Co se děje na Ukrajině 2

24.02.2022 – 21:06
Ukrajinská armáda se snaží srovnat DLR se zemí, v republice je mnoho zraněných a mrtvých
Redakce Russkaja Vesna obdržela nouzovou zprávu od Oddělení lidových milicí DLR.
Dělostřelecké jednotky ozbrojených formací Ukrajiny nadále cíleně zasahují obytné oblasti osad v Doněcké lidové republice. Bylo poškozeno 41 obytných budov a 21 infrastrukturních zařízení.


24.02.2022 – 21:31
Británie je připravena poskytnout azyl vedení Ukrajiny.

24.02.2022 – 21:45
Mezi životem a smrtí: obyvatelé Donbasu naléhavě volají po ruské pomoci. Nevíme, kdy může začít horká fáze vojenského konfliktu.

24.02.2022 – 21:51
Ozbrojené síly Ukrajiny ostřelují oblast Bělgorod v RF. Vyšetřovací výbor Ruské federace nadále eviduje fakta o ostřelování ruských území sousedících s Ukrajinou. 24. února 2022 během dne v důsledku přímých zásahů granátů na osady okresů Bělgorod a Rovno v regionu Bělgorod byli zraněni ruští občané.

24.02.2022 – 22:06
Ukrajinští vojáci hromadně i jeden po druhém, skládají zbraně a přecházejí na stranu DLR. Armáda DLR hlásí, že vojenský personál Ukrajiny, který dobrovolně složil zbraně a odmítl klást odpor, nadále přechází na stranu Republiky.

24.02.2022 – 22:15
Melitopol pod kontrolou ruské armády, kolony se seřadily v Záporoží. Všechny vstupy a výstupy města jsou kontrolovány. Podle místních obyvatel jednotky ozbrojených sil RF vstoupily do Melitopolu opatrně a požádaly všechny, aby neopouštěli své domovy a nenarušovali veřejný pořádek.

24.02.2022 – 22:23
Bitva nad Charkovem: Ruská letadla nalétávají na objekty ozbrojených sil Ukrajiny. Ukrajinská protivzdušná obrana pracuje. Boje probíhají i v Oděse.

24.02.2022 – 22:46
Neberte nacisty do zajetí: slavný čečenský prapor jede do Mariupolu.
Podle zpráv médií se na Ukrajinu z krymské strany přesunuly síly čečenské jednotky, praporu Vostok, jehož úkolem bude vstoupit do týlu Mariupolu a vyčistit jej.
„Velitel praporu mě požádal, abych vyřídil, že nacisté nebudou bráni do zajetí! Vůči obyčejným vojákům ozbrojených sil Ukrajiny však nic nemají“ píší autoři kanálu Rokot Telegram. 

24.02.2022 – 23:08
Luhanská oblast osvobozená od ozbrojených sil Ukrajiny vítá ruské tanky.
Ministerstvo pro mimořádné situace Ukrajiny potvrdilo, že kontrolu nad osadami Melovoe a Gorodiše, které se nacházejí na hranici s Ruskem, přešly k jednotkám armády LLR a Ruska.

24.02.2022 – 23:27
Starosta Melitopolu kontrolovaného Ruskem nahrál videovzkaz obyvatelům města na pozadí ukrajinské vlajky. Jeho projev prakticky potvrzuje skutečnost pokojné kapitulace města, přičemž však nedošlo k vyvěšení ruské vlajky. Fedorov nezmínil ani ruské jednotky, ani ty ukrajinské. 

24.02.2022 – 23:46
Ruská armáda ovládla ostrov v Černém moři, ukrajinští pohraničníci se přestali ozývat.

