Co se děje na Ukrajině 21

17.03.2022 – 6:00
Dopis italského lidu prezidentu Putinovi
Redaktoři Rusvesny údajně obdrželi dopis od italského lidu prezidentu Putinovi. Výzva již dorazila ve strojovém překladu – zveřejňujeme ji pouze s několika drobnými úpravami.
„Italský lid apeluje na ruského prezidenta Vladimira Putina s prohlášením, že chování italské vlády a její nepřátelství je postojem italské vlády, není to nepřátelství lidu, ve kterém vzpomínka na podporu poskytovanou ruskými lékaři v souvislosti s prvním náporem covidu je čerstvá, mezi lidmi je pocit vděčnosti vůči Rusům živý.
Proto se obáváme, že prezident Putin nemusí pochopit, že tato rozhodnutí a postoje nepatří italskému lidu. Nejsou to rozhodnutí celé Itálie, učinila je pouze skupina zločinců.
Náš parlament nereaguje na vůli lidu a neztotožňuje se s nimi. Tento parlament není vyjádřením vůle lidu.
Máme zcela zastaralou ústavu a my – a je nás mnoho – jsme nuceni zastupovat sami sebe a žádat vás, prezidente Putine, abyste vzali v úvahu, že vašimi nepřáteli nejsou Itálie ani italský lid.
Vašimi nepřáteli jsou předseda Rady ministrů Mario Draghi, oddávající se svému deliriu, a také hlava Itálie, která upravila 11. článek ústavy, který válku nepovoluje a považuje ji za možnou pouze v případě obrany.
Dochází tak k porušování ústavní listiny a orientace establishmentu neodpovídá vůli Italů. Pojďme si to ujasnit!
Italové nechtějí nic jiného než odstranění tohoto parlamentu a tohoto premiéra, ale nejvíce chtějí vystoupit ze zkorumpované a nacistické organizace zvané Evropská unie.
Vy, vážený prezidente, nám můžete pomoci a žádáme vás, abyste se zamysleli nad rozhodnutím zařadit Itálii na černou listinu – možná je vhodné rozlišovat mezi italským lidem a italskou vládou.
Aplikujte prosím svá předsevzetí na Maria Draghiho a jeho spolupracovníky, nikoli však na bezbranné lidi neznalé toho, co se díky práci médií děje.
Rusko představuje pro Italy poslední možnou obranu hodnot Západu a především etiky a kultury naší země.
Díky Putinovi.”
https://rusvesna.su/news/1647435418

16.03.2022 – 22:27
Ukrajina vyměnila devět zajatých ruských vojáků za nebezpečného nacistického úředníka, bývalého starostu města Melitopol Fedorova Ivana Sergejeviče. Ne devět na devět, ale 9 vojáků za 1 úředníka.
Bývalý starosta Melitopolu toho však hodně ví a je zapletený do velmi špinavých činů. Pokud se informace o nich zveřejní, stanou se některé přední ukrajinské osobnosti nepřijatelné i v tolerantní Evropě.
Věříme však, že spravedlnosti nikdo neunikne a v každém případě všichni zločinci dostanou, co si zaslouží.
Nyní je pro nás nejdůležitější život a zdraví vojáků, kteří byli zajati. To je celá pravda života…
https://rusvesna.su/news/1647454258 
16.03.2022 – 22:30
Ve Spojených státech bylo odhaleno, co je součástí vojenské pomoci Ukrajině. Jedná se o:
– 800 protiletadlových systémů Singer;
– 2000 Jawelinů, 1000 lehkých granátometů a 6000 granátometů AT-4;
– 100 dronů;
– 100 granátometů, 5000 automatických pušek, 1000 pistolí, 400 kulometů, 400 pušek;
– 20 milionů střeliva pro ruční zbraně, granátomety a minomety;
– 25 000 neprůstřelných vest;
– 25 000 helem.
https://rusvesna.su/news/1647456783 
16.03.2022 – 23:00
Biden označil Putina za „válečného zločince“
Během Bidenovy krátké interakce s reportéry v Bílém domě se korespondent Fox News amerického prezidenta zeptal, zda je připraven „po všem, co jsme viděli“, nazvat svého ruského protějška válečným zločincem.
