Co se děje na Ukrajině 27


24.03.2022 – 10:52
Vývoj biologických zbraní na Ukrajině: USA hledaly antrax na starých pohřebištích dobytka.
Oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov během ranního brífinku hovořil o nových skutečnostech naznačujících vývoj biologických zbraní na Ukrajině za aktivní účasti Spojených států.
„Experti z ruských Sil radiační, chemické a biologické obrany (RCBZ) při studiu dokumentů odhalili nové skutečnosti prokazující přímé zapojení amerického ministerstva obrany do vývoje komponent biologických zbraní na Ukrajině. V nejbližší době budou předloženy originální dokumenty prokazující, že biologický projekt UP2 (o kterém se mluvilo již na ministerstvu obrany) byl vyvinut a schválen právě v Pentagonu.
Hlavním cílem tohoto projektu bylo provést molekulární analýzu zvláště nebezpečných infekcí endemických pro Ukrajinu. Tato práce zahrnovala odběr vzorků patogenu na starých zvířecích pohřebištích za účelem získání nových kmenů antraxu.
Experimenty Pentagonu se však neomezovaly pouze na vývoj nebezpečných infekcí. Farmaceutická společnost smluvně najatá ministerstvem obrany USA podle obdržených dokumentů spolupracovala s ukrajinským ministerstvem obrany na testování neregistrovaných léků na ukrajinské armádě, “uvedlo ruské ministerstvo obrany.
https://rusvesna.su/news/1648107194 

24.03.2022 – 15:43
30 biolaboratoří, 16 000 biologických testů: podrobnosti o vojenských biologických aktivitách USA na Ukrajině
Ruské ministerstvo obrany, jak slíbilo, ukázalo schéma toho, jak Spojené státy kontrolují biolaboratoře na Ukrajině a provádějí činnosti, které ohrožují blaho nejen regionu, ale celého světa.
Publikované materiály nám umožňují vysledovat schéma interakce mezi vládními agenturami USA a ukrajinskými biologickými objekty. Pozornost je věnována zapojení do financování těchto aktivit struktur blízkých vedení USA, zejména investičního fondu Rosemont Seneca, v jehož čele stojí syn amerického prezidenta Hunter Biden.
30 ukrajinských laboratoří umístěných ve 14 místech bylo zapojeno do komplexních vojenských biologických aktivit.
Fond je úzce spojen s hlavními dodavateli Pentagonu, včetně společnosti Metabiota, která je spolu s Black and Veach hlavním dodavatelem vybavení pro biolaboratoře Pentagonu po celém světě.
Na realizaci programu se kromě Pentagonu přímo podílí Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, Sorosova nadace a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, vědecký dohled provádí mimo jiné Národní laboratoř Los Alamos, která vyvíjí jaderné zbraně v rámci projektu Manhattan. Všechny činnosti jsou prováděny pod plnou kontrolou Pentagonu, zdůraznilo ministerstvo obrany.
Američané testovali na ukrajinských vojácích i dosud netestované drogy. Hovoříme o Deep Drug Pharmaceutical Screening System společnosti Scymount, který nebyl licencován v USA a Kanadě.
Financování vojenských biologických aktivit umožnilo Spojeným státům a jejich spojencům vyvézt z Ukrajiny nejméně 16 000 biologických vzorků.
V souladu s americkým projektem UP-8 ve Lvově, Charkově, Oděse a Kyjevě byly odebrány vzorky krve 4000 ukrajinským vojákům na protilátky proti hantavirům a dalším 400 na přítomnost protilátek proti viru krymsko-konžské horečky, uvedl přednosta radiačního vojska, chemické a biologické ochrany (RCBZ) RF Igor Kirillov.
Takovýto rozsáhlý screening přirozené imunity populace byl pravděpodobně proveden za účelem výběru biologických agens, které jsou pro populaci určitého regionu nejnebezpečnější.
