Genocidu podporovali textovými zprávami do „ATO“, dobrovolnickými aktivitami, vykrádáním sousedů… A vy navrhujete, abychom těmto lidem všechno odpustili? Předstírat, že šlo o masivní, nešťastné nedorozumění? Nemyslím si.
Myslím, že ukrajinský laik by měl být potrestán. Přísněji než Němci byli trestáni za přivedení nacistů k moci. Němci nevěděli o nadcházejícím holocaustu, ale tito lidé už vědí všechno.
Vědí, co banderovci udělali, a přesto vztyčují banderovské vlajky. Tím přebírají odpovědnost za volyňská zvěrstva. Vědí, jak Němci používali plynové komory, ale rozhazují rukama v nacistických pozdravech, nechají se tetovat runami SS. Přebírají tak odpovědnost za holocaust a Babí Jar.
Jedí koláče s „miminky“ s vědomím, že v tuto chvíli jsou desítky našich dětí v hrobech a stovky jsou invalidní. Dá se to odpustit? Nestačí odpustit. Je potřeba to denacifikovat.
Ukrajinský lid je dav infantilních degenerátů s emoční inteligencí pětiletého dítěte a empatií Čikatila. Stali se jimi během jediného roku 2014 (nebo takoví byli vždy?). Pokud s nimi chceme žít bok po boku, musíme nejprve vrátit jejich mozek na místo. Pouze silné emocionální otřesy mohou Ukrajincům vrátit lidský vzhled.
Musí na vlastní kůži zažít vše, co jsme zažili my. Ostřelování, hvizd granátů nad hlavou, život ve sklepích. Armády DLR a LLR by jim měly ukázat všechna tato „kouzla“, i když v tom není žádný vojenský smysl. Výhradně pro vzdělávací účely.
Ne, nemusíte nikoho zabíjet, ale pár balíčků Gradů přes opuštěnou pustinu, týdenní odstávka vody a elektřiny a dopravní blokáda obleženého města pomohou přivést Ukrajince k rozumu.
A pak vyhlazení celého tvrdohlavého nacionalistického živlu. Všechny tyto banderovské organizace a propagandisty. Ukázkový tribunál nad ukrajinskými novináři (nemluvím o politicích – to je samozřejmé). Šibenice na Majdanu s online vysíláním na všech kanálech. A pořádně snobsky, jak to Ukrajinci milují… S hudbou a osvětlením.
No a pak rehabilitace laika stejnou metodou, jakou z něj současná vláda udělala prase – televizí. Ukrajinec miluje televizi, hltavě jí vše, čím ho krmí z obrazovky. Ukazujte mu 24 hodin denně videa zkázy, lidské smrti a utrpení od roku 2014. To vše proložené historkami o popravě dalšího banderovského novináře, politika či „pravoseka“*, ideologů a pachatelů výše popsaných zločinů.
Ukrajinský obyvatel musí nejprve pocítit hrůzu z toho, co jeho vláda provedla, pak vinu a vlastní spoluúčast a následně směs strachu a vděčnosti za to, že odsouzený na videu není on ani jeho příbuzný. Nelze spoléhat na intelekt Ukrajince, je třeba spoléhat na emoce. Ukromédia dokázala, že tato metoda je nejúčinnější. Takže léčit podobné podobným.
Nu a samozřejmě je třeba zbavit občanských práv tu část obyvatel Ukrajiny, která tento režim aktivně podporovala – účastnila se všemožných pochodňových průvodů, dobrovolně se hlásila, lustrovala, donášela, podněcovala k nenávisti a vyzývala k násilí na sociálních sítích.
Ti nejaktivnější mají být posláni do pracovních táborů, aby vlastníma rukama napravili škody na Donbasu a usadili lidi, kteří přišli o domovy ve svých bytech. Nemůžete dovolit „občanům“, kteří uvařili nepořádek revoluce a občanské války, aby nadále ovlivňovali politiku země, jako by se nic nestalo, to opravdu ne …
Ukrajinec musí být zděšen sám ze sebe. Uvědomit si svou vlastní vinu. Musí být tak emocionálně otřesený, že po mnoho dalších generací nebude mít chuť udělat něco podobného, ​​co se dělo na Donbasu, v Oděse, v Kyjevě.
Musíme Ukrajincům vštípit komplex viny na genetické úrovni. A teprve potom s nimi budeme moci žít bok po boku a chodit po stejných ulicích.