25.02.2022 – 0:02
Pododdíly ruských jednotek vstupují do Nikolajevu. Podle záběrů se ve městě objevil konvoj ruské techniky.
AKTUALIZOVÁNO
Jak píše kanál Russian Spring Military Correspondents Telegram, „možná si místní obyvatel spletl ozbrojené síly Ukrajiny s ruskou armádou, neexistuje žádné potvrzení o vstupu ruských ozbrojených sil do Nikolajeva“. 
25.02.2022 – 0:19
Ohnivé moře: divoké boje v řadě ukrajinských měst.
Jsou zprávy o práci ruských zpravodajských důstojníků ve Vojenské akademii v Oděse. Vážné bitvy probíhají i na předměstí Charkova – domy se třesou údery.
Ukrajinští vojáci na ústupu vyhodili do vzduchu most přes řeku Oskol ve vesnici vesnice Senkovo, Charkovská oblast, s cílem zpomalit rychlý postup ruských jednotek.
25.02.2022 – 0:46
Velení ozbrojených sil Ukrajiny vydalo prohlášení o krutých bojích, hlásí, že až 200 ruských vojáků se vylodilo v Kyjevské oblasti – Gostomel. Hovoří se o více než 60 praporových taktických skupinách Ruska. Jejich úkolem je podle ukrajinské armády blokovat Kyjev a vytvořit koridor na Krym a Podněstří.
25.02.2022 – 1:21
Bývalý ministr obrany Doněcké lidové republiky Igor Girkin (Strelkov) zveřejnil na stránkách svého osobního blogu výsledky prvního dne bojových akcí a jejich stručnou analýzu.
„Obecná situace: ofenzíva byla pro ukry neočekávaná, v důsledku raketových úderů bylo dosaženo úplné vzdušné nadvlády ruského letectví, na moři – ruského námořnictva.
Čtyři hlavní dějiště války jsou směry:
1. Jih.
Ozbrojené síly Ruské federace po dělostřelecké a raketové přípravě zahájily ofenzivu od krymských šíjí směrem na sever a podpořily ji námořním vyloděním v oblasti Geničeska a podporou taktických vrtulníků na Cherson a Novou Kachovku. Fronta ozbrojených sil Ukrajiny se okamžitě zhroutila, nyní v tomto směru fakticky jako taková vůbec neexistuje.
Od Chersonu po Novou Kachovku (včetně) – dolní tok Dněpru a přechody – jsou pod kontrolou Ozbrojených sil Ruské federace, na pravém břehu Dněpru, byla vytvořena předmostí pro další postup. Ukrovské pokusy stáhnout jednotky a vytvořit frontu jsou zmařeny leteckými útoky. Se setměním se ruské jednotky dostaly z jihu na okraj Melitopolu.
Výhled:
Nejširší. Zdá se, že hlavní šokové skupiny budou v noci pokračovat v ofenzivě podél obou břehů Dněpru a zítra na sever – na Záporoží a Dněpropetrovsk (alias Dněpr, ale v ruštině správně – Jekatěrinoslav), stejně jako západním směrem – na Nikolajev a na severovýchod – do týlu ukrajinského uskupení bránícího se v Donbasu.
2. Doněcký směr.
Boj je svou povahou důrazně „spoutaný“. Omezený útok na Volnovachu má vytvořit hrozbu nejen pro Mariupol (jeho uvolnění nyní nemá žádný strategický význam, protože bude jistě kapitulováno nepřítelem, až jednotky z 1. sledu půjdou do Berdjansku a Záporoží), ale (relevantnější) hrozí prolomením fronty směrem ke „krymským“ útvarům rychle postupujícím od západu. Tato hrozba vyžaduje, aby se nepřítel zastavil, a nedovoluje uvolnění jednotek, které by jinak byly vrženy k obnovení „krymské fronty“.
Podobně vypadají útoky z území LLR severním směrem (přes Severní Doněc), jejich úkolem je vázat tam dostupné síly Ozbrojených sil Ukrajiny a zabránit jejich vyslání k deblokaci a obraně Charkova. A také je zadržet, dokud se „velký kotel“ nezavře někde v Dněpropetrovské oblasti na západě.
Z hlediska urputnosti bojů a ztrát je to nyní pravděpodobně „nejkrvavější“ směr, neboť nepřítel brání hluboce zarostlou opevněnou zónu a brání se jeho nejschopnější a nejzkušenější jednotky.
Zítra budou nepřátelské akce pokračovat s hlavním úkolem: zabránit nepříteli v ústupu a přesunu jeho jednotek na západ.
25.02.2022 – 1:32
Andrej Medveděv, místopředseda Moskevské městské dumy, a novinář Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti, hovoří o výsledcích prvního dne ruské speciální vojenské operace na Ukrajině a závěrech, které lze nyní vyvodit:
„To, co se dnes děje, budou jistě studovat vojenští stratégové v mnoha zemích. NATO jako první. Protože nic takového z hlediska rychlosti operace a rozsahu, vzhledem k rozloze země, dlouho nebylo.
Vysoce přesné údery jasně ukazují, že řeči o „kartonových střelách“ nebo „počítačových animacích“ Rusů mohou být navždy zapomenuty. Zcela potlačený systém ukrajinské protivzdušné obrany je indikátorem nejen toho, že vojenské rozpočty na Ukrajině nebyly dostatečně dobré, ale také indikátorem kvality ruských systémů elektronického boje a obecně dobře zavedené struktury výsadkové síly.
Skutečnost, že jednotky ruských ozbrojených sil jsou nyní někde u Kyjeva, je v celku mírným náznakem, že s naší mobilitou je vše v pořádku.
No a fakt, že naše armáda se nesetkala s velkým odporem? To vůbec není způsobeno nízkou bojovou připraveností Ozbrojených sil Ukrajiny. Ale nízkou motivaci vojáků.
Samozřejmě. Budou ztráty, budou bitvy. Ústup téměř 100 kilometrů je ukazatelem, že ukrajinští vojáci a důstojníci většinou bojovat nechtějí. Přitom umějí bojovat. A není to ani tím, že by byli úplně nepřipravení. Prostě už tam není nikdo, kdo by si nepoložil otázku: “Proč bojovat?”
Toto bude také studováno. V NATO. Protože válka 21. století je především válkou ideologií. Válka o sémantické uzly. A voják NATO také zjevně přemýšlí o tom, zda je boj za hodnoty LGBT dobrý,“ píše Medveděv na svém kanálu Telegram. 
25.02.2022 – 03:30
Operaci ruské armády na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny, která začala 24. února v 5 hodin ráno, komentuje vojenský pilot, autor kanálu Fighterbomber Telegram:
“Toto je možná jedna z nejvíce nasycených bojových operací vysoce přesnými zbraněmi, jaké kdy ruské ozbrojené síly ve své historii provedly. S velikou přesností byla během pár hodin zničena velitelství, sklady, letiště, flotila, letectvo, radary, řízení. A to vše bez potvrzených ztrát mezi civilisty! To se nepodařilo nikdy a nikomu.
25.02.2022 – 06:27
Raketa sestřelená nad Kyjevem: hoří obytné budovy. Byla provedena řada náletů na zařízení vojenské infrastruktury v Kyjevě, po kterých začaly raketové útoky, včetně vládních čtvrtí. Jsou hlášeny desítky vypálených raket.
Po silné explozi nad obytnou oblastí Darnitsa ukrajinské ozbrojené síly oznámily, že sestřelily ruské letadlo. Později Anton Geraščenko řekl, že to nebylo letadlo, které bylo sestřeleno nad Kyjevem, ale Kalibr, a připustil, že to byla Ukrajina, kdo sestřelil.
To je důvod pádu na obytný dům. Jinak by si střela našla vojenský cíl, což Ukrajincům nezabrání v tvrzení, že Rusko bombarduje obytné budovy. Na záběrech jsou vidět rozbitá okna a požár. Požár v obytném domě v Kyjevě, kam dopadly úlomky rakety, byl uhašen. 20 lidí bylo zachráněno, 8 lidí bylo zraněno a 150 lidí bylo evakuováno.
Je pozoruhodné, že k sestřelené raketě nejsou žádné zprávy o práci protivzdušné obrany v Kyjevě.
25.02.2022 – 07:26
Byly oznámeny dva údery na předměstí Rovna, což znamená jediné – na začátku druhého dne operace byla fronta posunuta na západ. Podle předběžných údajů byla cílem úderů vojenská jednotka Ozbrojených sil Ukrajiny v obci Věresněvoje na jihozápadním okraji Rovna.
25.02.2022 – 07:56
Zelenskyj: Kyjev je připraven jednat s Moskvou o neutrálním statusu Ukrajiny. Prezident to uvedl ve svém novém videovzkazu v noci z 24. na 25. února.
V tomto projevu také řekl, že Ukrajina zůstala sama, opuštěná každým, kdo jí slíbil podporu, a NATO stále nechce zemi přijmout.
25.02.2022 – 08:14
Sirény řvou v Černigově a Lvově: útok na Kyjev zahájen
V Černigově se rozezněly náletové sirény, podobná situace je i ve Lvově, kam byly evakuovány téměř všechny zahraniční ambasády a také někteří nejobezřetnější Kyjevané.
Dále se uvádí, že kolona obrněných vozidel ruské armády projela obcí Dymer v Kyjevské oblasti. Do Kyjeva zbývá asi 45 kilometrů. Vojska úspěšně útočí na Kyjev z Vyšhorodu. Most ve vesnici Ivankov vyhozený Ozbrojenými silámi Ukrajiny nepomohl.
25.02.2022 – 8:50
Gorlovka a Doněck opět pod nepřátelskou palbou.
Po krátkém relativním klidu bylo obnoveno ostřelování ve směru Mariupol a Gorlovka. Ozbrojené síly Ukrajiny střílejí, mimo jiné i z těžkého dělostřelectva.
Neklid je také v Gorlovce: „Nový den v Gorlovce začal v 5:30 ráno novým ostřelováním. Celá linie bojového kontaktu se rozburácela.
25.02.2022 – 09:13
Ozbrojené síly Ukrajiny vyhodily do vzduchu most na předměstí Kyjeva v oblasti Romanovka. Ničení mostů jako celku naznačuje, že ukrajinská armáda nedoufá, že udrží přístupy k městu a plánuje se schovat za obyvatelstvo jako lidský štít. 
25.02.2022 – 09:21
Ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly „Točkou-U“ Millerovo v Rostovské oblasti (RF). Cílem úderu bylo vojenské letiště. Jsou zranění, informace o mrtvých se upřesňují.
Tochka-U je oblíbený poslední argument Ukrajinců, opakovaně touto raketou útočili na DLR. 
25.02.2022 – 10:00
Připravuje se krvavá provokace: Ozbrojené síly Ukrajiny umístily Grad MLRS do obytné oblasti. Poté, co Zelenskij ve svém projevu proměnil raketu sestřelenou ukrajinskou armádou nad Kyjevem na „ruské bombardování města“, začaly ozbrojené síly Ukrajiny rozmisťovat několik raketových systémů přímo vedle obytných budov. Účel této provokace je jediný – obvinit Rusko z ostřelování obytných čtvrtí. Ozbrojené síly Ukrajiny proto mohou začít střílet na ruské jednotky, a pokud ty odpoví, prohlásit, že Rusové střílejí na obytný sektor. 
Charkov je ve obklíčen už asi den, otázka dobytí města pod ukrajinskou kontrolu a jeho osvobození od kriminálních ukrajinských orgánů je otázkou času.
25.02.2022 – 10:20
Skupina ruských vojáků se v centru města zmocnila ukrajinských obrněných vozidel a v ukrajinských uniformách se na ukořistěné technice přesouvá do centra Kyjeva. Za nimi jede kolona ruských vojenských náklaďáků.
Tak se podařil hluboký průnik do týlu ukrajinských pozic.
Z kyjevských čtvrtí Obolon a Vinogradar se nyní ozývají zvuky bitvy. 
25.02.2022 – 11:50
Ukrajinské dělostřelectvo zasáhlo školu v Gorlovce, jsou tam 2 mrtví učitelé.
Silná palba ze všech druhů zbraní ukrajinské armády už od 5:30 ráno dopadá na dlouhodobě trpící město ležící poblíž frontové linie.
25.02.2022 – 10:58
V Gostomelu (nejbližší předměstí Kyjeva), kde se nachází jedno z kyjevských letišť, boje pokračují. Zde ruští výsadkáři, kteří na letišti přistáli už včera, od večera drželi pozice tváří v tvář velké přesile nepřátel.
V těchto chvílích však přichází z Gostomelu povzbudivé informace, že ruské letectvo poskytuje obráncům podporu a k jejich pozicím se právě nyní blíží kolona obrněných vozidel ozbrojených sil RF.
Mezitím se na webu objevilo pozoruhodné video: místní pilot, který přijel vyzvednout svého syna, si hned neuvědomil, že mluví se zdvořilými ruskými výsadkáři.
„To jsou Rusové! Moskvané v Gostomelu! Vzali Gostomel,“ říká řidič ohromeně.
25.02.2022 – 11:18
Ruská armáda nastolila úplnou kontrolu nad jadernou elektrárnou v Černobylu a Hadím ostrově.
Generálmajor Igor Konašenkov, oficiální zástupce ruského MO, uvedl, že ruské výsadkové síly včera plně ovládly území poblíž jaderné elektrárny Černobyl. S příslušníky ukrajinského praporu ochrany jaderných elektráren došlo k dohodě o společném zabezpečení energetických bloků a sarkofágu. Radioaktivní pozadí je normální. Personál JE nadále obsluhuje zařízení v normálním režimu a monitoruje radioaktivní situaci.