Z rozboru dokumentace vyplývá, že do zahraničí byly vyvezeny nejen vzorky tkání a lidského krevního séra, ale i nebezpečné patogeny a jejich nositelé. Do Lugar Center v Gruzii tak bylo zasláno více než 10 000 vzorků. Mezi příjemci jsou také: referenční laboratoře ve Spojeném království a Löfflerův institut v Německu.
Zasílání patogenních biomateriálů z Ukrajiny do Evropy by mohlo vést k situaci srovnatelné s pandemií COVID-19, varovalo ministerstvo obrany.
https://rusvesna.su/news/1648125792
24.03.2022 – 10:40

Dmitrij Vasilec, ukrajinský politik: “Evropská unie již přidělila Ukrajině 1 miliardu eur na nákup zbraní z Evropského mírového fondu. Je to zvláštní, vždy jsem si myslel, že z “mírového fondu” se nakupuje humanitární pomoc, ne zbraně. Vypadá to, že léky a potraviny se tedy budou platit z „válečného fondu“. 
Všechno je už podle Orwella naopak: válka je mír!”
https://politikus.ru/events/142049-vse-po-oruellu.html 
23.03.2022 – 23:00
“Nezodpovědný blázen”- Řadoví Francouzi jsou pobouřeni žádostí Zelenského
Ukrajinský prezident ve středu ve videoprojevu k francouzskému parlamentu vyzval francouzské společnosti, aby opustily Rusko a přestaly tímto způsobem sponzorovat vojenskou operaci na Ukrajině.
Obyčejní Francouzi se však na sociálních sítích proti Zelenského protiruskému projevu postavili. Varovali, že jeho nebezpečná rétorika bude mít pro Evropu smutné důsledky.
„Nejsem na straně Ruska, ale už nemůžu Zelenského vystát. Místo vyjednávání se dál pouští do konfliktu, ve kterém ví, že nevyhraje. Své lidi nešetří a požaduje od Evropské unie další a další oběti. A média z něj ještě dělají hrdinu. To je šílené,“ napsal komentátor podporující krajně pravicového francouzského prezidentského kandidáta Erica Zemmoura. Jeho příspěvek rezonoval u mnoha Francouzů. Získal téměř 5 000 lajků a více než 1 500 odpovědí.
“Souhlasím s tebou. Doufám, že tento Zelenskyj za svá slova zaplatí,“ souhlasil jeden z předplatitelů.
„Tato kyjevská vláda před osmi lety rozpoutala válku na Donbasu. Desetitisíce mrtvých a zraněných, miliony uprchlíků, na to bychom neměli zapomínat,“ řekl další komentátor.
“Zelensky není Charles de Gaulle. Je zkorumpovaný až do morku kostí,“ dodal v reakci další uživatel.
„Dnes je zcela jasné, že se Zelenskij ukázal jako nezodpovědný šílenec a může nás přivést ke smrtelné konfrontaci,“ uzavřel Francouz.
https://rusvesna.su/news/1648064845
24.03.2022 – 0:24
Ruská armáda zasáhla silným úderem objekty ozbrojených sil Ukrajiny v Arťomovsku a Soledaru, kde se nacházejí sklady různých zbraní a obrněných vozidel. Došlo k několika explozím.
Jeden z kontrolních bodů hoří. (+VIDEO)
https://rusvesna.su/news/1648063863 
24.03.2022 – 0:30
Vysoký představitel Pentagonu uvedl, že USA plánují zahájit další dodávky vojenské pomoci Ukrajině ve výši 800 milionů dolarů a domnívá se, že provedení bude trvat „mnoho dní“.
Doručení veškeré vojenské pomoci Ukrajině bude podle něj vyžadovat několik transportních letů „po mnoho dní“. Letadla přistávají v zemích sousedících s Ukrajinou, odkud jsou zbraně a munice do země dodávány nákladními auty.
USA nyní dokončují dodávku vojenské pomoci z předchozího balíčku ve výši 350 milionů dolarů, řekl úředník.
https://rusvesna.su/news/1648069302
24.03.2022 – 1:00
Spojené státy přestanou poskytovat čínským společnostem jejich software, pokud dodají Rusku polovodiče, čímž obcházejí americké sankce, řekla ve středu šéfka amerického ministerstva obchodu Gina Raimondo.
