Opilá letadla nebo UFO?

Nevím, zda to bude někoho zajímat, ale třeba to někdo dneska v noci taky zahlédl (divil bych se, kdyby ne). Při sledování televize jsme si s manželkou všimli nezvykle jasné hvězdy (intenzita 2x – 3x větší než nejjasnější, v tu chvíli viditelná hvězda). Jelikož tam ještě před pár okamžiky nebyla, šli jsme blíže k oknům, abychom si ji prohlédli. Ono přes nechutně zasviněnou oblohu od contrails – “kondenzačních stop” letadel, které o danou problematiku se více zabývající lidé označují chemtrails, stejně moc hvězd vidět nebylo.

Jaké bylo naše překvapení, když se “hvězda” dala do pohybu. A to do ne ledajakého. Kdyby zanechávala nějakou stopu, měla by tvar vlnek. Neumím si představit, jak a hlavně proč by takové dráhy letu dosahovalo letadlo. To by ale mělo i jiné povinné venkovní osvětlení. Satelit, ani kdyby šlo o ISS přímo nasvícené sluncem, to být taky nemohl. Jednak to vylučuje vlnkovitý pohyb a jednak ISS jsem už viděl a intenzitou odrazu světla se neblíží ani zlomku osvětlení této “hvězdy”.

Další zajímavostí byla proměnná intenzita světla. Tak částečně to mohlo mít na svědomí “přirozené” množství bária, hliníku a dalších zdraví prospěšných prvků a koktejlů, ale nikoliv v takové míře. Od intenzity i velikosti průměrné hvězdy to chvilkami probleskovalo až do intenzity převyšující svit měsíce a velikost se blížila k odhadem čtvrtině měsíce v úplňku.
Nešlo ani o ojedinělý výskyt, protože jsme jich viděli za večer několik. Vyfotit jsme to jednak díky vzrušení nestihli a jednak ani o několik řádů kvalitnější foťáky, než ty, jež jsou v mobilech, s běžným denním nastavením vyfotí v noci kulové. A dnešní doba stejně nepřeje ani přímým důkazům nevhodných úkazů, takže proč se vlastně namáhat. Nám naše oči jako důkaz stačí.
Spekulovat o tom, co jsme viděli, nebudu, ale jedno vím jistě. O letadlo ani satelit nešlo.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Označeno tagem

Čtěte dál

PředchozíDalší
odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější počtu hlasů
Inline Feedbacks
ukaž všechny komentáře
Vla Bi
Host
Vla Bi
17. 3. 2022 13:59

Jednou jsme pozorovali cosi, co hodně odpovídalo tvému popisu: "vlnkový" pohyb, kolísání světlosti a také se těch světel postupně objevilo více. Nakonec jsme zjistili, že to byly vzdušné lampionky. 🙂

MichalB
Host
MichalB
17. 3. 2022 13:59
Odpovědět  Vla Bi

Tak tyto lampiónky znám, neboť nám je soused poslal skoro přesně ke koním do sena. Intenzita světla se nedá srovnávat. Lampiónky jsou se svíčkou, kdežto tyto "hvězdy" v okamžicích záblesků vyloženě až nepříjemně oslňovaly čistě bílým světlem. Skoro jako by nám někdo svítil laserovým ukazovátkem do očí, tak to bylo intenzivní. Měsíc, který v rámci možností jasně svítil, byl v tu chvíli skomírající bludička. Proto bych se divil, kdyby to nikdo další nezaznamenal.