Co se děje na Ukrajině 23

19.03.2022 – 2:30
Stovky mrtvých a zraněných ozbrojenců: Kyjev skrývá rozsah ztrát po úderu ruské armády na Javorivu
Podle rádiového odposlechu ztráty mezi zahraničními žoldáky a speciálními jednotkami ozbrojených sil Ukrajiny v důsledku raketového úderu na základnu u Lvova již dosáhly nejméně 267 mrtvých.
Zranění jsou stále vyváženi – asi 450 jich bylo evakuováno do Polska. Mnozí mají popáleniny na obličeji a těle a někteří nemají končetiny. Počet pohřešovaných, kteří jsou patrně pod troskami základny, ve které byli američtí, rumunští a polští dobrovolníci, zatím není definitivně znám.
Mezi mrtvými je velký počet důstojníků ozbrojených sil Ukrajiny a bývalých důstojníků NATO. Dodávky zbraní v hodnotě 400 milionů dolarů byly zcela zničeny. 
Úřady Ukrajiny a Spojených států pečlivě tají skutečný rozsah ztrát a tajně sbírají následky úspěšného útoku ruských ozbrojených sil.
https://rusvesna.su/news/1647635865

18.03.2022 – 23:46
2 rakety sestřeleny nad Doněckem 
V noci z 18. na 19. března byly na obloze nad Doněckem sestřeleny další 2 Točky-U. Trosky padají na obytné oblasti. Kromě raketové palby jsou slyšet i výbuchy granátů.
https://politikus.ru/events/141822-nad-doneckom-sbito-2-tochki-u.html 
19.03.2022 – 0:00
“LG Electronics pozastavuje veškeré dodávky do Ruska,” uvedl web společnosti. Společnost podotýká, že bude vývoj situace sledovat.
LG Electronics vyrábí spotřební elektroniku a mobilní telefony a dlouhodobě patří mezi tři nejlepší na trhu. Společnost byla založena v roce 1958 a sídlí v Soulu.
https://rusvesna.su/news/1647634740 
19.03.2022 – 0:30
Washington informoval o podrobnostech jednání mezi čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a americkým prezidentem Joe Bidenem.
Biden podle Bílého domu nepožadoval od Si Ťin-pchinga konkrétní kroky v souvislosti s konfliktem na Ukrajině, ale varoval před důsledky pro Čínu ze strany „Spojených států a celého světa“ za podporu Ruska. Zda mluví o sankcích, Bílý dům neupřesnil.
Biden slíbil, že Spojené státy budou v pokračování rozhovoru a sledovat rozhodnutí ČLR. Americký prezident navíc nastolil téma biologických laboratoří na Ukrajině, které už dříve zaznělo z Ruské federace.
V souvislosti s Tchaj-wanem Biden řekl, že USA nebudou jednostranné kroky k narušení status quo akceptovat.
https://rusvesna.su/news/1647637234 
19.03.2022 – 1:00
EU chce poslat “sankcionovaný” majetek Rusů na pomoc Ukrajině, píše Bloomberg
“Úřady EU projednávají využití majetku ruských podnikatelů, na které se vztahují sankce,” uvedl zpravodaj agentury s odkazem na nejmenované zdroje. Podle agentury Bloomberg by prostředky mohly jít na financování obnovy Ukrajiny.
https://rusvesna.su/news/1647638944 
19.03.2022 – 2:00
Německo: možnosti Bundeswehru ve věci dodávek zbraní na Ukrajinu jsou prakticky vyčerpány. Oznámila to německá ministryně obrany Christine Lambrechtová v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Deutschlandfunk.
“Zkoumáme, jaké možnosti existují mimo to,” dodala. Pro Kyjev podle ní existuje opce na nákup zbraní. “V tomto případě je to cesta, která se provádí prostřednictvím ministerstva hospodářství, protože v tomto případě mluvíme o vývozu zbraní,” vysvětlil Lambrecht.
https://rusvesna.su/news/1647641425 
19.03.2022 – 03:00
Prohlášení OSN o amerických biologických zbraních na Ukrajině 
Na zasedání Rady bezpečnosti OSN o biologických zbraních na Ukrajině řekli, že OSN nemá informace o vojenském biologickém programu USA na Ukrajině a světová organizace nemá pravomoc ani možnost kontrolovat data Ruské federace na takových programech.
