Co se děje na Ukrajině 11

06.03.2022 – 08:49
Ukrajina se v blízké budoucnosti mohla stát „jadernou“. To byl zjevně spouštěč pro zahájení speciální operace.
„Zelenského prohlášení na mnichovské bezpečnostní konferenci v únoru o možnosti, že Ukrajina získá jaderný status, nebylo náhodné. Ihned po přistoupení ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní v roce 1994 jako nejaderný stát začala Ukrajina provádět výzkum a vývoj s cílem vytvořit technologickou základnu pro možné vytvoření vlastních jaderných zbraní,“ uvedl mluvčí agentury.
Podle něj jasně vyjádřenou praktickou orientaci a rostoucí aktivitu toto konání získalo v roce 2014 na základě neveřejného usnesení Petra Porošenka, který tehdy zastával funkci prezidenta.
“Data dostupná v SVR tedy naznačují, že výzkum a vývoj na vytvoření jaderného výbušného zařízení, které by později mohlo být použito při konstrukci jaderných hlavic, probíhal jak v uranovém, tak v plutoniovém směru.
Vědecká komunita Ukrajiny má dostatečné kompetence k vytvoření zařízení jak „implozivního“, tak „kanónového“ typu,“ uvedl zdroj.
„Ukrajina, která již více než dvě desetiletí zavádí programy v jaderné i raketové sféře, neustále směřuje k vytvoření všech nezbytných podmínek pro vytvoření vlastních jaderných zbraní,“ uvedl mluvčí agentury.
Podle něj bylo dosaženo „významných výsledků“ v oblasti modelování jaderných řetězových reakcí, separace izotopů štěpných materiálů a také ve studiu a metalurgii jaderných materiálů.
„Podle závěru západních expertů byl kyjevský režim nejblíže vytvoření jaderného výbušného zařízení na bázi plutonia kvůli jeho skryté výrobě z vyhořelého jaderného paliva skladovaného na území země. Ukrajinští specialisté by mohli takové zařízení vyrobit během několika měsíců,“ řekl.
“Realizace jeho extrémně nebezpečného projektu “nukleární Ukrajina” Kyjevem “se může stát realitou ve velmi blízké budoucnosti,” zdůraznil.
Jaderná výbušná zařízení dělového typu jsou vyrobena na bázi uranu, jako byla bomba svržená Spojenými státy na Hirošimu. Zařízení „implozivního“ typu jsou vyrobena na bázi plutonia, podobnou bombu svrhli Američané na Nagasaki.
https://rusvesna.su/news/1646545765
06.03.2022 – 09:10
Co se celou tu dobu skrývalo v Černobylu a proč bylo nutné s Operací Z uspěchat.
Plutonium ze Spojených států a základna v Černobylu: podrobnosti o jaderném podvodu na Ukrajině
Jak informovala Rusvesna, bylo známo, že Ukrajina by se ve velmi blízké budoucnosti mohla stát „jadernou“.
Zde jsou abstraktní prohlášení zdroje RIA Novosti na toto téma:
– Kyjev svého času obdržel plutonium (pravděpodobně ze Spojených států) v kvalitě, která umožňovala pracovat na jaderném výbušném zařízení;
– Klíčová role při vytváření jaderného výbušného zařízení byla přidělena Charkovskému Fyzikálnímu a technologickému ústavu, existovala dostatečná experimentální základna, divize neutronové fyziky Centra prováděla výpočty kritičnosti jaderných reaktorů, které jsou rovněž použitelné v oblasti jaderných zbraní;
— Na práci se podílel Ústav pro problémy jaderné bezpečnosti v Černobylu, Státní vědeckotechnické centrum pro jadernou a radiační bezpečnost v Kyjevě a Ústav fyziky kondenzovaných systémů ve Lvově.
