Páteční myšlenka

Cestou domů z práce mě hlavou prolétla myšlenka, která sklouzla v tuto krátkou úvahu.

Světlo ve viditelném spektru, které vnímáme, vidíme jen jako zbytek světla odraženého od předmětů – hmoty. Tedy krom světla přímo ze směru zdroje (Slunce, žárovka apod.) Proto ve vesmíru, byť jen “pár kroků” od Slunce, je tma jako v pytli. Není tam totiž nic, od čeho by se světlo odrazilo, a jeho zbytek po odečtení toho, co by bylo povrchem hmoty absorbováno, nám ukázal vesmír jako prosvětlený prostor, kterým jinak podle mne je. Vakuum vesmíru, jak známo, obsahuje jen nepatrný ždibec hmoty.

Když si prohlédneme následující fotografie (konspirace o autentičnosti nyní ponechme za kredencí), musí nám být na první pohled patrný jeden zásadní rozdíl. Zatímco na Měsíci
je hned nad osvětleným horizontem tma jak v p..ytli, za což může absence atmosféry (hmoty), a tudíž se nemá světlo od čeho odrážet a dráždit naše světločivné čípky v oku, tak na obdobných fotografiích, tentokrát z Marsu, uvidíme něco zcela jiného. A to je Mars o “pár kroků” dál od Slunce (zdroje světla). Podobný odraz světla od prostoru nad horizontem lze vidět z jakékoli fotografie pořízené na Zemi.


Mně z toho selským rozumem vychází jen jeden logický závěr. Na Marsu musí být dost hustá atmosféra, aby odražené světlo mohlo vykouzlit takovou “oblohu”. Netvrdím, že je dýchatelná, ale každopádně musí být natolik hustá, aby obsahovala jak molekuly plynů, tak i prachové částice, od kterých se světlo odráží. Oficiální údaje, které tvrdí, že atmosféra této planety je o několik řádů řidší (ani ne jedna tisícina) než ta naše, lze z této “polokřovácké” úvahy brát s hodně velkou rezervou. V čem ještě a hlavně proč oficiální data udávají to, co udávají??

(©)2016 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:45

Taky mi už napadlo:-)
http://galeri7.uludagsozluk.com/282/yankee-go-home_406315.jpg

Navíc si myslím, že za Van Allenovy pásy se nic Živého ze Země nemůže dostat. Leda možná se silovým polem….. což určitě není jen kus tlustýho plechu.

nenimito

Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:45
miloslav michal
Host
miloslav michal
17. 3. 2022 13:45
Odpovědět  Anonymní

rad bych se podepsal ale jak

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:45
Odpovědět  Anonymní

Miloslave Michale (nevím, co je křestní),
podepsat se můžete zcela normálně textem 🙂
(a nebo pod svým účtem, jak jste udělal nyní)

Coreyho Goodyho znám a můj osobní postoj k věrohodnosti jím podávaným informacím je vysokých 90% (tím vůbec netvrdím, že neříká pravdu ze 100%). Nechávám si 10% stranou, protože ho neznám osobně. Těch 90% je tím, jak na mě působí a tím, že tomu věřit chci 🙂

Vlabi
Host
Vlabi
17. 3. 2022 13:45

Přidám "Sobotní myšlenku":
K Zemi přivrácena strana Měsíce je plná kulatých kráterů. Z logiky věci vyplývá, že to, co je udělalo, muselo tedy přiletět směrem od Země. Jenže pokud by to byly meteority, jak se obecně tvrdí, gravitace Země by je musela přitáhnout.
Takže se přihlaste, kdo jste střílel na Měsíc? 🙂

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:45
Odpovědět  Vlabi

Já to nebyl. Nebo si to aspoň nepamatuju 🙂
I když, co se mi od místních špačků doneslo, tak mám z minulosti na svědomí ještě bizarnější věci 🙁

Konec srandy – i Ivo Wiesner v některé ze svých knih psal (doloženo fotografiemi) o použití jakýchsi tuším částicových zbraní, jejichž následky jsou na povrchu Měsíce patrné ještě dnes. Jen si už nevybavuju, zda šlo o k nám přivrácenou stranu nebo ne. Hold ten zatracený němec mi z hlavy vyhazuje kde co 🙂