Biden nejprve odpověděl záporně a odešel z místnosti, pak se však vrátil a řekl: “Je to válečný zločinec.”
https://rusvesna.su/news/1647459013
16.03.2022 – 23:30
Členka americké Sněmovny reprezentantů Marjorie Taylor Greenová nezatleskala Volodymyru Zelenskému, který ve středu vystoupil před americkým Kongresem, což její kolegy pobouřilo.
„Marjorie Taylor Greenová ho odmítla pozdravit a místo toho se podívala na svůj mobilní telefon. Naprosto nechutné chování z její strany,“ napsala na Twitteru demokratická kandidátka do Kongresu Holly McCormack.
Republikánka se přitom k incidentu zatím nevyjádřila, ale den předtím se svých odběratelů na Twitteru zeptala, proč Zelenskyj mluví v Kongresu USA o ochraně národní bezpečnosti a nedotknutelnosti ukrajinských hranic a proč amerického prezidenta vůbec nezajímá bezpečnost hranic amerických.
„Minulý týden Kongres schválil 13,6 miliardy dolarů pro Ukrajinu. Všichni chceme, aby tento konflikt skončil, ale kdy se vláda kontrolovaná demokraty začne starat i o naši zemi?” napsala na sociálních sítích.
https://rusvesna.su/news/1647460222
17.03.2022 – 0:30
Představitel Čečenska Ramzan Kadyrov na svém kanálu Telegram reagoval na zprávy, že Spojené státy hodlají Ukrajině dodat zbraně.
“Nádherné, radostné, povzbuzující zprávy přicházejí z Washingtonu! Dosud naši gardisté ​​na Ukrajině získávali jen nějaké mizerné trofeje. Tak nudné a nezajímavé, že borci byli smutní, nepomohl ani pach střelného prachu a zvuky výstřelu ze samohybky.
Samozřejmě, že bojovníci stále spěchali do bitvy, ale v jejich očích byl smutek a sklíčenost z průměrnosti získaných trofejí. Dlouho jsme přemýšleli, jak naše bojovníky rozveselit, ale nečekali jsme, že nám s tím pomohou Američané.
Nyní se vše změní k lepšímu!
Amerika dodá na Ukrajinu střelné zbraně, neprůstřelné vesty, Jaweliny, drony a mnoho dalších vychytávek, o které se mezi sebou již naši gardisté ​​začali dělit.
Konečně uvidíme notoricky známou americkou zbraň, kterou Yankeeové předvádějí v hollywoodských filmech! Vygooglil jsem si něco ze seznamu a už mě svrběly ruce a slintal jsem: opravdu to všechno bude brzy naše?
Jenže už dopředu vím, že Američané na Ukrajinu zase hodí něco vyřazeného a zdaleka ne nejkvalitnějšího, ale … no, přece jen se chci dotknout něčeho Made in USA. A jen si představte ty zprávy: “Čečenci z řad ruské armády obdrželi americké trofeje zaslané na Ukrajinu!”
Mám jen jednu prosbu: řekněte mi alespoň přibližně, kde to všechno překročí hranici Ukrajiny. Abychom nemarnili čas hledáním. Nikdy nevíte, co se může stát, aby se snad neumazaly, až je budeme sbírat.
https://rusvesna.su/news/1647464186 
17.03.2022 – 00:45
“Ve městě Sarny v regionu Rivne, které bylo vystaveno raketovému útoku, bylo napadeno jedno ze zařízení vojenské infrastruktury. Jedná se o sklady ručních palných zbraní a střeliva,” řekl Vitaliy Koval, šéf regionální státní správy Rivne. Starosta města hlásí, že nejsou žádné oběti.
https://rusvesna.su/news/1647467141 
17.03.2022 – 1:00
Kreml reagoval na Bidenova slova Putinovi
Americký prezident řekl, že ruského vůdce považuje za „válečného zločince“.