Uvedl to v pátek vysoký představitel pro záležitosti odzbrojení Izumi Nakamitsu.
„OSN si není vědoma takových vojenských programů. Rád bych také poznamenal, že OSN v současné době nemá ani mandát, ani provozní či technickou kapacitu tyto informace ověřovat,“ uvedla na jednání.
https://rusvesna.su/news/1647640035 
19.03.2022 – 03:30
Evropská unie plánuje v blízké budoucnosti dohodnout dalších 500 milionů eur na vojenskou pomoc Ukrajině, píše DW.
Ministři zahraničí a obrany EU budou o navýšení jednat na schůzce 21. března, ale ten den se na něm plně neshodnou kvůli tomu, že Německo na takové dodatečné náklady potřebuje souhlas Spolkového sněmu. V německém parlamentu je projednání této otázky naplánováno na 23. března.
Schválení dalších 500 milionů eur v EU vyžaduje souhlas všech 27 členských států.
„Očekáváme, že členské státy EU plně uznají důležitost pokračování v poskytování vojenské pomoci Ukrajině. Očekáváme, že se Rada EU velmi brzy dohodne na schválení návrhu vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku. V pondělí nepadne žádné rozhodnutí (…) Ale myslím si, že existuje politická shoda, že musíme udělat víc,“ řekl DW vysoký představitel EU.
Na konci února se EU rozhodla vyčlenit 500 milionů eur na poskytnutí smrtících zbraní a zásob ukrajinským ozbrojeným silám v rámci Evropského mírového projektu. Bylo to první takové rozhodnutí v historii Evropské unie.
https://rusvesna.su/news/1647641695 
19.03.2022 – 04:00
Během minulého týdne bylo ostřelováním ozbrojených sil Ukrajiny poškozeno téměř 500 infrastrukturních zařízení. Ve čtvrtek 17. března to oznámil náměstek ministra výstavby, bydlení a komunálních služeb DLR Vladimír Dubovka. Rusvesně to oznámila tisková služba ministerstva.
„Po dobu jednoho týdne, od 9. března do 16. března, bylo Ozbrojenými silami Ukrajiny poškozeno 474 infrastrukturních zařízení v sídlech republiky. Během aktuálního týdne byly vážně poškozeny Jasinovatá, kde bylo zničeno 126 objektů, a Doněck – 248 objektů.
Za uplynulý týden bylo poškozeno 238 bytových domů soukromého sektoru, 110 bytových domů, 85 zařízení pro život: teplo, plyn a voda, 16 sociálních zařízení: školky, školy, nemocnice,“ uvedl náměstek ministra.
Celkem bylo od 20. února tohoto roku – od evakuace civilistů republiky vyhlášené šéfem DLR – zničeno 1772 infrastrukturních zařízení: školy, nemocnice, školky, bytový fond, kulturní domy atd.
Od začátku vojenského konfliktu – od roku 2014 – Ozbrojené síly Ukrajiny jen na území DLR zničily již více než 30 000 objektů, s výjimkou osvobozených území.
https://rusvesna.su/news/1647622737 
19.03.2022 – 5:00
Volodymyr Rogov, člen Hlavní rady Vojensko-civilní správy (CMA) Záporožské oblasti, zveřejnil záběry z Melitopolu, na který ukrajinská armáda odpálila rakety Točka-U, a hovořil o následcích. (FOTO)
Na jedné z fotografií je přibližně 1/3 balistické střely Točka-U, která i při sestřelení zabila tři obyvatele Melitopolu. Jeden z nich, 18letý chlapec, byl dnes pohřben. Pokud by nebyla sestřelena, počet obětí by se pohyboval ve stovkách.
Na druhé fotografii jsou důsledky příletu tříštivé části sestřelené střely. Lidé ztratili téměř vše, co měli.