Poblíž hraničního ostrova Hadi (Oděská oblast) složilo zbraně a vzdalo se 82 ukrajinských pohraničníků, kterým byla včera nabídnuta tato možnost, aby si zachránili život.
25.02.2022 – 11:33
Gruzie odmítla podpořit finanční a ekonomické sankce, které je Západ připraven uvalit na Rusko. Právě to oznámil premiér Irakli Garibašvili:
“Chci jasně a jednoznačně prohlásit: s přihlédnutím k našim národním zájmům, zájmům našich lidí se Gruzie nebude podílet na finančních a ekonomických sankcích proti Rusku,” Vysvětlil, že při rozhodování se bude řídit „výhradně zájmy naší země“.  
25.02.2022 – 11:58
Ruská armáda hlásí těžké ztráty ozbrojených sil Ukrajiny: byla zničena důležitá zařízení, letectvo, vybavení a námořní síly. Během probíhající speciální vojenské operace vyřadila z provozu 118 objektů vojenské infrastruktury na Ukrajině. Oznámil to oficiální zástupce MO RF Igor Konašenkov.
Mezi nimi: 11 vojenských letišť, 13 velitelských stanovišť a komunikačních center Ozbrojených sil Ukrajiny, 14 protiletadlových raketových systémů S-300 a Osa, 36 radarových stanic,“ vyjmenoval Konašenkov.
Rovněž bylo sestřeleno pět bojových letounů Ozbrojených sil Ukrajiny, jeden vrtulník a pět dronů, zničeno bylo 18 tanků a dalších bojových obrněných vozidel, 7 raketometů, 41 speciálních vojenských vozidel a 5 bojových člunů. 
Připomeňme, že včera večer bylo činnosti vyřazeno 83 vojenských objektů.
25.02.2022 – 12:20
Boje v Kyjevě
Na webu kolují amatérské záběry natočené v kyjevských čtvrtích Obolon a Lukjanovka. Zachycují pohyb vojenské techniky, jsou slyšet zvuky bitvy. Zdá se, že část videa ukazuje ukrajinské vybavení, včetně zastaralých systémů protivzdušné obrany Osa. K ozbrojeným silám Ukrajiny patří i obrněná vozidla, která se náhodně pohybují ulicemi ukrajinské metropole.
25.02.2022 – 12:52
V Kyjevě srazilo vozidlo systému protivzdušné obrany ukrajinských ozbrojených sil Strela proti němu jedoucí auto. Okamžik střetu náhodně natočili místní obyvatelé z oken svých bytů. Na záběrech je vidět, jak se obrněné auto v rychlosti snažilo zatočit do dvorů a přejelo auto jedoucí v protisměru – nejprve dopředu a pak zpět. Řidič jako zázrakem přežil. Ukrajinští propagandisté ​​se mezitím pokusili šířit falešné zprávy o vraždících ruských obrněncích.
Jde však jednoznačně o ukrajinské vybavení: při přiblížení je jasně vidět, že se jedná o Strelu S-10, která slouží ozbrojeným silám Ukrajiny.  
25.02.2022 – 13:13
Trosky ukrajinského Su-27 se zřítily na obytný dům v Kyjevě. Ruské ozbrojené síly však na Kyjev raketové útoky nezahájily.
“Žádné raketové útoky na Kyjev, na jehož hrdinství během Velké vlastenecké [války] si V. Zelenskij konečně vzpomněl, nebyly provedeny ruskými ozbrojenými silami,” řekl agentuře TASS zdroj z ruského ministerstva obrany. 
25.02.2022 – 13:34
V Gostomelu od včerejška drží území letiště 200 Sparťanů z ruských speciálních jednotek, kteří odrážejí útoky několikanásobné přesily nepřátelských sil.
Záběry, které z místa včera vysílala CNN, ukazují, že ruské speciální jednotky nainstalovaly protitankové systémy. Nyní se k obklíčeným vojákům probíjí pomoc a ze vzduchu je kryjí útočné vrtulníky ruských leteckých sil.
25.02.2022 – 13:52
Lavrov: Ukrajina bude denacifikována
“Rusko vede na Ukrajině speciální vojenskou operaci, aby Ukrajinci byli osvobozeni od moci neonacistů a mohli dále určovat svou vlastní budoucnost. K tomu bude země demilitarizována a denacifikována. Rusko se nechystá okupovat Ukrajinu a má zájem pouze na tom, aby byl ukrajinský lid nezávislý. Jsme připraveni na jednání kdykoli. Jakmile ozbrojené síly Ukrajiny zareagují na výzvu našeho prezidenta, přestanou klást odpor a složí zbraně,“ připomněl ministr zahraničí.
Lavrov také vyjádřil naději, že omezení spojená s obchodní blokádou Donbasu ze strany Kyjeva zmizí. 
25.02.2022 – 14:12
Kam zmizel Zelenskij?
Na pozadí postupu ruských sil stále blíže ke Kyjevu zmizel prezident Vladimir Zelenskyj. Italský premiér Mario Draghi řekl, že on a Zelenskij se dohodli, že “budou mít telefonický rozhovor v 9:30 (11:30 moskevského času), ale… Zelenskij již není k dispozici.”
CNN s odkazem na zdroje uvádí, že prezident Ukrajiny byl vzhledem k blížícím se formacím ruské armády narychlo odvezen do bunkru.
RIA Novosti zároveň píše, že z letiště Kyjev Žuljany dnes odstartoval neznámý letoun, ačkoli vzdušný prostor nad hlavním městem Ukrajiny je v oblasti uzavřen. 
AKTUALIZOVÁNO
Tisková služba prezidenta Ukrajiny zveřejnila nové video, na kterém tento bývalý herec vyzval ruského vůdce Vladimira Putina, aby usedl k jednacímu stolu.   
25.02.2022 – 14:40
V jednom z ukrajinských měst zakryl ruský voják vlastním tělem místní obyvatelky, které si bezstarostně natáčely tanky. Zachránil je tak před střelami Ozbrojených sil Ukrajiny. Voják zemřel. Žena nahrávající video zároveň nechápala, že za svůj život vděčí ruskému vojákovi, spletla si ho s ukrajinským a jako útočníky dokonce označila „ruské tanky“.
Zdůrazňujeme, že voják byl oblečen do nové pixelové uniformy ozbrojených sil RF.
Je možné, že záběry byly pořízeny u Charkova, kde se ruské tanky dostaly pod dělostřeleckou palbu Ozbrojených sil Ukrajiny. Včera se však objevilo video, na kterém místní obyvatel potvrzuje, že při střelbě na tanky zasáhli ukrajinští dělostřelci civilisty. 
25.02.2022 – 15:02
Podle aktualizovaných informací byl zničen jeden ze dvou ukrajinských An-225 Mrija, který byl uložen v hangáru v Gostomelu. Řeč je o největším dopravním letounu na světě vyvinutém laboratoří Antonova.
Předběžné okolnosti incidentu jsou následující: Ozbrojené síly Ukrajiny obléhaly letiště držené ruskými speciálními silami a snažily se zničit ranvej. Přitom zasáhly Mriju umístěnou v hangáru.