Jak byl použit Černobyl
– Hlavním pracovním místem byla zóna černobylské jaderné elektrárny: pracovalo se jak na výrobě „špinavé“ bomby, tak na separaci plutonia. Zvýšené radiační pozadí přirozené pro černobylskou zónu provádění takové práce skrývalo;
– byli zapojeni vědci z Oděské národní polytechnické univerzity, jakož i specializovaná oddělení Kyjevské národní univerzity a Fyzikálně-technologického institutu materiálů a slitin Národní akademie věd;
– většina cenné dokumentace k tomuto projektu byla odvezena do Lvova se zahájením speciální operace na Ukrajině, část byla zničena;
– Kyjev se v posledních letech aktivně zajímá o těžbu uranu, Ukrajina zintenzivnila geologický průzkum hlubinných vrstev na území stávajících uranových dolů a rozvoj perspektivních ložisek uranu v Nikolajevské, Dněpropetrovské a Kirovogradské oblasti;
— hydrometalurgický závod Žovti Vody již zpracovává koncentrát oxidu uranu z rudy těžené na Ukrajině, který lze bez dalšího zpracování a čištění použít v procesu obohacování uranu v plynových odstředivkách;
– souběžně s tím byly v zemi prováděny práce na modernizaci stávajících a vytvoření nových raketových zbraní, které lze použít jako prostředky k dodávce jaderných zbraní, některé z nich jako společné projekty s jinými zeměmi;
– v této části projektu byla hlavní role přidělena raketovým a kosmickým podnikům Južmašzavod a KB Južnoje, které se předtím podílely na vytvoření sovětského jaderného raketového arzenálu.
https://rusvesna.su/news/1646547002
3. 6. 2022 – 04:00
Prilepin: Nebýt této války, ztratili bychom zemi
Známý ruský spisovatel, bývalý zástupce velitele praporu armády DLR Zachar Prilepin hovoří o nutnosti radikální výměny elit v Rusku.
Ať už tato válka skončí jakkoli, myslím si, že:
– nebýt všech těchto monstrózních, nemyslitelných událostí – za deset let bychom ztratili zemi: máme nestydatou a změkčilou elitu, včetně dlouhé řady nejvyšších úředníků a diplomatů, a zcela zdivočelou mládež (o její reakci na aktuální události budu mluvit samostatně a budete zděšeni).
Za 10 let by všechny tyto procesy dosáhly úplného rozpadu a jakékoli mnohem menší nebezpečí by zničilo ruskou státnost a zredukovalo ji na okrajové formy;
– Rusko musí být nevyhnutelně připraveno na světovou válku a musí být schopno v ní obstát; mělo by mít armádu, která ví, jak válka vypadá a o čem to je.
Také si docela klidně myslím, že ať celý tento příběh skončí jakkoli, kolosální klany kdesi nahoře na tom nic nezmění. Echo Moskvy* a Dožď* byly zavřeny správně, ale to jsou jen doplňky, stejně jako Jelcinovo centrum, mimochodem. Doplňky lze odbourat. Ale pak jsou ty uvnitř. V těchto útrobách žijí cizinci.
Položí kosti, aby se nic nezměnilo. Absolutně nechtějí požírat sami sebe.
Zdroj: https://rusvesna.su/news/1646491956
06.03.2022 – 12:19
Armáda DLR dobyla základnu ukrajinských nacistů
Na okraji Mariupolu, v bývalé rekreační vesnici Sopino před válkou, dobyla armáda DLR velkou základnu ukrajinských nacistů.
Byla vybavena k organizování sabotáží proti armádě DLR a teroristických útoků proti civilnímu obyvatelstvu a vojenskému personálu Lidových milicí.
Na základně byly nalezeny vlajky „Pravého sektoru“ * a Turecka, což vysvětluje účast žoldáků ze Středního východu v nepřátelských akcích.
Základna byla vybavena chemickou laboratoří na výrobu drog a výbušnin. Rukodělnou metodou se zde vyráběly výbušniny pro shazování z dronů.
https://rusvesna.su/news/1646558357
06.03.2022 – 09:54
“Čerpací stanice” vrací úder: Italský ministr je šokován účinkem sankcí
Exministr průmyslu, obchodu a řemesel, italský ministr bez portfeje pro evropské záležitosti Paolo Savona se podělil o své dojmy z účinku protiruských sankcí v jeho vlasti.
Včera na Twitter napsal: „Byl jsem přesvědčen, že proti Rusku byly uvaleny sankce, dokud jsem nezastavil na čerpací stanici. Bývalý americký prezident Barack Obama měl svého času tu nerozvážnost nazvat Rusko “čerpací stanicí”, ale nyní bude moci každý Evropan pocítit protiruské sankce na své kapse.
