Dobrá zpráva

Dnešní Aleppo

Britská Dolní sněmovna bude dnes hlasovat o nové verzi rezoluce, z níž vyplývá, že o účasti Británie v případném vojenském útoku na Sýrii se bude hlasovat znovu, a to až po zveřejnění zprávy inspektorů OSN zkoumajících použití chemických zbraní v Sýrii. Původní plán byl, že VB i Francie nebudou spolu s USA na výsledky čekat a útok provedou již dnes nebo nejpozději o víkendu.

A proč?

Opoziční labouristé dali jasně najevo, že vládní koalici, která prosazuje ukvapený společný postup s USA a Francií, při hlasování porazí, protože i velká část konzervativních poslanců útok nepodporuje (Jakpak by asi dopadlo podobné hlasování v našem Parlamentu?) Před Downing Street se proti válce v Sýrii demonstrovalo (Kolik Čechů vyjadřuje jasně a důrazně svůj nesouhlas s tímto barbarským “humanitárním” bombardováním?) Před vojenským vpádem odvážně varoval i arcibiskup canterburský (Vůbec nechci domýšlet, jaký postoj by zaujal arcibiskup pražský. Pokud by ho vůbec veřejně zaujal…) Polovina Britů je zásadně proti invazi do Sýrie, podporu má pouze 22 % obyvatel. (Přemýšlí v české kotlině o této v současné době nejzásadnější světové události vůbec někdo?? Svět stojí na prahu velice reálné 3. světové a my řešíme “10 typů, co udělat s pytlíkem čaje” – viz centrum.cz.)

Vlabi

aktualizace dle aktuálně.cz:
Těžkou porážku utrpěl v noci na pátek britský premiér David Cameron. Prohrál hlasování v parlamentu o podpoře pro vojenskou intervenci v Sýrii – poměrem 272 ku 285 hlasům. Proti Cameronovi se obrátili nejen opoziční labouristé, ale i tři desítky jeho vlastních, konzervativních poslanců a devět liberálů.
“Pochopil jsem, že britský parlament si nepřeje žádnou britskou vojenskou akci,” řekl po hlasování premiér. “Vláda se podle toho zachová,” slíbil.
Po hlasování se z opozičních lavic ozývaly na premiérovu adresu výkřiky “Rezignujte!”.
Podle deníku The Times zažil Cameron nejhorší ponížení v premiérské funkci. 
🙂 🙂 🙂
Zničený kostel v Homsu

aktualizace (30.8. 20:15):

Nejméně 12 zemí NATO se zřeklo účasti ve vojenské operaci proti Sýrii bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN, sdělil agentuře ITAR-TASS informovaný zdroj v Bruselu.

Před tím britský parlament zamítl rezoluci vlády o „humanitní intervenci“ do Sýrie a ministr obrany Velké Británie prohlásil, že království se takové operace nezúčastní.

Podle slov zmíněného zdroje jsou následky vojenského zásahu do událostí v Sýrii nepředvídatelné a vítězství opozice v jejím současném složení se jen sotva zaslouží o to, aby byl na syrském území opět nastolen mír.

zdroj: ruvr.ru
0 0 hlasů
Hodnocení článku

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Anonymní
Host
Anonymní
17. 3. 2022 13:56

Ahoj, myslím si naopak, že nestojíme na prahu války, stojíme na prahu skutečného vyjevení pravdy. Cítím v okolí, že si lidé opravdu už informace hledají, mluví o americké vládě, jako o prolhaných nájezdnících, mele se to, ale nemůžu si pomoci, vidím to spíš dobře. . .ČÍM HŮŘ, TÍM LÍP. . ahoooj iva

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:56

Osobně bych spíše řekl, že stojíme na prahu samotného finále 3. světové války.
Misky vah jsou nebezpečně nakloněny v neprospěch dalšího svobodného vývoje lidstva, nicméně doufám a přeji si, že rozum, kterým jsme byli obdarováni, nakonec zvítězí.
Nemohu pomoci nikterak jinak, než prací sám na sobě. Držím nám všem palce (i u nohou).

PS: Orbíci se asi nestačí divit.

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:56

Tak to není dobrá, nýbrž skvělá zpráva!!!
Vykonavatelská složka (to jsme my, "běžní" lidé) zvůle samozvaných mocipánů začíná mít vážné trhliny.