„Pokud zjistíme, že prodávají čipy do Ruska, můžeme je v podstatě odříznout tím, že jim odepřeme přístup k softwaru. Jsme absolutně připraveni to udělat,“ řekla Raimondo v rozhovoru pro Reuters.
Jak zdůraznil americký ministr obchodu, Washington je připraven „potrestat“ jakékoli společnosti z jakékoli země, které se pokusí porušit opatření na kontrolu exportu, která byla kvůli situaci na Ukrajině zavedena proti Rusku.
https://rusvesna.su/news/1648071176
24.03.2022 – 1:30
Americký prezident Joe Biden letí do Evropy na mimořádné zasedání NATO a G7. Jedním z klíčových témat na programu obou fór je pomoc Ukrajině v její konfrontaci s Ruskem. Prezident USA navíc navštíví Varšavu.
https://rusvesna.su/news/1648071529 
24.03.2022 – 2:00
Srbský prezident ostře odpověděl na západní obvinění Ruska.
“Srbsko si 24. března připomíná tragické výročí zahájení bombardování Svazové republiky Jugoslávie letadly NATO. Nyní, po 23 letech, můžete vidět, jak hrozná, nesprávná, nezákonná a především extrémně nemorální tato operace 19 zemí NATO byla. Jak ostudné a, promiňte, hloupé bylo odůvodnění, že zaútočili na Srbsko kvůli údajné humanitární katastrofě,“ řekl srbský prezident.
„Jak řekl tehdejší německý ministr zahraničí Joschka Fischer, prý – “bráníme nové Osvětimi”, a také cosi o „vedlejších ztrátách“ a další nesmyslné lži. Proto je tak hloupé, když dnes obviňují Rusko kvůli agresi na Ukrajině, když udělali to samé, ale daleko horší,“ řekl Vučić.
Vojenská operace byla tehdy provedena bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN a jen na základě tvrzení západních zemí, že orgány SRJ provedly etnické čistky v kosovské autonomii a vyvolaly zde humanitární katastrofu. Letecké útoky Severoatlantické aliance trvaly od 24. března do 10. června 1999 a vedly k úmrtí více než 2,5 tisíce lidí, včetně 87 dětí, a ke škodám ve výši 100 miliard dolarů.
https://rusvesna.su/news/1648073509 
24.03.2022 – 4:30
Sedmadvacetiletý ukrajinský voják, rodák ze Sumského regionu, který sloužil jako pohraničník ve městě Ščasťje, posledních osm let okupovaném Ozbrojenými silami Ukrajiny, si až v zajetí uvědomil, že obyvatelé Donbasu nejsou o nic horší než Ukrajinci a že v LLR chtějí jen to, co i na ostatní na Ukrajině – žít v míru. 
Je škoda, že takový náhled přichází až v podmínkách zajetí. (VIDEO)
https://rusvesna.su/news/1647988544 
24.03.2022 – 06:28
„Svět je už unavený pokrytectvím USA vůči Rusku“: Čína otevřeně vystoupila na podporu Ruska.
Spojené státy nemají právo odsuzovat Rusko kvůli situaci na Ukrajině po jejich válečných zločinech v Iráku, píše čínský list South China Morning Post. Invaze amerických jednotek byla podle publicisty flagrantním porušením Charty OSN a celý blízkovýchodní region dodnes trpí jejími důsledky.
„Nevyprovokovaný útok na Irák, který byl ospravedlněn lží a podvodem, a následná okupace země nebyly jen velkou strategickou chybou, ale také dlouhou řadou válečných zločinů a zločinů proti lidskosti,“ píše se v článku. Autor se domnívá, že pokusy Washingtonu obvinit Rusko demonstrují pokrytectví Bílého domu.
„Svět je už unavený americkou arogancí, která odsuzuje země, jež se jí nelíbí, jako ‚darebáky‘ a sama pokračuje ve vražedném řádění ve jménu spravedlnosti a mezinárodního práva,“ uzavřel dopisovatel SCMP.