Kreml označil rétoriku amerického prezidenta Joea Bidena za neodpustitelnou, když pod bombami USA zemřely statisíce lidí po celém světě.
„Takovou rétoriku hlavy státu, jehož bomby zabily statisíce lidí po celém světě, považujeme za nepřijatelnou a neodpustitelnou,“ řekl agentuře RIA Novosti Dmitrij Peskov, tiskový tajemník ruského vůdce.
https://rusvesna.su/news/1647462532 
17.03.2022 – 1:23
Američtí žoldáci-satanisté skončili svou “misi” a uprchli z Ukrajiny. Stalo se tak po mohutném úderu ruské armády, když se ukázalo, že většina z Forward Observations Group a jejich instruktoři zahynula na cvičišti v Javorivu.
Informuje o tom vojenský expert Boris Rožin:
„Na své stránce na Instagramu hlásí, že ztratili některé ze svých přátel, instruktorů a známých. Zároveň slíbili, že ta „zasraná zvířata“ si to zodpoví za každý život těchto lidí tisíci svých životů.
Uživatelé Twitteru poznamenali, že žoldáci se chovali extrémně arogantně a příliš často se chlubili budoucími úspěchy v bitvě s Rusy.
Tito „bojovníci“ jsou zjevně hodni toho, ​​kterého uctívají,” uzavírá Rožin.
https://rusvesna.su/news/1647469404 
17.03.2022 – 1:30
Představitel Krymu Sergej Aksjonov řekl, že omluva nezachrání před odpovědností ukrajinského novináře Fakhrudina Šarafmala, který citoval nacistického zločince Adolfa Eichmanna a sliboval zabíjení ruských dětí.
Aksjonov již dříve uvedl, že ruští vojáci nebo obyvatelé Ukrajiny, kteří Šarafmala zadrží nebo zajmou, obdrží 10 milionů rublů ze speciálního fondu.
Poté se novinář pokusil omluvit. Marně.
“To je sice dobře, ale stejně si tě najdeme. Pak se teprve budeš omlouvat,“ řekl Aksjonov ve vysílání televizního kanálu Crimea 24.
Hlava Krymu zdůraznila, že vynaloží veškeré úsilí a najde možnosti, jak přimět stoupence nacistických zločinců se za svá slova zodpovídat.
https://rusvesna.su/news/1647460745 
17.03.2022 – 2:00
Britský ministr obrany Ben Wallace potvrdil přesun protiletadlových raketových systémů Starstreak na Ukrajinu. Řekl to v komentáři BBC. Nyní jsou tyto systémy protivzdušné obrany ve výzbroji pouze Britů a Jižní Afriky.
“Dodáváme je. Půjdou do válečné zóny,“ řekl Wallace.
Zvlášť upozornil, že MANPADS Starstreak mohou zasáhnout vzdušné cíle ve výšce až 5 000 metrů.
https://rusvesna.su/news/1647461637 
17.03.2022 – 2:30
Evropské automobilky pozastavují práci v řadě továren kvůli nedostatku dílů dovážených z Ukrajiny, uvádí list Financial Times.
Němečtí automobiloví giganti BMW a Volkswagen byly nuceni zavřít továrny po celé Evropě poté, co si ruská invaze vynutila uzavření ukrajinských elektroinstalačních závodů. Podle deníku Auto Analysis vyrábí konkrétně Ukrajina asi pětinu dodávek elektrických kabelů.
„Problém s kabely je ten, že jsou zásadní. Bez nich nemůžete začít montovat ani nekompletní auto,“ řekl deníku Alexandre Marian, generální ředitel poradenské společnosti Alix Partners, s tím, že se navíc vyrábějí na zakázku, což komplikuje otázku jejich výroby v jiných továrnách.