Za zmínku stojí, že na Twitteru je se tento bývalý ministr podepsal jako Paolo SavonaRola, ačkoli jeho příjmení je Savona. Girolamo Savonarola, dominikánský mnich z 15. století, známý pálením knih, hracích karet, kosmetiky a zrcadel na „ohni marností“ ve Florencii, a kvůli časté a ostré kritice papežské vlády, byl popraven církví – byl oběšen a poté upálen na hranici.
3. 6. 2022 – 10:26
Ruský gymnasta Ivan Kuljak nastoupil na slavnostní předávání medailí na závodech v umělecké gymnastice v Kataru v dresu s vytištěným písmenem Z.
Kulyak byl nucen vystupovat bez vlajky, v drezu, na kterém nic nenaznačovalo, že sportovec patří k Rusku. Trenérský tým ruského týmu uvedl, že sportovec činu rozumí a že to byla jeho osobní iniciativa.
Připomeňme, že ruský tenista Daniil Medveděv naproti tomu předevčírem ze svého instagramového profilu odstranil všechny odkazy na Rusko – vlajku i název země.
06.03.2022 – 13:17
Evakuace z Mariupolu zahájena 
Nacisté po dlouhých jednáních přesto propustili několik civilistů z Mariupolu, které drželi jako rukojmí. V měřítku půlmilionového města je to zanedbatelné, ale i to už je pozitivní posun a zachráněné životy.
Sílám DLR se navzdory provokacím ukrajinských nacistů podařilo z Mariupolu a jeho předměstí vyvést více než 300 lidí. Byli posláni do Novoazovského okresu.
Šéf DLR Denis Pušilin označil současnou situaci v Mariupolu za blízkou humanitární katastrofě z hlediska řady ukazatelů: nedostatku vody, potravin, léků, elektřiny a plynu.
“Situace je hrozná. Dochází také k přerušením komunikace. Interakce a komunikace s obyvateli Mariupolu je extrémně obtížná,“ řekl ve vysílání televizního kanálu Rossija-1.
06.03.2022 – 14:10
Černihovská elita vyvádí rodiny, prchá z města a naléhá na Ukrajince, aby zemřeli ve válce
Černigovská elita podle zpráv vzala jejich rodiny z regionu. To vysvětluje její militantní hesla a výzvy k odporu vůči ruské armádě, které v podmínkách blokády města a naprosté převaze Ruska na zemi i ve vzduchu prakticky postrádají smysl.
Orgány Černigova a Černihovské oblasti tvrdošíjně hovoří o významných vítězstvích pro ukrajinskou armádu a obranu území.
Například starosta Černigova Atrošenko, známý svými odpornými výroky o obyvatelích města, vypráví příběhy o obrovském množství „zničené nepřátelské techniky“, zatímco jeho rodina v klidu překračuje polské hranice. Sám Atrošenko je stále ve městě, ale může ho kdykoli opustit, když bude jasné, že nad ním ztratil kontrolu.
Pochybné zvěsti kolují také o rodině šéfa černihovské regionální správy Vjačeslava Chause. Jeho rodina také opustila obležené město už v prvních dnech ruské operace, ale stále je ve Lvově. Sám Chaus přitom generuje „úžasná“ prohlášení, že by obyvatelé neměli město opouštět, protože všechny cesty z něj jsou zaminované.
V tuto chvíli přibývá důkazů, že celá ukrajinská elita masově prchá ze země. Nedávno očití svědci natočili, jak policie rozhání občany a zajišťuje průjezd aut, jejichž cena jasně ukazuje na vysoký status jejich majitelů. Včera byli Porošenko a Turčynov spatřeni v Ivano-Frankivsku.
Dostali se tam společně s uprchlíky z Kyjeva, které sami pečlivě pomáhali evakuovat. Na tak významnou práci zřejmě nebyli žádní jiní, nebo významné ukrajinské osobnosti chtěly pod krásnou záminkou opustit prakticky obklíčené hlavní město.
V podstatě celá elita Černigovské oblasti již své rodiny evakuovala, ale nadále mluví o nutnosti bojovat proti ruské armádě.
Promluvte si však s těmi, jejichž rodiny jsou ve městě a okolních vesnicích. Jsou ve vážném nebezpečí kvůli akcím Ozbrojených sil Ukrajiny, umístění v obydlených oblastech. Kvůli bojům v okolí města jsou připraveni o normální přísun jídla a základního zboží. To vše ale elitu příliš nezajímá, protože jejich rodiny jsou již daleko mimo region.