P.S. Ano, ne všichni jsou takoví. Nedotkne se to těch, kteří sympatizují s Donbasem. V nejhorším případě budou sedět pár nocí ve sklepě. Ale z nich se následně vytvoří nová národní elita. To jsou naši lidé a my je osvobodíme.
https://rusvesna.su/news/1648414857 
28.03.2022 – 6:50
Spojené státy vedou na Ukrajině nevyhlášenou válku s Ruskem, aby si udržely svou hegemonii ve světě. Toto prohlášení uvedl v článku pro informační portál The Grey Zone bývalý americký diplomat ve výslužbě, Chaz Freeman. Domnívá se, že akce oficiálního Washingtonu nedaly Moskvě jinou možnost než použít sílu.
„Zdá se mi, že vše, co nyní Spojené státy dělají, nejenže nepřispívá k urychlení zastavení bojů a dosažení nějakého kompromisu, ale naopak směřuje k prodloužení války,“ poznamenal expert. Spojeným státům současná situace hraje do karet: krize posiluje negativní postoj k Rusku, je prospěšná pro národní vojensko-průmyslový komplex a navíc posiluje NATO.
USA proto budou bojovat proti Rusku „do posledního Ukrajince,“ uzavřel Freeman.
https://rusvesna.su/news/1648439401 
28.03.2022 – 08:16
Ruská armáda ovládla zastupitelský úřad prezidenta Ukrajiny na Krymu, který byl poté, co se poloostrov stal součástí Ruska, přestěhován do Chersonu.
Jak bylo uvedeno na oficiální stránce zastoupení na sociální síti, ruská armáda již odstranila ukrajinskou vlajku, vynesla dokumenty a vybavení předchozích majitelů.
Tato prezidentská kancelář se zabývala „pomocí občanům na okupovaném poloostrově“.
(Tak to bude ČT těžko vysvětlovat 🙂
https://rusvesna.su/news/1648444566 
28.03.2022 – 08:42
Německo je proti vyslání mírového kontingentu NATO na Ukrajinu a vytvoření bezletové zóny, řekl německý kancléř Olaf Scholz.
“Nebudeme tam operovat ve vojenské sféře, i když tomu říkáme mírové jednotky,” řekl ve vysílání německé televize ARD. “Nebudeme tam hledat bezletovou zónu.”
Kancléř zároveň řekl, že dělá „vše pro pomoc Ukrajině“, aniž by cítil jakýkoli rozpor s tím, co bylo řečeno dříve.
Nyní jsou podle něj hlavním nástrojem sankce Západu proti Rusku. Scholz zároveň říká, že embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska je nyní nemožné. Německo podle něj sníží závislost na energetických zdrojích z Ruské federace, ostré embargo by ale mohlo nepříznivě ovlivnit trh práce a průmysl a vést k ekonomické krizi.
„Na ruských zdrojích závisí nejen Německo, ale také mnoho východoevropských zemí. V případě ostrého embarga na dovoz energetických zdrojů z Ruské federace by byla napadena řada pracovních míst. Pokud by byl tento dovoz v jeden den přerušen, pak by to vedlo k tomu, že by musela zastavit činnost celá výrobní odvětví. Pravdou je, že bychom vyvolali významnou ekonomickou krizi,“ řekl Scholz.
A polské fantazie o přivedení mírových jednotek na ukrajinská území nemají nic společného s realitou.
https://rusvesna.su/news/1648446161 
28.03.2022 – 09:19
Ukrajinské nebe pod kontrolou: záběry unikátní stanice (VIDEO)
Nejnovější ruský všestranný radar Nebo-SV detekuje ukrajinské drony a stíhačky na vzdálenost až 350 km.
Velitel posádky hovořil o práci stanice a o tom, s čím se člověk musí potýkat při speciální operaci na Ukrajině. Stanice je schopna určit souřadnice, charakteristiky cíle a jeho pohyb ve všech výškových rozsazích na vzdálenost až 350 km.
Podle šéfa stanice výpočet opakovaně detekoval cíle a včas předával data do protiletadlových raketových systémů Buk-M3. To umožnilo sestřelit šest ukrajinských dronů.
Stanice úspěšně překonává rušení vytvářené nepřítelem „překonfigurováním“ a je provozována za všech povětrnostních podmínek.
“Nálada je pozitivní, jsme vždy připraveni plnit bojové mise!” uzavřel vesele voják.
Jedním slovem, nebe nad Ukrajinou se dá nazvat uzavřeným, ale vůbec ne tak, jak si přál kyjevský režim.
https://rusvesna.su/news/1648448395
28.03.2022 – 9:19
Fotografie z čínského semináře pro učitele „Jak vysvětlovat situaci na Ukrajině ve školách/univerzitách“. Vše je zcela jasné: 
– Válka na Ukrajině byla vyprovokována akcemi Spojených států a NATO. 
– Ukrajina je zkorumpovaná a neúspěšná země, která degradovala až po rozpadu SSSR. 
– Ruská mise je humanitární. 
– Kult fašismu pronikl do všech vrstev ukrajinské společnosti. 