Publicista vyzval USA, aby se přestaly považovat za „superhrdinu“, který musí stále „zachraňovat nevinné a beztrestně bojovat s padouchy“.
https://rusvesna.su/news/1648092510 
24.03.2022 – 7:24 
Sapéři čistí Chersonskou oblast od ukrajinských min, které byly místo pohanky, pšenice a kukuřice doslova rozsety v zemědělské půdě.
Ozbrojené síly Ukrajiny více než 8 let připravovaly Cherson jako odrazový můstek k ofenzivě na Krym. Na polích oblasti nastražily tisíce min a místní obyvatelé tak ztratili možnost využívat úrodnou půdu pro pěstování obilí, kukuřice a dalších produktů.
„Ozbrojené síly Ukrajiny nám vzaly pole a zaminovaly je. Díky ruské armádě za jejich odstranění,“ poděkoval místní obyvatel sapérům ruské armády.
Celkem se ruské armádě podařilo zneškodnit asi 760 protitankových min a více než 12 tisíc výbušných předmětů.
A že ruská speciální operace překazila plány na útok na Krym, dokazují mapy Ozbrojených sil Ukrajiny zachycené v Chersonské oblasti, které ukazují nacistické pozice a minová pole s vyčištěnými koridory pro plánovaný průjezd tanků.
https://rusvesna.su/news/1648095871 
24.03.2022 – 08:06
Stopy britské armády nalezeny na Ukrajině (FOTO) 
Ve Volnovaše byly nalezeny dokumenty, mezi nimiž bylo i osvědčení ukrajinského vojáka Borise Kazaryana o absolvování kurzu mladšího seržanta organizovaného britskou armádou.
Na programu byl: nácvik zacházení se zbraní, orientace v prostoru, kurz medicíny a pohybu ve dvojici. Londýn tedy cvičil armádu ozbrojených sil Ukrajiny, aby se účastnila bitev na Donbasu proti vlastním lidem.
Na přípravě se podílel Královský tankový pluk Velké Británie. Tato slavná jednotka vznikla během první světové války. Ukrajinští vojáci bojující na Donbasu obdrželi osvědčení o výcviku podepsané plukovníkem M. Evansem z Královského tankového pluku.
https://rusvesna.su/news/1648098402 
24.03.2022 – 10:06
Tisková služba premiéra Borise Johnsona upřesnila, že šéf britské vlády oznámí „nový velký balíček vojenské podpory pro Ukrajinu“ 24. března během setkání vůdců NATO a G7.
„Předseda vlády vyjádří svůj záměr spolupracovat s partnery na posílení obranných schopností Ukrajiny. Mezi oznámená opatření patří i 25 milionů liber pro ukrajinskou armádu a také 6000 raket, skládajících se z protitankových zbraní a vysoce výbušných systémů,“ stojí ve zprávě.
Připomeňme, že podle britského vydání The Times na Ukrajině docházejí zbraně a munice.
https://rusvesna.su/news/1648104462 
24.03.2022 – 11:43
11 letišť na jihu a ve středu evropské části Ruska zůstává uzavřeno: Federální agentura pro leteckou dopravu stanovila nové datum – do 1. dubna. Režim dočasných omezení letů byl prodloužen již popáté.
Patří mezi ně letiště Anapa, Bělgorod, Brjansk, Voroněž, Gelendžik, Krasnodar, Kursk, Lipetsk, Rostov na Donu, Simferopol a Elista. Ostatní letiště včetně mezinárodních, fungují jako obvykle.
Ruským leteckým společnostem se doporučuje organizovat přepravu cestujících na alternativních trasách s využitím letišť Soči, Volgograd, Mineralnye Vody, Stavropol a Moskva.
https://rusvesna.su/news/1648103266 
24.03.2022 – 12:04
Na území Centrální okresní nemocnici Staroběševskaja se od 21. 3. nachází unikátní mobilní nemocnice, která dorazila z Ruska. Tvoří ji 16 jednotek mobilního vybavení včetně několika mobilních resuscitačních sálů, operačních sálů, šaten, ale i technických prostředků nezbytných pro třídění a provoz personálu.