06.03.2022 – 14:07
Arestovič: Na Ukrajině vzniká tábor pro ruské válečné zajatce
Kyjevský režim se stále rychleji vrací ke svému fašistickému a nacistickému původu a již to neskrývá. A tak poradce šéfa Zelenského administrativy Alexej Arestovič řekl, že na Ukrajině budou vytvořeny tábory pro „obrovské množství ruských válečných zajatců“.
„Rozhodneme se zorganizovat centralizované zadržování zajatců v souladu se všemi zákony Ženevské úmluvy, se všemi požadavky, kterých je mimochodem poměrně hodně a nejsou jednoduché, ale poměrně složité. Ale to už se bavíme o táborech, protože je tam hodně zajatců. Není možné je držet jako zadržené nebo zatčené,“ sní Arestovič.
Připomeňme, že Arestovič žádal, aby se s ruskými zajatci nezacházelo přísně barbarsky. Proč? Protože „západní partneři na takové skutečnosti reagují extrémně negativně“.
Ve tomtéž rozhovoru Arestovič uvedl, že Rusko použilo už 90 % svých řízených střel Kalibr na Ukrajině, ale Iskanderů je stále dost a lze je odpálit z území Běloruska.
06.03.2022 – 12:55
Státní duma apelovala na Ukrajince: Nebojte se, Rusko neodejde
Poslanec Státní dumy Ruské federace z krymské oblasti Michail Šeremet vyzval občany Ukrajiny, aby se nebáli odchodu Ruska a místo toho začali aktivně vzdorovat nacistickým skupinám.
„Občané Ukrajiny se dnes bojí, že Rusko odejde, a budou muset nadále žít s nacionalisty, kteří se do jejich měst a vesnic vrátí.
“Nebojte se. Rusko udělá vše pro to, aby na Ukrajině nezůstala po nacionalistických botách ani stopa. Proto se nebojte, je čas začít aktivně vzdorovat nacistickým skupinám. Je čas společně osvobodit území naší přátelské a kdysi svobodné Ukrajiny,“ řekl Šeremet agentuře RIA Novosti.
Toto volání je dáno především tím, že čestní Ukrajinci na osvobozených územích se stále bojí odhalit sebe a své názory, protože se doslova bojí o život. Hlavní obavou je, že se ruská armáda posune dále a do měst a obcí se vrátí represivní oddíly nacistů a SBU.
https://rusvesna.su/news/1646560535
06.03.2022 – 16:36
Během ofenzivy zničily předsunuté jednotky Lidových milicí armády DLR 36. brigádu námořní pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny u Mariupolu.
Podle údajů získaných od zajatých ozbrojenců Azova vyšlo najevo, že tato brigáda utrpěla v bojích o Mariupol obrovské ztráty a vlastně přestala existovat.
Několik kolon brigády bylo zničeno na pochodu.
Na internetu jsou snímky vybavení spáleného až na kostru a také zabitých karatelů.
Zdroj: https://rusvesna.su/news/1646573222
Objevily se informace, že ukrajinské bezpečnostní síly pravděpodobně otevřely stavidla Kyjevské nádrže a nechaly tak zaplavit území severně od Kyjeva, aby zabránily postupu ruských jednotek. Kdo ví, jak to v této roční době v oblasti Kyjeva vypadá? Možná jsou to sezónní povodně?
https://politikus.ru/events/141251-vsu-predpolozhitelno-otkryli-shlyuzy-kievskogo-vodohranilischa.html
06.03.2022 – 17:04
Pušilin: Ukrajina na 8. března připravovala útok na Krym a Donbas
Novinářům to řekl šéf Doněcké lidové republiky Denis Pušilin.
„Podle našich zpravodajských informací a svědectví zajatců měla útočná operace začít 8. března tohoto roku. Fakta naznačují, že invaze byla plánována současně jak na území republik Donbas, tak na území Ruské federace – na Krymu,“ řekl Pušilin na tiskové konferenci.
Ukázal mapu Krymu s umístěním vojáků a notebook z velitelství „Pravého sektoru“ s údaji, které svědčí i o útočných plánech Kyjeva.