25.02.2022 – 15:22
10 000 Kadyrovových bojovníků se vydalo na Ukrajinu. Na rozloučenou bojovníkům hlava republiky Ramzan Kadyrov doporučila sdělit ukrajinskému prezidentovi Vladimiru Zelenskému, aby se, dokud je ještě prezidentem, rychle omluvil ruskému vůdci Vladimiru Putinovi.
Nejžhavější místa na Ukrajině obsadí čečenští bojovníci, kteří slouží na cestě Achmat-Khadji Kadyrova,“ zdůraznil šéf Čečenska. 
25.02.2022 – 15:31
Ruské ministerstvo obrany hlásí, že hlavní síly vzdušných sil se na letišti v Gostomelu spojily s ruskými jednotkami. Kyjev je tak ze západního směru blokován. Do operace bylo zapojeno více než 200 ruských vrtulníků. Úspěch přistání byl zajištěn potlačením celého systému protivzdušné obrany na přistávací ploše, úplnou izolací bojového prostoru ze vzduchu a aktivním vedením elektronického boje.
Během dobytí letiště bylo zabito více než 200 nacionalistů ze speciálních jednotek Ukrajiny. V ruských ozbrojených silách nejsou žádné ztráty.
Údaje ruských zpravodajských služeb ukazují, že instalace Gradů byly rozmístěny na Ševčenkově náměstí v Kyjevě a připraveny k úderu na letiště Gostomel. „Využívání obydlených oblastí kyjevským režimem ke krytí palebných pozic svého dělostřelectva je válečný zločin. Tento rukopis je Donbasu velmi dobře známý. Tyto techniky aktivně využívají teroristé pod dohledem CIA na Blízkém východě a v dalších zemích,“ zdůrazňuje ministerstvo obrany.
Připomeňme, že „Rusvesna“ hlásila, že po dva dny zvláštní skupina 200 bojovníků odrážela útoky mnohonásobně silnějších nepřátelských sil v Gostomelu. 
25.02.2022 – 15:56
Kreml právě oznámil, že ruský prezident Vladimir Putin je připraven vyslat do Minsku delegacii na úrovni zástupců ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a prezidentské administrativy, aby zahájila jednání s ukrajinskou stranou,“ uvedl mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov.
25.02.2022 – 16:13
Dnes, 25. února, byli zabiti dva civilisté v důsledku ostřelování vesnice Doněck (LLR) ukrajinskými represivními silami za použití vícenásobných odpalovacích raketových systémů BM-21 Grad.
Zprávy o civilních obětech přicházejí i z dalších míst Donbasu.
Připomeňme, že dnes ráno byly zabity dvě učitelky cíleným úderem ozbrojených sil Ukrajiny na školu v Gorlovce. 
25.02.2022 – 16:34
Ozbrojené síly Ukrajiny dnes zasáhly raketovým systémem Točka-U nejen vojenské letiště v ruském Millerovu (Rostovská oblast), ale také Doněck.
Použita byla kazetová hlavice.
25.02.2022 – 17:04
Porošenko se zbraní v ruce se vydal “zachránit Ukrajinu”.
Na CNN vystoupil bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko vyzbrojený útočnou puškou Kalašnikov. Ve videu vysílaném z Kyjeva, kde odpovídal na otázky na pozadí militantů „územní obrany“, řekl, že taková „obrana“ je jeho příspěvkem k „odporu“ vůči ruské armádě.
25.02.2022 – 17:47
Podle právě obdržených informací v Černigově došlo k vážnému požáru v budovách regionálního oddělení SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny). Obyvatelé města nejprve předpokládali, že ukrajinští váleční zločinci prostě pálí dokumenty, protože pochopili, že odveta je nevyhnutelná, ale poté se objevily záběry pořízené z fasády budovy, ze kterých bylo jasné, že oheň zachvátil přinejmenším horní patro a střechu.
Krajská státní správa Černigov navíc v tuto chvíli neví, kde je starosta města, protože město zůstalo bez úřadů a v kontaktu je pouze tajemník městské rady.
Podle Ministerstva obrany Ruské federace nyní jednotky Ozbrojených sil Ruské federace dokončily blokování města. Ruští vojáci přijímají veškerá opatření, aby zabránili obětem mezi civilním obyvatelstvem.
25.02.2022 – 18:11
“Vezměte moc do svých rukou!” Putin se obrátil na ozbrojené síly.
Ruský prezident oslovil vojenský personál Ozbrojených sil Ukrajiny, vyzval je ke spolupráci a zdůraznil, že „nacionalistické prvky zavedené do pravidelných ukrajinských jednotek je nejen podněcují k ozbrojenému odporu, ale ve skutečnosti hrají roli “заградотрядов”(oddílů zabraňujících útěku vlastních vojáků z bojiště).
Dále prezident vysvětlil, kdo se dnes na Ukrajině skrývá za civilním obyvatelstvem:
„Neonacisté rozmisťují těžké zbraně, včetně vícenásobných odpalovacích raketových systémů, přímo v centrálních oblastech velkých měst, včetně Kyjeva a Charkova. Plánují přilákat palbu ruských úderných systémů na obytné oblasti. Ve skutečnosti jednají stejně jako teroristé po celém světě.“
Putin označil kyjevské úřady za „gang narkomanů a neonacistů“.
“Raděj se chceme dohodnout s vámi, než s touhle bandou narkomanů a neonacistů, kteří se usadili v Kyjevě a vzali si veškerý ukrajinský lid jako rukojmí,” řekl Putin k Ozbrojeným silám Ukrajiny.
Prezident také ocenil akce ruské armády na Ukrajině: “Konají odvážně, profesionálně, hrdinsky, plní svou vojenskou povinnost a úspěšně řeší problém zajištění bezpečnosti našeho lidu a vlasti.” 
25.02.2022 – 18:35
Putin doručil Kyjevu ultimátum pro jednání v Minsku
Prezident Ruské federace Vladimir Putin požaduje, aby ukrajinské úřady uznaly Krym jako součást Ruska a vzdaly se myšlenky vstupu do NATO, to znamená, aby potvrdily svůj neblokový neutrální status.
Tyto požadavky dnes zazněly na zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace.
Jak informovala Russkaja Vesna, Vladimir Zelenskij řekl, že Ukrajina je na neutrální status připravena a požádal o jednání s Moskvou.
V Moskvě tento návrh nebyl přímo zamítnut, ale na zasedání Rady bezpečnosti prezident Putin vyjádřil svůj názor, že Rusko bude jednat s ukrajinskými úřady pouze při splnění výše uvedených podmínek.