Mobilní komplexy jsou všechny zcela autonomní. Pracují na vlastních generátorech, opatřených potřebnými medicinálními plyny. Mají umělou plicní ventilaci a všechny potřebné resuscitační pomůcky: kardiovaskulární monitorování, ultrazvukové instalace a tak dále. Mohou pracovat v terénu.
Toto kombinované oddělení má 59 zaměstnanců. Jde o kvalifikované chirurgy, resuscitátory, cévní, hrudní chirurgy, traumatology a ortopedy a velmi dobře vyškolený ošetřovatelský personál: operační sestry, anesteziology, procedurální sestry, technický personál.
Na hranici s Ruskou federací je pak zřízen mobilní bod – mobilní lékařský komplex s operačním sálem, resuscitací a šatnou. Bod v případě potřeby zajišťuje lékařskou evakuaci.
Podobné zařízení je plánováno – až to bezpečnostní situace dovolí – i do blízkosti Mariupolu
https://rusvesna.su/news/1648110207 

24.03.2022 – 12:24
Čerstvé záběry z frontové linie na Donbasu, kde se armáda DLR probojovává do Maryinky.
Vojska DLR úspěšně postupují a přibližují osvobození osady, která byla pod ukrajinskou okupací. Na opuštěných a zničených pozicích Ozbrojených sil Ukrajiny nalézají vojáci Lidových milicí DLR zbraně zahraniční výroby a také těla ukrajinských vojáků a zahraničních žoldáků.(VIDEO 18+)
https://rusvesna.su/news/1648113530 
24.03.2022 – 12:55
Výbuch a požár v přístavu Berďjansk: detaily útoku na kotviště ruského námořnictva (VIDEO) Na záběrech natočených po nepřátelském úderu jsou vidět důsledky sabotáže podniknuté ukrajinskou stranou.
V přístavu, kde byly umístěny lodě ruského námořnictva, zahřměla exploze a začalo hořet. K výbuchu došlo na molu, kde byly palivové nádrže. Dvě velké výsadkové lodě ruského námořnictva ihned odpluly do bezpečné zóny. Velká přistávací loď „Orsk“ však kotvila u mola a výbuchem byla poškozena.
Neexistuje přesné potvrzení zásahu ukrajinské rakety „Točka-U“ na tuto oblast, některé zdroje uváděly, že raketa byla sestřelena systémy protivzdušné obrany, ale padající trosky způsobily určité škody. Stupeň poškození Orska v současnosti není znám, podrobnosti se upřesňují.
https://rusvesna.su/news/1648111915 
https://politikus.ru/events/142061-v-portu-berdyanska-zatoplen-bdk-orsk.html
24.03.2022 – 13:23
Následky zásahu rakety Ozbrojených sil Ukrajiny (FOTO) v oblasti ruského Bělgorodu. V důsledku včerejší mimořádné události byl zničen jeden dům, u 12 dalších byla poškozena okna, střechy a ploty. Střepiny zasáhly osm aut.
https://rusvesna.su/news/1648117213
24.03.2022 – 14:18
Srbský prezident Aleksandar Vučič večer 23. března řekl, že rozhodnutí platit za dodávky plynu z Ruska v rublech vytváří pro Srbsko mnoho nových problémů.
„Je to rozhodnutí o rublu – někteří lidé si myslí, že je geniální v geopolitické hře čelit petrodolaru spolu s jüany, Němci už řekli, že je to důvod k ukončení smlouvy, takže si nejsem jistý.
To vše nám přináší jen mnoho, mnoho nových problémů,“ řekl Vučić ve vysílání rozhlasu a televize Vojvodiny. Poznamenal, že rozhodnutí se týká nepřátelských států, ale i tak otázky zůstávají. „Povězte mi, jak bude platit v rublech Maďarsko? Naši bratři, kolik ztratí?” – zdůraznil srbský vůdce.
Vučić dodal, že Bulharsko, přes jehož plynovou přepravní soustavu jde ruský plyn do Srbska a Maďarska, již deklarovalo svou neochotu platit v rublech.