No a zřejmé odkazy na analogie s Japonskem. Přednášky probíhají již týden, přednášející konstatují dobré reakce studentů a téměř úplnou absenci protiargumentů; osamocené incidenty žánru “Nevěřííím vám, lžetééé!” mají za sebou vždy jen emoce.
https://politikus.ru/events/142200-kitayskiy-seminar-dlya-uchiteley-kak-osveschat-v-shkolah-situaciyu-na-ukraine.html

28.03.2022 – 11:10
Ukrajinské armádě dochází munice, kvůli čemuž mnozí z nich skládají zbraně. Oznámil to zástupce Lidových milicí DLR Eduard Basurin.
„Zdá se, že množství munice nyní začíná přicházet méně. Už jsem jednou řekl, že jejich zásoby docházejí, “vysvětlil Basurin ve vysílání televizního kanálu Rossiya-24.
Podle něj postup sil DLR v některých oblastech „jde rychleji než dříve“. Jen v Mariupolu tempo souvisí s „úkolem zajistit bezpečnost obyvatel a uchování infrastruktury“.
 https://rusvesna.su/news/1648452156
28.03.2022 – 11:29
Plyn do Evropy za rubly
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil provést opatření k převodu plateb za plyn s nepřátelskými zeměmi do rublů do 31. března.
Je objasněno, že za tímto účelem by měly být provedeny změny „ve stávajících smlouvách o dodávkách zemního plynu, pokud jde o změnu platební měny na ruský rubl, při zachování objemů dodávek, cen a cenových zásad stanovených smlouvami“.
Ruská banka dostala pokyn, aby zajistila možnost provádění plateb v rublech, „včetně nákupu ruských rublů odběrateli zemního plynu na domácím devizovém trhu“.
https://rusvesna.su/news/1648455186 
AKTUALIZOVÁNO
12:30. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Pěskov řekl, že Rusko nebude dodávat plyn do EU zdarma, pokud evropští politici odmítnou platit za palivo v rublech.
Rusko nebude dodávat plyn zdarma, pokud Evropané odmítnou platit za palivo v rublech – oficiální stanovisko Kremlu.
Již začátkem dubna nás tedy čeká spousta zábavných akcí. Evropa nechce platit za plyn v rublech, ale nemůže ruský plyn odmítnout.
Rusko je zároveň připraveno obětovat vývoz plynu do Evropy, pokud nebude připravena platit v rublech,“ komentuje dnešní rozkaz prezidenta Putina vojenský pozorovatel Boris Rožin na svém autorském blogu Colonel Cassad.
https://rusvesna.su/news/1648455186
28.03.2022 – 11:51 
Ozbrojené síly Ukrajiny v těchto chvílích opět útočí na Doněck, ve městě hřmí výbuchy. Velitelství územní obrany DLR hlásí, že Kyjevský obvod hlavního města byl pod nepřátelskou palbou, výbuchy byly zaznamenány poblíž obchodního centra města Doněck. 
Starosta Doněcka Oleksij Kulemzin upřesnil, že v důsledku ostřelování došlo k přerušení plynovodu podél Kyjevské třídy. Byly zaznamenány i škody na domech soukromého sektoru a požár.
https://rusvesna.su/news/1648457487 
15:35. „OSU po té, co si uvědomily nevyhnutelnost své porážky, zahájily masivní údery z Grad MLRS a velkorážného dělostřelectva na Kyjevský okres v Doněcku. Byly zaznamenány masivní škody na obytných budovách a civilní infrastruktuře,  byli zraněni civilisté,“ uvedly Lidové milice DLR.
Starosta Oleksij Kulemzin upřesnil, že v důsledku ranního ostřelování Kyjevského okresu v Doněcku byli zraněni dva lidé.
28.03.2022 – 12:14
“Aligátoři” a “Terminátoři” na obloze nad Ukrajinou (VIDEO)
Bojové vrtulníky ruských vzdušných sil Ka-52 (Alligators) a Mi-8AMTSh (Terminators) pokračují v úspěšném plnění úkolů na obloze nad Ukrajinou. Na nových záběrech ze zóny speciální operace „Aligátoři“ a „Terminátoři“ doprovázejí kolony ruské armády v oblasti Černigov. Tyto konvoje zahrnují tankery, těžké strojírenské vybavení, tanky a nákladní vozy s jídlem.
https://rusvesna.su/news/1648451142 
28.03.2022 – 13:07
Základna a kasárna ukrajinské armády a ozbrojenců nacionalistických praporů byly zničeny přesným úderem ve městě Arťomovsk obsazeném Kyjevem (na Ukrajině se nazývá Bachmut.