Tento a další důkazy získaly lidové milice DLR v důsledku osvobození osady Berdjansk od ukrajinských okupantů. Notebook má podle Pušilina registrační číslo NATO.
Mezi údaji nalezenými na zařízení je podrobná mapa oblasti s umístěním jednotek NM DLR a dalších vojenských objektů, které byly detekovány z bezpilotních letounů, včetně amerických.
Dále obsahuje programy pro montáž, obsluhu a dálkové ovládání rázových bezpilotních prostředků.
„NATO, včetně jeho generálního tajemníka Jense Stoltenberga, opakovaně prohlásilo, že na území Ukrajiny nejsou žádné síly Severoatlantické aliance. A nyní byly nalezeny přímé důkazy, že NATO bylo na straně ukrajinského režimu,“ řekl Pušilin.
Kromě mapy Donbasu má zařízení podrobnou mapu Krymu. Na ní jsou červeně vyznačena údajná umístění jednotek Ozbrojených sil Ruské federace. Místa vstupu a postupu Ozbrojených sil Ukrajiny jsou označena modře. Invaze byla plánována ze země i z moře.
„Fakta naznačují, že byla plánována jednorázová invaze jak na území republik Donbasu, tak do Ruské federace – na Krym,“ tvrdí šéf DLR.
Řekl také, že ukrajinské jednotky shromáždily vlajky těch zemí, ze kterých k nim přišli žoldáci. Byly nalezeny vlajky Německa, Španělska a také mnoho vlajek nacionalistických praporů, například jednotky Medvědů, která byla použita k obřadu.
„Jaký je z toho závěr? NATO dlouhodobě řídí ukrajinské ozbrojené formace. Instruktoři NATO zajišťovali výcvik a koordinaci. Pod jejich kontrolou naplánovaly 8. března síly ozbrojených formací Ukrajiny útočnou operaci na Donbasu a na Krymu.
To vše dokazuje včasnost zahájení speciální operace Ruské federace na pomoc Doněcké a Luganské lidové republice. To znemožnilo realizovat plány nepřítele na zničení stovek a stovek tisíc civilních životů jak zde na Donbasu, tak na ruském Krymu,“ uzavřel Pušilin.
06.03.2022 – 19:27
Ministerstvo obrany: Kyjev urychleně uklidil stopy vojenského biologického programu financovaného Pentagonem. Uvedl to oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
„V průběhu speciální vojenské operace byla odhalena fakta o mimořádném čištění kyjevským režimem od stop vojenského biologického programu realizovaného na Ukrajině a financovaného ministerstvem obrany USA,“ řekl. “Je zřejmé, že se zahájením speciální vojenské operace měl Pentagon vážné obavy z prozrazení tajných biologických experimentů na území Ukrajiny,” dodal Konašenkov.
https://rusvesna.su/news/1646584075
06.03.2022 – 19:53
Azovští ozbrojenci během evakuace z Mariupolu stříleli na kolonu civilistů
Redakce Rusvesny obdržela text nouzového prohlášení od oficiálního představitele Lidových milicí DLR.
„Dnes, při pokusu opustit město Mariupol po humanitárním koridoru dálnice M23 ve směru na Novoazovsk, ukrajinští ozbrojenci z nacionalistického praporu Azov stříleli na kolonu civilistů. Podle předběžných informací zahynuli dva civilisté a čtyři byli zraněni. Tento otřesný případ opět dokazuje, že ukrajinská armáda účelově porušuje normy Ženevské úmluvy o ochraně civilního obyvatelstva v době války. Spáchané válečné zločiny nemají promlčecí lhůtu. Připomínáme válečným zločincům na Ukrajině, že všechny jejich zločiny zaznamenáváme a ve světle nedávných událostí je váš soud nevyhnutelný.“
V současné době se vojákům Doněcké lidové republiky a Ozbrojených sil Ruska podařilo zajistit bezpečný výjezd ve směru Novoazovska asi 150 lidí.
https://rusvesna.su/news/1646585606
Pozor pacifisté! Maria Zacharova píše:
„V prvním měsíci a půl roku 2022 (PŘED ZAHÁJENÍM SPECIÁLNÍ OPERACE) přistálo na Ukrajině téměř 50 vojenských transportních letadel z různých zemí: USA, Británie, Kanada, Polsko, Litva. Ve společném prohlášení ministra obrany Ukrajiny Reznikova a náčelníka ozbrojených sil země Zalužnyje ze 14. února letošního roku se uvádí, že za poslední měsíc Ukrajina obdržela 2000 tun moderních zbraní, střeliva a ochranných prostředků.