Zdroje dále deníku řekly o vážných logistických problémech.
„Když pošlete kamion, nemůžete říct, jestli bude v Polsku za tři hodiny nebo tři dny a jestli vůbec bude poslán zpět. Musíme denně kontrolovat, zda je možné dnes poslat auto nebo dvě,“ citovaly noviny zdroj.
Generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess uvedl, že společnost v současné době zvažuje alternativy, které zahrnují změnu vybavení. Zdroje deníku zároveň řekly, že někteří dodavatelé z Ukrajiny začali obnovovat výrobu.
https://rusvesna.su/news/1647432915
17.03.2022 – 03:30
Výsledek války je předem jasný: americký plukovník o průběhu speciální operace na Ukrajině a lžích Západu. 
Na webu se objevil rozhovor s bývalým americkým plukovníkem, bývalým hlavním poradcem amerického ministerstva obrany Douglasem Macgregorem. Upřímně řekl, že z vojenského hlediska neexistuje pro Rusko žádná katastrofa a na Západě zaměňují pravdu a zbožné přání.
Plukovník McGregor uvedl, že celá ruská operace je zaměřena na vojenské zničení ukrajinské armády a ruské armádě se tento cíl z velké části podařilo dosáhnout. A její pomalý postup je odůvodněn ruskými záměry zachovat kritickou infrastrukturu.
Hlavní teze z rozhovoru:
► Aktivní ukrajinské jednotky byly v některých oblastech odříznuty a obklíčeny. Jsou schopny pouze malých útoků na bezvýznamné objekty. Výsledek války je předem daný.
► Pro ruskou armádu byl zpočátku hlavním problémem požadavek postupovat bez velkého ničení a civilních obětí. To vytváří iluzi pomalého pokroku. To je to, co Západ používá, aby přesvědčil celý svět, že Rusko skončilo.
► Válku může rychle ukončit, pokud armáda přestane počítat se zkázou a ztrátami. To však je kategoricky nepřijatelné pro ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého podporuje 70 % ruských občanů – to je hodně.
► Na jihovýchodě Ukrajiny je již několik dní obklíčeno 16 000 vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny. Není známo, kolik jich přesně je a kolik jich zbylo, ale Rusko je patrně nehodlá zničit a raději se jich vzdá.
► Ve střední části Ukrajiny se ruské jednotky snaží obcházet zemědělskou půdu, aby nevstoupily na pole a nenarušily osevní kampaň.
► Úkolem ruské armády je převzít kontrolu nad všemi důležitými objekty. Rusko nepotřebuje území – pouze zničení ukrajinských ozbrojených sil. A tento úkol je už téměř vyřešen – kromě jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny v obklíčení.
► Samostatně se McGregor dotkl situace v Mariupolu, kde je podle amerického plukovníka největším problémem velký počet nacistů z Azova. Právě kvůli tomu může ve městě dojít k velké destrukci. McGregor ale poznamenal, že v situaci s Mariupolem netuší, jaké plány má ruské vrchní velení.
► Ve Spojených státech se vnucuje názor, že Putin zosobňuje univerzální zlo, zamlčují se a skrývají veškeré informace o událostech před rokem 2014 a po něm, že už 14 tisíc lidí zemřelo během ozbrojeného konfliktu na Donbasu. Pravda však stejně vyjde najevo, říká McGregor.
► Plukovník také jmenoval největší lež v americké televizi: o rozkazu ruské armády údajně zabíjet civilní Ukrajince. McGregor zdůraznil, že k chybám může dojít, ale úmyslné zabíjení je z ruské strany vyloučeno.
https://rusvesna.su/news/1647465604
17.03.2022 – 4:00
Jednoho dne k nám přijdou pro pomoc ti, kteří nás nyní urážejí.
Známý herec, ruský patriot a zastánce Donbasu Ivan Ochlobystin se podělil o svůj pohled na obecnou představu o tom, co se děje.