Kreml dnes na obavy Bělehradu reagoval. Tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Pěskov poznamenal, že podmínky pro placení kontraktů v rublech budou vyjasněny, až budou navázány kontakty s odběrateli ruského plynu. Platba za ruský plyn pouze v rublech může způsobit problémy zemím nepřátelským k Ruské federaci, ale Moskva se pokusí problém pro Srbsko vyřešit, zdůraznil Kreml.
Srbsko dostává plyn na základě dohody s Gazpromem od listopadu loňského roku do 31. května za 270 dolarů za tisíc metrů krychlových, šest milionů metrů krychlových za den.
Srbské úřady oznámily, že plánují podepsat další smlouvu s ruskou stranou na deset let. Ředitel státní společnosti Srbijagaz Dušan Bajatović řekl, že vedení Srbska a Ruska by mohlo do 15. května dosáhnout nové dohody o dodávkách plynu. Ministerstvo energetiky země v úterý oznámilo, že ruský plyn z Tureckého proudu nadále proudí přes plynovou přepravní soustavu Bulharska do Srbska a Maďarska, o pozastavení dodávek nebylo rozhodnuto.
https://rusvesna.su/news/1648120715 
24.03.2022 – 14:58
SBU unesla dceru starosty ukrajinského města Kupjanska (Charkovská oblast) Gennadyho Matsegory a vyhrožovali jejím zabitím. Důvodem únosu je msta za to, že starosta dostal Kupjansk bez odporu pod kontrolu ruské armády.
Starosta nahrál videovzkaz (VIDEO) prezidentovi Volodymyru Zelenskému, šéfovi SBU Ivanu Bakanovovi, ministru obrany Oleksijovi Reznikovovi a ombudsmance Ljudmile Denisové, že kontakt s jeho dcerou, která byla v Ivano-Frankivsku, byl ztracen před 3 dny. Uzavírá, že pokud se něco jeho dítěti stane, bude prezidenta Zelenského považovat osobně za vinného.
https://rusvesna.su/news/1648122538 
24.03.2022 – 17:10
Úřady Spojených států uvalily sankce na desítky ruských obranných podniků a také na Státní dumu jako celek. Omezující opatření byla zavedena proti 328 ruským poslancům.
Pod sankce navíc spadl i šéf Sberbanky German Gref. Americké ministerstvo financí v prohlášení uvedlo, že současné sankce se nyní vztahují na všechny transakce se zlatem, pokud jsou spojeny s Bank of Russia.
https://rusvesna.su/news/1648130300
24.03.2022 – 17:24
NATO požádalo Bělorusko, aby přestalo podporovat ruskou speciální vojenskou operaci na Ukrajině. Po dnešním summitu to uvedl generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.
Kromě toho řekl, že vůdci NATO požádali i Čínu, aby Rusko nepodporovala.
Peking je prý povinen využít svého významného vlivu na Rusko a podporovat okamžité mírové urovnání,“ uvedl Stoltenberg.
https://rusvesna.su/news/1648131869 
24.03.2022 – 17:40
Ukrajinští ozbrojenci vytvořili hrozbu pro lodní dopravu v Černém moři. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že Ozbrojené síly Ukrajiny instalovaly na přístupech k černomořským přístavům více než 400 min zastaralého typu. 
Podle údajů vyjádřených Zacharovovou ukrajinská armáda instalovala minová pole na přístupech ke čtyřem přístavům, a proto je nemůže opustit téměř 60 lodí. Jedná se o přístavy Oděsa, Očakov, Černomorsk a Južnyj.