Americký prezident Biden schválil v prosinci 2021 dodatečnou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 200 mil. USD, mluvíme o protitankových systémech, granátometech, střelných zbraních, velkém množství munice a další techniky. Celkem od roku 2014 podle prohlášení zástupců ministerstva zahraničí USA poskytly Ukrajině vojenskou pomoc v hodnotě 2,7 miliardy dolarů (pro rok 2021 – 650 milionů dolarů).
Spojené království v posledních letech zvyšuje počet svého vojenského personálu nasazeného ve východní Evropě jako součást předsunuté přítomnosti NATO. Londýn v poslední době předal Kyjevu přes 2000 protitankových zbraní.
Německo se stává jedním z předních dodavatelů zbraní do Kyjeva. Chystá se dodat více než 2000 MANPADS Strela-2, dříve vlastněných NDR, a také 500 MANPADS Stinger. Berlín navíc poskytne tisíc protitankových granátometů Panzerfaust a také 14 obrněných vozidel. Nizozemsko plánuje poskytnout 200 MANPADS Stinger a 50 Panzerfaust, zatímco Slovensko převede zbraně v hodnotě 4,4 milionu eur.
Vývoz protitankových zbraní bude dále zajišťovat VB (2 tis. kusů včetně přenosných systémů NLAW), Dánsko (2,7 tis. protitankových granátometů M72), Španělsko (více než 1300 granátometů), Belgie (200 protitankových granátometů), Lucembursko (100 komplexů NLAW). Estonsko již poskytlo dvě šarže protitankových systémů Javelin a plánuje darovat devět houfnic.
Spojené státy nemohly zůstat „stranou“. Již nyní jsou hlavním dárcem kyjevskému režimu a poskytují „dodatečný“ balíček pomoci ve výši 350 milionů dolarů na pořízení protitankových zbraní a ručních zbraní.
Česká republika poskytuje 4 000 minometů, 30 000 pistolí, 5 000 samopalů, 5 000 kulometů a odstřelovacích pušek. Polsko pro ně posílá 100 minometů a 1500 munice, 8 UAV.
Kanada posílá kulomety a ruční zbraně.
Palivo přislíbilo Německo, Belgie a Lotyšsko. Rumunsko, Chorvatsko a Lotyšsko se omezují na obranné a nesmrtící zbraně, zejména na neprůstřelné vesty a přilby.
Švédsko, Finsko a Rakousko rovněž vyjadřují svou připravenost pomoci Kyjevu. Stockholm plánuje dodat 5000 protitankových zbraní, vysílaček, přileb a neprůstřelných vest. Helsinky – 2,5 tisíce pušek, nábojnic, neprůstřelných vest. Canberra vyčlenila na pomoc 75 milionů dolarů, z nichž 50 půjde na nákup zbraní. Takto Západ ve skutečnosti viděl plnění Minských dohod ze strany Kyjeva.
https://politikus.ru/events/141271-vnimaniyu-pacifistov.html
06.03.2022 – 21:11
Spojené státy schválily dodávky bojových letounů Ukrajině. Daly zelenou zemím NATO, pokud se rozhodnou poskytnout Ukrajině stíhačky. Oznámil to americký ministr zahraničí Anthony Blinken.
Poznamenal, že rozhodnutí přišlo den poté, co prezident Zelenskij během sobotního hovoru Zoom vyzval členy Kongresu, aby poskytli stíhačky.
https://rusvesna.su/news/1646592277
06.03.2022 – 21:44
Americká loď zničená ruskou armádou
Americký hlídkový člun třídy Island, který byl předán ukrajinskému námořnictvu a přeměněn na Slavjansk, byl zničen ruským úderem u Oděsy. Informují o tom ukrajinská média i samotní námořníci.
Uvádí se, že námořní letectvo ruského námořnictva zaútočilo na zbytky ukrajinského námořnictva. Nepřítel utrpěl těžké ztráty, mnozí se pohřešují.
https://rusvesna.su/news/1646587080
06.03.2022 – 20:51
Útok na zombie-TV: Televizní věž v Charkově byla zničena.
Oleg Sinegubov, šéf Charkovské regionální státní správy o tom řekl:
„V Charkově byla v důsledku útoku ruského nepřítele poškozena televizní věž. Vysílání bylo na chvíli přerušeno. Podle zástupce Koncernu PRT zatím není signál. Budou pracovat na obnově, která bude oznámena později,“ říká zpráva.
https://rusvesna.su/news/1646589089
06.03.2022 – 7:30
Působivé záběry: zdá se, že celé Srbsko vyšlo do ulic na podporu Ruska! Děkujeme vám bratři!
„Rusvesně byly zaslány ze Srbska záběry masivní podpůrné akce – Podpořte Rusko. Video ukazuje průvod obrovské kolony s vlajkami Ruska a Srbska ulicí města z výšky.
Russ a Srbi braћa zauvek – Rusové a Srbové jsou bratři navždy!
https://rusvesna.su/news/1646513462
06.03.2022 – 22:00
Ministerstvo obrany: Ukrajinské vojenské podniky budou zničeny. Uvedl to oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
„Kyjevský režim nacionalistů nutí zaměstnance podniků vojensko-průmyslového komplexu Ukrajiny, aby obnovili poškozenou vojenskou techniku ​​pro následné nasazení. V rámci úkolu demilitarizace Ukrajiny tedy ruské ozbrojené síly takové ukrajinské podniky zničí vysoce přesnými zbraněmi.“
Zdůraznil však, že aby nedošlo k ohrožení životů zaměstnanců podniků, ministerstvo obrany bude předem před plánovanými útoky na taková zařízení varovat.
https://rusvesna.su/news/1646593248
06.03.2022 – 22:22
Kyjev odmítá vyjednávat o evakuaci Charkova a Sumy, kde jsou zadržovány tisíce občanů. Uvedlo to mezirezortní koordinační velitelství pro humanitární reakci na Ukrajině.
https://rusvesna.su/news/1646593048
06.03.2022 – 22:42
Ukrajinští nacisté provádějí etnické čistky. Uvedlo to mezirezortní koordinační velitelství pro humanitární reakci na Ukrajině.
“Radikálové vnikají do domů a bytů civilního obyvatelstva, kontrolují doklady na ulicích,” uvádí zpráva. “Všechny, kteří nemají ukrajinský pas, ozbrojenci odvážejí neznámým směrem, poznamenalo velitelství.”
https://rusvesna.su/news/1646593211
06.03.2022 – 23:30
Polsko nepošle na Ukrajinu stíhačky a nedá povolení k použití svých letišť.
Oznámila to vláda ve Varšavě. Americký ministr zahraničí Blinken dříve uvedl, že USA a Polsko o tomto problému diskutují,“ píše se ve zprávě.
https://rusvesna.su/news/1646597081
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Suboj seliem.
Zivot stoji na viacerych principoch. Jednym z nich je princip selmy a koristi. Selma vzdy stoji na vrchole potravneho retazca. Ostatnych vnima ako korist, okrem seberovnejsich a silnejsich. Tento princip zarucuje, ze aj na vrcholoch statov su selmy.
Rusko je selma s najvacsou koristou. Ma uzemie s najvacsim nerastnym a prirodnym bohatstvom. Je to vyhoda aj nevyhoda. Vyhodou je mnozstvo zdrojov a nevyhodou, ze su lakadlom pre ine selmy. Ak chce Rusko prezit, musi sa o korist podelit. Nie malo, aby selmy neboli prilis nespokojne a ani nie vela, aby privelmi nezosilneli. Rovnako vsak musi pristupovat k vlastnej spotrebe. Zozrat len tolko, kolko je treba. Preto ma Rusko ekonomiku na urovni Juznej Korei. Ale, ako selma s najvacsou koristou, ju musi aj najviac chranit. Preto ma nalepsie zbrane zo vsetkych. Dokazom je to, ze mu este nikto korist nevzal. Rusko je tak velmi inteligentna selma.
Som zasadne proti vojnam. Vojny su zlo. Preto tento konflikt povazujem za ochranu selmy s najvacsou koristou voci doteraz najsilnejsej selme a moj nazor je taky, ze tato situacia momentalne zabranila dacomu ovela horsiemu. Ludia su doleziti a preto ich treba chranit. Treba za kazdu cenu vyrokovat mier.