„Abyste se mohli rozhodnout, potřebujete mít jasno. Alespoň obecnou představu o tom, co se děje. S přihlédnutím k chaosu v informační sféře se pokusím o tuto myšlenku sám. V nejobecnějších termínech. Jako bych to vysvětloval mimozemšťanovi.
Takže: Amerika umístila biologická centra kolem Ruska, aby vyprodukovala potřebnou infekci a všechny nás zabila. Většina expertů se domnívá, že koronavirus, který je v posledních letech noční můrou pro celý svět, je produktem jednoho z těchto center ležících nejen poblíž Ruska, ale také v Číně.
To znamená, že chtěli zabít i Číňany. Pokud tomu dobře rozumím, Amerika to oficiálně přiznala. O vraždách se samozřejmě přímo nemluvilo, ale je nepravděpodobné, že by se v těchto laboratořích vyráběly žvýkačky.
A to je jen poslední novinka.
Před nimi bylo 8 let genocidy obyvatel Donbasu, upalování lidí v Oděse, krvavé potlačování disidentů po celé Ukrajině silami neonacistů vycvičených Amerikou. Poté došlo k pokusu vyzbrojit jadernými zbraněmi neadekvátní ukrajinské vedení. Nemohli jsme dále otálet a začali jsme provádět speciální operaci, která měla zabránit fyzické likvidaci lidí na Donbasu a vyčistit Ukrajinu od neonacistů.
Okamžitě odletěly sankce od evropských vazalů Ameriky a téměř úplná izolace Ruska od zbytku světa.
Nemá smysl říkat, že sankcemi budeme trpět nejen my, ale i Evropa. To je přece jasné. Ale pro Ameriku, která žije převážně ze spekulativních manipulací na trhu, je nekrvavá Evropa potřebná k posílení svých pozic, které byly v posledních desetiletích otřeseny. A nás vůbec potřebuje. Potřebujeme naše území a naše zdroje. I když to už je asi pro mimozemšťana nadbytečná informace.
Pro nás je důležité pochopit, že vše se JIŽ stalo, že se nás nikdo nechystal a nechystá nechat naživu, že se NEBUDE možné dohodnout.
Že Rusové po celém světě jsou pronásledováni.
Že jsme na přelomu dějin, který připraví půdu minimálně pro další století.
A ještě jedna věc – že máme dost síly vzdorovat blížící se temnotě.
Ano, zpočátku přijdeme o určitou část každodenního pohodlí, ale to je malá cena za přežití.
A pokud v sobě najdeme moudrost a sílu ukázat občanskou jednotu, v podmínkách izolace pozvednout ekonomiku, vědu a kulturu na úroveň dostatečnou pro další evoluční kolo, pak nás čekají úžasné, nádherné časy. 
Jednoho dne k nám přijdou pro pomoc ti, kteří nás nyní urážejí. A my jim pomůžeme. To je totiž naše podstata.
Proto jsme neporazitelní!”
https://rusvesna.su/news/1647454994 
17.03.2022 – 4:30
Autoři oblíbeného telegramového kanálu „Orda“ analyzovali situaci na informační frontě.
„Drazí přátelé, tak něco o inteligentním životě za informační oponou.
Píšeme, abychom lidem trochu narovnali křivku pohledu na svět, jinak se pod záplavou zpráv může začít zdát, že informační válka je již prohraná, je čas ustoupit za Ural, celý svět a celý internet se totiž shromáždil kolem Ukrajina proti nám.
Téma Ukrajiny z úhlu „Putinovy ​​války“ je západními médií opravdu pilně propagováno, drží se vysoko, na hlavních stránkách – zde je vše standardní.
Očekává se ale, že vzrušení po pár týdnech opadne – nyní běžně zaznamenávají postup ruských jednotek na mapu a píší o plánech šéfů východoevropských zemí navštívit Kyjev (zřejmě se rozhodli přiložit do pece, aby se zdržel postup nejlepší armády na světě). Jinak někdo píše o zatčení Abramovičových účtů, někdo o Macronově mírové misi, někdo kalkuluje cenu za sankce.