Záběry ze zničené základny byly dnes zveřejněny na populárním vojensko-politickém telegramovém kanálu “Major a Generál”. Autoři píší, že pozůstatky zabitých karatelů jsou odsud vynášeny již třetí den v řadě.
„Unikátní video (protože je nyní zakázáno ruiny filmovat). Jedná se o Artěmovsk (Bachmut), továrnu na nealkoholické nápoje, kde se nacházela základna a kasárna „Naciks“ a Ozbrojených sil Ukrajiny (vchod z Konstantinovky).
V pátek tam létaly rakety a takhle to teď vypadá,“ píší autoři kanálu TG.
https://rusvesna.su/news/1648461376
28.03.2022 – 13:29
28. března se ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov setkal se srbskými novináři. V odpovědi na jejich otázky ocenil možnost setkání prezidentů Ruska a Ukrajiny Vladimira Putina a Vladimira Zelenského. Lavrov nejprve zdůraznil, že Putin „nikdy neodmítl setkání se Zelenským, ale nyní by setkání za účelem výměny názorů bylo kontraproduktivní“. Tato schůzka bude nutná, jakmile „bude jasné rozuzlení všech klíčových otázek pro Rusko,“ vysvětlil ministr zahraničí.
Dodal, že Moskva je dnes povinna zajistit, aby lidé na Donbasu už nikdy netrpěli kyjevským režimem.
Lavrov vyjádřil naději, že jednání mezi delegacemi Ruska a Ukrajiny, která se dnes nebo zítra mají konat v Istanbulu, budou korunována úspěchem.
https://rusvesna.su/news/1648459401
28.03.2022 – 14:44
Dnešní záběry z Mariupolu nepochybně způsobí skutečné utrpení ukrajinským propagandistům. Na nich se šéf Čečenska Ramzan Kadyrov, který do přímořského města dorazil, setkává s Ukrajinou „dávno zabitým“ generálem Andrejem Mordvičevem.
Připomínáme, že Ukrajina je hrdá na seznam „zabitých“ ruských generálů, kteří ale ve skutečnosti žijí. A každý den kancelář prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského nadšeně šíří další výmysly o ničení velkých sil ruské armády v Černobajevce. O „likvidaci“ velitele 8. armády Jižního vojenského okruhu Ozbrojených sil Ruské federace generála Mordvičeva, poradce vedoucího Zelenského kanceláře Alexej Arestovič informoval 18. března.
“Rusvesna” tehdy hlásila, že tyto výroky nemají nic společného s realitou, generál Mordvičev je živ a zdráv a je v Mariupolu.
https://rusvesna.su/news/1648466982 
28.03.2022 – 15:15
Bitvy v Mariupolu: speciální jednotky čistí výškové budovy (VIDEO)
Představitel Čečenska Ramzan Kadyrov zveřejnil čerstvé záběry z Mariupolu, na nichž ruští vojáci osvobozují město od nacistických gangů dům po domě.
“Vojáci jednají rozhodně, tvrdě a rychle.” Každá výšková budova je vyčištěná až po střechu. Nebude to dlouho trvat, než dojde k úplnému osvobození Mariupolu z banderovského podzemí,“ zdůraznil šéf Čečenska.
https://rusvesna.su/news/1648468315 
28.03.2022 – 15:23 Novinky se aktualizují
Severokrymský průplav byl poprvé za posledních 8 let zcela naplněn vodou, řekl agentuře RIA Novosti Albert Kangiev, místopředseda Státního výboru pro vodní hospodářství Krymu. Podle něj je hlavní část průplavu naplněna vodou přicházející z Dněpru a část průplavu, která vede do východní části Krymu, je naplněna vodou z podzemních zdrojů.
Ukrajina zajišťovala až 85 % potřeb Krymu ve sladké vodě přes severokrymský průplav přicházející z Dněpru. Po znovusjednocení Krymu s Ruskem však byly dodávky vody průplavem do republiky jednostranně zcela zastaveny.
Kanál byl odblokován ihned po zahájení ruské speciální operace na demilitarizaci Ukrajiny. Délka hlavního umělého kanálu kanálu je 400 kilometrů.
https://rusvesna.su/news/1648466300 
28.03.2022 – 15:49
Země G7 odmítly platit Rusku za plyn v rublech 
“Německý ministr energetiky Peter Altmaier oznámil, že země G7 (USA, Británie, Německo, Francie, Itálie, Kanada a Japonsko) se vzdávají ruského požadavku platit za dovoz ruské energie v rublech,” uvedla agentura AP. Altmaier upřesnil, že Západ je „připraven na všechny scénáře“, přičemž měl zřejmě na mysli úplné zastavení dodávek plynu.
