Co se děje na Ukrajině 3


26.02.2022 – 0:19
Ukrajinské ozbrojené síly spěšně opouštějí Donbas
Jednotky ukrajinské armády podle předběžných údajů na rozkaz prezidenta Zelenského opouštějí Donbas a jsou přesunuty do Kyjeva a Charkova.

26.02.2022 – 0:35
Další země uznala nezávislost DNR a LNR
Prezident Abcházie v pátek podepsal dekrety o uznání nezávislosti Doněcké a Luhanské lidové republiky, uvádí tisková služba hlavy republiky.
Na adresu krajanů Bžanija řekl, že Abcházie situaci kolem Donbasu bedlivě sleduje. 

26.02.2022 – 0:50
“Přízrak Kyjeva”: kde se vzal “ničitel” ruských letadel?
Autoři telegramového kanálu „Vojenští korespondenti“ odhalili další lež ukrajinské propagandy.
„Ukrajinská média klamou veřejnost: vyprávějí o bájném „Fantomovi Kyjeva“, který sestřelil už šest (!) ruských letadel na svém starém MiGu-29, včetně 2 nejnovějších Su-35S a Su-30. 
26.02.2022 – 1:07
Armáda LLR překračuje Severský Doněc a přechází do útoku
Jednotky armády překročily řeku Seversky Doněc. Během protiofenzivní operace postoupily o 12 kilometrů směrem na Severodoněck.
26.02.2022 – 1:33
Gorlovka, kterou ukrajinští militanti v agónii nadále ostřelují, počítá civilní oběti minulého dne. Smutné výsledky dlouhodobě trpící frontové Gorlovky…
.
26.02.2022 – 1:46
Zelenský tvrdí, že Rusko „chce zabít jeho osobně“.
Poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny na brífinku 25. února řekl, že ruská armáda má údajně za úkol vstoupit do Kyjeva, „zničit vedení země a osobně prezidenta Zelenského“.
26.02.2022 – 2:00
Ukrajinská armáda odmítá umírat za vládu zločinců
Se zahájením speciální vojenské operace na Ukrajině si mnoho vojáků ozbrojených sil Ukrajiny uvědomilo marnost pokračování ozbrojeného konfliktu a již nechtějí zemřít nebo se stát invalidou kvůli politickým ambicím zločineckých kyjevských úřadů. Dobrovolně skládají zbraně a přecházejí na stranu lidových republik Donbasu.
26.02.2022 – 02:30
Ministerstvo vnitra DLR se obrátilo na ukrajinskou policii na okupovaném území:
„Vedení ministerstva vnitra DLR apeluje na policisty nacházející se na území „Doněcké oblasti“, dočasně okupované Ukrajinou!
Neopakujte chyby svých kolegů, kteří v roce 2014 uvěřili falešným slibům svých velitelů, porušili svou přísahu a pod tlakem opustili rodnou zemi, kterou nechali roztrhat na kusy marodérům a dalším kriminálním živlům. 
26.02.2022 – 02:51
Lavrov tvrdě usadil amerického zpravodaje televizní stanice CNN:
„Pokud jste nyní zděšeni tím, co se děje v Kyjevě, byl někdo ze CNN na samotném Donbasu? Viděl zničené školy? Viděl, jak zabíjejí ženy s dětmi v náručí? Jak probíhají kobercové bombové útoky na dětské hřiště? Byl tam někdo?” 
26.02.2022 – 03:00
Státní duma je zděšena hroznými zločiny ukrajinské armády
Používání civilistů a obytných čtvrtí ukrajinskou armádou jako krytí je válečný zločin, za který by mělo nést odpovědnost vedení země, prohlásil vůdce strany Spravedlivé Rusko – Za pravdu Sergej Mironov. 
26.02.2022 – 15:30
Zelenskij požádal izraelského premiéra Naftaliho Bennetta, aby zprostředkoval jednání s Ruskem, uvedla ukrajinská tisková agentura UNIAN.
26.02.2022 – 04:00
Ruské ministerstvo zahraničí: Rozdávání zbraní ukrajinskými úřady obyvatelům je konec, řekla mluvčí MO Maria Zacharovová. “Co bude dál, budou z vězení propouštěni zločinci? Aby to skončilo všeobecným masakrem?”
Andrej Medveděv, místopředseda Moskevské městské dumy a novinář Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti, tuto zprávu komentoval:
„To, co se děje v Kyjevě s distribucí zbraní obyvatelstvu, lze přímo nazvat katastrofou.”
26.02.2022 – 6:00
“Druhá fáze speciální operace na Ukrajině: zdvořilí lidé přestanou být zdvořilí,” říká Oleksandr Žučkovskij, koordinátor humanitární pomoci milicím a přesunu dobrovolníků z prvních dnů ruského povstání na jihovýchodě Ukrajiny. “Ukrajinci dostali osm let na to, aby přehodnotili realitu. Ale spletli si naši křesťanskou trpělivost se slabostí a dál nám plivali do tváře. Nepochopili. Nyní dostali dva dny. Byly tu naivní, ale upřímné naděje na obdobu krymského scénáře. Ruská armáda šla do akce s omezeným a cíleným použitím zbraní – se záměrem očistit a dát šanci na relativně nekrvavé řešení konfliktu.
Druhá etapa je již plnohodnotnou válkou s použitím celé škály zbraní a bez ruského ortodoxního humanismu ve vztahu k „bojovníkům světla, bojovníkům dobra. Bohužel.“.
26.02.2022 – 06:30
V ruských médiích silně zaznívá odezva na ukrajinské rozhodnutí rozdat lidem zbraně. Skončí tak podle nich omezená bojová činnost ruské armády, která první dny operace používala jen nezbytné síly a bude využit podstatně širší arzenál armádní výzbroje. Ukrajina je plně zodpovědná za další eskalaci konfliktu a krev vojáků i civilních osob na obou stranách.
26.02.2022 – 08:36
Noční boje v Kyjevě: raketové údery, výbuchy, přestřelky band.
Včera večer v Kyjevě a na předměstí probíhaly bitvy, útočilo se na vojenské objekty ukrajinské armády.
Hlavní bitvy se odehrávají ve Vasilkově (30 km jižně od hlavního města Ukrajiny), kde výsadkáři ruské armády útočí na leteckou základnu ukrajinského letectva. Téměř celý Kyjev poslouchá zvuky tohoto boje.
Starosta Vasilkova Natalija Balasinovič ve vysílání jednoho z ukrajinských televizních kanálů informovala o bitvách na centrální ulici Děkabristů, kde se nachází vojenská jednotka.
Starostka Vasilkova Natalija Balasinovič ve vysílání jednoho z ukrajinských televizních kanálů informovala o bitvách na centrální ulici Děkabristů, kde se nachází vojenská jednotka.
„Rakety jsou odpalovány neustále. Mnoho výsadkářů přistálo v polích a nyní tvrdě bojují s ukrajinskými vojáky 40. brigády.
Od včerejška také pokračují boje ve městě Bucha.
V samotném Kyjevě bylo hlučno u stanice metra Beresteyskaya na třídě Pobědy: hlásí se, že v této oblasti byl vyhozen most, místní mluví i o raketových útocích na vojenský útvar, kde působí 101. samostatná bezpečnostní brigáda Generálního štábu hl. Ukrajiny.
Mezitím síly ruské armády pomalu, ale neúprosně stlačují hlavní město Ukrajiny do obklíčení.
26.02.2022 – 09:03
Na hranici Poltavské oblasti zničil ruský Mi-24 ukrajinský systém protivzdušné obrany Buk-M1 a vozidla podpory.
26.02.2022 – 09:32
Bílý dům nabídl ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému pomoc s evakuací ze země. Píše o tom list The Washington Post s odvoláním na zdroje ve Spojených státech a na Ukrajině.
WP objasňuje, že Zelenskyj „zatím odmítal odejít“. 
26.02.2022 – 09:46
Ruská armáda zničila stovky vojenských objektů a významné síly Ozbrojených sil Ukrajiny.
Ozbrojené síly Ruské federace během noci zahájily údery přesnými zbraněmi dlouhého doletu pomocí střel s plochou dráhou letu odpalovaných ze vzduchu a z moře proti ukrajinské vojenské infrastruktuře. O situaci ráno 26. února informoval oficiální zástupce ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov:
Celkem ruské ozbrojené síly zasáhly 821 objektů vojenské infrastruktury Ukrajiny. Mezi nimi: 14 vojenských letišť, 19 velitelských stanovišť a komunikačních center, 24 protiletadlových raketových systémů S-300 a Osa, 48 radarových stanic.
Sestřeleno: 7 bojových letadel, 7 vrtulníků, 9 bezpilotních letadel.
Bylo zničeno 87 tanků a jiných bojových obrněných vozidel, 28 vícenásobných raketometů, 118 speciálních vojenských vozidel.
Dále síly ruského námořnictva zničily 8 vojenských člunů ukrajinských námořních sil. 
26.02.2022 – 9:55
Melitopol (Záporožská oblast) je pod plnou kontrolou ruské armády, uvedl oficiální představitel ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov:
„Ruský vojenský personál přijímá veškerá opatření, aby zajistil bezpečnost civilistů a vyloučil provokace ze strany ukrajinských speciálních služeb a nacionalistů.“ 
Ministerstvo obrany již dříve oznámilo, že večer 25. února „po obojživelném výsadku v oblasti osady Azov (Ukrajina) ruské jednotky pochodovaly a bez odporu vstoupily do Melitopolu.
Při pohybu po městě ruské vojáky zdravili obyvatelé Melitopolu. Jednotliví starší občané vyšli do ulic s rudými vlajkami.“
Nad státními institucemi Melitopolu jsou vztyčeny vlajky Ruska.
26.02.2022 – 10:21
Ofenzíva na Donbasu: Síly LLR osvobozují Stanici Luhanskou, jednotky DLR se přesouvají do Mariupolu.
Skupina vojsk LPR postoupila do hloubky 30 km a dobyla osady Bachmutovka a Grečiškino.
Formace a vojenské jednotky DLR, postupující ve směru na Novomajskoje, postoupily o dalších 6 kilometrů.
Lidové milice DLR hlásí, že jednotky Republiky pokračují v postupu hluboko do obrany ozbrojených sil Ukrajiny, aniž by na své cestě narážely na aktivní odpor.
„Ve směru na Mariupol převzaly jednotky Lidových milicí kontrolu nad Pavlovou a Piščevikem, jakož i nad celou oblastí a silnicí k nim přiléhající.
Kromě toho se příslušníci ukrajinského námořního praporu 36. námořní pěchoty, kteří si chtěli zachránit životy, stáhli ze svých pozic v oblasti osady Gnutovo a Talakovka. Ti, kteří dobrovolně složili zbraně, průběžně opouštějí bojovou zónu pro ně organizovaným humanitárním koridorem. Všem potřebným je poskytnuta potřebná lékařská péče, oblečení a jídlo. 
26.02.2022 – 10:44
„Hrdinsky zemřelí“ ukrajinští pohraničníci z Hadího ostrova dorazili do Sevastopolu.
82 ukrajinských pohraničníků, kteří se dobrovolně vzdali, bylo odvezeno do Sevastopolu. Podepsali slib, že se neúčastní v dalších bitvách, a v blízké budoucnosti se budou moci vrátit domů ke svým blízkým.
Připomeňme, že ukrajinská propaganda a osobně prezident země Zelenskij oznámili, že pohraničníci na Serpentine „se chopili boje a hrdinsky zemřeli“.
26.02.2022 – 11:11
Ráno 26. února zasáhla raketa obytnou výškovou budovu v kyjevské čtvrti Zhuliany. Jedná se o jihozápadní oblast hlavního města Ukrajiny, která se nachází v blízkosti stejnojmenného letiště. Několik lidí utrpělo zranění, která neohrožují životy.
Spekulace na webu, že dům zasáhla ruská střela Kalibr, jsou neudržitelné: tyto střely létají pomaleji, ale výbuch je mnohem silnější, takže takový dům by se zřítil.
S největší pravděpodobností se jednalo o projektil ukrajinské protivzdušné obrany, která se zřejmě pokoušela sestřelit rakety létající na letišti Zhuliany, ale projektil dopadl na nedalekou výškovou budovu.
Připomeňme, že včera se ukrajinská armáda rozhodla rozmístit protiletadlové raketové systémy v obytných oblastech. Ozbrojené síly pak opakovaně zasahovaly své vlastní stroje. Za pouhý den zasáhly vlastní letadlo MANPADS, sestřelily svůj Su-27 a v noci uspořádaly „soudný den“ se šarvátkami v centru Kyjeva poté, co se Zelenskij rozhodl rozdat místním obyvatelům 20 000 kulometů.
26.02.2022 – 11:56
Zelenskij: Nastal rozhodující okamžik pro vstup Ukrajiny do EU. 
Tento bývalý komik na základě telefonického rozhovoru, který měl s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem, zcela vážně prohlásil, že na pozadí speciální vojenské operace, kterou Rusko vede k zajištění denacifikace a demilitarizace Ukrajiny, nastal rozhodující okamžik pro vstup země do EU.
26.02.2022 – 12:12
Ruské ministerstvo obrany hlásí, že ukrajinští nacionalisté zahájili úder z Gradů MLRS na obytné oblasti města Starobelsk, které se nachází na území LLR okupované Kyjevem. Ve městě hoří a jsou civilní oběti.
Podobné provokace ukrajinští neonacisté chystají také v Kramatorsku a Slavjansku.
26.02.2022 – 12:30
Ráno 26. února provedly ruské jednotky výsadek u města Brody (východní oblast Lvovské oblasti).
Informaci potvrzuje starosta Lvova Andrej Sadovy, který hlásí několik desítek ruských výsadkářů. Je však zřejmé, že ukrajinské úřady rozsah ofenzivy ruských ozbrojených sil bagatelizují. Je zřejmé, že na západní Ukrajině začíná panika. Zde se rozhodně síly ruské armády neočekávaly.
26.02.2022 – 13:55
Boje probíhají: ruská armáda vstupuje do týlu ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu přes Ukrajinu. Kolony ozbrojených sil RF obešly Charkov a pohybují se u města Balaklija (Charkovská oblast).
Tuto informaci již potvrdil starosta Balakleje Ivan Stolbovoj, který napočítal „více než 60 jednotek“ ruské vojenské techniky, na kterých je vidět symbol Z a trikolóra.
Vojenská základna ozbrojených sil Ukrajiny v Grocery je pod silným útokem. 
26.02.2022 – 13:23
Představitel DLR Denis Pušilin: „Podle zpravodajských informací Doněcké lidové republiky plánují ukrajinské ozbrojené formace v blízké budoucnosti provést masivní útoky z Gradů a dalších těžkých zbraní na obytné oblasti Kramatorsku, Slavjansku, Artěmovsku, případně Mariupolu a další osady Donbasu, které v současnosti stále ještě ovládá Ukrajina. Účelem tohoto zločinu je obvinit z ostřelování, ničení obydlí a infrastruktury a možné smrti lidí Rusko. Žádáme obyvatele těchto osad, aby se uchýlili do azylových domů, přijali veškerá možná bezpečnostní opatření pro zachování životů a zdraví. Veškeré obyvatelstvo v hranicích bývalé Doněcké oblasti považujeme za své spoluobčany: v roce 2014 jste hlasovali pro nezávislost Doněcké lidové republiky a každý život je pro nás cenný!“ — řekl šéf DNR.
Redakce „Rusvesny“ obdržela text nouzového prohlášení oficiálního zástupce resortu. “Militanti již ničí mosty a další životně důležitou infrastrukturu a zanechávají za sebou chaos a zkázu.”
26.02.2022 – 13:45
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera večer narychlo opustil Kyjev. Oznámil to s odkazem na spolehlivé informace získané od poslanců Nejvyšší rady, předseda Státní dumy Ruské federace Vjačeslav Volodin.
„Zelensky… spolu se svým doprovodem uprchl do Lvova, kde měl spolu se svými pomocníky místo k bydlení.
Všechna videa, která zveřejňuje na sociálních sítích, jsou předem nahraná.
Dodal, že Zelenskij je v současnosti pod ochranou neonacistů. 
26.02.2022 – 14:06
Francouzské úřady zadržely v Lamanšském průlivu ruskou loď.
Francouzská média upřesňují, že nákladní loď pod ruskou vlajkou, která převážela auta, byla zadržena v noci na 26. února v Pas de Calais (severovýchodní prodloužení Lamanšského průlivu) a eskortována do přístavu Boulogne-sur-Mer. .
Podle námořní prefektury loď plula z francouzského Rouenu do Petrohradu a měla povolení proplout francouzskými vodami.
TASS cituje šéfa tiskové služby ruské ambasády ve Francii Alexandra Makogonova, který potvrdil, že ambasáda přijala tísňové volání od kapitána zadržené nákladní lodi.
“Konzulární oddělení velvyslanectví okamžitě kontaktovalo francouzské úřady, aby získalo objasnění této záležitosti,” dodalo velvyslanectví.
26.02.2022 – 14:23
FSB: tři 120mm miny padly v Rostovské oblasti. Střelba byla provedena z Ukrajiny.
26.02.2022 – 14:37
Průlom ruské armády do Gluchova: BTR-82 za jízdy zničil obrněná vozidla 16. samostatného praporu motorizované pěchoty ozbrojených sil Ukrajiny. Ruská armáda v oblasti Sumy proráží obranu nepřítele.
26.02.2022 – 15:11
V Kyjevě chystají razii na „diverzanty“ – je stanoven čas X
Již od 17:00 je v hlavním městě Ukrajiny zaveden zákaz vycházení. Oznámil to starosta Kyjeva Vitalij Kličko a varoval, že každý, kdo se po uplynutí této doby objeví na ulici, bude považován za „nepřátelského diverzanta“.
Je zřejmé, že tato opatření jsou zavedena v neposlední řadě proto, aby se město vypořádalo s vlastními gangy, kterým byly včera volně rozdány zbraně a minulou noc řádily po městě.
Ode dneška se kyjevské metro přepnulo do režimu krytu, nebude tam žádná doprava. 
26.02.2022 – 15:22
Ruské speciální jednotky z okolí Kyjeva se obrátily na ozbrojené síly Ukrajiny:
“Apelujeme na ukrajinské vojáky. Nejsme Američané a nepřinášíme vám demokracii. Pokud ji máte, pak se jí nedotkneme. Ukrajina zůstane ukrajinskou. V blízké budoucnosti odstraníme moc režimu, který vás prodává cizincům. Nemarněte své životy pro tuto hnilobu, šetřete je pro svou zemi a své blízké. Nedotýkejte se nás a my se nedotkneme vás.
Horší než současnou vládu už mít nemůžete. Nazvali Rusko nepřítelem a pozvali sem NATO. Nedali nám jinou možnost. Nejsme nepřátelé. Ještě chvíli a přesvědčíte se o tom.”  
26.02.2022 – 16:00
Plán “Anaconda” v Moskvě – auta z Ukrajiny jsou důsledně kontrolována. Policie Moskvy a moskevské oblasti provádí speciální preventivní opatření.
26.02.2022 – 16:37
Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov uvedl, že ofenziva bude po včerejším pozastavení pokračovat.
„Včera odpoledne v souvislosti s očekávaným jednáním s ukrajinským vedením prezident Putin nařídil pozastavení postupu hlavních sil ruských jednotek. Na řadě míst však boje pokračovaly a docházelo ke střetům se skupinami nacionalistů a banderovců, kteří používali lehké automobily.
Protože ukrajinská strana odmítla vyjednávat, dnes odpoledne se v souladu s plánem operace pohyb hlavních ruských sil obnovil,“ řekl. 
26.02.2022 – 16:59
Pušilin apeloval na úřady na osvobozených územích
„Apeluji na vedoucí měst, regionálních center, vesnic, na vedoucí komunálních a pohotovostních služeb osvobozených osad Doněcké lidové republiky.
Obyvatelé Donbasu se po osmi letech bezpráví kyjevského režimu znovu spojili. Rusofobie jako ukrajinská národní myšlenka skončila. Dlouho jsme čekali na tuto událost, kdy odloučené rodiny, přátelé, blízcí lidé budou moci žít v jedné zemi a nechat se vést vlastní, nikoli vnucenou volbou. Ten čas nadešel.
A dnes potřebujeme vaši pomoc. Nejdůležitějším úkolem, který dnes před vámi stojí, je zajistit životně důležitou činnost svěřených území. Všechny služby musí fungovat normálně, zaměstnanci musí plnit své funkční povinnosti. Všem vám budou zachovány mzdy a všechny sociální záruky.
Žádám vedoucí místních správ, aby připravili seznam prioritních opatření nezbytných pro normální fungování všech podniků na podporu života. Jakmile bude vaše lokalita osvobozena, vedení musí dorazit se zprávou, která určí priority a množství potřebné pomoci.”
26.02.2022 – 17:09
Čečenské operace na Ukrajině
Ramzan Kadyrov zveřejnil na svém kanálu Telegram video, na kterém bojovník nastavuje čečenskou vlajku s portrétem Achmata Kadyrova na plot, vedle něj leží shozená ukrajinská vlajka. “Chvála Alláhovi, ať žije Rusko!” popisoval Kadyrov záznam. Místo neuvedl.
Předtím ve svém Telegramu napsal: „Oficiálně prohlašuji, že jsou to čečenští bojovníci, kteří slouží na cestě prvního prezidenta Čečenské republiky, hrdiny Ruska Achmat-Khadži Kadyrova, kteří projdou nejžhavějšími místy na Ukrajině. Ukázali mi některá videa, ve kterých je nacionalisté vyzývají. Prohlašuji, že pokud se s námi chcete setkat, rádi vás pozveme. 
26.02.2022 – 17:17
Ruská armáda právě sestřelila dva útočné drony Bayraktar turecké výroby.
ZRPK Pantcir-S ruské armády drony zničil v oblasti Sedni v Černigovské oblasti. 
26.02.2022 – 17:49
– Čečenci jsou již v ukrajinském Gostomelu, asi 25 km od Kyjeva. 
– Dále uvádíme, že ukrajinští vojenští mluvčí už třikrát potvrdili údajné zničení ruského výsadku.
– Osvoboditelé Ukrajiny dobyli základnu 4. operační brigády NGU (vojenská jednotka 3018) pojmenované po. Sergej Michalčukovi.  
26.02.2022 – 18:12
Igor Konašenkov, Ria Novosti:
Večer 25. února se během evakuace z Hadího ostrova 82 ukrajinských vojáků, kteří dobrovolně složili zbraně, pokusilo 16 člunů ukrajinského námořnictva zaútočit na lodě Černomořské flotily. Některé čluny operovaly pod krytím civilních lodí.
“Účelem tohoto útoku byla především pomsta ukrajinským vojákům, kteří složili zbraně, a obvinění ruské armády ze zabití zajatců. V důsledku námořní bitvy bylo 6 člunů ukrajinského námořnictva zničeno. Žádný z 82 ukrajinských vojáků z Hadího ostrova nebyl zraněn,“ řekl generál.
Konašenkov dále zdůraznil, že během útoku ukrajinských člunů se nad oblastí provokace potulovaly americké strategické bezpilotní letouny RQ-4 Global Hawk a MQ-9A Ripper.
26.02.2022 – 18:25
Američané opustili místní zaměstnance své ambasády v Kyjevě. 
Ukrajinci, kteří pracovali na americké ambasádě v Kyjevě, žádají o pomoc. V dopise ministerstvu zahraničí vyjadřují strach, že jsou pod ruským tlakem opuštěni.
Ukrajinští zaměstnanci na americké ambasádě v Kyjevě tvrdí, že se cítí opuštěni americkou vládou a zbaveni podpory a prostředků záchrany, protože se říká, že ruská armáda pokračuje v invazi na Ukrajinu.
Místní zaměstnanci poslali dopis představitelům ministerstva zahraničí s žádostí o pomoc, včetně evakuace válečných zón, přemístění, víz do Spojených států a přímých komunikačních linek s ministerstvem zahraničí ve Washingtonu, protože boje na Ukrajině sílí.
Dopis, jehož kopii přezkoumala Foreign Policy, odráží obavy tisíců místních zaměstnanců, kteří pracovali pro americkou vládu a později byli opuštěni. Jako v Afghánistánu. 
26.02.2022 – 18:49
V Kyjevě vlastní zabili vojáky ozbrojených sil Ukrajiny a vydávali je za ruský specnaz. Ukrajinští poslanci však potvrdili popravu svých vojáků.
Předtím všechna ukrajinská média a blogeři radostně psali, že zastřelení byli ruští zpravodajští důstojníci. Dva poslanci ze strany “Služebníka lidu”, Julia Palijčuk a David Arachamija, však potvrdili vraždu svých z Oboloni.
26.02.2022 – 19:09
Z brífingu I. Konašenka: 
– Kyjevský nacionalistický režim masivně a nekontrolovatelně distribuuje automatické ruční zbraně, granátomety a střelivo ukrajinským obyvatelům. Zapojení civilního obyvatelstva nacionalisty do nepřátelských akcí nevyhnutelně povede k nehodám a obětem na životech. Ministerstvo obrany Ruské federace proto vyzývá obyvatele Ukrajiny, aby přemýšleli, nepodléhali provokacím kyjevského režimu a nevystavovali sebe a své blízké zbytečnému utrpení.
– Vedení Ukrajiny opakovaně prohlásilo, že se neschovává za civilní obyvatelstvo a neumisťuje do měst těžké zbraně. Takové přímé lži mohou vést k hrozným následkům. Umístění raketových a dělostřeleckých jednotek v obytných čtvrtích potvrzují četné videozáznamy z Kyjeva, Charkova a dalších měst. Ukrajinské nacionalistické vedení používá stejné metody jako teroristé.
– Jednotky ozbrojených sil LLR pokračují v ofenzivě směrem na osadu Ruběžnoje, rozšířily útočné pásmo a postoupily od začátku operace do hloubky až 46 kilometrů, když dobyly osady Ščastie a Muratovo. Skupina vojsk DLR, směřující na Petrovskoje, postoupila o dalších 10 kilometrů a dobyla osady Starognatovka, Okťábrskaja a Pavlopol.
– Nacionalistické prapory používají tzv. „bander-automobily“, které mají zvýšenou průchodnost terénem a jsou vybaveny ručními palnými zbraněmi nebo minomety velké ráže. Tuto taktiku používají mezinárodní teroristé v Sýrii.
– Poté, co Kyjev odmítl vyjednávat, dostaly všechny ruské jednotky rozkaz rozvinout ofenzívu ve všech směrech. 
26.02.2022 – 19:52
Ruská armáda a jednotky DLR provádějí úspěšnou ofenzívu na jihu republiky.
Lidové milice DLR se s podporou Ozbrojených sil Ruské federace chystají rozvinout svůj úspěch v mariupolském směru. Naši vojáci, inspirováni uznáním Doněcké lidové republiky Ruskem a vojenskými úspěchy posledních dnů, touží pokročit vpřed, aby mohli nepřítele rychle vykopnout z území republiky.
26.02.2022 – 19:52
Ruská armáda a jednotky DLR provádějí úspěšnou ofenzívu na jihu republiky.
Lidové milice DLR se s podporou Ozbrojených sil Ruské federace chystají rozšířit svůj úspěch v mariupolském směru. Doněčtí vojáci, inspirováni uznáním Doněcké lidové republiky Ruskem a vojenskými úspěchy posledních dnů, touží pokročit vpřed, aby mohli nepřítele z území republiky co nejdříve vykopnout.
26.02.2022 – 20:32
Nejnovější zprávy z Mariupolu od  exvelitele brigády Vostok a brigády Doněcká Alfa Alexandra Chodakovského (Skif), který hovoří o průběhu ofenzívy u Mariupolu:
“Smyčka kolem Mariupolu se postupně zmenšuje. Po obědě bylo živo, přidalo se letectví a mohli jsme jít dál. Milice seděly v zákopech osm let a zapomněly, co je to ofenzíva, ale zdá se, že si na to vzpomněly. Je zřejmé, že právě v našem sektoru operací je nepřítel nejvíce opevněn, ale ke cti “opolčenců” musím říci, že je nezastavila ani početní převaha, ani pokročilá obrana.
Je to těžké, se ztrátami, ale jedeme. Dále to bude nejtěžší – Mariupol. Pojďme ale na jeho okraj a pak popřemýšlíme, jak si s úkolem poradit.
26.02.2022 – 21:08
Co čeká Ukrajinu po válce?
Předpověď Oleksandra Borodaie poválečného osudu území Ukrajiny:
1) LDNR se v dohledné době stane součástí Ruska;
2) Západní Ukrajina bude mít samostatný osud;
3) zbytek Ukrajiny má několik možností: buď tam vznikne vláda spřátelená s Ruskem, možná i jako součást Ruska, nebo Novorossija jako součást Ruska. Těžko uhodnout.
Dovolte však připomenout, že v lednu Borodai v rozhovoru pro Ukraina.ru „předpokládal“, že v únoru začne válka s Ukrajinou. A začala.
26.02.2022 – 22:03
Ozbrojení Kyjevané vyzývají k zásahu proti nacistům. V ukrajinských sítích koluje video s obyvateli Kyjeva, kteří dostali kulomety v rámci programu územní obrany. Žádají, aby byl použit proti nacistům.
Osvobození Ukrajiny se blíží! 
26.02.2022 – 22:52
Silný výbuch: Byl zasažen největší muniční sklad ozbrojených sil Ukrajiny v Balakleje. Z místa hlásí výbuchy a požár arzenálu po leteckém úderu ruských leteckých sil v Charkovské oblasti.
26.02.2022 – 23:38
Operace Z v Záporoží: vybavení OSU bylo spáleno, vojáci a členové národní gardy zabiti. Operace Z v Záporoží pokračuje.
Ruská armáda je v ofenzivě, ve městě Tokmak byl vyhozen ukrajinský MAZ a obrněné auto Humvee, speciální jednotky zlikvidovaly armádu Národní gardy Ukrajiny. 
27.02.2022 – 0:06
Pokračujeme v útoku! Ofenzíva armád DLR a LLR na území Ukrajiny probíhá i nadále za palebné podpory ruských ozbrojených sil.  
27.02.2022 – 0:29
Ruská armáda dnes v Černigovské oblasti sestřelila tři útočné drony “Bayraktar” turecké výroby. Drony měly zaútočit na kolony ruské armády. ZRPK Pancir-S je zničil v oblasti osad Uljanivka a Kobyljanka v oblasti Černigov.  
(průběžně doplňováno)
překlad: Vlabi


Upozornění: 
Vzhledem k současné situaci byla diskuze dočasně uzavřena. 
Prosíme čtenáře o pochopení. 😉
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
20 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Jarek
Host
Jarek
6. 3. 2022 14:30

Netvrďte mi nikdo, že ruská strana nepočítala s rozdávání zbraní a výbavy civilnímu obyvatelstvu nebo používání civilní zástavby jako štítů pro palebná stanoviště. Komentáře ruského vedení tak působí jen jako kouřová clona: "Ty, ty, ty, to bys neměl dělat!" ale bylo jim jasné, že to udělají a museli s tím kalkulovat.

Jde o to, kolik lidí na Ukrajině a v Kyjevě obzvlášť bude chtít jít do přímého střetu s ruskou armádou a armádami obou republik. Jestli jim to za to stojí. A jestli je pak ruská strana nezačne považovat za ony nacisty, o kterých mluvili ohledně "odnacifikace" země.

Bude to ještě zajímavé, ale bojím se, že operace "Likvidace armádního vybavení" brzo skončí a přejde se na ostřejší průběh "Likvidace nacistů a osob teroristického smýšlení", což bude o hodně hůř zkousnutelný problém.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jarek

Jasné že s tým ruská strana počítala. Vyjadrenia do médií sú kvôli historickému záznamu. Efektivita "Volksturm" je bez koordinácie a komunikácie aj tak minimálna. Plus každý kto vezme do ruky zbraň a obráti ju proti armáde druhej strany už nie je civilista, ale vojak…

s0lar

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jarek

Pokud se poučili od Američanů, tak neuniformované ozbrojence prohlásí za nepřátelské combatanty, či jak to označovali, na které se nevztahují ani ženevské konvence …

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Čečenský mohamedáni, Azov, Ajdar. Když si představím, že tohle může skončit u nás jako "uprchlíci"….

Jarek
Host
Jarek
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Taky úplně z toho nemám radost. Jsem názoru, že důvod, proč Čečenské jednotky byly nasazeny až dneska, byl psychologický. Mají pověst Úderné pěsti, speciální skupiny, která s sebou smete všechno… Co je na tom pravdy, těžko říct. Něco jo, všechno určitě ne.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Čečeni neberú zajatcov,tak je každemu jasné ,čo to znamená…

Jana
Host
Jana
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Čečenci sú vojaci, príslušníci armády RF, nie nejakí turisti, tí sem neprídu, pretože sú to vojaci. Obávaj sa náckov z Ukrajiny.

Jana
Host
Jana
6. 3. 2022 14:30

Takže tie svine už vypli diskusie na Hlavných správach, protiproud a czechfreepress, ktoré zmenili doménu, už zase nejdú, toto je fašizmus stokrát horší ako bol socializmus!

Unknown
Host
Unknown
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jana

Hlavně že máme ve vládě Piráty, kteří měli jako svůj základ svobodný internet pro všechny.

kopa
Host
kopa
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jana

Už vypli aj samotné Hlavné správy

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jana

Je to vypnuté jen v DNS. Dejte si do Windows/system32/drivers/etc/hosts IP adresu serveru a za to jeho doménu a zase to pojede.

192.124.249.14 aeronet.cz
89.221.213.141 skrytapravda.cz
78.24.14.63 Prvnizpravy.cz
217.11.249.162 protiproud.cz

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Znovu děkuji za informace. Modlím se, at to brzy skončí. a doufám, že až začne zatýkání u nás, tak se nebude bojovat. . . iva

Jarek
Host
Jarek
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Také velice děkuji za poskytnuté informace. Doufám, že v této nelehké ale důležité činnosti budete pokračovat.

Jarek
Host
Jarek
6. 3. 2022 14:30

Bylo by někde více informací ohledně té popravy ukrajinských vojáků ukrajinskou armádou? Připadá mi to jako naprosto zásadní zvrat ve vývoji.

Zajímalo by mě, jestli byli opravdu popraveni zastřelením ve smyslu zatčení a poté zabiti, nebo byli zastřeleni ve snaze složit zbraně? (Pro ony vojáky to má význam stejný, ale vidím tam rozdíl pro nás, pro pozorovatele.)

Děkuji.

Vlabi
Host
Vlabi
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Jarek

Vojenkor Rusvesny v této správě použil výrazy: "В Киеве свои убили военных ВСУ" – tedy "V Kyjevě vlastní zabili vojáky OSU". Není tedy jasné, zda to byla poprava nebo třeba důsledek rvačky.

vystacovec
Host
vystacovec
6. 3. 2022 14:30

Super práce, děkuji, co v dnešní době brutální CENZURY děláte!

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Moje přání a myslím, že se tak stane, je, že to skončí do 24 hodin. Těším se hlavně na to, že bude vyčištěna zase jedna bašta nacistů. Chtěla bych být moucha a slyšet a vidět strach politiků a vlastizrádců v ostatních, ještě nevyčištěných státech. . . . .jistě vědí, že brzy přijde řada i na ně. . . iva

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

myslím si, že až to skončí, tak oklamaní ukrajinci se dozví, kdo jim tam vládnul a jaká je pravda, tak se pravděpodobně rádi přimknou k Rusku jen je potřeba vyčistit media. . iva

Unknown
Host
Unknown
6. 3. 2022 14:30

Nejzajímavějšá je ten postoj Němců. Sice tam přesunuli na pomoc nějaký zbraně, ale v duchu si přejou, ať to rusáci dokončí co nejdřív, protože kdyby přišli o ty továrny v Rusku, co tam postavily jejich korporace, tak jsou v řiti.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Je mi to líto, už se jim zase podařil majstrštyk postavit Slovana proti Slovanovi. Doufám, že se obyčejní Ukrajinci proberou z prozápadní letargie. Já jsem v poslední době až na pár vyjímek asi ztratila skoro vsechny svoje dobré známé a přátele, všichni na FB namalovaní na modrožluto. Vysvětlování nepřístupní, jejich mysl zdeformovaná oficiální propagandou. Bolí to, ale na druhou stranu je třeba věřit a jít vpřed. Západ, ta nová římská říše, překročila Rubikon trpelivosti ruského medvěda a on se vydal na pochod. Kéž by to tentokrát vzal vom Ural nach Portugal. Těším se i já na to kvičení českých politických(j)elit, až jim to všechno bouchne pod rukama, až jejich zaoceánským loutkovodičům dojdou finace na vydržování sei těchto marionet v Eropě. Vypadá to zle, avšak Rusové přesně vědí co dělají. VVP to celému světu jasně sdělil co hodlají udělat. Od nynějška už nic nebude tak jako bylo, je konec Pax Americana, je konec kovbojové, je konec s bombardováním cizích zemí, vražděním presidentů a nastolování loutkových režimů.