Když si projdete jejich publikace, zjistíte, že ano, je tam spousta obrázků se zničenými objekty, ale nikomu se moc nedaří dát dohromady oblíbenou historku „Přišli Rusové, všechny znásilnili a všechny sežrali“.
Protože ve skutečnosti se nic takového neděje, pro takové záběry se musí Broadway v plné síle rozjet na Ukrajinu spolu s režiséry a kameramany.
Monotónní obraz zničených budov a dokonce plačících uprchlíků – omlouváme se za cynismus – diváka nudí. Pokud si, milí přátelé, budete každý den pouštět videosekvenci se zničenou infrastrukturou a uplakanými tvářemi, zvyknete si a vaše reakce na podnět se otupí, psychika se začne přizpůsobovat.
Na Západě, který desítky let bombarduje země po celém světě, je tento práh bolestného vnímání ještě vyšší, zničených budov už viděli dost na celý život dopředu – jak ve zprávách, tak v akčních filmech.
Ještě jedna věc: vy a já jsme do konfliktu zapleteni emocionálně, protože naši chlapi tam bojují a ukrajinský lid nám není cizí. Zato nějaký farmář Bob z Alabamy nebo úředník Hans z Ludwigsburgu – ti vnímají, co se děje, jinak. Na úrovni:  koupím plechovku slunečnicového oleje a pytel těstovin, prostě pro všechny.
Bylo by naivní se domnívat, že speciální operace na Ukrajině vytlačila z informačního prostoru všechna ostatní témata.
V americkém segmentu nyní mnohem více lidí žádá Bidena o ceny plynu a zrušení omezení covidů než o postup ruských jednotek. Protože ano, ano, uprchlíci, okupace, rozumíme všemu,… ale vysvětlíš mi, dědečku, čím dnes natankuju auto?
Navíc oranžový Donald už zase mocně cestuje po zemi a napovídá, že se za pár let znovu pokusí stanout u kormidla potápějícího se blázna.
Nemyslíme si, že přeháníme, když říkáme, že nejméně polovina americké populace nenávidí Bidena a jeho administrativu kvůli rekordní inflaci a naprostému selhání opatření proti COVID. Zatímco Putin je pro ně známá konstanta, už o něm dvacet let slyšeli dost.
Evropané, protože jsou geograficky blíže konfliktu, jiskří o něco silněji – ale i dnes je pro ně téměř hlavním tématem diskuse o seriálu na „Jedničce“. Protože na pozadí klidné a metodické práce ruské armády vypadá i takový směšný výkon jako horká novinka. Potřebují diváky neustále šokovat novými zvěrstvy, ale na ruské straně žádná nejsou. 
Opakovaně jsme říkali, drazí přátelé, nespěchejte, abyste prohráli informační válku.
Když jsou všechna západní média s bodypozitivními proporcemi v pohybu, pak jo, vypadá to rozhodně působivě. Za touto mediální fasádou ale žijí obyčejní lidé s velmi konzumním vektorem myšlení, kteří stále potřebují nakupovat jídlo, tankovat auta a živit rodiny.
A někteří se už začínají ptát, jaký smysl má taková exaltovaná podpora Ukrajiny na pozadí hubnoucí peněženky.
https://rusvesna.su/news/1647456734 …
17.03.2022 – 6:30
Sankce proti ruské ropě by mohly srazit ekonomiku EU na kolena, protože pravděpodobně nebude schopna bezbolestně nahradit dodávky ropy z Ruska. Hypotetické sankce proti ruské ropě dodávané do EU by mohly vážně poškodit ekonomiky evropských zemí, říká ekonomka Ilona Švihlíková, sloupkařka českého portálu Argument.