Připomeňme, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil provést opatření k převodu plateb za plyn s nepřátelskými zeměmi do rublů do 31. března. Kreml zvlášť zdůraznil, že Rusko nebude dodávat plyn do EU zdarma, pokud evropští politici odmítnou platit za palivo v rublech.
https://rusvesna.su/news/1648471762
28.03.2022 – 16:11
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov oznámil přípravu nových opatření k omezení vstupu občanů ze zemí, které provádějí nepřátelské akce proti Rusku.
„V současné době se navíc připravuje návrh vyhlášky o odvetných vízových opatřeních v souvislosti s nepřátelskými akcemi řady cizích států.
Tento zákon zavede řadu omezení vstupu na území Ruska,“ řekl Lavrov v pondělí na zasedání komise Jednotné Rusko pro mezinárodní spolupráci a podporu krajanů v zahraničí. Připomněl, že v rámci reakce na nepřátelské jednání řady cizích států byly již 15. března přijaty úpravy legislativy, které dávají možnost uplatnit omezující opatření vůči jakémukoli cizímu státnímu příslušníkovi, ale i osobám bez státní příslušnosti; dříve mohla být taková opatření přijata pouze proti občanům USA.
„Domnívám se, že tento krok rozšíří škálu nástrojů pro ovlivňování několika kategorií cizinců. Především jsou to ti, kdo se podílejí na páchání trestných činů proti ruským občanům, kteří jsou v zahraničí. Za druhé jsou to osoby, které provádějí bezdůvodné právní pronásledování našeho lidu. A nakonec jsou to ti, kteří činí nepřiměřená rozhodnutí, jež porušují práva a oprávněné zájmy občanů a organizací Ruské federace,“ dodal ministr.
https://rusvesna.su/news/1648473073
28.03.2022 – 16:32
Ukrajinská národní banka (NBU) již převedla více než 12,9 miliardy UAH pro potřeby ukrajinské armády, přičemž na speciálním účtu zbylo necelých 102 milionů UAH. Informuje o tom NBÚ na oficiální stránce na sociální síti.
K 28. březnu 2022 je zůstatek prostředků na zvláštním účtu, který Národní banka otevřela na podporu Ozbrojených sil Ukrajiny, přibližně 102 milionů UAH, což je 3,4 milionu USD, tedy méně než 0,8 %.
Ukrajinské armádě, policii, pohraniční službě a národní gardě bylo v průměru denně přiděleno více než 406 milionů hřiven (13,7 milionu USD), což je čtyřnásobek běžného účtu.
Obecně lze říci, že národní banka již převedla více než 12,9 miliardy UAH pro potřeby ukrajinské armády.
Je objasněno, že z této částky bylo 950 milionů hřiven (32 milionů dolarů) převedeno pro potřeby Národní gardy Ukrajiny, 1,65 miliardy hřiven (55,6 milionů dolarů) – pro národní policii 980,2 milionů hřiven (33,06 milionů dolarů) přidělené Státní pohraniční službě.
Největší částka ze zvláštního účtu byla převedena na ministerstvo obrany – 9,37 miliardy hřiven (316 milionů dolarů).
Celkem na něj bylo od otevření zvláštního účtu převedeno téměř 13,1 miliardy UAH v ekvivalentu. Přibližně 3,8 miliardy UAH v ekvivalentu přišlo ze zahraničí v cizí měně.
https://rusvesna.su/news/1648474373 
28.03.2022 – 17:18
Nacističtí odstřelovači používají zakázané smrtící zbraně (VIDEO)
Bojovníci DLR se zmocnili zbraní ukrajinských ostřelovačů, vybavených zakázanými expanzivními střelami, což je další důkaz zločinnosti ukrajinského režimu a jeho ozbrojených sil. Je třeba poznamenat, že samotný odstřelovač nepřežil.
Střela z této zbraně v okamžiku zasažení cíle prudce zvětší svůj průměr a znásobí ničivý účinek. Náraz takové kulky obvykle vede ke smrti, protože jak se roztahuje, zvětšuje tkáňovou lézi, přičemž zůstává uvnitř těla, zatímco běžná kulka prochází přímo skrz.
https://rusvesna.su/news/1648474538 
28.03.2022 – 18:20
V noci zahřměla nad Kramatorskem silná exploze: pak našli kusy raket PVO a sestřelený Su-27 ukrajinského letectva.
Ukrajinci přitom radostně píší, že byla sestřelena ruská stíhačka. Je to však nesmysl, protože ty ruské střílejí z dálky od Doněcka a zásadně nelétají do zóny protivzdušné obrany Ozbrojených sil Ukrajiny.
https://rusvesna.su/news/1648480114 
28.03.2022 – 19:06
Videa mučení ruských vojáků na Ukrajině potvrzují rozšířenost nacismu v této zemi, proto je nutný vojenský soud s těmi, kteří se v posledních letech dopustili zločinů na válečných zajatcích a civilistech na Donbasu, řekl RIA Novostem Vojislav Šešelj, šéf Srbské radikální strany.
„Mučení ruských válečných zajatců vojáky současných úřadů v Kyjevě ukazuje, že tamní vládnoucí režim je bezesporu nacistický. Projevují velkou nenávist a jsou jejím výsledkem, který narůstal posledních osm let, zatímco Američané a Britové tyto nacisty vyzbrojovali a cvičili. Ukrajina se měla stát baštou proti Rusku a odrazovým můstkem pro všechny agresivní akce proti němu. Než začala speciální operace ruské armády, několikrát jsem prohlásil, že Američané jsou připraveni s Ruskem bojovat do posledního Ukrajince,“ řekl agentuře Šešelj.
Nacisté podle něj nechápou, v jaké pozici jsou, jelikož jsou zaslepeni svou ideologií. „Nechápou, že je čekaly stejné důsledky použití biologických zbraní, jaké tam Američané připravovali na Rusy. Nacismus nevidí nic jiného než objekt své nenávisti – lidi, kteří nesdílejí jeho ideologii,“ zdůraznil srbský politik.
„Ruská armáda musí ihned po dokončení vojenské operace vytvořit vojenský soud a postavit před něj všechny, kdo jsou zodpovědní za mučení a ponižování válečných zajatců a také za osm let mučení civilního obyvatelstva na území Ukrajiny.
Myslím, že až pak budou moci být zveřejněny údaje o počtu Rusů, kteří tam zemřeli,“ zdůraznil vůdce srbských radikálů.
Dále řekl, že úřady v Kyjevě a „jejich rádci, Američané a Britové, nikoli náhodou umístili nejtvrdší nacisty do Mariupolu, u Charkova, u Doněcka a Luganska“, kde nyní probíhají ty nejtěžší boje.
„Nejnebezpečnější nacisté a také cizí žoldáci byli převezeni ze západu země, aby vyhubili Rusy, pronásledovali a odstranili každého, kdo smýšlí jinak a je věrný své matce Rusku. To vymývání mozků, kontrola na každém kroku, podezření a narážky, mučení, vraždy dosáhly takového rozsahu, že je lze srovnávat pouze s nacistickými zločiny z druhé světové války,“ shrnul mluvčí agentury.
https://rusvesna.su/news/1648483565 
28.03.2022 – 19:20
Armáda DLR sestřelila vrtulník, ve kterém chtěl Kyjev dostat velitele “Azov” z Mariupolu. Podrobnosti se zjišťují.
https://rusvesna.su/news/1648484435
28.03.2022 – 19:46
Ruská armáda sestřelila letadla a zničila důležitá nepřátelská zařízení (VIDEO) 
Ruské ozbrojené síly zničily muniční sklady ozbrojených sil Ukrajiny a tři letadla ukrajinského letectva. Na brífinku to uvedl oficiální zástupce ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
„Vysoce přesné námořní řízené střely Kalibr zničily velké muniční sklady v oblastech osad Ušomyr a Veselovka v Žytomyrské oblasti, odkud byla zásobována skupina ukrajinských jednotek na předměstí Kyjeva.
Během dne 28. března ruské systémy letectví a PVO sestřelily ve vzduchu další tři letouny ukrajinského letectva: dva Su-24 – západně od obce Korosten v Žitomirské oblasti a jeden Su-25 – nad vesnice Družkovka v Doněcké oblasti. Kromě toho bylo jedno ukrajinské bezpilotní letadlo sestřeleno poblíž osady Černobajevka,” dodal Konašenkov.
https://rusvesna.su/news/1648485981
28.03.2022 – 20:05
Protiruská rétorika amerického prezidenta Bidena během jeho projevu ve Varšavě 26. března vyvolala ostrou nespokojenost mezi nejbližšími partnery země, píše sloupkař Bloomberg Tony Chuchka.
Jak novinář poznamenal, mnoha západním politikům se nelíbily nediplomatické výroky šéfa Bílého domu na adresu ruského vůdce Vladimira Putina.
Spojenci varovali Bidena před podněcováním potenciálně nebezpečné konfrontace s Moskvou. Francouzský prezident Emmanuel Macron a vláda Spojeného království udělali maximum, aby se od jeho šokujícího projevu distancovali, domnívá se sloupkař.
Připomeňme, že Biden na návštěvě v Polsku řekl, že Ukrajina “nikdy nebude vítězstvím” pro Moskvu a ruský vůdce “nemůže zůstat ve své funkci.” Později Bílý dům vysvětlil, že americký prezident neměl na mysli změnu moci v Rusku, a poté sám Biden odpověděl na obdobnou otázku záporně.
Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov v reakci na varšavský projev šéfa USA připomněl, že prezidentovi Spojených států nepřísluší rozhodovat o tom, kdo bude v Moskvě u moci, protože hlavu státu volí Rusové.
https://rusvesna.su/news/1648486903 
28.03.2022 – 20:29
OSN reagovala na video se zvěrstvy ukrajinské armády
Stephane Dujarric, mluvčí generálního tajemníka OSN, řekl, že neviděl video mučení ruských válečných zajatců na Ukrajině, ale poukázal na důležitost dodržování Ženevských konvencí ve vztahu k válečným zajatcům.
Již dříve se na internetu objevily záběry, na kterých byli ruští váleční zajatci střeleni do nohou. Upřesňuje se, že se tak stalo na jedné ze základen ukrajinských nacionalistů v Charkovské oblasti.
Šéf vyšetřovacího výboru Ruska Alexandr Bastrykin v neděli nařídil zjistit všechny okolnosti špatného zacházení ukrajinských nacionalistů se zajatými ruskými vojáky.
Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Pěskov dříve uvedl, že Kreml viděl záběry mučení ruských válečných zajatců, a ti, kteří se na těchto akcích podíleli, ponesou odpovědnost. Ministerstvo obrany Ruské federace již dříve oznámilo, že ukrajinští nacisté a vůdci kyjevského režimu zapojení do zneužívání ruských válečných zajatců, stejně jako všichni „přímo volající po zneužívání ruského vojenského personálu“, budou nalezeni a ponesou těžkou odpovědnost.
Je zdůrazněno, že takové jednání je vážným porušením mezinárodního práva.
https://rusvesna.su/news/1648488550 
28.03.2022 – 21:10
Ukrajinské miny plují do Evropy: Rumunské námořnictvo zničilo „dárek“ ukrajinského námořnictva (FOTO) 
V Černém moři, 70 kilometrů od rumunského pobřeží, byla nalezena plující mina. Informovala o tom tisková služba rumunského ministerstva obrany.
„Minu dnes ráno spatřili rybáři rumunské lodi Olympus-1, jejíž velitel informoval rumunské úřady oficiálními kanály. Náčelník štábu námořnictva vydal rozkaz k provedení průzkumné operace v pobřežní oblasti, kde byla mina pozorována.
Minolovka „viceadmirál Constantin Belescu“ se skupinou sapérů na palubě byla vyslána hledat minu. Ta byla objevena 39 námořních mil (70-72 km) od Cape Midia a neutralizována šest hodin po zahájení operace.
Ukrajinské námořnictvo dříve umístilo u svého pobřeží asi 400 min, některé z nich následně odnesla bouře.
Toto je druhý unášený kus, který byl během jednoho dne objeven v Černém moři. První objevilo turecké námořnictvo poblíž hranic s Bulharskem.
Včera byly v Bosporu objeveny další dvě.
https://rusvesna.su/news/1648491036 
28.03.2022 – 21:30
Úřad amerického prokurátora zahajuje vyšetřování Bidenova syna
Ve Spojených státech probíhá daňové vyšetřování Huntera Bidena, syna amerického prezidenta Joea Bidena, od jehož spolupracovníků prokuratura hledá informace o zdrojích příjmů v zahraničí, včetně Ukrajiny. Informuje o tom list The Wall Street Journal.
Podle publikace žalobci v Delaware v posledních týdnech požadovali informace a možnost svědčit před porotou o finančních prostředcích, které Hunter Biden obdržel od ukrajinské plynárenské společnosti Burisma.
“Prověřují, zda při obchodních jednáních na Ukrajině, v Číně, Kazachstánu a dalších zemích neporušil daňové nebo jiné zákony, včetně těch, které regulují lobbistické aktivity jménem zahraničních vlád,” uvádí zpráva.
Jak bylo uvedeno, za svou práci v představenstvu Burisma Hunter Biden údajně dostával od roku 2014 do roku 2019 50 000 $ měsíčně, které přicházely na účet Rosemont Seneca Bohai LLC.
Předtím generálporučík Igor Kirillov, náčelník Síly radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil, na brífinku uvedl, že nadace syna amerického prezidenta Huntera Bidena Rosemonta Senecy se podílela na financování činnosti biologické laboratoře na Ukrajině.
Daily Mail navíc odhalil důkazy o zapojení podnikatele Huntera Bidena v biologických laboratořích na Ukrajině.
Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Pěskov poznamenal, že „toto je velmi citlivá informace“, Rusko bude požadovat vysvětlení spolu s Čínou.
https://rusvesna.su/news/1648491874 
28.03.2022 – 22:00
Ministerstvo obrany podalo informace o zvěrstvech ukrajinských nacistů
V Mariupolu byla nalezena těla obětí ukrajinských nacistů se známkami mučení a zneužívání, uvedl šéf Národního centra pro kontrolu obrany generálplukovník Michail Mizincev.