Připomeňme, že již předtím Vladimir Putin vyzval ukrajinskou armádu, aby převzala moc do svých rukou a zabránila neonacistům používat ukrajinský lid jako lidské štíty. 
25.02.2022 – 19:00
Totální rozpad: opuštěná kolona ukrajinské techniky u Chersonu
Na síti se objevily důkazy, že ukrajinská armáda ve skutečnosti vůbec nekladla ruské armádě na předměstí Chersonu odpor a zanechala tam celou kolonu své techniky. Takové záběry byly pořízeny civilisty u vjezdu do města Alšeki (před ilegálním přejmenováním – Cjurupinsk). Mezi ukrajinským vybavením bylo možné vidět:
– T-64BV
– “Grad”
– 5 SAM “Osa”
– Sanitární MT-LB
– 3 (4) BRDM
– Ural se Zu-23
– asi 45 různých nákladních vozů, cisteren, tahačů pro velký náklad, Vazů a bochníků.
25.02.2022 – 19:09
Rusko bylo vyloučeno z Rady Evropy, uvedl italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. Z prohlášení organizace vyplývá, že jde pouze o dočasné opatření a práva Ruska v Radě Evropy byla pouze pozastavena a komunikační kanály zůstávají otevřené.
Toto rozhodnutí souvisí s operací ruské armády na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny. Ministerstvo obrany RF zdůraznilo, že ruské ozbrojené síly nezahajují žádné raketové, letecké ani dělostřelecké údery na ukrajinská města: je pouze vysoce přesnými zbraněmi znefunkčněna vojenská infrastruktura a civilní obyvatelstvo nic neohrožuje.
25.02.2022 – 19:31
Facebook zablokován v Rusku
Z rozhodnutí Roskomnadzoru byl na území Ruské federace částečně omezen přístup na sociální síť Facebook. Tato sociální síť je uznávána jako zapojená do porušování lidských práv a svobod a práv a svobod Rusů. Přístup bude omezen od 25. února, tedy ode dneška.
Důvodem tohoto rozhodnutí bylo zablokování oficiálních účtů čtyř ruských médií správou sociální sítě: televizního kanálu Zvězda, tiskové agentury RIA Novosti a internetových stránek Lenta.ru a Gazeta.ru.
25.02.2022 – 19:43
„Zabijácké“ sankce: Evropská vysílací unie (EBU) oznámila, že Rusko se letos nebude moci zúčastnit Eurovision Song Contest.
Toto rozhodnutí bylo přijato dnes na doporučení řídícího orgánu Eurovision Song Contest na základě pravidel akce a hodnot EBU,“ uvádí se v prohlášení zveřejněném na webu soutěže písní, která se dávno zvrhla ve zpolitizovanou přehlídku netalentovaných podivínů všech možných zaměření.
Rozhodnutí padlo v souvislosti s „obavou“ organizace z „bezprecedentní krize na Ukrajině“. Ruská účast v ní by podle organizátorů způsobila „poškození dobrého jména soutěže“.
Redaktoři Rusvesny zase věří, že by účast v této soutěži poškodila pověst Ruska.
25.02.2022 – 20:02
„Je tam bezvládí, poslanci prchají a ukrajinští pohraničníci přecházejí na stranu Ruska.
Dnes, 25. února, dalších dvacet zaměstnanců ukrajinské pohraniční stráže dobrovolně složilo zbraně a obrátilo se na své ruské kolegy na kontrolním stanovišti ve Voroněžské oblasti o pomoc. Své rozhodnutí motivovali tím, že byli svými nadřízenými vydáni napospas osudu a nechtějí zbytečné krveprolití.
„Nechceme se vracet tam, kde je anarchie. Poslanci tam utíkají a my tady běháme jako myši a ztrácíme se v polích,“ říkají.
Po vyplnění potřebných dokumentů jim bude umožněn odchod domů ke svým rodinám. 
25.02.2022 – 20:34
Ruské jednotky zaútočily na pozice ozbrojených sil Ukrajiny v Nikolajevu. Ukrajinci se snaží město udržet pomocí výsadkářů. Od obyvatel Nikolajeva přišly informace o jejich přistání a vypuknutí dalších aktivních bitev. Zveřejněny jsou záběry s vrtulníky a střelbou.
Obyvatelé Nikolajeva však píší, že se těší a upřímně očekávají osvobození.
25.02.2022 – 20:50
Srbsko odmítá podporovat protiruské sankce. Uvedl to prezident Aleksandar Vučič. Dále oznámil přerušení cvičení ministerstva vnitra a ministerstva obrany se zahraničními silami kvůli situaci na Ukrajině. Slíbil, že místo toho poskytne ukrajinskému lidu humanitární pomoc.
25.02.2022 – 21:05
Druhý den speciální operace na Ukrajině: výsledky z MO RF oznámil generálmajor Igor Konašenkov:
„Skupiny vojsk DLR a LLR pokračují v útočných operacích na pozicích Ozbrojených sil Ukrajiny s palebnou podporou Ozbrojených sil Ruské federace. Uskupení vojsk Luhanské lidové republiky postoupilo do hloubky 21 kilometrů a dobylo osadu Trjochizbenka. Formace a vojenské jednotky Doněcké lidové republiky, které prolomily připravenou obranu nacionalistických praporů, postoupily až 25 kilometrů a dosáhly Volnovachy.
Během bojových akcí bylo ukořistěno velké množství zbraní dodaných západními zeměmi Ukrajině během několika posledních měsíců. Mezi trofejemi jsou americké protitankové raketové systémy Javelin a britské NLAW.
Jednotky OS Ruské federace zablokovaly města Sumy a Konotop a přijímají opatření k zajištění bezpečnosti civilního obyvatelstva jak v těchto městech, tak v okolních osadách.
Celkem ruské ozbrojené síly vyřadily z provozu 211 zařízení vojenské infrastruktury OS Ukrajiny. Mezi nimi: 17 velitelských stanovišť a komunikačních center OS Ukrajiny, 19 protiletadlových raketových systémů S-300 a Osa, 39 radarových stanic. Sestřeleno bylo 6 bojových letadel, 1 vrtulník a 5 bezpilotních letadel.
Bylo zničeno 67 tanků a jiných bojových obrněných vozidel, 16 vícenásobných raketometů a 87 jednotek speciálních vojenských vozidel.
25.02.2022 – 21:14
Stálý představitel Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov:
„Naším záměrem není zůstat na Ukrajině navždy. Ruská armáda dokončí tuto operaci, doufám, že dříve než později, a odejde,“ řekl ruský diplomat. Zdůraznil, že územní zisky nikdy nebyly součástí záměrů Ruska – země má dostatek vlastního území. “Území Doněcké a Luhanské lidové republiky se skutečně rozšíří tak, aby pokrylo celé tyto dvě oblasti,” upřesnil Čižov.
Vyjádřil také naději, že prezident Zelenskij nebude při ruské operaci zabit, rádi by ho totiž viděli před tribunálem. Protože v určité chvíli se tím skutečně tribunál zabývat bude. V tuto chvíli však nevidí žádnou možnost, že by současný kyjevský režim byl schopný jednání. “Neříkám, že by bylo možné uplatňovat Minské dohody, ale mohly by být základem pro další jednání,“ uvedl stálý představitel při EU.
25.02.2022 – 21:30
Vojáci Ozbrojených sil Ukrajiny se vzdávají, skládají zbraně a přecházejí na stranu republik. Například 17 příslušníků 57. samostatné motorizované pěší brigády dobrovolně složilo zbraně a přešlo na stranu Luhanské lidové republiky,” uvedlo ministerstvo. Každý ze zajatců podepíše dohodu, že se nezúčastní dalších nepřátelských akcí, a poté pro ně vše končí. Na konci války se budou moci vrátit domů.
25.02.2022 – 21:39
EU slibuje sankce proti Putinovi a Lavrovovi, Londýn požaduje odpojit Rusko od SWIFTu
Mluvčí Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell uvedl, že o těchto sankcích budou v pátek jednat ministři zahraničí zemí EU.
„Pokud nenastanou žádná překvapení a nikdo nebude proti, protože potřebujeme jednomyslnost, pak ano, Putin a Lavrov budou na seznamech,“ řekl Borrell. 
Podle něj to však nemusí stačit, takže EU bude dál jednat o dalších opatřeních, protože „nikdo neví, co bude potom, co má Putin skutečně v plánu“.
Ozval se i britský premiér Boris Johnson:
„Svět si musí být jistý, že prezident Putin v tomto aktu agrese selže. Po tomto aktu nemůže dojít k normalizaci vztahů s Ruskem. Vyzval jsem vůdce NATO, aby okamžitě zasáhli proti používání SWIFT v Rusku,“ řekl Johnson.
(A lidé na Ukrajině se slzami v očích vítají ruské tanky…
25.02.2022 – 21:56
Kyjevem zahřměla série silných výbuchů. Silné exploze jsou hlášeny v různých částech města, včetně stanic metra Heroiv Dnipra a Shuliavska.
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko na svých stránkách na sociálních sítích napsal, že v oblasti teplárny-6 došlo k pěti explozím a údajně se hovořilo o zničení městské infrastruktury.
„Situace pro město je hrozivá, příští noc, ráno, budou velmi složité, na hlavních vjezdech do hlavního města a u strategických objektů se zřizují kontrolní stanoviště a instalují bloky. Mosty byly převzaty pod ochranu ozbrojených sil Ukrajiny,“ píše Kličko.
Teplárna-6, která se nachází na severovýchodě Kyjeva, vyrábí teplo a elektřinu pro většinu oblastí města. 
25.02.2022 – 22:21
Ukrajinský plukovník zlikvidován u Charkova
Na Ukrajině hlásili smrt plukovníka 92. samostatné mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny Olega Gromadského u Charkova. Devětačtyřicetiletý ukrajinský důstojník, který se podílel na vytvoření „Charkovského obranného velitelství“, již opouštěl pozici v džípu, když došlo k detonaci nevybuchlých raket.
25.02.2022 – 22:33
Ruská armáda zahájila raketové útoky na cíle na západní a severovýchodní Ukrajině. Ničení vojenské infrastruktury na Ukrajině pokračuje. 
V těchto minutách byly provedeny údery na vojenské letiště v Mirgorodu (Poltavská oblast) a na vojenské letiště ve Starokonstantinově (Chmelnický kraj), kde jsou umístěny útočné drony Bayraktar TB2 dodávané Tureckem. 
25.02.2022 – 22:52
Ukrajinské ozbrojené síly zahájily letecký útok v týlu DLR. Miny byly shozeny z dronu na území čerpací stanice plynu v Jenakijevu. Jeden člověk byl zraněn.
25.02.2022 – 23:07
Bitvy na Donbasu: Situace na linii kontaktu zůstává kritická.
Dělostřelecké jednotky ozbrojených formací Ukrajiny nadále cíleně zasahují obytné oblasti v Doněcké lidové republice za použití vícenásobných odpalovacích raketových systémů, 152,122 mm děla, 120 a 82 mm minometů.
Střela taktického raketového systému Točka-U, která spadla v obytné oblasti, byla zničena prostředky protivzdušné obrany NM DPR.
Jsou oběti mezi civilním obyvatelstvem, poškozeno bylo mnoho domů, infrastruktury a vozidel. Mnoho odběratelů je bez elektřiny. Zastaveny byly i práce tří kotelen a čistírny.
Materiály o zraněních a smrti civilistů, jakož i poškození infrastruktury, budou předány zástupcům mezinárodních organizací sídlících v republice, jakož i Generální prokuraturě DLR k zahrnutí do trestních řízení proti velení ozbrojených sil Ukrajiny.
Ukrajinská strana otevřeně porušuje normy mezinárodního práva tím, že nedá místním obyvatelům možnost opustit válečnou zónu podél humanitárních koridorů.
Rozvědka potvrzuje informaci, že nacionalistické formace zablokovaly všechny východy z měst a plánují využít obyvatelstvo jako živé štíty.
Ukrajinští nacionalisté záměrně umisťují své palebné body na střechy obytných budov a snaží se ruskou stranu vyprovokovat k opětované palbě, která by nevyhnutelně vedla ke ztrátám na životech.
Vojáci 36. a 53. brigády ozbrojených sil Ukrajiny, kteří si přáli dobrovolně složit zbraně a přestat se účastnit bojových akcí, bezpečně přešli na stranu Doněcké lidové republiky. Dostali veškerou potřebnou lékařskou péči, teplé jídlo a čisté oblečení a také možnost zavolat příbuzným, že je u nich vše v pořádku, a vrátí se domů.
25.02.2022 – 23:34
Vojáci ukrajinské armády bez boje vydali dvě města na území LLR osvobozená od okupace: Starobělsk a Severodoněck.
25.02.2022 – 23:55
Mohutné výbuchy v zařízeních ozbrojených sil Ukrajiny v Nikolajevu.
Ruská armáda zasáhla vojenské sklady pohonných hmot a maziv a také vojenské letiště Kulbakino v Nikolajevu. Ozbrojené síly Ukrajiny by se již měly potýkat s vážným nedostatkem paliva, které Ukrajina dříve nakupovala od Běloruské republiky. Předtím byl v noci na dnešek zničen i velký sklad pohonných hmot a maziv Ozbrojených sil Ukrajiny v Charkově. 

(průběžně doplňováno)
překlad: Vlabi


Upozornění: 
Vzhledem k současné situaci byla diskuze dočasně uzavřena. 
Prosíme čtenáře o pochopení. 😉

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
20 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Ahoj Vlabi, moc děkuji za překlad a za tuto práci. Přeji si,tak jako všichni zdárné vyčištění Ukrajiny a celého světa. iva

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Díky moc za zprávy. Česká vazalská republika postupně odstřihává názorově odlišná média a tak je tento web jednou z posledních šancí, udělat si obrázek o tom, co se opravdu děje. Ještě jednou DĚKUJI.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Smyčka české demokracie se začíná utahovat. Byly zablokovány některé zpravodajské weby, radši ani nebudu psát které. Seznam najdete na hovinky.cz.

MUDrland Wenca

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Je možné že aj vás o chvíľu bloknú z DNS servrov, tak ako aeronet.cz alebo cfp. Tu je zoznam IP adries kto by potreboval:

192.124.249.14 aeronet.cz
142.251.36.129 myslenkyocemkoli.blogspot.com
89.221.213.141 skrytapravda.cz
88.86.120.88 exanpro.cz
78.24.14.63 prvnizpravy.cz
217.11.249.162 protiproud.cz
178.238.37.215 http://www.voxpopuliblog.cz
88.86.120.88 http://www.exanpro.cz
185.178.175.226 http://www.czechfreepress.cz

V Linuxe treba pridat do suboru /etc/hosts a uz to ide, a vo Win do C:WindowsSystem32driversetc a restart.

s0lar

MichalB
Host
MichalB
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Nefungovalo mi to až do chvíle, kdy jsem doménu napsal i s "www.". Tedy například:
217.11.249.162 protiproud.cz http://www.protiproud.cz

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Nefunguje mi to ani tak. Co mám přesně napsat? Zkoušel jsem "217.11.249.162 protiproud.cz http://www.protiproud.cz" a "217.11.249.162" a "www.protiproud.cz". Prosím o radu, děkuji.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

dáš 2 řádky pod sebou (ve windows):

217.11.249.162 protiproud.cz
217.11.249.162 http://www.protiproud.cz

Následně restartuješ počítač.

Jana
Host
Jana
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Protiproud ide na http://www.protiproud.info.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Nevíte co je třeba udělat v OS MAC? Díky

MichalB
Host
MichalB
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Co fungovalo včera, dnes již v některých případech (u mě) nefunguje. Někdy pomůže načíst v jiném prohlížeči, jindy použít VPN. Někdy nepomáhá nic. V případě, že by "Myšlenky o…" taky nějak při načítání "zlobily" zkuste místo domény cz použít com. Je ale patrně v takovém případě potřeba načítat přes VPN.

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Vidím že niektoré weby sú už aj zrušené. Buď sa premiestňujú na nové domény, alebo im hostingové servre blokli obsah. Na niektoré weby je vedený DDoS útok.

s0lar

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

V Rusku vypnuli FB a další soc. sítě – u nás pokračuje drsná cenzura pod záminkou bezpečnosti státu – neklamná známka toho, že mají STRACH! Přátelé, to je znamení, že se TO už blíží. Deep State (čti temné síly) jsou opravdu v pr*eli. 🙂 A to jsem myslel, že už se toho nedožiju!

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Za chvíli budeme Ukrajině závidět. Škoda, že se Rusové musí zastavit na slovenské hranici a nemohou to protáhnout až do Prahy a všechny ty naše zrádcovské zmetky odtud vykopat.

Vlabi
Host
Vlabi
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

To bychom si museli zasloužit, třeba jako ti na Donbasu. Ale mám obavu, že k tomu jsme ještě ani zdaleka nedorostli a kvůli nějakým švejkům Rus ten tank ani nenastartuje.

Kamila
Host
Kamila
6. 3. 2022 14:30

Moc díky za příspěvek. Je to šílené jak lidé v okolí vůbec nechápou o co jde a pohoršují se nad Ruskem. Snažím se jednoduše vysvětlit oč běží, ale nevěří mi.Kamila

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Kamila

No to je katastrofa, tato spolecnost ma uplne vymyte makovice.
Bl.

menhira
Host
menhira
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Kamila

Jistě, že má a čemu se divíte? 65% obyvatel je očkovaných, takže racionální myšlení u nich neexistuje. Kdo ví, co v těch vakcínách je?

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Ahoj take dekuji za zpravy. Kamilo mas pravdu snazila jsem se par lidem vysvetlit co se deje ale neposlouchaji je to stejne jako s kovidem. Ockovani jsou uz uplne mimo asi to bylo cilem. Ariela

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30
Odpovědět  Anonymní

Arielo,

v diskuzi jednoho článku na AE někdo napsal, že očkovaní jsou většinou protiruští a neočkovaní proruští. Mám spolehlivě vypozorováno, že čím vyšší intoxikace jedince vlastními metabolity a získanými jedy z vnějších zdrojů (vakcíny, farmaceutika, otraviny, jiná chemie), tím vyšší duševní tupostí a pomalostí disponují. Při vyšší intoxikaci logické myšlení zcela ustupuje víře v báchorky.

Něco naznačují moudra českých pohádek. Kdo se jednou ďáblu upíše krví, ten mu musí sloužit až do roztrhání těla. Za věrné služby ho pak ďábel odnese do pekla. Jinými slovy, kdo si nechá otrávit krev, nechá si otrávit i vlastní vědomí a mysl. Pokud to obrátíme, dopracujeme se k přísloví "ve zdravém těle zdravý duch".

Možná i vy jste poznali nemocné staré a nemocné lidi, z nich lezou "optimistické" řeči typu "já už tu dlouho nebudu", aj. S většinou očkovaných je to zrovna tak. Nejde jim nic vysvětlit a jednání s nimi je ztrátou času.

MUDrland Wenca

Anonymní
Host
Anonymní
6. 3. 2022 14:30

Naši "demokrati" se pěkně vybarvili. Cenzura jede jak šílená. P.Hájek už ale nově funguje na protiproud.info