Podle jejího názoru Evropa pravděpodobně nebude schopna bezbolestně nahradit dodávky z Ruska. Odmítnutí ruských energetických zdrojů by vedlo k výraznému zdražení na evropském trhu.
„Nerada bych spekulovala o sankcích proti ruské ropě, protože nevidím způsob, jak to kompenzovat. V tomto případě by zbývalo jen polemizovat o tom, zda astronomické ceny ropy srazí ekonomiku na kolena, nebo bude ekonomická krize tak hluboká, že výrazně sníží poptávku po ropě,“ píše Švihlíková.
Pozorovatel považuje takový scénář za přijatelný, pokud při uvalení restrikcí na Moskvu nebude EU schopna zajistit dodávky ropy z jiných zemí a také kvůli nedostatku strategických zásob v členských státech EU.
„Někteří politici se nicméně domnívají, že ruskému režimu nejvíce ublížíme, když zničíme vlastní ekonomiku. Ale takové výmysly považuji za nepodložené a asociální,“ vysvětlila.
Švihliková vysvětlila, že případný nárůst exportu z Libye, Íránu, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Venezuely by mohl procentuálně kompenzovat dovoz ruské ropy do zemí EU.
“Ale ne vždy se zabýváme typem ropy nebo ropných produktů, které splňují potřeby zákazníků, a to nemluvím o kapacitách rafinerií, změnách tras tankerů a tak dále,” uzavřela.
https://rusvesna.su/news/1647487347 
17.03.2022 – 06:45
Ministerstvo obrany Ruské federace předvedlo záběry z provozu vrtulníků Ka-52 na obloze nad Kyjevskou oblastí. Armádní letectvo čistilo lesy u Kyjeva od ukrajinské armády (VIDEO)
Jak útočí na jednotky Ozbrojených sil Ukrajiny, můžete vidět v lesích u Gostomelu a na východním břehu řeky Irpeň u Kyjeva.
Účelem operace je vyhnat z lesnaté oblasti tzv. potulné nepřátelské skupiny. Partyzánská taktika UPA* nebude fungovat.
https://rusvesna.su/news/1647487544 
17.03.2022 – 07:14
V USA bylo ukradeno asi 400 neprůstřelných vest pro Ukrajinu. Byly uloženy ve výboru NPO Kongresu Ukrajinců v Americe.
Asi 400 neprůstřelných vest určených pro Ukrajinu bylo ukradeno z budovy neziskové organizace v New Yorku. Vesty se nenašly, řekli RIA Novostem na městském policejním oddělení. Zde dále sdělili, že jim není známo ani to, kdo neziskové organizaci vesty předal. Vyšetřování probíhá, nikdo zatím nebyl zatčen.
https://rusvesna.su/news/1647490454 
17.03.2022 – 7:46
Jednotky ruské armády operující na Charkovském směru zaútočily na objekty Ozbrojených sil Ukrajiny ve městě Merefa, 30 km od Charkova (FOTO, VIDEO)
Soudě podle komentáře, který se objevil, starosta Merefy Veniamin hlásil, že, kulturní dům, kde zemřelo „několik vojáků“, byl zničen.
„Dostali jsme se do centra kulturního domu, nic z něj nezbylo. Byli v něm lidé. Mezi civilisty však nejsou žádné oběti. 
Vidíme tedy další případ, kdy ukrajinská armáda a příslušníci neonacistických ilegálních ozbrojených uskupení obsadili budovu sociálního zařízení (školka, škola, nemocnice nebo kulturní dům, jako tentokrát), rozvědka se o tom dozví a zajistí úder. Nic jiného nedokáže vysvětlit noční pobyt armády v kulturním domě.
https://rusvesna.su/news/1647492387
17.03.2022 – 09:03
Ozbrojené síly Ukrajiny dnes v noci ostřelovaly čerpací stanici Verchněkalmijusskaja, v důsledku čehož zůstal celý Doněck bez dodávek vody.