Díky bohu a ruské protivzdušné obraně bylo více než 40 raket Točka-U vypálených na pokojný Melitopol teroristy Zelenského sestřeleno nebo se odchýlilo z kurzu.
A dnes bylo odpalovací zařízení ukrajinských nacistů konečně zničeno dvěma raketami Iskander.
Události posledního měsíce ukázaly, že nemá cenu brát do zajetí nejen ideologické nacisty, ale ani posádky raketových systémů Točka-U, které dobře vědí, že páchají těžké válečné zločiny na civilistech.
Moratorium na trest smrti musí být zrušeno! Je čas ukončit nacistický projekt „U“!
https://rusvesna.su/news/1647620384 
19.03.2022 – 6:00
Obyvatelé Mariupolu, kteří utekli z pekla, začínají svými svědectvími mluvit a sdělovat světu pravdu (VIDEO)
Obyvatelé Mariupolu, kteří utekli z pekla, nemlčí. Jelikož jsou pod ochranou armády DLR, začnou sdílet strašlivé příběhy o terorismu sadistických militantů, už se nebojí o své životy a svědčí proti nacistickému režimu.
Uspořádání hromadné evakuace obyvatel Mariupolu bylo možné až po osvobození řady městských částí jednotkami ozbrojených sil RF a NM DLR. Předtím ukrajinští ozbrojenci využívali civilní obyvatelstvo jako „lidský štít“ a nedovolili jim opustit město. A teď budou civilisté vyprávět o všem: o rabování, o zabírání bytů, z nichž se střílelo, o vybavování pozic v civilní infrastruktuře. Armáda DLR ukázala ulice mučeného města a důkazy obyvatel Mariupolu.
Situaci analyzoval známý politolog Sergej Markov.
“1. Z 31 367 lidí, kteří mohli opustit Mariupol humanitárním koridorem, když začal fungovat, chtělo jen 36 lidí odejít na území ovládané kyjevským režimem. To je méně než jedno procento populace. Přibližně tisícina. To jasně hovoří o preferencích obyvatel Mariupolu a dalších měst na jihovýchodě bratrské země. Závěr: pro obyvatele Mariupolu je skutečnou vlastí Rusko.
2. O humanitárních koridorech.
Když byly obytné oblasti Mariupolu pod kontrolou ozbrojených sil Ukrajiny a neonacistického „Azova“, humanitární koridory nefungovaly. Jakmile byly obytné oblasti Mariupolu dobyty ruskou armádou, okamžitě začaly fungovat humanitární koridory a desetitisíce civilistů mohly okamžitě začít město opouštět.
Závěr: Ruská armáda se snaží zachránit civilisty a Ozbrojené síly Ukrajiny a neonacisté z Azova se naopak snaží, aby co nejvíce civilistů zemřelo.
3. Obecný závěr: Ruská armáda je armáda osvoboditelská.
4. A kyjevský represivní režim je režimem válečných zločinců. Je to režim nepřátelský většině obyvatel. Proto byla budova divadla v Mariupolu záměrně vyhozena do vzduchu neonacisty „Azova“, aby umožnila západním politikům a médiím obvinit ruskou armádu z barbarského bombardování civilních objektů. Jde o barbarskou akci neonacistů. A všichni obyvatelé Mariupolu to vědí.
5. Jakmile se obyvatelstvo měst na jihovýchodě přestane bát, že se banderovci vrátí, začne všeobecné jásání a masová podpora ruské armády. Nyní obyvatelstvo ještě mlčí kvůli strachu, že se teror může vrátit.
6. Proto hlavní věc je: nyní musí vedení Ruska poskytnout záruky, že se Bandera nikdy nevrátí. Že Rusko tam zůstane v té či oné podobě navždy. To je to, co lidé požadují. Osvobození, denacifikace a aby osvoboditelé zůstali navždy obránci.
7. Ještě jednou: z více než 31 tisíc uprchlíků jich jen 36 chtělo žít pod kontrolou kyjevského režimu. Zbytek chce být s Ruskem.”
https://rusvesna.su/news/1647642360 
19.03.2022 – 08:34
V noci na 19. března vydal generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny další zprávu o operační situaci, ve které uznal ztrátu přístupu do Azovského moře.
V Mariupolu mezitím pokračují urputné boje, zbývající jednotky nacistického „Azova“ jsou vytěsňovány z městských bloků. Marně apelují na ukrajinské úřady a prosí o pomoc při jejich osvobození. 
Na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se obrátil také místní ukrajinský policista, který připustil, že Stingery a další MANPADS jsou proti ruským vzdušným silám v podstatě k ničemu.
Civilisté, kterým se podaří dostat se z Mariupolu, dorazí na místo pomoci připravené ministerstvem pro mimořádné situace DLR v oblasti osady Bezimennoje.
Na výjezdu z Mariupolu přitom bojovníci na kontrolních stanovištích kontrolují muže opouštějící město kvůli nacistickému tetování. Dovolit nacistům oblečeným v civilu uniknout z města je nepřijatelné…
https://rusvesna.su/news/1647667161

19.03.2022 – 9:30
Obrovské ztráty: podrobnosti o zničení základny karatelů 79. brigády Ozbrojených sil Ukrajiny (FOTO 18+)
Přesným raketovým útokem na kasárna 79. útočné výsadkové brigády ozbrojených sil Ukrajiny v Nikolajevu zahynuly desítky ukrajinských vojáků.
Údaje o těžkých ztrátách mezi vojenským personálem brigády proslavené četnými krvavými zločiny na Donbasu od roku 2014, potvrdil nechvalně známý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Oleksij Gončarenko.
„Došlo k velkému raketovému útoku na Nikolajev. Zemřely desítky lidí,“ přiznal Gončarenko a dodal, že ostřelování bylo provedeno řízenými střelami Kalibr.
Starosta Nikolajeva Alexandr Senkevič zase uvedl, že raketový úder byl zahájen 18. března ráno z území sousední Chersonské oblasti a město nestihlo zapnout náletovou pohotovost.
https://rusvesna.su/news/1647671456 
19.03.2022 – 10:04
Armáda DLR zahájila operaci s cílem zničit okupační síly Ukrajiny, které sídlí ve Vesnici Marinka a ostřelují obytné oblasti Doněcka. Připomeňme, že včera v hlavním městě DLR byla ostřelována tržnice Tekstilščik, kde zahynuly čtyři ženy.
„V souvislosti s pokračujícím ostřelováním území DLR zahájily Lidové milice Republiky operaci s cílem zničit okupační síly Ukrajiny, které sídlí ve vesnici Marinka.
Vojska nyní vstoupila na předměstí Marinky a probíhá očistná operace a další opatření,“ hlásily ráno 19. března Lidové milice DLR.
Očista Marinky umožní vyvedení zpod palby ukrajinských karatelů vesnice Oleksandrivka, Petrovský rajon Doněcka a výše zmíněný mikroregion Tekstilščik.
Příslušníci armády DLR používají vysoce přesné prostředky k ničení vybavení a pevností nepřítele a palba je korigována pomocí dronů.
“Ukrajinští vojáci byli vytlačeni ze svých předsunutých pozic, které vzápětí obsadila armáda DLR,” uvedly Lidové milice.
https://rusvesna.su/news/1647672510
19.03.2022 – 10:30
Ministerstvo obrany hlásí, že 18. března během probíhající speciální vojenské operace byl poprvé použit hypersonický raketový systém Kinžal.
“Letecký raketový systém s nadzvukovými aerobalistickými střelami zničil velký podzemní sklad raket a letecké munice ukrajinských jednotek v obci vesnice Delyatyn, Ivano-Frankivskyj region,“ uvedl oficiální zástupce ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
Dodáváme, že jako nosič této střely je použita upravená verze záchytného letounu MiG-31K a bombardéru Tu-22M3M.
https://rusvesna.su/news/1647675050 
19.03.2022 – 10:51
„Bastion“ zničil zpravodajská centra ozbrojených sil Ukrajiny poblíž Oděsy 
V průběhu probíhající speciální vojenské operace zničila ruská armáda rádiová a elektronická zpravodajská centra Ozbrojených sil Ukrajiny v obcích Veliky Dalnik a Velikodolinskoe u Oděsy. Na ranním briefingu 19. března to oznámil oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
V noci na 19. března navíc zasáhly operačně-taktické, armádní a bezpilotní letouny 69 vojenských objektů Ukrajiny. Mezi nimi: čtyři velitelská stanoviště včetně velitelského stanoviště brigády ve vesnici Zabuyanye (Kyjevská oblast), čtyři protiletadlové raketové systémy (tři S-300 a jeden Buk-M1), jednu radarovou stanici pro navádění a určování cílů, tři raketometné salvové palebné systémy, 12 skladů raketových a dělostřeleckých zbraní a také 43 míst akumulace vojenské techniky.
Protivzdušná obrana ruských leteckých sil sestřelila ve vzduchu 12 ukrajinských dronů.
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno 196 ukrajinských bezpilotních letounů, 1438 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 145 vícenásobných raketometů, 556 polních děl a minometů a také 1237 speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1647676273 
19.03.2022 – 11:17
Ruská armáda zničila průzkumnou a sabotážní jednotku Ozbrojených sil Ukrajiny na amerických Humvee (VIDEO)
Záběry z útoku na sabotážní a průzkumnou skupinu (DRG) Ozbrojených sil Ukrajiny, provádějící průzkum na čtyřech amerických vojenských vozidlech HMMWV (“Humvee”), zveřejnilo Ministerstvo obrany Ruské federace.
Po zásahu vysoce přesnými raketovými zbraněmi byla skupina zničena, uvedlo ministerstvo.
https://rusvesna.su/news/1647676720 
19.03.2022 – 11:44
17. března ruská armáda zlikvidovala gruzínské žoldáky v bitvě u Kyjeva. (FOTO)
Připomeňme, že již dříve Rusvesna informovala o likvidaci v bitvách u Charkova (ve městě Izjum) sadistického nacisty, rodáka z Gruzie, Jaška Cygankova.
https://rusvesna.su/news/1647677909 
19.03.2022 – 12:14
Redakce Rusvesny obdržela prohlášení od oficiálního představitele Lidových milicí DLR plukovníka Eduarda Basurina ke dni 19. března 2022 v 10:30. 
(Z ní vybíráme):
Během čistky od ukrajinských nacionalistů v Marince 9 vojáků 54. mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny dobrovolně složilo zbraně a zachránilo si tak život.
Dvěma z nich se dostalo kvalifikované lékařské pomoci, nyní nejsou v ohrožení života.
Případy útěků velitelů OSU a opuštění jejich podřízených jednotek se stávají normou. Od vojáků, kteří dobrovolně přešli na naši stranu, jsme se například dozvěděli o útěku velitele 1. tankové brigády plukovníka Choda Leonida Aleksejeviče. Choda si zřejmě uvědomil, že po popravě civilistů má přímou cestu pouze na lavici obžalovaných, a tak se rozhodl utéct do Užhorodu a pokračovat spolu se svou početnou rodinou dál do některé ze zemí EU.
Apeluji na vojenský personál ozbrojených sil Ukrajiny, velení vás opustilo. Následujte příklad svých kamarádů a zachraňte si život. Pouze tak, že dobrovolně složíte zbraně a přejdete na stranu Doněcké lidové republiky, se budete moci vrátit ke svým rodinám.
https://rusvesna.su/news/1647677698 
19.03.2022 – 12:40
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedávném videoposelství uvedl, že nastal čas „setkat se a promluvit si“ s Ruskem.
Bývalý komik se zároveň chystá „obnovit územní celistvost Ukrajiny“.
“Je čas se sejít. Čas mluvit. Nastal čas obnovit územní celistvost a spravedlnost pro Ukrajinu,“ řekl Zelenskyj, jehož přesné místo stále není známo.
Připomeňme, že od začátku speciální vojenské operace vedly delegace Ruska a Ukrajiny tři kola osobních rozhovorů na území Běloruska, poté začaly konzultace probíhat ve formátu videa, na denní bázi.
Šéf ruské delegace, prezidentský poradce Vladimir Medinskij, včera řekl, že Moskva a Kyjev jsou v otázce demilitarizace Ukrajiny „někde na půli cesty“.
https://rusvesna.su/news/1647678914 
19.03.2022 – 13:42
Velitel praporu Národní gardy, který kdysi vyděšený utekl z Ilovajského kotle, byl zlikvidován (FOTO)
Odstřelovač v Mariupolu zastřelil velitele trestního praporu 23. brigády Národní gardy podplukovníka Jurije Roye z Melitopolu. Kdysi v rozhovoru pro média Roy vyprávěl, jakou v roce 2014 zažil hrůzu v kotli.
„Skončil jsem v Ilovajském kotli. Bylo to něco strašného. V Den vlajky Ukrajiny jsme porazili konvoj militantů a v Den nezávislosti nás úplně porazili,“ řekl tehdy.
https://rusvesna.su/news/1647686565 
19.03.2022 – 14:30
Dvě šachty v Doněcku jsou po úderu OSU bez energie. Více než 100 lidí tak zůstalo pod zemí. Oznámilo to velitelství územní obrany DLR.
Bylo upřesněno, že pod zemí v dole Cheljuskincev je 47 horníků a v dole Skočinský – 85. Nyní jsou postupně vytahováni na povrch.
https://rusvesna.su/news/1647687965 
19.03.2022 – 16:17
Stovky mrtvých a raněných: strašlivá porážka 79. brigády ozbrojených sil Ukrajiny od úderu ruské armády (FOTO 18+) 
Kyjev zamlčuje zničení 79. výsadkové brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, ale belgický VTM News píše, že počet mrtvých parašutistů vytažených z trosek na základně 79. výsadkové brigády v Nikolajevu je nejméně 80 lidí a mnohem více těl je ještě pohřbeno pod ruinami kasáren.
Mnoho vojáků bylo zraněno, mnozí vážně. Foto VTM News.
https://rusvesna.su/news/1647695832 
19.03.2022 – 17:30
Nová fáze speciální operace na Ukrajině: o některých znameních
Vojenský fotoreportér Vitalij Rybin se ve svém autorském telegramovém kanálu „Photojournalist’s Notes“ podělil o svůj názor, že zahájením používání nejnovějších ruských zbraní začala druhá fáze speciální operace ruské armády na Ukrajině.
„Začala druhá fáze vojenské operace. Rusko poprve použilo „Kinžály“ a začalo ničit celé brigády Ozbrojených sil Ukrajiny, nyní budou boje tužší.
Na dnešním briefingu MO zazněla informace o využití komplexů Bastion a Kinžál v rámci speciální vojenské operace. Jde o první oficiálně potvrzené použití těchto typů zbraní ve skutečném konfliktu.
Tato skutečnost, stejně jako objevující se informace o úspěšném použití řízených střel proti žoldnéřské základně u Lvova a 79. brigádě ozbrojených sil Ukrajiny u Nikolajeva, naznačují, že Rusko s vysokou mírou pravděpodobnosti začalo druhou fázi operace. A nyní, na rozdíl od první fáze, je vedení nepřátelských akcí postaveno nikoli na klasickém konceptu rozsáhlé ofenzívy, ale na principech ozbrojených konfliktů „nové generace“, kdy místo pozemní ofenzívy mají přednost použití přesných zbraní dlouhého doletu a mobilních speciálních sabotážních skupin.
Takový přístup, i když si vyžádá více času na úplnou demilitarizaci Ukrajiny, výrazně sníží možné ztráty pravidelných pozemních formací ozbrojených sil RF.
Vojenská operace tak stále více začíná podle všech pravidel vypadat jako tvrdá moderní válka, což značně děsí ukrajinské vedení, které se stále častěji obrací na NATO s požadavkem na vytvoření bezletové zóny. O žádné bezletové zóně se však, jak se dalo předpokládat, nemluví.“
https://rusvesna.su/news/1647691286 
19.03.2022 – 18:00
V Bulharsku se poblíž budovy ministerstva obrany koná masové shromáždění proti vojenské podpoře Ukrajiny. Obyčejní Bulhaři jsou stále odvážnější, když se hlásí k Rusku.
Protestující se sešli u ministerstva obrany s ruskými vlajkami a plakáty “Yankees, go home!” na podporu ruské operace na Ukrajině a požadují vyhnání NATO z Bulharska.
https://rusvesna.su/news/1647692187 
19.03.2022 – 18:39
Váleční zpravodajové z místa události hlásí, že Ozbrojené síly DLR obsadily strategicky důležité město Vuhledar. Kontrola nad Vuhledarem dává klíč k uzavření kotle s uskupením ozbrojených sil Ukrajiny, které uvízly u Doněcku.
https://rusvesna.su/news/1647704371 
19.03.2022 – 19:12
Poslankyně z Porošenkovy strany vyvolala „vzpouru na lodi“
Irina Geraščenko, hluboce vlastenecká poslankyně Nejvyšší rady z Porošenkova okolí, kritizovala Zelenského a jeho tým za to, že navzdory varováním Západu nebyly přípravy na válku provedeny zavčasu.
Kritický příspěvek zveřejnila na Facebooku a dodala, že se pro něj rozhodla „po prohlášeních Bankové, že za všechno může NATO a euroatlantický kurz Ukrajiny“.
Geraščenko kritizovala vládu, která se podle ní skrývá na západní Ukrajině. A řekla, že rozhodnutí úřadů zůstat v Kyjevě by nemělo být bráno jako hrdinství.
Aleksej Arestovič už Geraščenkové odpověděl, a to ostře a velmi hrubým způsobem.
https://rusvesna.su/news/1647706003 
19.03.2022 – 19:53   
Armáda zveřejnila počet vojáků OSU, kteří přešli na stranu DLR 
Od začátku speciální vojenské operace přešlo na stranu DLR dobrovolně 265 vojáků ozbrojených sil Ukrajiny, z toho 36 je ve zdravotnických zařízeních a dostává se jim kvalifikované pomoci.
Informovala o tom tisková služba armády DLR. Doporučuje se pro záchranu života následovat jejich příkladu.
https://rusvesna.su/news/1647708836 
19.03.2022 – 21:26   
Čerstvé shrnutí z večerního briefingu ruského ministerstva obrany.
(Vybíráme:)
Celkem bylo od zahájení speciální vojenské operace zničeno 201 bezpilotních letounů, 1443 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 147 vícenásobných raketometů, 564 polních děl a minometů a také 1248 speciálních vojenských vozidel.
Během speciální vojenské operace se zaměstnanec Hlavního oddělení SBU v Doněcké a Luhanské oblasti dobrovolně vzdal ruským vojákům. Tento důstojník se přímo podílel na organizování výcviku sabotážních a teroristických skupin pro práci v oblastech osvobozených od nacionalistů. Důstojník SBU předal podrobné informace o všech osobách zapojených do sabotážních aktivit na území Donbasu. Upozorňujeme všechny osoby naverbované SBU, že dobrovolným vzdáním se trestné činnosti a jejím včasným nahlášením orgánům činným v trestním řízení jsou osvobozeny od trestní odpovědnosti.
Kromě toho důstojník SBU hlásil teroristické činy plánované ozbrojenci nacionalistického praporu „Azov“ ve Lvově proti zaměstnancům a zařízením diplomatických misí Spojených států a dalších západních zemí.
Zdůrazňujeme, že vedení kyjevského režimu si je vědomo plánů nacionalistů, ale nečiní žádná opatření, která by zabránila jejich realizaci. Kyjevský nacionalistický režim plánuje prezentovat útoky na americká a západní diplomatická zařízení jako údajný „cílený útok ruských ozbrojených sil“.
Hlavním cílem provokace je zvýšit tlak na země NATO, aby zavedly „bezletovou zónu“ nad Ukrajinou a poskytly další zbraně.
https://rusvesna.su/news/1647713950 
 
(průběžně doplňováno)
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře