Zmatená žába

V poslední době jsem měl s několika lidmi debatu na totožné téma. Sami s tím začali a já je nesměroval k žádnému výsledku. Každý z těch lidí byl odlišný, jak svým vzděláním, tak životní filosofií. Oč šlo? O “úspěšnosti” předpovědí počasí.
Všichni došli k totožnému závěru – úspěšnost v předpovídání počasí za posledních cca 20 – 30 let klesla pod hranici, kterou normální člověk již nenazve pravděpodobnostní (ta v mých dětských létech byla tuším 70 %), nýbrž naopak za nepravděpodobnou. Čili – skutečné počasí je nakonec ve většině případů jiné, než jaké se předpovídalo! A to tu nemluvím o předpovědích na několik dnů či týdnů dopředu, nýbrž o hádáních (jak jinak to nazvat?) na několik desítek hodin!
A to vše za neuvěřitelné podpory techniky takového výpočetního výkonu, s jakým vědecké týmy simulují (ne vědci nesimulují 🙂 ) i takové děje, jako Velký Bum Prásk třesk (v originále Big bang) či cestovní plány elektronu kolem své mateřské mikroplanetky. Mají k tomu i pomoc ze světa pohádek – Aladinova džina. Disponují satelitními snímky, záznamy a zkušenostmi. A přesto úspěšnost předpovědí klesá a klesá. Tedy alespoň podle lidí, se kterými jsem o tom mluvil. A také podle výhledu z mého okna a podle reality, v které se pohybuji.
Ale abych jen jednostranně nekřivdil. V předpovědích se ztrácejí i lidé, kteří k tomu celý život používali zdravý selský rozum a zkušenosti nejen své, ale i svých předků. A aby toho nebylo málo, v předpovědích se čím dál častěji mýlí i Příroda sama! Jsou nenávratně pryč doby, kdy pohled na prádelní šňůru, množství rosy či směr, ze kterého je slyšet vlak, stačily k tomu, aby člověk věděl, alespoň jak bude ten či následující den. Dneska snad už i ta rosnička si raději dá dole pod žebříkem k snídani zmatenou mouchu a tiše zůstane sedět s nafouklým břichem v rohu láhve.
 
Jak je to možné? Logická odpověď je myslím jen jedna, kdežto její konkrétní vysvětlení již nechám na každém z vás. Do hry nutně musí zasahovat nějaký faktor, který tu dříve nebyl. Faktor, který je schopný minimálně lokálním způsobem měnit počasí – a to zásadním způsobem – během několika hodin.

A jak bude zítra?
Jasno až polojasno, místy oblačno nebo zataženo. Ojediněle přeháňky a bouřky. Teploty se budou pohybovat a vítr povane. V noci bude tma.

(©)2014 myslenkyocemkoli.blogspot.com
Článek je povoleno publikovat v celé a nezměněné podobě s uvedením zdroje.
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:52

Mierne out of, ale vždy sa smejem na p. Rosákovi, keď ešte hlásil počasí :
"Severozápadní vítr se v prúběhu dne změní na severovýchodní a značne zešílí " – zesílením zešílel :-D, nielen vietor.
B

Maja
Host
Maja
17. 3. 2022 13:52

…v noci bude tma….tak to jediné zatím stále platí…Maja

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Maja

Bohužel, už ani tma (v osídlených oblastech) není tak černá, jak bývala.

Spiiiidy
Host
Spiiiidy
17. 3. 2022 13:52

Jojo, tohle je už snad většině lidí jasný. Ono taky jak to maj předpovídat, když si dětičky nahoře furt hrajou s HAARPem a jemu podobnýma hejblátkama. Někdo by jim ty hračičky měl trochu zneschopnit 😀

Taky si toho všímám. Uvedu příklad … koukal jsem na cibuli na našem políčku při sklizni. Podle počtu vrstev měla bejt zima jak na Antarktidě, a světe div se, ta zima byla jedna z nejmírnějších za poslední dobu, skoro žádnej sníh a ani mráz nic moc. A takovejch příkladů by se dalo najít … Jako … Podle mě se něco musí stát, příroda se nenechá takhle znásilňovat už moc dlouho.

Ale jak to tak píšu, napadá mě jiná myšlenka – když se koukneš na to jaký počasí předpovídá příroda, a pak se koukneš na skutečný počasí, tak si můžeš dohromady spojit dvě věci:
a) to, jaký počasí skutečně MĚLO BÝT bez lidskejch zásahů,
b) to, jaký počasí vyhaarpovali a změnili oproti normálu.
To celkem stojí za úvahu 😀

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Spiiiidy
Vlabi
Host
Vlabi
17. 3. 2022 13:52

Přidám pozorování zahradníka:
Po dvou až třech dnech po dešti je hlína nejen proschlá, jak tomu bývávalo dříve, ale ztvrdlá na kámen. Vrtí nad tím hlavou i staří zemědělci – bušíce při pletí ze všech sil motyčkou do zkamenělých záhonů.
A přitom je ve vzduchu skoro permanentní mlžný opar… :-((

Spiiiidy
Host
Spiiiidy
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

Nojo, když se k půdě nechováme tak, jak bychom měli … tak to časem dá najevo. Příroda je neuvěřitelně inteligentní a nic nedělá proto, aby nám přitížila. Že v ní něco začne být špatně – jako třeba ta půda – je výsledkem toho, jak se k ní chováme. Taková naše "karma" … abychom se poučili. Opravdu hodně doufám, že se nedožiju toho, že už tu ani nepůjde nic vypěstovat …

Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

I permakulturisti se potykaji se stejnymi problemy, neni to jen spatnou technologii obdelavani pudy ve stylu devastace, kdy treba urodne prerie USA ztratily behem neceleho stoleti intenzivniho zemedelstvi nekolik metru pudy/humusu.
Umi odparit vlahu ze zeme, umi udelat z jasneho dne sedobily hnus, lokalni privalove deste, sucha a k tomu simra nanose vsudypritomny nanohlinik :)) V tom se moc nedari rostlinam prosperovat ani v "dobre" pude.
Pro me je nepochopitelne, ze si to nechame libit. Nezbyva nez pockat, az se to projevi tak dramaticky, ze to zaregistruje i ta "nekonspiracni" vetsina … a zbude dost casu na reakci.
Na druhou stranu jsme si tenhle zivot v kontextu se soucasnou situaci zvolili sami, tak je treba si jej uzit 🙂
mjmr

Spiiiidy
Host
Spiiiidy
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

Až si toho všimne i nekonspirační většina, tak dle mého střízlivého odhadu pochcípeme jak krysy, a to hodně velkou rychlostí. 😀

Mně taky udivuje, že si to necháme líbit … ale musíš brát v potaz, co všechno se dělá pro to, aby nám mozek nefungoval tak, jak má. Sice se všude nadává na ovečky a zmanipulované blbce, ale oni za to v hodně případech prostě nemůžou … narodili se v tom a nikdy nepoznali nic jiného, tak jak jim má dojít, že je něco špatně, když mainstreamové matrixové zpravodajství je utvrzuje v tom, že je všecko v oukeji a zničí tím každou pochybnost správným směrem?
Vem si třeba jen průběh a kombinovaný efekt následujících inhibitorů zdravého vývoje: křest-očkování-škola-televize/mobil/počítač-městský život-jedy ve stravě-jedy ve vzduchu-farmakodrogy-otročení v práci-atd. … To se nutně musí projevit.

Vlabi
Host
Vlabi
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

Anonyme, Spííídy,
takže – co KONKRÉTNĚ proti tomu uděláme? Máte nějaký návrh?

Spiiiidy
Host
Spiiiidy
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

Z nejvyššího pohledu – chce to spolupůsobit a konat v souladu s energiema, který nás teď doslova zaplavujou a který předznamenávaj konec civilizace. Pokud to zvládnem, bude tu krásně, pokud ne, téměř nikdo nepřežije (a bude tu krásně za mnohem delší dobu).

Z lidskýho pohledu – snažit se postupně, po krůčcích odpojovat od systému, být co nejvíc celoročně soběstačný, podporovat lidi, co jdou touhle cestou. Nepodporovat systém tak moc, jak to jen jde.

Já osobně začínám s jistým projektem, o kterém dám lidem, smýšlejícím podobně jako Ty, vědět, co nejdřív to bude možné.

Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

Proti konkrétním akcím se dají dělat konkrétní protiakce, ale vždycky to záleží na množství zapojených lidí a vlastním řešením je jít vlastním příkladem, zvyšovat toto množství lidí nenásilnou formou, odkrýváním skutečné skutečnosti, kterou mají tzv. "konspirátoři" za skutečnou 🙂 Moc totiž nevěřím ve skokové změny v myšlení a nevím, kde je umístěn vypínač matrixu ….
Co může udělat jednotlivec pro ostatní? Být zdravý a šťastný za všech okolností, to je nakažlivé pro okolí a může způsobit i řetězovou reakci 🙂 Úplně jednoduché, ale v praxi dost těžké …
mjmr

Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:52
Odpovědět  Vlabi

… a ještě dodatek, i kdyby se Matrix podařilo vypnout okamžitě a celosvětově, značná část lidí by chtěla zpět, protože v matrixu umí žít a nevěděli by, co se SVOBODOU.