Došlo k poškození vedení vysokého napětí 35 kV, stanice je bez napětí. Opravy není možné pod neutuchající palbou ukrajinských zločinců provést.
Spolu s ostřelováním obytných čtvrtí jde o válečný zločin, který nemá jiné taktické cíle, než přivést vzdorovité civilní obyvatelstvo k utrpení.
https://rusvesna.su/news/1647497011 
17.03.2022 – 09:25
Šokující snímek zabitých civilistů pořízený na místě úderu Točkou-U v Doněcku byl na titulní stránce italského listu Stampa vydáván za “Rusy bombardovaný” Kyjev.
Oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Maria Zacharova to označila za příklad obzvláštního cynismu. „Vypsat pouze názvy novin, které šíří podobné dezinformace, by zabralo celý den. Media se v protiruském šílenství předhánějí v šokující prezentaci informací. A pravda nikoho nezajímá. 
https://rusvesna.su/news/1647498336 
17.03.2022 – 11:07
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo aktuální údaje o průběhu speciální vojenské operace k ránu 17. března.
Celkem bylo od začátku speciální vojenské operace zničeno: 181 ukrajinských letadel a vrtulníků, 172 bezpilotních prostředků, 170 protiletadlových raketových systémů, 1379 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 133 vícenásobných odpalovacích raketových systémů, 514 polních dělostřeleckých děl a minometů a také 1168 speciálních vojenských vozidel.
https://rusvesna.su/news/1647502192 
17.03.2022 – 11:34
V Charkově pod vedením Spojených států probíhaly experimenty s viry – podrobnosti z ministerstva obrany
Ruské ministerstvo obrany pokračuje ve studiu dokumentů obdržených od zaměstnanců ukrajinských laboratoří o provádění vojenských biologických programů Spojenými státy a jejich spojenci v NATO na území Ukrajiny.
Podrobnosti o postupu této důležité práce informoval na ranním briefingu 17. března generálmajor Igor Konašenkov.
Ruští specialisté ze Sil radiační, chemické a biologické obrany prostudovali originální dokumenty odhalující podrobnosti americké implementace tajného projektu na studium způsobů přenosu nemocí na člověka prostřednictvím netopýrů v laboratoři v Charkově na Ukrajině.
Podle dokumentů byly tyto studie prováděny systematicky a pod přímým dohledem specialistů ze Spojených států po mnoho let.
V rámci amerického projektu studoval Charkovský institut veterinární medicíny volně žijící ptáky jako vektory přenosu vysoce patogenní ptačí chřipky. Byly posouzeny podmínky, za kterých se procesy transferu mohou stát neřiditelnými, způsobit ekonomické škody a vytvářet rizika pro potravinovou bezpečnost.
Budou předloženy nové dokumenty o exportu velkého množství lidských biomateriálů z území Ukrajiny do Velké Británie a dalších evropských zemí. V nejbližší době bude také zveřejněn nový balík dokumentů obdržených od ukrajinských zaměstnanců biologických laboratoří a budou prezentovány výsledky jejich zkoumání.
https://rusvesna.su/news/1647504167
17.03.2022 – 11:53
Objevily se první spolehlivé informace o tom, co se včera stalo v Činoherním divadle Mariupol.
Ráno 17. března poslanec Nejvyšší rady Serhiy Taruta řekl, že protiletecký kryt pod Činoherním divadlem v Mariupolu přežil i poté, co budovu ukrajinští neonacisté vyhodili do vzduchu.
„Úkryt přežil. Trosky jsme začali rozebírat, lidé vycházejí živí,“ napsal Taruta na své stránce na sociální síti.
Informace o smrti 1500 lidí, rozptýlené po všech ukrajinských médiích, se od začátku do konce ukázaly jako lež,“ komentují Tarutovo poselství autoři populárního telegramového kanálu Major and General.
https://rusvesna.su/news/1647506720 
(průběžně doplňováno)
překlad: Vlabi

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře