Pozdrav z lesa

Právě jsem se vrátil z Hradu, teda z lesa. Už jsem procházku potřeboval jako sůl, protože po návratu z dovolené to byl maraton. Pes tam sice z počátku lítal jak urvanej od vagónu a nejednu jednonohou nádheru prostě rozšlápl nebo zalehnul, ale bylo tam nádherně.
Kuk. Jak se vám líbím? 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Patrik SNE
Host
Patrik SNE
17. 3. 2022 13:56

Fíha! Líbíš! Už chci taky do lesa. 🙂 Mimochodem přemýšleli jste někdy, proč je tolik jedovatých hub nebo proč je ze všeho porostu na Zemi léčivé jen ani čtvrt procenta? Nedávno jsem četl u nějaké rakouské bylinářky. To asi ti předci nemohli zkoušet stylem pokus-omyl…

Vlabi
Host
Vlabi
17. 3. 2022 13:56

Patriku,
nechce se mi s rakouskou bylinářkou moc souhlasit. U nás se naopak říká, že na každou nemoc někde roste nějaká bylinka – a že těch nemocí je! 🙂
A co se týče hub, zrovna nedávno jsem četla, že jen u nás roste – podrž se – 1020 druhů hub a z toho asi 200 je prý jedovatých. Jsou to ale většinou takové ty houby-nehouby – pukličky na větvičkách, šupinky na kůře a tak. Takže neloupat pukličky z větví a jsme vpohodě.

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:56

A já jsem nabyl pocit, že sice možná některé jsou jedovaté, ale jen pokud se správně nepřipraví a správně nepoužijí. I ty nejprudší přírodní jedy se používají k účinné léčbě.
Takže je to jen o tom, vědět jak s kterou naložit a k čemu použít. 🙂
Ale my doma sbíráme v podstatě jen tyhle kluky z fotky. 🙂

Srdce nové energie
Host
Srdce nové energie
17. 3. 2022 13:56

Vla Bi, jsem teď zas díky Tobě o něco moudřejší! 🙂

Michale, takhle mě (zase) (ještě) nenapadlo uvažovat. 🙂 Ale sbírat praváky, to je jistota! 🙂

Patrik