„Ve sklepích budov ve městě Mariupol, osvobozeném od nacionalistů, byla nalezena těla civilistů se stopami brutálního mučení a vyřezávanými neonacistickými symboly a hákovým křížem. Civilisté zachránění z města navíc potvrzují pobuřující fakta o tom, jak na ně neonacisté, kteří věděli, že ve sklepě jsou ženy s dětmi, záměrně házeli granáty,“ uvedl.
Na předměstí Charkova navíc ozbrojenci na takzvaných bandermobilech stříleli z minometů na fronty u obchodů, bankomatů a distribučních míst potravin a pitné vody, dodal generál. Zemřeli tři lidé a deset bylo zraněno.
Podle Mizinceva se teror a genocida proti vlastnímu lidu staly pro Ukrajinu normou. „Komplexní podpora ze strany Spojených států a řady zemí Evropské unie rozvázala ruce nacismu v celé zemi, pouze zde vojenské jednotky se symboly Třetí říše působí jako součást národních ozbrojených sil a vojenských útvarů s úkolem zničit vše, co neodpovídá jejich nelidským představám,“ řekl generál.
Oběťmi toho jsou staří lidé a ženy a děti jsou od raného věku vystaveny tvrdé propagandě ideologie nacismu, aby se z nich stali stoupenci Bandery, uzavřel.
https://rusvesna.su/news/1648493537 
28.03.2022 – 22:27
USA nebudou schopny nahradit dodávky ruského plynu do Evropy – Čižov
Maximum, co mohou Spojené státy nabídnout Evropě, když nahradí ruský plyn, je 15 miliard kubíků LNG. To je 10 % ruských dodávek, uvedl stálý představitel Ruské federace při EU Vladimir Čižov.
Maximálně, co mohou Spojené státy nabídnout, jak bylo oznámeno během návštěvy amerického prezidenta v Evropě, je 15 miliard metrů krychlových zkapalněného plynu, což je asi 10 % toho, co se z Ruska dodává do zemí EU.
Deset procent je, jak víte, poměrně malý podíl,“ řekl ve vysílání televizního kanálu Rossiya-24.
https://rusvesna.su/news/1648495627 
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
29. 3. 2022 12:25

Mě by opravdu zajímalo, jak to s těmi dodávkami ruského zemního plynu do Evropy dopadne, odmítnou – li evropské země platit za dodávky plynu v rublech. Myslím, že to Rusové myslí vážně a že plyn by za takových okolností přestali dodávat úplně. Pak nás ovšem čeká pohroma….

Anonymní
Host
Anonymní
29. 3. 2022 12:25
Odpovědět  Anonymní

Taky jsem na to zvědavý ja k to dopadne. Pokud by zaplatili v rublech, byla by to jejich kapitulace, takže předpokládám, že napřed zkusí plyn neodebírat, zda Rusko necukne. Pokud necukne, začnou nabízet ústupky, např. uvolnění ruských devizových rezerv, cokoliv jen aby nemuseli platit v rublech / kapitulovat…

Anonymní
Host
Anonymní
29. 3. 2022 12:25
Odpovědět  Anonymní

Sú len 2 možnosti. Buď sa od piatka pôjde v tichosti za ruble, alebo odblokujú ruské devizové rezervy. Lenže po odblokovaní devizových rezerv, sa ich rusi budú chcieť zbaviť, lebo kto príčetný by si ich po tomto nechal? A keď na voľný trh pôjdu doláre a eurá v hodnote 300 mld, tak… Jedine že by sa dohodli s ECB na spätnej výmene za ruble.

s0lar

oldo
Host
oldo
29. 3. 2022 12:25

Termín expanzivní střela a popis její funkce a následků je přesný.Vypovídá to o důvěryhodnosti zdroje a kvality překladu.

Unknown
Host
Unknown
29. 3. 2022 12:25

Velkou výhodou Ruska je, že bojuje samo…

Jednota kolektivního Západu se zde rozdrolí (dřív nebo později).
Plyn za ruble od Ruska bude za zlomek ceny na volném trhu.

Bubák
Host
Bubák
29. 3. 2022 12:25

Je jasné, že RF neustoupí a nejvíc to pocítíme my, lidé. To je za to, že někteří volili tuto svoloč, zcela zaprodanou USA a EU. Jsou nejagresivnější ve svých vyjádřeních, aby byli pochváleni a pak třepou nožičkama, ale jsou všem pro smích, jen pro nás k pláči a vzdoru. Vrátí se jim to hněvem lidu.