Uvádí se, že některé z těchto min se odtrhly od kotev, plují směrem k Bosporu a mohou se tak dostat i do Středozemního moře. Civilní plavba je ohrožena. Oznámení o tom již vydalo turecké námořnictvo.
https://rusvesna.su/news/1648130540 
24.03.2022 – 18:00
Ministerstvo pro mimořádné situace Ruska začalo poskytovat jednorázovou finanční pomoc Ukrajincům na osvobozených územích (VIDEO)
Platby ve výši 10 tisíc rublů jsou zaměřeny na podporu sociálně nejzranitelnějších skupin obyvatelstva – důchodců a zaměstnanců veřejného sektoru.
https://rusvesna.su/news/1648133675 
24.03.2022 – 18:21
Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin komentoval informace zveřejněné ministerstvem obrany o biologických laboratořích, v nichž jsou zapojeni otec a syn Bidenovi. Poznamenal, že nyní je americký prezident povinen vysvětlit, co se děje světovému společenství. Hovoříme o tom, že bylo odhaleno zapojení investičního fondu vedeného Hunterem Bidenem do financování biologických laboratoří na Ukrajině.
„A rakev se právě otevřela…
Investiční fond vedený Hunterem Bidenem financoval výzkum a realizaci amerického programu biologické války. Je zřejmé, že Joe Biden, jako otec i jako hlava státu, o této činnosti věděl. Nyní je prezident Spojených států povinen vysvětlit světovému společenství skutečnosti o činnosti biologických laboratoří objevené během speciální vojenské operace na Ukrajině. A americký Kongres by měl zahájit vlastní vyšetřování.
Do tohoto vojenského programu je zapojena i nadace známého organizátora „barevných revolucí“ George Sorose, který otevřeně volá po „změně režimu“ v Rusku.
Tato otázka bude považována za prioritu Komise pro parlamentní vyšetřování okolností souvisejících s vytvořením biologických laboratoří americkými specialisty na území Ukrajiny,“ napsal Volodin ve svém kanálu Telegram.
https://rusvesna.su/news/1648134507 
24.03.2022 – 18:40
Čínské ministerstvo obrany vydalo ostré prohlášení k počínání Američanů v souvislosti s odhalenými skutečnostmi o práci biologických laboratoří na Ukrajině. Spojené státy musí přestat lhát a přijmout opatření k deeskalaci situace na Ukrajině, uvedli.
Ministerstvo obrany požadovalo od Washingtonu odpověď před celým světem o tom, co jejich vojenské biolaboratoře dělají a proč o nich nejsou žádné otevřené informace.
Čínské ministerstvo obrany zdůrazňuje, že už není možné přehlížet hrozby, které představují americké biologické laboratoře na Ukrajině a obecně o působení Američanů v zemi.
„Teď už celý svět ví, že to byly Spojené státy, kdo vyvolal krizi na Ukrajině,“ shrnulo čínské ministerstvo obrany.
https://rusvesna.su/news/1648134689 
24.03.2022 – 19:00
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg odmítl návrh Polska vyslat na Ukrajinu mírové jednotky. Generální tajemník to oznámil na tiskové konferenci před summitem aliance v Bruselu.
„NATO se konfliktu neúčastní, nadále podporujeme Ukrajinu, ale nejsme stranou konfliktu. NATO vojáky na Ukrajinu nepošle.
Je důležité pochopit, že je nutné zabránit možné válce mezi NATO a Ruskem,“ řekl Stoltenberg. Generální tajemník rovněž nezvažuje variantu vytvoření neblokové koalice mezi zeměmi aliance. Připomeňme, že tato praxe byla použita již v roce 2003 během války v Iráku.
https://rusvesna.su/news/1648136955 
24.03.2022 – 19:20
Oleg Carjov pro ruské jaro komentoval, co se bude dít na Ukrajině v následujících měsících
„Jsem velmi potěšen, že bylo přijato rozhodnutí o civilně-vojenských správách (CAA). Bez CAA je nemožné zavést mírový život na osvobozených územích. Během postupu sovětských vojsk během Velké vlastenecké války po Evropě byla v každé osadě vytvořena VGA. V Čečensku během ozbrojeného konfliktu vznikly VGA. Faktem je, že v době války je moc v rukou armády, je to armáda, kdo deleguje moc na občany. Měl by existovat orgán, který schvaluje vůdce na osvobozených územích, vydává povolení, mandáty, certifikuje svou pečetí, zve specialisty a obnovuje infrastrukturu, řídí kontrolu přístupu, spouští nemocnice, veřejné služby – to je vše CAA.
Čistě vojenští muži se nezabývají obnovou pořádku na osvobozených územích, nemají žádné takové pravomoci, žádné znalosti, žádné dovednosti. A pouze speciální orgán za účasti armády je schopen obnovit pořádek na územích.
Jsem moc rád, že to rozhodnutí nakonec padlo. Dlouho jsem mluvil o nutnosti  takové rozhodnutí učinit.“
https://rusvesna.su/news/1648131933 
24.03.2022 – 19:27
Vojska Ruska a DLR osvobodila administrativní budovu Mariupolu. Na svém kanálu Telegram to oznámil šéf Čečenska Ramzan Kadyrov.
„Chlapi hlásí rádiem, že vyklidili administrativní budovu Mariupolu a vyvěsili nad ní naši vlajku. Přeživší bandité neriskovali, opustili své pozice a zmizeli.
Další jednotky se pohybují v paralelních směrech města a čistí ho od zlých duchů „Azova“.
Insha Allah, v blízké budoucnosti bude Mariupol zcela vyčištěn.”
https://rusvesna.su/news/1648139250 
24.03.2022 – 19:40
Zacharová: Kyjev promarnil svou šanci na suverénní stát
Ukrajinské úřady propásly svou hlavní šanci na existenci suverénního státu. Uvedla to oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
„Vyzýváme Zelenského administrativu, aby se zamyslela nad osudem země, lidí, životů obyvatel, vyvodila závěry a učinila vhodná rozhodnutí.
Už propásli hlavní šanci na existenci Ukrajiny ve vlastních hranicích – suverénní Ukrajinu, nezávislou Ukrajinu. .
„Využili jsme všech platforem mezinárodních, mnohostranných a dvoustranných kanálů, abychom vysvětlili, že pro stát Ukrajina prostě neexistuje žádná jiná možnost, než podniknout příslušné kroky k Minskému akčnímu plánu, jinak se země rozpadne – to, co nyní vidíme, se děje přímo před očima celého světa,“ uzavřela Zacharova.
https://rusvesna.su/news/1648139583 
24.03.2022 – 20:20
Německý kancléř reagoval na ruské ultimátum o platbách za plyn v rublech
Požadavek Ruska platit za dodávky plynu do Evropy v rublech je v rozporu s původními dohodami. Během svého projevu na summitu G7 to prohlásil německý kancléř Olaf Scholz.
Smlouvy o dodávkách plynu stanoví platbu v dolarech nebo eurech. G7 se dohodla na revizi sankcí proti Rusku. Západ může v nezbytném případě přijmout nové sankce proti Rusku. Země G7 pociťují dopad událostí kolem Ukrajiny na ceny energií a potravin,“ řekl Scholz.
Německý kancléř neupřesnil, zda se Německo zřekne požadavků Ruska nebo udělá ústupky. Scholz navíc oznámil potřebu nových dodávek zbraní na Ukrajinu.
https://rusvesna.su/news/1648141353 
24.03.2022 – 21:00
Ministerstvo zahraničí RF obvinilo Spojené státy z krádeže ruských devizových rezerv 
Spojené státy americké zahodily stará globální pravidla mezinárodního podnikání do koše, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.
„Uložená omezení jsou prostě ohlášené odmítnutí normálních obchodních vztahů, zastavení vývozu a dovozu celých skupin zboží, masivní zařazování našich občanů a firem na černé listiny, zastavení dodávek high-tech produktů, omezování investic do konkurenčních sektorů ekonomiky a pokusy o blokádu dopravy,“ uvedla na brífinku.
Mluvčí ministerstva dodala, že nejnepřátelštějším krokem je „skutečná krádež devizových rezerv“.
„Spojené státy americké oznámily default svých závazků, které nebudou plnit. A to by si američtí občané měli jasně uvědomit. Když stát a vláda přistoupí k přímé krádeži, nemají možnost plnit své závazky, což znamená jejich default,“ uzavřela Zacharová.
https://rusvesna.su/news/1648143240 
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře